Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, wickerman napisał:

No i pierwszy zakup zrobiony wyszło drogo, ale buty leżą jak ulał . Bardzo dobrze dopinają stopę i łydkę oraz dobrze trzymają środkową częśc stopy. Dorobiłem tez wkładki przy okazji pod stopy formowane. Przymierzałem tez LANGE i ATOMICA ale jakiś model dla Pań ze względu na budowę anatomiczną nogi buty fajne ogólnie ok ale uwierały mnie jeden i drugi w prawym bucie pod kostką. NORDICA natomiast wszystko idealnie spasowane jeśli chodzi o wkład i skorupę. Poszedłem w takiego buta , zobaczymy jak się sprawdzi . Cholewki mam ustawione na zewnątrz bo mam beczkowate kolana delikatnie zobaczę jak się tak będzie jeździło bo ogólnie jak stoję na jednym bucie to kolano idzie bardzo do wewnątrz nie wiem czy to tak ma być ? Ogólnie poprawki mam za free u Pana Michała , więc zobaczymy po pierwszych zjazdach jak to będzie .

but1.jpg

but2.jpg

To teraz Doberman Spitfire 70 PRO i na stok.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł mam jeszcze turowe scarpy.....buty chyba dla chińczyków??? długość ok ale objętość .....coś jak mięso w parówce....wejść wejdę ale zjechać o matko i córko....i córko. Wiesz jak mierzyłem to ok ale jak się godzinki robi to noga puchnie .....gwóźdź w stopę idzie......ale tak do odcięcia.....dobrze że w lesie patyki są......ładujemy w szczękę i wiooo....

Co to za model? Teraz prawie wszystkie skiturowe są zbyt obszerne,  Noga lata i robią się obtarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Maciej S napisał:

Buty są na GripWalk. czy dodają do nich pady Alpine??? Czy trzeba dokupić? Moje Pro Machine 100 były na Alpine, dokupiłem GW może kiedyś zamontuje.

Nie mam pojęcia. Te pady raczej chyba trzeba dokupić bo ja takowych nie dostałem, aczkolwiek nie wiem czy można. Tu raczej należy pytać specjalistów. Buty mają GW. Dziś większość nowych wiązań jest w tej technologii robione lub są kompatybilne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wickerman napisał:

Nie mam pojęcia. Te pady raczej chyba trzeba dokupić bo ja takowych nie dostałem, aczkolwiek nie wiem czy można. Tu raczej należy pytać specjalistów. Buty mają GW. Dziś większość nowych wiązań jest w tej technologii robione lub są kompatybilne.

Do Atoma płaciłem coś około 30pln za komplet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.10.2022 o 23:05, Bruner79 napisał:

Po co dzwonić do Tomasza. Ja również doradzę jak potrafię i pewnie taniej 😜😜😁 taki żarcik wieczorowa pora 😀🙂

Cześć

Ja ten pomysł z doradzaniem miałem już w głowie z 5,6 lat temu co najmniej. Kończy się to tak, że jak ktoś potrzebuje porady to sam namawiam go na telefon albo - jeżeli miejscowy - jadę z nim do sklepu dobrać sprzęt. Jeszcze nigdy w życiu nawet browara nie oczekiwałem ale czas to jak widać zmienić. Czyli 150pln za pół godziny... A jak w sklepie to pewnie 300 pln no i zazwyczaj - jak buty to nie kończy się na pół godzinie...

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 19:10, wickerman napisał:

No i pierwszy zakup zrobiony wyszło drogo, ale buty leżą jak ulał . Bardzo dobrze dopinają stopę i łydkę oraz dobrze trzymają środkową częśc stopy. Dorobiłem tez wkładki przy okazji pod stopy formowane. Przymierzałem tez LANGE i ATOMICA ale jakiś model dla Pań ze względu na budowę anatomiczną nogi buty fajne ogólnie ok ale uwierały mnie jeden i drugi w prawym bucie pod kostką. NORDICA natomiast wszystko idealnie spasowane jeśli chodzi o wkład i skorupę. Poszedłem w takiego buta , zobaczymy jak się sprawdzi . Cholewki mam ustawione na zewnątrz bo mam beczkowate kolana delikatnie zobaczę jak się tak będzie jeździło bo ogólnie jak stoję na jednym bucie to kolano idzie bardzo do wewnątrz nie wiem czy to tak ma być ? Ogólnie poprawki mam za free u Pana Michała , więc zobaczymy po pierwszych zjazdach jak to będzie .

but1.jpg

but2.jpg

Cze

A tak z ciekawości - jaki to nr jest - bo strasznie zgrabnie wyglądają.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Ja ten pomysł z doradzaniem miałem już w głowie z 5,6 lat temu co najmniej. Kończy się to tak, że jak ktoś potrzebuje porady to sam namawiam go na telefon albo - jeżeli miejscowy - jadę z nim do sklepu dobrać sprzęt. Jeszcze nigdy w życiu nawet browara nie oczekiwałem ale czas to jak widać zmienić. Czyli 150pln za pół godziny... A jak w sklepie to pewnie 300 pln no i zazwyczaj - jak buty to nie kończy się na pół godzinie...

Pozdro

Z pomocą w doborze nart, przynajmniej tu na forum zazwyczaj jest tak: gościu się pojawia z upatrzonym wcześniej już przez siebie nartami i szuka potwierdzenia swojego wyboru. Oczekuje ochów i achów. Kiedy spotyka się ze zdaniem innych, z reguły odmiennym niż jego - zaczyna sie lament i kąśliwości. Ale z tym doradzaniem to nie głupi pomysl. Ja obstaje 150 polskich cebulakow za 10minut 😁 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bruner79 napisał:

Z pomocą w doborze nart, przynajmniej tu na forum zazwyczaj jest tak: gościu się pojawia z upatrzonym wcześniej już przez siebie nartami i szuka potwierdzenia swojego wyboru. Oczekuje ochów i achów. Kiedy spotyka się ze zdaniem innych, z reguły odmiennym niż jego - zaczyna sie lament i kąśliwości. Ale z tym doradzaniem to nie głupi pomysl. Ja obstaje 150 polskich cebulakow za 10minut 😁 

 

Pytanie co taki delikwent chce zoptymalizować. Wg Mitka powinien przede wszystkim nikogo nie zabić na stoku, jest w tym logika. Obawiam się, ze jego marzenia są całkiem odmienne, stad tez różnice w dyskusji i powrót do własnych impenderabiliow czy jak to tam leciało… wróć chyba nie o to mi chodziło, powiem po polsku potrzeb i oczekiwań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, star said:

Pytanie co taki delikwent chce zoptymalizować.

Z punktu widzenia osoby postronnej, wychodzi na to, że na ogół nie wie tego sam pytający. I tu zaczynają się schody... Ale jeśli będziecie brać po 300 za doradztwo, to od razu przeciętny delikwent zobaczy, że jesteście bardziej profesjonalni niż gość, który robi to za 150...

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie,  przeżyjmy to jeszcze raz...

Cześć.....jaką nartę powinienem zakupić? Jak pamiętam - pierwszym kryterium nad jakim się głowimy jest długość narty, drugim - wychodzi gdy zaczynamy narty przeglądać, szerokość pod butem i trzecim - promień skrętu (który wcale nim nie jest). Pan Tomek poszedł jednak na całość, gdyż ja zrozumiałem nie zamyka się na typ narty, a będzie  nawet sugerował konkretny model....I tu dopiero trzeba mieć kręgosłup moralny, aby firma X nie wpłynęła na osąd, jak farmaceutyczny handlowiec na lekarza 😉

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gabrik napisał:

Właściwie,  przeżyjmy to jeszcze raz...

Cześć.....jaką nartę powinienem zakupić? Jak pamiętam - pierwszym kryterium nad jakim się głowimy jest długość narty, drugim - wychodzi gdy zaczynamy narty przeglądać, szerokość pod butem i trzecim - promień skrętu (który wcale nim nie jest). Pan Tomek poszedł jednak na całość, gdyż ja zrozumiałem nie zamyka się na typ narty, a będzie  nawet sugerował konkretny model....I tu dopiero trzeba mieć kręgosłup moralny, aby firma X nie wpłynęła na osąd, jak farmaceutyczny handlowiec na lekarza 😉

Jako rzecze Mitek najlepsza na jaka cie stać! Tu chyba wszyscy są zgodni. Choć niekoniecznie od razu full sport.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to się zastanawiam nad stwierdzeniem "zoptymalizować"???.....To jest pytanie na które młody (świadomy) narciarz musi sam sobie odpowiedzieć odrzucając przy tym cały marketingowy bełkot......warto przy tym posiłkować się życiowymi doświadczeniami i to niekoniecznie związanymi z narciarstwem, bo tak się akurat składa że sprawy te się pokrywają. W końcu jeżeli jesteśmy nastawieni na "race" w każdym wymiarze to nie kupujemy laci KUBOTA aby biegać (uczyć się) maraton......Bardzo przepraszam ale jak już wcześniej wspomniałem - nieco się zradykalizowałem w poradach dotyczących doboru sprzętu....... 

  • Like 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gabrik napisał:

Właściwie,  przeżyjmy to jeszcze raz...

Cześć.....jaką nartę powinienem zakupić? Jak pamiętam - pierwszym kryterium nad jakim się głowimy jest długość narty, drugim - wychodzi gdy zaczynamy narty przeglądać, szerokość pod butem i trzecim - promień skrętu (który wcale nim nie jest). Pan Tomek poszedł jednak na całość, gdyż ja zrozumiałem nie zamyka się na typ narty, a będzie  nawet sugerował konkretny model.

Paweł nie nie i jeszcze raz nie.....podstawowym i pierwszym kryterium jest to co chcemy na nartach robić, jaki jest/ ma być Nasz dalszy rozwój.........../ a może ma go nie być?? i teraz z perspektywy czasu i własnych doświadczeń MUSISZ przyznać mi rację...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Adam ..DUCH napisał:

Paweł nie nie i jeszcze raz nie.....podstawowym i pierwszym kryterium jest to co chcemy na nartach robić, jaki jest/ ma być Nasz dalszy rozwój.........../ a może ma go nie być?? i teraz z perspektywy czasu i własnych doświadczeń MUSISZ przyznać mi rację...

Oczywiście pełna zgoda Adam, ja tylko przypomniałem sobie punkt widzenia z 2018 roku i on się cyklicznie potwierdza u innych pytających.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gabrik napisał:

Oczywiście pełna zgoda Adam, ja tylko przypomniałem sobie punkt widzenia z 2018 roku i on się cyklicznie potwierdza u innych pytających.

Paweł ja to widzę po "bananie" a Twojego nieco "przestraszonego" widziałem po przesiadce na kastle GS - musisz przyznać to jest inny wymiar - pomimo tego iż XTi to świetne narty ale jednak inny wymiar. Ale spokojnie jest też tak, iż czasami jest klęska i trzeba wrócić na klepki .....bywa......na szczęście całość odpowiedzialności biorę na siebie....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Ja to się zastanawiam nad stwierdzeniem "zoptymalizować"???.....To jest pytanie na które młody (świadomy) narciarz musi sam sobie odpowiedzieć odrzucając przy tym cały marketingowy bełkot......warto przy tym posiłkować się życiowymi doświadczeniami i to niekoniecznie związanymi z narciarstwem, bo tak się akurat składa że sprawy te się pokrywają. W końcu jeżeli jesteśmy nastawieni na "race" w każdym wymiarze to nie kupujemy laci KUBOTA aby biegać (uczyć się) maraton......Bardzo przepraszam ale jak już wcześniej wspomniałem - nieco się zradykalizowałem w poradach dotyczących doboru sprzętu....... 

widzisz ja to widzę inaczej, cele mogą wyglądać tak

1 jak pobujać się na nartach trzy dni w sezonie

2 jak polansować się przed gawiedzią

3 jak zaistnieć na forum

ps sprobuj wybrać narty które są optymalne dla wyborów 1, 2, 3 bez kształtowania świadomego narciarza który w warunkach górskich… etc; zmyłka polega na tym, ze ktoś pisze o celach A a chce realizować de facto cele B itd

Edytowane przez star
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, star napisał:

widzisz ja to widzę inaczej, cele mogą wyglądać tak

1 jak pobujać się na nartach trzy dni w sezonie

2 jak polansować się przed gawiedzią

3 jak zaistnieć na forum

ps sprobuj wybrać narty które są optymalne dla wyborów 1, 2, 3 bez kształtowania świadomego narciarza który w warunkach górskich… etc; zmyłka polega na tym, ze ktoś pisze o celach A a chce realizować de facto cele B itd

Ad1 Decathlon i porada gościa który nigdy w życiu śniegu nie widział

Ad2 Atomic S9 z zakrzywionymi dziobami

Ad3 Magisterium za pośrednictwem YT po przerobieniu Ad 1-2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...