Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, wickerman said:

Postanowiłem podzielić się sugestiami co do tego tematu może komuś pomoże w zakupie i wyborze nart dla siebie.  Po kilkunastu dniach na stokach mam takie odczucia co do zakupionych nart:   

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry lewy but jest ok. 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością , wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać. Tak trzymają na pełnym gazie. Na zatłoczone stoki się nie nadają , zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. Dziś stwierdzam ,że 155-160 cm na moją wagę byłyby w sam raz.  Narty są cholernie ciężkie i jazda w nich cały dzień jest po prostu męcząca. Moim zdaniem narty spoko, ale w Polskich warunkach tylko stoki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że dużo lepiej sprawdzą się na Alpejskich stokach. 

Czy żeby dopełnić podsumowania napiszesz ile godzin na tych nartach przejeździłeś i ile w tym było godzin z instruktorem, a ile później na przetrenowanie jego zaleceń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

Postanowiłem podzielić się sugestiami co do tego tematu może komuś pomoże w zakupie i wyborze nart dla siebie.  Po kilkunastu dniach na stokach mam takie odczucia co do zakupionych nart:   

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry lewy but jest ok. 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością , wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać. Tak trzymają na pełnym gazie. Na zatłoczone stoki się nie nadają , zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. Dziś stwierdzam ,że 155-160 cm na moją wagę byłyby w sam raz.  Narty są cholernie ciężkie i jazda w nich cały dzień jest po prostu męcząca. Moim zdaniem narty spoko, ale w Polskich warunkach tylko stoki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że dużo lepiej sprawdzą się na Alpejskich stokach. 

Cześć

Z tego co wiem narty leżą na śniegu a my stoimy na nich więc jak ich ciężar może wpływać na nasze zmęczenie? No chyba, że kupiłeś narty i zapierdalasz z nimi na ramieniu cały czas - wtedy tak.

Oczekuję pełnej odpowiedzi skoro publikujesz coś co ma komuś pomóc...

Pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Z tego co wiem narty leżą na śniegu a my stoimy na nich więc jak ich ciężar może wpływać na nasze zmęczenie? No chyba, że kupiłeś narty i zapierdalasz z nimi na ramieniu cały czas - wtedy tak.

Oczekuję pełnej odpowiedzi skoro publikujesz coś co ma komuś pomóc...

Pozdro

a ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością ,

zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. 

Jaki promień mają te narty? 30m?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wickerman napisał:

Postanowiłem podzielić się sugestiami co do tego tematu może komuś pomoże w zakupie i wyborze nart dla siebie.  Po kilkunastu dniach na stokach mam takie odczucia co do zakupionych nart:   

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry lewy but jest ok. 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością , wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać. Tak trzymają na pełnym gazie. Na zatłoczone stoki się nie nadają , zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. Dziś stwierdzam ,że 155-160 cm na moją wagę byłyby w sam raz.  Narty są cholernie ciężkie i jazda w nich cały dzień jest po prostu męcząca. Moim zdaniem narty spoko, ale w Polskich warunkach tylko stoki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że dużo lepiej sprawdzą się na Alpejskich stokach. 

Skoro narty są ciężkie to masz braki w technice oraz nie masz kondycji.

Ja mam jako drugi komplet narty GS FIS 193cm R30 i do 4 godzin jazdy non stop w polskich warunkach daję radę. Gorzej jest w kartoflisku lub muldach na pół chłopa wysoko, tutaj po godzinie nogi bolo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, wickerman said:

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością

2 hours ago, wickerman said:

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry

Pomijając samą technikę to brzmi jak by to drugie mogło mieć coś wspólnego z pierwszym. Jak buty nie za długi to za szerokie.

Po przesiadce z nart z tip rockerem na dłuższe i full cramber jakoś nie czuję dyskomfortu ani nawet wielkich zmian przy skręcaniu w trakcie jazdy, jak potrzeba narta idzie w ześlizg i efektywny promień pewnie i tak jest dużo mniejszy od tego "wbudowanego". A ja jestem z z gatunku co poniżej.

  

43 minutes ago, labas said:

Fajnie, recenzje nart robią ludzie, którzy nie umią stać na nartach🤣

 

2 hours ago, wickerman said:

wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać.

A to nie jest tak właśnie że przesuwając wiązania do przodu sterowność się pogarsza a nie przeciwnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, labas napisał:

Fajnie, recenzje nart robią ludzie, którzy nie umią stać na nartach🤣

Labas, a nie sądzisz, że to cenny wpis jeśli potraktować go jako odczucia z używania, a nie recenzję? To w pewien sposób ukazuje jak ryzykowne czy nawet bezpodstawne jest doradzanie nart, bez świadomości co do poziomu szukającego porady. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minutes ago, Gabrik said:

To w pewien sposób ukazuje jak ryzykowne czy nawet bezpodstawne jest doradzanie nart, bez świadomości co do poziomu szukającego porady. 

Ale nie jest powiedziane że porada była błędna. A do podnoszenia poziomu większość tu dąży.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto coś co powtarza Mitek nie tylko powtarzać ale  i stosować. "Kup dobre narty i naucz się jeździć na nich". W ciemno można napisać że jeśli komuś nie pasuja narty z górnej półki AM lub race to jeszcze wiele nauki przed nim. Jednak wymiana nart na jakieś szerokie plaskacze nie spowoduje że szybciej się nauczy. Raczej utrwali obecny stan niemocy i tak już zostanie. Czasem jednym to wystarczy do zadowolenia, innym nie. Zakładam, że na forum piszą ci "inni"...  😉

Edytowane przez mig
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Gabrik said:

Labas, a nie sądzisz, że to cenny wpis jeśli potraktować go jako odczucia z używania, a nie recenzję? To w pewien sposób ukazuje jak ryzykowne czy nawet bezpodstawne jest doradzanie nart, bez świadomości co do poziomu szukającego porady. 

Jedyne co jest wg mnie cennego, to wniosek dla pytającego, żeby nie deklarować chęci rozwoju, jeśli się jej faktycznie nie ma... 

Edytowane przez SzymQ
Wygląda na to, że za wolno pisałem i tylko powtarzam po innych :)
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Gabrik napisał:

Labas, a nie sądzisz, że to cenny wpis jeśli potraktować go jako odczucia z używania, a nie recenzję? To w pewien sposób ukazuje jak ryzykowne czy nawet bezpodstawne jest doradzanie nart, bez świadomości co do poziomu szukającego porady. 

Ależ dokładnie tak, odczucia z używania to jest dokładnie recenzja - i też mysle że jest cenna. Uważam ze każdy ...ale to każdy zanim zasięgnie porady na forum przewali wpierw wszelkie możliwe "porady ekspertów"... dzielcie sie wiec Panowie odczuciami bo to wartościowe ... nie decydujcie za nikogo jaką obierze droge - po co?

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, SzymQ napisał:

Jedyne co jest wg mnie cennego, to wniosek dla pytającego, żeby nie deklarować chęci rozwoju, jeśli się jej faktycznie nie ma... 

Szymek, ja nie dyskutuje z wnioskami kolegi, które są niezgodne z moimi doświadczeniami. Pamiętam tylko, że ważył mało (sprawdziłem 53kg) a to już parametr istotny, z punktu tematu sztywności poszczególnych modeli. Choć według mnie bardziej na etapie wchodzenia w cięty skręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, SzymQ napisał:

Jedyne co jest wg mnie cennego, to wniosek dla pytającego, żeby nie deklarować chęci rozwoju, jeśli się jej faktycznie nie ma... 

Cześć

Kolega ma chęć rozwoju, nie skreślaj go od razu, niestety kolejna osoba się przekonała, że sprzęt tylko środek do celu - dobrze dobrany - może nieco ułatwić naukę, ale nie załatwi sprawy. Potrzeba wielu godzin i cierpliwości.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Marcos73 said:

Cześć

Kolega ma chęć rozwoju, nie skreślaj go od razu, niestety kolejna osoba się przekonała, że sprzęt tylko środek do celu - dobrze dobrany - może nieco ułatwić naukę, ale nie załatwi sprawy. Potrzeba wielu godzin i cierpliwości.

pozdrawiam

Ja nikogo nie skreślam. Zaczynam po prostu rozumieć ogólne podejście forumowe do dyskusji o doborze sprzętu i teorii. Każdy ma swoją narciarską drogę i to jest absolutnie w porządku, natomiast chęć pomocy komukolwiek w czymkolwiek może naprawdę prowadzić do frustracji. Niekończące się dywagacje, ale rzadko ktoś próbuje zrobić faktyczny użytek z wiedzy którą dostaje na tacy...

Zaczynałem od twin tipów i teorii. Póki co jestem naprawdę zadowolony z efektów. Natomiast nie dziwię się już, skąd wzięło się negatywne nastawienie do moich wyborów. Jak przyjdzie ktoś i powie, że obejrzał dużo filmów i jako pierwszą kupił nartę freestylową, to bazując na wątkach które czytałem, nawet nie będę próbował mu pomóc 🤣

Piszę to ja, miłośnik teorii i niekończących się dywagacji 🤣

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, SzymQ napisał:

a nikogo nie skreślam. Zaczynam po prostu rozumieć ogólne podejście forumowe do dyskusji o doborze sprzętu i teorii. Każdy ma swoją narciarską drogę i to jest absolutnie w porządku, natomiast chęć pomocy komukolwiek w czymkolwiek może naprawdę prowadzić do frustracji. Niekończące się dywagacje, ale rzadko ktoś próbuje zrobić faktyczny użytek z wiedzy którą dostaje na tacy...

Śnieg wszystko weryfikuje.. tyko śnieg..

Edytowane przez Lexi
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gabrik napisał:

Labas, a nie sądzisz, że to cenny wpis jeśli potraktować go jako odczucia z używania, a nie recenzję? To w pewien sposób ukazuje jak ryzykowne czy nawet bezpodstawne jest doradzanie nart, bez świadomości co do poziomu szukającego porady. 

Cześć

A jaką wartość możesz wynieść z oceny suszarki jeżeli ktoś używa jej jako miksera?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Szymek, ja nie dyskutuje z wnioskami kolegi, które są niezgodne z moimi doświadczeniami. Pamiętam tylko, że ważył mało (sprawdziłem 53kg) a to już parametr istotny, z punktu tematu sztywności poszczególnych modeli. Choć według mnie bardziej na etapie wchodzenia w cięty skręt.

Cześć

Proszę o rozwinięcie tej myśli, szczegółowo? Według Ciebie to znaczy na bazie jakich doświadczeń, jakie narty kto jeździł gdzie jeździł itd.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lexi napisał:

Ależ dokładnie tak, odczucia z używania to jest dokładnie recenzja - i też mysle że jest cenna. Uważam ze każdy ...ale to każdy zanim zasięgnie porady na forum przewali wpierw wszelkie możliwe "porady ekspertów"... dzielcie sie wiec Panowie odczuciami bo to wartościowe ... nie decydujcie za nikogo jaką obierze droge - po co?

Cześć

Czyli uważasz, że od 15 lat zmarnowałem setki godzin na stoku i poza nim próbując ludziom uzmysłowić jak należy się uczyć jeździć na nartach, co robić czego nie itd? Kurwa, zmarnowałem pół życia chcąc ludziom pomóc.

Prawda jest taka, że już pytanie: Chcę sobie kupić taką to a taką nartę, może ktoś jeździ proszę o opinie. - jest z gruntu błędne. Na tej samej narcie identycznie przygotowanej dwie osoby będące na podobnym poziomie umiejętności mogą mieć zupełnie różne odczucia. Tu w grę wchodzi kwestia stylu jazdy właśnie.

A już rzucanie takich pytań anominowo w eter internetu świadczy o tym, że pytający tak naprawdę zupełnie nie wie o co chodzi. Nie dostanie żadnych faktów tylko jakąś masę "opinii" bez związku ze sobą i z rzeczywistością.

Szukam teraz porządnej ładowarki do ogniw 18650 - zapytam kolegi kucharza bo pasjonuje się modelarstwem.

POzdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...