Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Marcos73 napisał:

Piotrek

Z dobieraniem słów to nie mam najmniejszego problemu, owszem, nie powinienem Cię traktować zaimkami z małej litery (co w mojej opinii jest brakiem poszanowania) , to nie elegancko, poniosło mnie przepraszam. Nawet oponent o diametralnie innym światopoglądzie powinien być traktowany z należytym szacunkiem - tak przepraszam - raczej się to nie powtórzy.

Ale kto jest bez winy niech rzuci we mnie kamieniem - tak to skwituję.

pozdrawiam

Sorry za off ale mnie poniosło;-) ps dyskusja fajna szkoda tylko, że kobiet nie dopuszcza się do głosu;-) telemark https://funrace.pl/zima/o-nas/team/anna-buczek/ Magda Łuczak będzie miała ze 20 lat chyba? Kobiety górą…

 

Edytowane przez star
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokonałem wyboru narty zakupione Salomon S/max 10  -165 cm  full camber  

Narty się fajnie prezentują są dość elastyczne . Jedyny minus to wiązania , ale może wy coś podpowiecie .  Zamontowałem na szynę wiązanie jednak dopiero na stoku będę mógł ocenić czy lepiej się jeździ z wiązaniem bardziej do przodu, czy bardziej do tyłu ... podjadę jeszcze z nimi na test wiązań by sprawdzić, czy  wszystko  z nimi ok  i ustawić siłę wypięcia. Krawędzie i ślizgi - jak to w nowych nartach żyleta co tu dużo pisać.

Jeszcze jeżeli chodzi o ustawienie buta i wpięcie. Na 277/284  wchodzi delikatnie bez oporu , jak zmniejszę tylne zapięcie 273/276 też wchodzi ale już ciaśniej ...zostawię na 277 najwyżej w serwisie poprawią - zdjęcia dla przykładu. 

1. zdjęcia ciasno wchodzi piętka

2. zdjęcie luźno piętka

3.but siedzi w każdych z tych pozycji tak samo.

 

 

Ogólnie duuuuuuuuuże narty przeskok o około 14cm na tych co jeździłem wcześniej , jednak myślę ,że się szybko przyzwyczaję do długości . Już się nie mogę doczekać pierwszego ślizgu 😉 

3a.jpg

4a.jpg

4b.jpg

310162449_1951733178359456_854139629580471466_n.jpg

311935083_1075679856409470_1552311460174398586_n.jpg

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Po pierwsze, na butach i na nartach są znaczniki, które w wypadku prawidłowego ustawienia wiązań powinny się zgadzać.

Po drugie na tyle każdego wiązania jest wskaźnik naciągu sprężyny, który powinien być w określonym położeniu - tylko wtedy sprężyna będzie naciągnięta odpowiednio a wiązanie będzie działać poprawnie.

Po trzecie przesunięcie środka ciężkości narciarza do przodu narty będzie skutkowało zmniejszeniem stabilności i zwiększeniem skrętności, do tyłu - odwrotnie.

Po czwarte, jeżeli się nie znamy to nie grzebiemy przy wiązaniach ich montażu i nastawach, choćbyśmy byli nie wiadomo jak świadomi swoich potrzeb i oraz ufni swojej wiedzy.

Pozdrowienia

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, netmare napisał:

No i elegancko ;). Kask, gogle i kije już masz czy będziesz dopiero kupował?

Jedynie czego jeszcze nie mam to kije. 

Kask mam Head Radar z szybą S2 kupiłem w dobrej cenie dlatego się skusiłem , mi to odpowiada dla mnie jest ok . Kwestia dobrego ułożenie . Jest lekki i wygodny dobrze przylega do głowy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wickerman napisał:

Dokonałem wyboru narty zakupione Salomon S/max 10  -165 cm  full camber  

Narty się fajnie prezentują są dość elastyczne . Jedyny minus to wiązania , ale może wy coś podpowiecie .  Zamontowałem na szynę wiązanie jednak dopiero na stoku będę mógł ocenić czy lepiej się jeździ z wiązaniem bardziej do przodu, czy bardziej do tyłu ... podjadę jeszcze z nimi na test wiązań by sprawdzić, czy  wszystko  z nimi ok  i ustawić siłę wypięcia. Krawędzie i ślizgi - jak to w nowych nartach żyleta co tu dużo pisać.

Jeszcze jeżeli chodzi o ustawienie buta i wpięcie. Na 277/284  wchodzi delikatnie bez oporu , jak zmniejszę tylne zapięcie 273/276 też wchodzi ale już ciaśniej ...zostawię na 277 najwyżej w serwisie poprawią - zdjęcia dla przykładu. 

1. zdjęcia ciasno wchodzi piętka

2. zdjęcie luźno piętka

3.but siedzi w każdych z tych pozycji tak samo.

 

 

Ogólnie duuuuuuuuuże narty przeskok o około 14cm na tych co jeździłem wcześniej , jednak myślę ,że się szybko przyzwyczaję do długości . Już się nie mogę doczekać pierwszego ślizgu 😉 

3a.jpg

4a.jpg

4b.jpg

310162449_1951733178359456_854139629580471466_n.jpg

311935083_1075679856409470_1552311460174398586_n.jpg

No co tu dużo mówić...baw się dobrze. Jednak jest coś fajnego w takim nowym sprzęcie 😉

Tu masz jak ustawiać wiązania Salomona https://issuu.com/salomonnz/docs/salomon_tm_alp_2021_72dpi

EDIT- Po poście Mitka - miałeś zamontowane wiązania czy sam "kręciłeś|?

Edytowane przez Gabrik
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Po pierwsze, na butach i na nartach są znaczniki, które w wypadku prawidłowego ustawienia wiązań powinny się zgadzać.

Po drugie na tyle każdego wiązania jest wskaźnik naciągu sprężyny, który powinien być w określonym położeniu - tylko wtedy sprężyna będzie naciągnięta odpowiednio a wiązanie będzie działać poprawnie.

Po trzecie przesunięcie środka ciężkości narciarza do przodu narty będzie skutkowało zmniejszeniem stabilności i zwiększeniem skrętności, do tyłu - odwrotnie.

Po czwarte, jeżeli się nie znamy to nie grzebiemy przy wiązaniach ich montażu i nastawach, choćbyśmy byli nie wiadomo jak świadomi swoich potrzeb i oraz ufni swojej wiedzy.

Pozdrowienia

Mitek ok rozumiem  , ale wsunąć na szynę wiązanie to chyba każdy kto już ma narty potrafi to zrobić . Nawet producent wyjaśnia jak to zrobić w instrukcji, więc za dużo tu nie grzebałem. Chciałem zobaczyć jak będą narty leżeć z założonymi butami i zauważyłem , że but wchodzi po nastawie jak wcześniej wspomniałem ciaśniej i luźniej ale trzyma podobnie. Kwestia tej 5mm podziałki. Nie będę polemizował bo nie znam się w tym temacie pojadę do serwisu to wszystko ustawią, myślę poprawnie. Ewentualnie zapytam o przestawianie wiązań . Są narciarze , którzy celowo przestawiają o 1cm w przód bo lepiej im się jeździ. Temat szeroki jak dobór nart. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

Dokonałem wyboru narty zakupione Salomon S/max 10  -165 cm  full camber  

Narty się fajnie prezentują są dość elastyczne . Jedyny minus to wiązania , ale może wy coś podpowiecie .  Zamontowałem na szynę wiązanie jednak dopiero na stoku będę mógł ocenić czy lepiej się jeździ z wiązaniem bardziej do przodu, czy bardziej do tyłu ... podjadę jeszcze z nimi na test wiązań by sprawdzić, czy  wszystko  z nimi ok  i ustawić siłę wypięcia. Krawędzie i ślizgi - jak to w nowych nartach żyleta co tu dużo pisać.

Jeszcze jeżeli chodzi o ustawienie buta i wpięcie. Na 277/284  wchodzi delikatnie bez oporu , jak zmniejszę tylne zapięcie 273/276 też wchodzi ale już ciaśniej ...zostawię na 277 najwyżej w serwisie poprawią - zdjęcia dla przykładu. 

1. zdjęcia ciasno wchodzi piętka

2. zdjęcie luźno piętka

3.but siedzi w każdych z tych pozycji tak samo.

 

 

Ogólnie duuuuuuuuuże narty przeskok o około 14cm na tych co jeździłem wcześniej , jednak myślę ,że się szybko przyzwyczaję do długości . Już się nie mogę doczekać pierwszego ślizgu 😉 

3a.jpg

4a.jpg

4b.jpg

310162449_1951733178359456_854139629580471466_n.jpg

311935083_1075679856409470_1552311460174398586_n.jpg

Kupiłeś bardzo dobrze buty, więc punkt dla Ciebie.

Narty przeciętne i za długie do Twojej wagi, ale przynajmniej bez rockera.

Następne kupisz lepsze.

Co do krawędzi i ślizgów, nówki też się przygtowuje w serwisie. To co wychodzi ze sklepu zazwyczaj nie jest dobrze zrobione. Wiązania też ustaw w serwisie, trudno jest stwierdzić, czy ten docisk na pewno jest ok.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, wickerman napisał:

Mitek ok rozumiem  , ale wsunąć na szynę wiązanie to chyba każdy kto już ma narty potrafi to zrobić . Nawet producent wyjaśnia jak to zrobić w instrukcji, więc za dużo tu nie grzebałem. Chciałem zobaczyć jak będą narty leżeć z założonymi butami i zauważyłem , że but wchodzi po nastawie jak wcześniej wspomniałem ciaśniej i luźniej ale trzyma podobnie. Kwestia tej 5mm podziałki. Nie będę polemizował bo nie znam się w tym temacie pojadę do serwisu to wszystko ustawią, myślę poprawnie. Ewentualnie zapytam o przestawianie wiązań . Są narciarze , którzy celowo przestawiają o 1cm w przód bo lepiej im się jeździ. Temat szeroki jak dobór nart. 😉

Nastawy wiązania  a długość buta zupełnie nie pasują, coś jest źle ustawione. 

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Spiochu napisał:

Kupiłeś bardzo dobrze buty, więc punkt dla Ciebie.

Narty przeciętne i za długie do Twojej wagi, ale przynajmniej bez rockera.

Następne kupisz lepsze.

Co do krawędzi i ślizgów, nówki też się przygtowuje w serwisie. To co wychodzi ze sklepu zazwyczaj nie jest dobrze zrobione. Wiązania też ustaw w serwisie, trudno jest stwierdzić, czy ten docisk na pewno jest ok.

 

 

Poplar, ashes to ashes, dust to dust. R15, 119/73/102. Z ciekawostek.

https://snowsport.pl/narty_salomon_s_max_10_plus_wiazania_m11_gw_l80_bk_2022-p27441.html

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wickerman napisał:

Mitek ok rozumiem  , ale wsunąć na szynę wiązanie to chyba każdy kto już ma narty potrafi to zrobić . Nawet producent wyjaśnia jak to zrobić w instrukcji, więc za dużo tu nie grzebałem. Chciałem zobaczyć jak będą narty leżeć z założonymi butami i zauważyłem , że but wchodzi po nastawie jak wcześniej wspomniałem ciaśniej i luźniej ale trzyma podobnie. Kwestia tej 5mm podziałki. Nie będę polemizował bo nie znam się w tym temacie pojadę do serwisu to wszystko ustawią, myślę poprawnie. Ewentualnie zapytam o przestawianie wiązań . Są narciarze , którzy celowo przestawiają o 1cm w przód bo lepiej im się jeździ. Temat szeroki jak dobór nart. 😉

Cześć

Nie to nie jest wcale szeroki temat - wręcz banalny. Ptk 4 - chcesz mieć skrętniejszą ale mniej stabilna nartę - przesuń do przodu i tyle. W nartach do baletu np. (oczywiście to też specyficzny rodzaj narty) wiązania montowało się około 5-7 cm bardziej do przodu niż standardowo - dokładnie montaż w środku geometrycznym a nie w środku ciężkości.

Na tak zmontowanej narcie jeździć normalnie się nie da.

To jest kolejny temat z cyklu: Najpierw trzeba nauczyć się porządnie technicznie jeździć - później można wydziwiać.

Historia narciarstwa ma tysiące lat - źródła są trochę niejednoznaczne ale ponad 6000 na pewno. A historia narciarstwa współczesnego pewnie koło 200 lat i przez ten czas wielu mądrych ludzi dopracowało pewne standardy do perfekcji. Takim przykładem może być właśnie optymalny sposób montażu wiązań czy konstrukcja warstwowa albo zastosowanie drewna jako najlepszego materiału na rdzeń narty.

Wszystko jest naprawdę przemyślane.

Pozdro

  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wickerman napisał:

Mitek ok rozumiem  , ale wsunąć na szynę wiązanie to chyba każdy kto już ma narty potrafi to zrobić . Nawet producent wyjaśnia jak to zrobić w instrukcji, więc za dużo tu nie grzebałem. Chciałem zobaczyć jak będą narty leżeć z założonymi butami i zauważyłem , że but wchodzi po nastawie jak wcześniej wspomniałem ciaśniej i luźniej ale trzyma podobnie. Kwestia tej 5mm podziałki. Nie będę polemizował bo nie znam się w tym temacie pojadę do serwisu to wszystko ustawią, myślę poprawnie. Ewentualnie zapytam o przestawianie wiązań . Są narciarze , którzy celowo przestawiają o 1cm w przód bo lepiej im się jeździ. Temat szeroki jak dobór nart. 😉

W instrukcji, która jak piszesz jest do tych wiązań, jest określony sposób regulacji docisku. Nie jest możliwe, by wiązanie przy  2 różnych odległościach między przodem a tyłem miało taką samą siłę docisku. W obu przypadkach siły mogą być znaczne ( co odczułes) jednak mocno różne. 

Na pierwszy raz pójdź do serwisu niech to ustawią a przy okazji dopytaj i patrz im na ręce jak to robią.... ;-))

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

Tylko jedna uwaga, oznaczenia na skali do ustawiania to wielkość skorupy, a nie rozmiar buta. Bo to duża różnica. Ponadto zanieś do serwisu, ustawią Ci jak trzeba, nawet test zrobią i będziesz miał spokój. Nad przesunięciem wiązań to się na razie nie zastanawiaj, bo nie jest to Ci potrzebne. Ustawią standardowo i będzie dobrze. Buty kupiłeś dobre i pewnie długo Ci posłużą, narty też przyzwoite, nie za szerokie o umiarkowanym promieniu. Do nauki będą na pewno bardzo dobre, a napewno lepsze niż 145 cm z wypożyczalni. Ja osobiście kupiłbym nieco dłuższe - Piotrek twierdzi że za długie - różne szkoły nauki. Ale nie są złe. To i tak pierwsze, ale nie ostatnie Twoje narty - tak raczej będzie. Ja bym póki co po fabryce nic nie poprawiał, założone standardowe kąty przewidziane do tych nart i przygotowane pewnie dobrze. Podszkolisz się i wówczas będziesz już wiedział, czy bardziej Cię cieszy szybsza jazda o średnim promieniu i wtedy kupisz pewnie dłuższą, lub jednak wolisz skręcać i wówczas będzie to narta nieco krótsza o mniejszym promieniu. Ale to jeszcze nie teraz. Póki to co jeździj ile się da i korzystaj z wszelkich możliwych szkoleń, które będą w Twoim zasięgu.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Tylko jedna uwaga, oznaczenia na skali do ustawiania to wielkość skorupy, a nie rozmiar buta. Bo to duża różnica. Ponadto zanieś do serwisu, ustawią Ci jak trzeba, nawet test zrobią i będziesz miał spokój. Nad przesunięciem wiązań to się na razie nie zastanawiaj, bo nie jest to Ci potrzebne. Ustawią standardowo i będzie dobrze. Buty kupiłeś dobre i pewnie długo Ci posłużą, narty też przyzwoite, nie za szerokie o umiarkowanym promieniu. Do nauki będą na pewno bardzo dobre, a napewno lepsze niż 145 cm z wypożyczalni. Ja osobiście kupiłbym nieco dłuższe - Piotrek twierdzi że za długie - różne szkoły nauki. Ale nie są złe. To i tak pierwsze, ale nie ostatnie Twoje narty - tak raczej będzie. Ja bym póki co po fabryce nic nie poprawiał, założone standardowe kąty przewidziane do tych nart i przygotowane pewnie dobrze. Podszkolisz się i wówczas będziesz już wiedział, czy bardziej Cię cieszy szybsza jazda o średnim promieniu i wtedy kupisz pewnie dłuższą, lub jednak wolisz skręcać i wówczas będzie to narta nieco krótsza o mniejszym promieniu. Ale to jeszcze nie teraz. Póki to co jeździj ile się da i korzystaj z wszelkich możliwych szkoleń, które będą w Twoim zasięgu.

pozdrawiam

Piotrek pisal ze troche tanie na mielone. 100% topoli troche pazdzierz, a raczej prochno

 

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 10:18, Marcos73 napisał:

Star

Nie przesadzaj, będzie zadowolony, a narty używane łatwiej sprzedać niż buty. I tak to są jego pierwsze narty, mógł gorzej wybrać, a nie wyszło tak źle.

pozdrawiam

Masz rację. Wickerman się przejął. Komentarzem moim. Niesłusznie. Sam zaczynałem. Od nart bez rdzenia z drewna. A i długość 156. Nie powala. Oczywiście nie licząc polsportów z dzieciństwa, na nich w końcu ćwiczyłem stanie. PS ale w zacnych nartach jesion, buk… topola ew jako domieszka…

Edytowane przez star
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

Masz rację. Wickerman się przejął. Komentarzem moim. Niesłusznie. Sam zaczynałem. Od nart bez rdzenia z drewna. A i długość 156. Nie powala. Oczywiście nie licząc polsportów z dzieciństwa, na nich w końcu ćwiczyłem stanie. PS ale w zacnych nartach jesion, buk… topola ew jako domieszka…

Cześć

Miało być drewno i jest, blacha też. To są już niuanse potrzebne w wyższym stadium zaawansowania. Producenci też to skrzętnie ukrywają pisząc wood core co jest jednak zgodne z prawdą. Lepsze to niż jakiś kompozyt. Pewnie topola jest bardziej elastyczna niż pozostałe, model chyba 2-3 z półki sklepowej to jakoś to trzeba zróżnicować. Ale do nauki będą eleganckie. Nauczy się wytwarzać odpowiednie siły w nartach, złapie odpowiednie kąty, to przy wyborze nowych dzięki Tobie będzie już precyzyjnie wiedział czego szukać.

pozdrawiam

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Miało być drewno i jest, blacha też. To są już niuanse potrzebne w wyższym stadium zaawansowania. Producenci też to skrzętnie ukrywają pisząc wood core co jest jednak zgodne z prawdą. Lepsze to niż jakiś kompozyt. Pewnie topola jest bardziej elastyczna niż pozostałe, model chyba 2-3 z półki sklepowej to jakoś to trzeba zróżnicować. Ale do nauki będą eleganckie. Nauczy się wytwarzać odpowiednie siły w nartach, złapie odpowiednie kąty, to przy wyborze nowych dzięki Tobie będzie już precyzyjnie wiedział czego szukać.

pozdrawiam

S Max 10 to teraz 2 Allround. Blast został wycofany i S max 12 jest obecnie najwyższy w linii.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, star napisał:

Masz rację. Wickerman się przejął. Komentarzem moim. Niesłusznie. Sam zaczynałem. Od nart bez rdzenia z drewna. A i długość 156. Nie powala. Oczywiście nie licząc polsportów z dzieciństwa, na nich w końcu ćwiczyłem stanie. PS ale w zacnych nartach jesion, buk… topola ew jako domieszka…

W młodości swoim czasie ujeżdżałem metalowe narty z Czechosłowacji.

Kto wpadł na pomysł żeby produkować taki wynalazek - nie mam pojęcia.

Sztywność tego czegoś zawstydza do tej pory wszystkie narty z grupy race.

Edytowane przez grimson
  • Haha 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 20.10.2022 o 17:49, Marcos73 napisał:

Cześć

Miało być drewno i jest, blacha też. To są już niuanse potrzebne w wyższym stadium zaawansowania. Producenci też to skrzętnie ukrywają pisząc wood core co jest jednak zgodne z prawdą. Lepsze to niż jakiś kompozyt. Pewnie topola jest bardziej elastyczna niż pozostałe, model chyba 2-3 z półki sklepowej to jakoś to trzeba zróżnicować. Ale do nauki będą eleganckie. Nauczy się wytwarzać odpowiednie siły w nartach, złapie odpowiednie kąty, to przy wyborze nowych dzięki Tobie będzie już precyzyjnie wiedział czego szukać.

pozdrawiam

Jest pewna firma, która jakoś nie ogarnęła, że drewno lepsze 🙂 .. urok wątku, gdzie trwa dyskusja o ustawieniu rentalowej szyny 🙂 a zdania są podzielone 🙂 ..

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Postanowiłem podzielić się sugestiami co do tego tematu może komuś pomoże w zakupie i wyborze nart dla siebie.  Po kilkunastu dniach na stokach mam takie odczucia co do zakupionych nart:   

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry lewy but jest ok. 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością , wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać. Tak trzymają na pełnym gazie. Na zatłoczone stoki się nie nadają , zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. Dziś stwierdzam ,że 155-160 cm na moją wagę byłyby w sam raz.  Narty są cholernie ciężkie i jazda w nich cały dzień jest po prostu męcząca. Moim zdaniem narty spoko, ale w Polskich warunkach tylko stoki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że dużo lepiej sprawdzą się na Alpejskich stokach. 

  • Confused 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, wickerman napisał:

Postanowiłem podzielić się sugestiami co do tego tematu może komuś pomoże w zakupie i wyborze nart dla siebie.  Po kilkunastu dniach na stokach mam takie odczucia co do zakupionych nart:   

- buty - musze coś zrobić z prawym butem mam wrażenie ,że pięta ucieka mi do góry lewy but jest ok. 

- narty-  tylko na przygotowane stoki i z dużą prędkością , wiązania musiałem przestawić o 1 podziałkę do przodu bo nie umiałem w nich skręcać. Tak trzymają na pełnym gazie. Na zatłoczone stoki się nie nadają , zbyt wolna jazda powoduje to ,że ta narta nie chce skręcać , potrzebuje miejsca i pełnego pieca jak to mówi jeden z YT. Dziś stwierdzam ,że 155-160 cm na moją wagę byłyby w sam raz.  Narty są cholernie ciężkie i jazda w nich cały dzień jest po prostu męcząca. Moim zdaniem narty spoko, ale w Polskich warunkach tylko stoki wcześnie rano lub późnym wieczorem. Myślę, że dużo lepiej sprawdzą się na Alpejskich stokach. 

Bardzo cenne doświadczenia. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...