Skocz do zawartości

Góra Kamieńsk


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Kamieńsk - Góra Kamieńsk Największy stok na nizinach. czteroosobowa kolejka z ruchomym chodnikiem o przepustowości około 2000 os. / h. firmy Doppelmayer. wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 metrów i przepustowości ok. 800 os / h wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy o długości ok. 160 metrów i przepustowości ok. 600 os / h Strona ośrodka: http://gorakamiensk.info Położenie OSiR "Góra Kamieńsk" usytuowany jest 18 km od Bełchatowa (1 km od drogi wojewódzkiej nr 484, Bełchatów - Kamieńsk), 6 kilometrów od drogi krajowej Warszawa - Katowice (krajowa jedynka). Dojazd Zjeżdżając z trasy Warszawa - Katowice, na wysokości Kamieńska, mamy do przejechania jeszcze 6km. Jeśli miniemy miejscowość Szpinalów (są tu przy drodze dwa sklepy spożywcze po lewej i prawej stronie), to już jesteśmy prawie na miejscu. Jeszcze tylko skręt w lewo przed wzniesieniem drogi (na które nie wjeżdżamy) i 1 km dzieli nas od OSiR Góra Kamieńsk. Znaki nas zaprowadzą. Jeżeli jedziemy od strony Bełchatowa, to za skrzyżowaniem w miejscowości Kalisko, napotkamy las po obydwu stronach drogi. Po wyjechaniu z lasu po prawej stronie ukaże nam się Góra Kamieńsk.Jeszcze tylko 1 km prostej drogi i zjeżdżając w dół drogą, należy już zwolnić, gdyż zaraz powinniśmy skręcić w prawo. Parkingi Na miejscu są bezpłatne parkingi na ponad 500 samochodów. Miejscowości Kamieńsk - odległość ok 5 km Bełchatów - odległość ok. 20 km Radomsko - odległość ok. 20 km Noclegi Na miejscu jest kilkanaście miejsc noclegowych od 50 zł / os za noc. W poblizu jest kilka hoteli i ośrodków: Hotel Wodnik, Olimpus w Kleszczowie, Wawrzkowizna, a w Bełchatowie: Sport Hotel, Santin, Energetyk Trasy Główna trasa ma długość 760 metrów i jej szerokość waha się od 30 do 150m a różnica wzniesień to 123m. Cały stok jest oświetlony, sztucznie naśnieżany, ratrakowany, a u jego ponóża czeka na narciarzy pełne zaplecze gastronomiczne i sanitarne oraz parking dla 500 samochodów. Ceny http://www.gorakamie...id=15&Itemid=40 Kamera online http://www.gorakamie...id=12&Itemid=36 Aktualne warunki http://www.gorakamie...id=12&Itemid=36 Serwis narciarski Jest serwis w budynku wypożyczalni. Nowe maszyny i przeszkolona obsługa. Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkoła narciarska i snowboardowa Biwak. Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Na miejscu są restauracje i bary, gdzie niestety cena posiłów nie jest wprost proporcjonalna do jakości. Galeria zdjęć http://www.gorakamie...ategory&catid=3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Krótka relacja. O godzinie 8:30 staliśmy już w kolejce po karnety. Panie z kasy rzuciły ni z tego ni z owego plotkę, że ze względu na trudne warunki (?) nie zostanie dziś uruchomiona kanapa. Część ludzi od razu zwinęła się do domu. My zmieniliśmy plany i zamiast kupić karnet dopołudniowy, kupiliśmy na kilka zjazdów na orczyk. Na początku kolejka do orczyka była na jakieś 20-25minut. Po godzinie kanapa ruszyła ale nam już nie chciało się stać po karnet. Ludzie przy okienku mówili, że stali 1:40h. Wkurzony jestem strasznie bo myślałem, że kasjerki mają sprawdzone informacje. Co do samych warunków na stoku... Naśnieżona jedna trasa więc tłok był spory. Miejscami ziemia plus kamienie ale ogólnie pozytywnie, przecież to niziny i mróz od niedawna dopiero chwycił. Podsumowując, fajny stok ale sprawy organizacyjne mnie trochę zraziły.

Jak kupiłeś karnety na orczyki to prawdopodobnie były punktowe, a tymi mogłeś posługiwać się na kanapie, wjazd zabierał 60pkt, ja tak zrobiłem Pozdrawiam

Góra Kamieńsk (KWB Bełchatów) na stronie internetowej: Taryfy w soboty ,niedziele i święta Karnet poranny od 9.00 do 13.30 : kwota 35,00 zł Podczas gdy faktycznie 45,00zł Lub jak kto woli: Dni świąteczne , soboty i niedziele: Opis Ilość punktów za jeden wjazd Cena za jeden wjazd w zł. 9.00 - 13.00 50 5,00 Podczas gdy faktycznie 60pkt

Użytkownik Mister K edytował ten post 04 styczeń 2009 - 19:59 dodałem fragment innego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Podzielę się swoimi wrażeniami z Kamieńska, Byłem wczoraj 12.01.2009 od godziny 18 do 21 do godziny 19 stok jeszcze się jakoś trzymał później zaczęło mocno wiać i była już totalna porażka, zaczęły pojawiać się duże połacie lodu i kopny naniesiony wiatrem śnieg, tak więc warunki były trudne zwłaszcza dla osób początkujących. Ogólnie stok zaskoczył mnie i to bardzo pozytywnie porównał bym go do Małego Cichego zwłaszcza trasę nr 1 najpierw dość stromo a później bardzoooo spokojnie ;-) Myślę tylko że kopalnia traktuje go tak trochę po macoszemu, prawdopodobnie chodzi o kasę przydało by się częstsze naśnierzanie zwłaszcza że warunki jak nigdy są bardzo dogodne w nocy i w dzień mróz i tak ma być przynajmniej do końca stycznia tak więc mogli by się bardziej postarać. Jedyny minus wczorajszego wyjazdu do banda czterech baranów inaczej tego nie mogę ująć jeżdżąca na krechę bez umiejętności skręcania jeden taki zaatakował mnie wpadając na mnie od tyłu, później się tłumaczył że nie wiedział że będę skręcał. Ogólnie stok ma duży potencjał i polecam go tylko przed wyjazdem radzę upewnić się co do warunków jakie na nim panują.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam w ndz. od 17 do 21.oo (8 wjazdów orczykiem + 9 wjazdów kanapą). Szerokość stoku - super, ukształtowanie stoku -urozmaicone, nie nudzi się, super. Bliziutko od Częstochowy, Łodzi... Ale warunki na stoku były b.ciężkie: na górze przetarcia do trawki, oblodzenie na całej powierzchni, wiatr całkowicie rozdmuchał sypki śnieg, zero kontroli nad nartami; im niżej, tym więcej muld. Kamyczki i spore bryły lodu (można sobie było wziąć na pamiątkę jak z kopalni w Wieliczce)... Ludzi ubywało, podjeżdżało się prawie bez czekania, także szkoda, że zły stan stoku nie pozwalał na pełną frajdę. Trasa nr1 wyglądała lepiej niż 2 i 3. Ale szkoda, że kanapa wolniejsza od orczyka. Karnety czasowe - 40 PLN... dziwne, że jazda nocna w tej samej cenie, a nie tańsza, choć krótsza o 30 min. i w najgorszych warunkach... Parkowanie o g.17-tragiczne: brak parkingowych,którzy kierowaliby tym. Na terenie ośrodka i w krzakach, na poboczu :D - parking bezpłatny, a po drodze do Góry parkingi prywatne, płatne (chyba jednorazowo 5 PLN). No i niespodzianka na pożegnanie: kasjerki nie miały 20 PLN i 40 PLN na zwrot kaucji (bez drobnych nie przyjeżdżaj) - szkoda, że wcześniej nie rozmieniły sobie np. w barze :)) A taki fajny stok i w korzystym miejscu... Konkurencyjna stronka informacyjna: http://www.gorakamiensk.kwb.pl/ oraz przydatne zdjęcia stoku: http://www.efotogale...ndex.php?m=1284
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
Witam, Obsługa góry Kamieńsk planuje otwarcie stoku 25.12.09 :mad: to chyba żart mróz jak cholera a tu potrzeba dwóch tygodni :( choć ilość armatek nie jest tam powalająca a lance mało skuteczne w naśnieżaniu raczej można nimi odśnieżać jak już coś leży szkoda Miejmy nadzieję że natura trochę pomoże i przyspieszą otwarcie Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to niedobrze, a skąd masz takie informacje, na stronce nic nie pisze, dzwoniłeś ? Obserwuję stronkę i kamerkę i od soboty naśnieżają, ale w takim tempie to nie wiem czy do 25.12 zdążą. Kurde miałem nadzieję, że w ten weekend otworzę sezon, ale z tego co piszesz raczej nie da rady :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuuuu to niedobrze, a skąd masz takie informacje, na stronce nic nie pisze, dzwoniłeś ? Obserwuję stronkę i kamerkę i od soboty naśnieżają, ale w takim tempie to nie wiem czy do 25.12 zdążą. Kurde miałem nadzieję, że w ten weekend otworzę sezon, ale z tego co piszesz raczej nie da rady :(

Witam, Admin w odpowiedziach na komentarze napisał że 25.12 otwarcie szkoda miałem nadzieję że przed wyjazdem jeszcze odwiedzę Kamieńsk a tu nici :confused: A na jakiej kamerce masz podgląd bo jak ja patrze screeny z kamery to widzę pełnię lata jest jakaś inna która nie wymaga instalacji Quick Loader a ??? aktualne zdjęcie 15.12.2009 faktycznie w tym tempie to 25 grudnia wydaje się najbardziej prawdopodobne http://www.skiforum....&pictureid=1770 zdjęcie z 16.12.2009 http://www.skiforum....&pictureid=1771 zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony ośrodka :cool:Góra Kamieńsk Coś się rusza na stoku tzn ratrak :D no może plus opady które mają być to odpalą naszą górkę Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 16 grudzień 2009 - 15:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Jazda w godz.9-13.30. Stok ok, wszystkie trasy czynne (a nawet nieoficjalna ośla łączka z boku dla bardzo początkujących i dla saneczkarzy), tylko w górnej części głównych tras - kamyczki, ale na dole stoku była tablica ostrzegająca o ziemi wystającej spod śniegu :D Dużo ludzi i do orczyka, i do krzesła (rekordowo stałam 26 min. zaraz po g.12). Pobyt byłby bardzo udany, tylko brak kultury niektórych ludzi :mad: palenie papierosów w kolejce do wyciągu (gdy wszyscy stoimy ściśnięci jak śledzie w beczce); palenie papierosów podczas jazdy orczykiem (przy wietrze wiejącym ten smród akurat na jadących poniżej); cwaniakowanie i podchodzenie z boku kolejki do wyciągu, zamiast ustawiania się za już stojącymi w tej kolejce (brawa dla jednego starszego pana, który upomniał takich cwaniaków - znalazł się jeden prawdziwy, odważny mężczyzna - co niestety nie ukróciło masowego takiego cwaniactwa z "ryciem się"); na parkingu włączony silnik auta i zatruwanie spalinami wszystkich dookoła - rozumiem super mrozy, ale przy temp. 0 st.:confused: no i zdarza się spotkać zadowolonego tatusia idącego z sankami i dzieckiem w górę środkiem stoku (ale po co?). Na tym stoku baaaardzo dużo ludzi uczy się dopiero jeździć (no i pięknie), ale jak widzę - wielu kompletnie nie zna zasad kultury narciarskiej i to uprzykrza pobyt na tym stoku. Brakuje tu obsługi pilnującej porządku albo dodatkowych tablic informujących, jak należy się zachowywać na stoku i wyciągu, bo ludzie sami z siebie nie są domyślni i doinformowani...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjaciel miał coś do załatwienia w Bełchatowie więc..... nie było nad czym się zastanawiać (nasze żony twierdzą, że nie ma lekarza, który chciałby nas zbadać :D) ... pojechaliśmy w trzech byliśmy tam pierwszy raz, infrastruktura zaskoczyła nas mile - jest wszystko to czego by człek oczekiwał, a nawet więcej ludzi na stoku stosunkowo dużo, ale przy dolnych stacjach krzesełka i talerzyka, czekania nie było - ot minutka czy dwie bardzo dużo początkujących adeptów narciarstwa na stoku Górka z dołu wygląda na bardziej stromą, niż jest w rzeczywistości .... dobre miejsce do nauki ... taka bardziej wymagająca łączka kawałek jedynej z tras, jest oznaczony na czerwono :confused: ... doszliśmy do wniosku, iż to na pewno z uwagi na kolor siatki którą jest ona wyznaczona :D:D:D jeździliśmy od 11 z kawałkiem do ok. 16.00 ... wiał dość nieprzyjemny, zimny wiatr ... widoki zaśnieżonych i powyginanych drzew dookoła niesamowite ale i piękne zarazem ... śniegu niby dużo ale.... no właśnie - stok otwarty, trasa czynna jedna (druga naśnieżana) a na górze KAMIENIE .... dosłownie KAMIENIE dziwi to, bo śniegu dookoła masa, do tego pracujące armatki ....a 1/4 trasy usiana kamieniami nie najlepiej to świadczy o zarządcy .... czyżby zyski ponad wszystko chyba, że te kamienie to takie odniesienie do nazwy miejsca .... by człek nie zapomniał gdzie jest jeśli ktoś szanuje swoje narty, to niech omija to miejsce jak największym łukiem - przynajmniej do obfitych opadów śniegu :) my zgodnie orzekliśmy - byliśmy tu dwa razy ... pierwszy i ostatni poniżej zdjęcia (sory telefon) jarek:)

Załączone miniatury

  • 20012010199.jpg
  • 20012010203.jpg
  • 20012010204.jpg
  • 20012010206.jpg
  • 20012010207.jpg
  • 20012010209.jpg
  • 20012010210.jpg
  • 20012010217.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś szanuje swoje narty, to niech omija to miejsce jak największym łukiem - przynajmniej do obfitych opadów śniegu :)

czyli od mojej wizyty 02.01.2010 nie zmieniło się nic, mimo, że śniegu dopadało, a i ze względuy na temperatury można było naśnieżać. Jest na to jedno słowo - DZIADOSTWO !!! Maarcel P.S. Tam trzeba być sprytnym jak Kojot :)

Załączone miniatury

  • 1257240088_by_wildpirate_500.jpg

Użytkownik Maarcel edytował ten post 21 styczeń 2010 - 00:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem wczoraj (piątek 9.00-13.30). Warunki się poprawiły. Kamieni w zasadzie nie widziałem mimo zwracania szczególnej uwagi. Na górze wychodzi beton, ale nie ma tragedii. Z powodu planowanych zawodów czynna tylko jedna trasa i przez to ciasnawo na stoku jednak w granicach bezpieczeństwa. Kolejki symboliczne lub brak - może trzęsienie ziemi przestraszyło klientów. Na stoku śmierdziało karmą dla zwierząt. To chyba z pobliskiej wytwórni pasz. W sumie 10 godz. poza domem, niskie koszty i przyzwoita rozgrzewka. Nie żałuję i, przy podobnych warunkach, zamierzam jeszcze kiedyś skorzystać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Witam, Stok przygotowany średnio, na górze lód i kamienie w środkowej części wystająca trawa ogólnie dało się jeździć, choć bez wodotrysków. Z trawą pół biedy, ale te kamienie niestety psują całą radochę podejrzewam, że obsługa specjalnie wsypuje je z rana, aby każdy zapamiętam nazwę Kamieńsk a może chodzi o to, aby każdy wziął sobie na pamiątkę: ” Panie Janie kochany....Ma pan tu kamień, pan wie, kto po nim stąpał, kamień z jeleniej góry....z jasnej rzecz jasna” tu relacja YouTube- Góra Kamie?sk - 06.03.2010 Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj z synem od 9 do 13.30 i powiem tak: zero trawy, kamyków jak na lekarstwo, ale to może dlatego, że od Twojego nartowania decent codziennie naśnieżali. Stok twardy i dobrze przygotowany. Warunki jak dla mnie dobre do bardzo dobrych, piękna pogoda (słoneczko i lekki mrozik) jazda non stop bez jakichkolwiek kolejek. Jak warunki pozwolą to jeszcze tam w tym sezonie zajrzę. Pozdrawiam ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem tam dzisiaj z synem od 9 do 13.30 i powiem tak: zero trawy, kamyków jak na lekarstwo, ale to może dlatego, że od Twojego nartowania decent codziennie naśnieżali. Stok twardy i dobrze przygotowany. Warunki jak dla mnie dobre do bardzo dobrych, piękna pogoda (słoneczko i lekki mrozik) jazda non stop bez jakichkolwiek kolejek. Jak warunki pozwolą to jeszcze tam w tym sezonie zajrzę. Pozdrawiam ;)

Witam, Widziałem jak śnieżyli od soboty wieczór tak więc warunki musiały się poprawić ważne że mamy taką fajną górkę blisko domu szkoda tylko że jest prowadzona tak trochę po macoszemu, może też mi się udać wyrwać jeszcze w tym tygodniu Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w kwestii fajnych górek w pobliżu, dziś rozmawiałem na kanapie z gościem i powiedział mi ciekawą rzecz, otóż po drugiej stronie kopalni, patrząc z Kamieńska powstaje kolejna "górka". Tym razem kopalnia celowo usypuje ziemię pod konkretny ośrodek narciarski, ma to być ponoć 1500 metrów zjazdu i infrastruktura powstaje od podstaw pod narty. Góra Kamieńsk zaś ma zostać sprzedana. Brzmi obiecująco, jak widać nieźle się im musi opłacać zimowy interes skoro od podstaw budują tak poważną górkę. Otwarcie planowane najpóźniej za 2 lata ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzymać kciuki, nawet znalazłem coś na ten temat w wywiadzie z Panem Jackiem Kaczorowskim Kopalnia Bełchatów jest firmą nowoczesną i przyjazną środowisku. W wyniku kompleksowej rekultywacji terenów poeksploatacyjnych powstało najwyższe wzniesienie w środkowej Polsce - "Góra Kamieńsk" z trasą narciarską. Czy są jeszcze inne pomysły na rekultywację terenów pogórniczych? "Natomiast do tej pory, jak Państwo wspominali, udało się nam wybudować cieszący się dużą popularnością Ośrodek Sporu i Rekreacji "Góra Kamieńsk" z trasą narciarską oraz ścieżkami rowerowymi. W maju 2008 roku na stoku powstanie tor saneczkowy. Poza tym w planach mamy budowę na zwałowisku zewnętrznym Pola "Szczerców" kolejnego stoku narciarskiego, pola golfowego i toru motocrossowego." Będzie Kamieńsk i Szczerców :D:D jak tylko aura dopisze Ogólnie to plany mają naprawdę ambitne "Obecnie kopalnia rozważa kompleksowe zagospodarowanie terenów pogórniczych z budową krytych nartostrad, hipodromów i autodromów, torów wyścigowych a nawet z budową toru na wzór Formuły I, sztucznych torów wodnych z plażami i przystaniami żaglowymi i motorowodnymi oraz z budową parku technologicznego z muzeum maszyn (koparek i zwałowarek) oraz urządzeń górniczych. Po zbudowaniu wymienionych obiektów region górniczy stanowiłby region sportów i rekreacji największy w Polsce." Pozdrawiam

Użytkownik decent edytował ten post 08 marzec 2010 - 21:56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...