Skocz do zawartości

W koło komina👍


Marcos73

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Lexi napisał:

Kopnij sie troche w góry...jakąś spacerową trasą...doliną Kościeliską albo Chochołowską..

To już mam raczej za sobą. Lubię pójść obok szlaku, poszukać własnej alternatywy, niekoniecznie w tłumie. Po górach chodzę od 4 roku życia, nie lubię w tłumie. Góry w samotności lub towarzystwie najbliższych osób - proponuję np. w Macedonii. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, moruniek napisał:

To już mam raczej za sobą. Lubię pójść obok szlaku, poszukać własnej alternatywy, niekoniecznie w tłumie. Po górach chodzę od 4 roku życia, nie lubię w tłumie. Góry w samotności lub towarzystwie najbliższych osób - proponuję np. w Macedonii. 

Rozumię, tylko że skoro przyjechałeś na narty to niekoniecznie masz ze sobą sprzęt w góry dla siebie i dzieci... a w zimie bez sprzętu raczej nic ambitniejszego nie wykręcisz ..

Poza tym w Tatrach nie ma alternatyw - Park.

Edytowane przez Lexi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrlica zdobyta. Niby niewielkie wzniesienie ale w zeszłym tygodniu się nie udało. Leżało wtedy tam ponad metr śniegu, który musiałbym torować. Teraz sami zobaczcie ile z tego śniegu zostało.

W zeszłym tygodniu tej drogi widać nie było.

DSC-6542.jpg

Tu wąwóz zasypany jeszcze resztkami śniegu.

DSC-6544.jpg

Jest tam widokowo - dlatego się wdrapałem.

DSC-6550.jpg

Takie tam.

DSC-6557.jpg

I jeszcze jedno.

DSC-6560.jpg

Jesteśmy na szczycie.

DSC-6585.jpg

Bacówka ?

DSC-6589.jpg

Śniegu coraz mniej.

DSC-6587.jpg

Skocznie widziane z góry.

DSC-6591.jpg

Termy Chochołowskie też licznie odwiedzane.

DSC-6562.jpg

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To i ja coś .... 

Z tego powodu, że młody nie chciał wstawać rano , nie pojechaliśmy w Bieszczady ale w bliższe okolice. Wycieczka, Rymanów Zdrój, Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój. Trasa wiodła 3/4 przez lasy. Reszta pola. Stamtąd czasem widać Tatry, ale nie widziałem Tatr. Myślę, że tego dnia nie było ich widać nawet z Zakopanego. Dotlenienie, nogi czujemy. Trzeba częściej. 

Screenshot_2023-04-29-16-06-05-312_cz.seznam.mapy.jpg

IMG_20230429_102329.jpg

IMG_20230429_113132.jpg

IMG-20230429-WA0025.jpeg

IMG_20230429_121012.jpg

IMG_20230429_121901.jpg

IMG_20230429_123856.jpg

IMG_20230429_140719.jpg

IMG_20230429_145148.jpg

IMG_20230429_145305.jpg

IMG_20230429_151356.jpg

IMG_20230429_155336.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, a_senior napisał:

Na ostatnim zdjęciu rozrzucanie gówna. 🙂

Pacjent zakładu psychiatrycznego obserwuje pracę ogrodnika przy niewielkim polu truskawek. W końcu go pyta:
- Co robisz?
- Nawożę pole.
- Ale że co?
- Nawóz rozrzucam.
- Czyli?
- No kurwa! Truskawki gównem posypuję!
- Wie pan, ja posypuję cukrem, no ale ja pojebany jestem.

  • Like 3
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.04.2023 o 17:37, Chertan napisał:

Łączany już w tym sezonie 2x były 

Wiesz Pioter...ja sobie zdaje sprawę że u mnie we wsi jest stacja rowerowa...

IMG_5577.thumb.jpg.fa7b97dd198d05fbd7e66af1519ce5cd.jpg

....ale jakby co ja mam lepsze klucze ..lepszą pompkę i wszystko mam lepsze...no i zimny browar oraz staropolskie Mojito z miętą z ogródka (nie idzie zarazy wyplenić)....tak ze ten ...czasem w "łikendy' jestem - masz tel. skorzystaj z niego kiedyś jak będziesz miał ochotę..

Edytowane przez Lexi
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fajne wycieczki, fajne rejony. My niestety musieliśmy trochę ogarnąć dziadkom działkę. Udało się w dwa dni zrobić wszystkie niezbędne roboty i dobrze się przy tym bawić. Mamy niestety solidny areał - w sumie hektar - i tak jak zasadnicza działka poszła szybko bo traktorkiem, tak Rybelek ma pęcherze na rękach od kosy - ale sama chciała bo lubi.

Na rower napinki nie mamy bo jeździmy codziennie a chodzenie po Warszawie... czy okolicach...

A ile browaru i wina poszło...

Pozdro

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Fajne wycieczki, fajne rejony. My niestety musieliśmy trochę ogarnąć dziadkom działkę. Udało się w dwa dni zrobić wszystkie niezbędne roboty i dobrze się przy tym bawić. Mamy niestety solidny areał - w sumie hektar - i tak jak zasadnicza działka poszła szybko bo traktorkiem, tak Rybelek ma pęcherze na rękach od kosy - ale sama chciała bo lubi.

Na rower napinki nie mamy bo jeździmy codziennie a chodzenie po Warszawie... czy okolicach...

A ile browaru i wina poszło...

Pozdro

 

Kosa, taka prawdziwa? A kto klepie? Ty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cze

Dzisiaj z buta, nie dużo, bo z psem, ale 20 km się udało przejść, psince korki wybiło😀.

0021194F-AA8D-49FD-8BFF-CFE34BF2B54C.thumb.jpeg.09615fc019b19e9cbf8793a683cfe62b.jpeg

09238DC8-5A60-4BA8-B822-C9E6222CF515.thumb.jpeg.52fe8f1eac7a66a6d9170b30232ff1e5.jpeg

FA903DA5-3BC3-4CE8-A072-4BCB751E418B.thumb.jpeg.75cc18d33f6d7e9945612efa5fce66bb.jpeg

A nart nie wziąłeś? Bo śnieg widać, to można by zjechać 

17 godzin temu, Lexi napisał:

Wiesz Pioter...ja sobie zdaje sprawę że u mnie we wsi jest stacja rowerowa...

IMG_5577.thumb.jpg.fa7b97dd198d05fbd7e66af1519ce5cd.jpg

....ale jakby co ja mam lepsze klucze ..lepszą pompkę i wszystko mam lepsze...no i zimny browar oraz staropolskie Mojito z miętą z ogródka (nie idzie zarazy wyplenić)....tak ze ten ...czasem w "łikendy' jestem - masz tel. skorzystaj z niego kiedyś jak będziesz miał ochotę..

Dzięki, spróbuję skorzystać. Choć jak się zapieprza przez Łączany w treningu to mojito czy browar mniej wskazane, trzeba jeszcze wrócić. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Chertan napisał:

...... Choć jak się zapieprza przez Łączany w treningu to mojito czy browar mniej wskazane, trzeba jeszcze wrócić. 

Cześć

Dokładnie. Ja na rowerze rozróżniam dwa tryby. Wycieczkowy i wtedy jest luz i imprezowo albo treningowy czy też wyścigowy i wtedy trzeba oszczędzać prąd i się nie rozpraszać bo może zabraknąć na finisz czy powrót.

POzdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Na razie uczę się ostrzyć. Na klepanie pewnie przyjdzie czas jak nadal będzie to nas bawić.

Pozdro

Ostrzenie jest nietrwałe... Klepanie krawędzi nie tylko ,,ostrzy,, ale też utwardza ostrze. Polecam.... Potem bierzesz kosę a ona sama ,,leci,, ... Duża różnica. Drzewiej to umiałem... Młotek z zaokraglona krawędzią, kowadełko u nas zwane ,,babką,, 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KrzysiekK napisał:

Ostrzenie jest nietrwałe... Klepanie krawędzi nie tylko ,,ostrzy,, ale też utwardza ostrze. Polecam.... Potem bierzesz kosę a ona sama ,,leci,, ... Duża różnica. Drzewiej to umiałem... Młotek z zaokraglona krawędzią, kowadełko u nas zwane ,,babką,, 🤣

Klepać to jeszcze trzeba umieć. Jak robi się to niefachowo, to można zwichrować ostrze. U mnie też kowadełko do klepania kosy nazywa się "babką".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, kordiankw napisał:

Klepać to jeszcze trzeba umieć. Jak robi się to niefachowo, to można zwichrować ostrze. U mnie też kowadełko do klepania kosy nazywa się "babką".

Wiadomo. Dopiero trzecia kosa jest znośnie wyklepana. Ale jak się weźmie pod uwagę, że uderzać należy jedynie krawędź ostrza, ok 3mm to powinno być ok. No i równomiernie bo jak się przesadzi punktowo to się ostrze złuszcza i powstają ząbki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kordiankw napisał:

U mnie też kowadełko do klepania kosy nazywa się "babką".

 

Godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Młotek z zaokraglona krawędzią, kowadełko u nas zwane ,,babką,, 🤣

A u mnie takie kowadełko (wbijane do pniaka ) w przeciwieństwie do waszych nazywało sie też "babką"..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...