Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, brachol napisał:

Cześć

Oczywiście, że tak, wszystko w nadmiarze męczy nawet jak robi się coś co naprawdę się lubi.

Co do Ciszaka to nie ukrywa tego, że płacą mu za takie filmy, przekaz też nie do końca entuzjastyczny jak na reklamie. Zerknij w wolnej chwili. 

pozdro

Cześć

Ja to rozumiem ale chyba nie mógłbym cisnąc kitu tak otwarcie. A może to tylko kwestia gaży...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2022 o 09:15, Mitek napisał:

Cześć

Janie a może opiszesz jak kolega po roku jazdy ma: "ćwiczyć carwingowe łuki na krawędzi na gazie"?

Po co pisać takie rzeczy? Po to żeby ktoś mało doświadczony brał je za dobrą monetę i ryzykował poważną kontuzję?

Większość mojej forumowej pisaniny, to właśnie próba uświadomienia ludziom, żeby nie podejmowali takich debilnych decyzji tylko spokojnie planowo nabierali doświadczenia. Nie rozumiem  jaki jest sens namawiania kogoś na głupoty.

Pozdro

Jestem pewien że kolega @wickerman nie będzie podejmował debilnych decyzji i zrozumiał przesłanie mojego posta.

Planuje wyjazd do Austrii na szkolenie i ze swoim 30 dniowym stażem narciarskim wcale nie będze musiał zaczynać szkolenia w grupie początkujących.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, brachol napisał:

Jacek Ciszak w zeszłym sezonie namawiał do kamperowania zimą co z tego wyszło każdy może sam ocenić.

 

Panem Ciszakiem...cóż byłem "zachwycony" bardzo krótko. Nie znam osobiście, może spoko człowiek, ale Jego vlogów nie oglądam, nie trawię tej dziwnej słodkości i jego narracji. A już pitolenie o knajpach i jedzeniu zupełnie mnie osobiście dobiją.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Gabrik napisał:

Panem Ciszakiem...cóż byłem "zachwycony" bardzo krótko. Nie znam osobiście, może spoko człowiek, ale Jego vlogów nie oglądam, nie trawię tej dziwnej słodkości i jego narracji. A już pitolenie o knajpach i jedzeniu zupełnie mnie osobiście dobiją.

 

Cześć

Ja akurat znam Jacka i nic do niego nie mam. /wykonuje swoją robotę i robi to od wielu wielu lat dobrze. Tak jak pisałem - taka praca. Pamiętajmy, że Jacek stworzył Skionline w czasach gdy większość z nas (przepraszam - przynajmniej ja) myślałem, że internet to taki przyrząd do otwierania słoików.

Nawet to, że mnie ze Skionline wyrzucił rozumiem choć zrobił to akurat w sytuacji ewidentnie mnie krzywdzącej i z tego (ale tylko z tego powodu) czuję pewien niesmak. Znam siebie wiem jak piszę i mógł to zrobić znacznie wcześniej mając realny powód.

Pozdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mitek napisał:

Cześć

Wiesz to chwalebne ale tak naprawdę nie będę siebie idealizował bo nie wiem jakbym postąpił i co ludziom wciskał gdyby mnie ktoś za to ustawił finansowo na dwa czy trzy lata...

Pozdrowienia

Tu już dochodzimy do progu zeszmacenia, który jest różny u każdej jednostki...taki Pietrzykowski nie zeszmacił się nawet za cenę życia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, netmare napisał:

No to już ciężki kaliber obelg. Dalej mówimy o filmach reklamowych na YT? Jeśli tak to nie popieram takiej nomenklatury 😞

Nie, dotknęliśmy z Mitkiem zagadnienia sprzedajności człowieka. Natomiast Pan Ciszak inny kaliber.

 Pozostając przy reklamach yt i vlogach. Czym innym jest reklama, a czym innym pozowanie na obiektywizm. Dlatego, zwłaszcza w obecnych realiach cenię niezależnych vlogerów. Dla mnie, to także taki, który za opłatą stestuje narty x, ale postawi warunek, iż zrobi to rzetelnie i szczerze.

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

Panem Ciszakiem...cóż byłem "zachwycony" bardzo krótko. Nie znam osobiście, może spoko człowiek, ale Jego vlogów nie oglądam, nie trawię tej dziwnej słodkości i jego narracji. A już pitolenie o knajpach i jedzeniu zupełnie mnie osobiście dobiją.

 

Też nie bardzo lubię jego vlogi o ośrodkach bo mnie denerwują posiłki, ale w tym filmie wydaje mi się dość dobrze pokazuje + i - jazdy kamperem na narty. 

Jako, że nikt mi nie chce zapłacić za promowanie tego odcinka to nie będę już w tej kwestii się wypowiadał.

pozdro

  • Haha 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Temat ma wiele wymiarów, a miały być narty i buty 😉

Ale wracając, to @Gabrik odszukał ciekawy temat Miękkie buty zaczęty przez Piotrka Śpiocha w którym sensownie tłumaczy jakie buty i dla kogo i czemu akurat takie. Kolega @wickerman, ze względu na budowę ciała i tak będzie miał ograniczony wybór - generalnie przy wąskiej stopie kapci nie kupi, bo kapcie z reguły są szerokie, które w większości wypadków mają służyć do komfortowego spędzania czasu - nie koniecznie do jazdy.

Czy propozycja juniorskiego buta np. jakiejś 90/100 flex będzie opcją do rozważenia, skoro padła propozycja narty juniorskiej to może to też jakieś wyjście. Ma swoje plusy - są zdecydowanie tańsze niż seniorskie, a także występują do nr. chyba 26,5. Jakościowo nie odbiegają od seniorskich a przy wadze i posturze Kolegi uważam że jest to jakaś alternatywa. No i stworzone do jazdy jakiej chce się uczyć.

pozdrawiam

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Temat ma wiele wymiarów, a miały być narty i buty 😉

Ale wracając, to @Gabrik odszukał ciekawy temat Miękkie buty zaczęty przez Piotrka Śpiocha w którym sensownie tłumaczy jakie buty i dla kogo i czemu akurat takie. Kolega @wickerman, ze względu na budowę ciała i tak będzie miał ograniczony wybór - generalnie przy wąskiej stopie kapci nie kupi, bo kapcie z reguły są szerokie, które w większości wypadków mają służyć do komfortowego spędzania czasu - nie koniecznie do jazdy.

Czy propozycja juniorskiego buta np. jakiejś 90/100 flex będzie opcją do rozważenia, skoro padła propozycja narty juniorskiej to może to też jakieś wyjście. Ma swoje plusy - są zdecydowanie tańsze niż seniorskie, a także występują do nr. chyba 26,5. Jakościowo nie odbiegają od seniorskich a przy wadze i posturze Kolegi uważam że jest to jakaś alternatywa. No i stworzone do jazdy jakiej chce się uczyć.

pozdrawiam

Dla sprostowania, temat przypomniał Star.

Ja próbowałem temat w zeszłym sezonie ruszyć ale także nie chwycił (tego wątku o miękkich wtedy nie znałem).

.Na amerykańskim forum (przy okazji dyskusji o moich nartach) natknąłem się na opinie, iż narciarze wagi @wickerman mogą jeździć z powodzeniem na juniorskich nartach.

Co do samych butów kwestia jaką ma szerokość stóp. Najwęższe amatorskie robią chyba 98mm przy 260.

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Gabrik napisał:

Dla sprostowania, temat przypomniał Star.

Ja próbowałem temat w zeszłym sezonie ruszyć ale także nie chwycił (tego wątku o miękkich wtedy nie znałem).

.Na amerykańskim forum (przy okazji dyskusji o moich nartach) natknąłem się na opinie, iż narciarze wagi @wickerman mogą jeździć z powodzeniem na juniorskich nartach.

Co do samych butów kwestia jaką ma szerokość stóp. Najwęższe amatorskie robią chyba 98mm przy 260.

Sorka Starr, dzięki Paweł

Amatorskie to chyba 96-98 przy 26 rozmiarze w zależności od producenta - juniorskie chyba podobnie. Ja mam chyba 96 przy 25,5 - ale mogę się mylić - Head raptor. Też mam szczupłą nogę i małą stopę - a czy wąską - to chyba nie.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Gabrik napisał:

iż narciarze wagi @wickerman mogą jeździć z powodzeniem na juniorskich nartach.

Cze

Paweł, no przecież to oczywiste, przecież narta SL juniorska zawodnicza parametrami nie ustępuje seniorskim - jest tylko odchudzona i bardziej elastyczna dostosowana do mniejszych użytkowników. A już sklepówki biją to do chyba 2-top w dół to chyba na pewno w swojej grupie.  Moja córka jest niewiele mniejsza i lżejsza od kolegi i właśnie kupiła juniorską nartę zawodniczą dla siebie (156 SL) - buty ma stare  juniorskie - do zmiany - ale tylko ze względu że na przestrzeni lat design się zmienił i stare (salomon juniorski 110 flex) wyglądają troszkę barokowo (10 lat mają), a kobietą jest, więc też chce dobrze wyglądać - jak już dobrze jeździ. Nowe też będą juniory - bo już wspominała o tym.

pozdrawiam

 

Edytowane przez Marcos73
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gabrik napisał:

Panem Ciszakiem...cóż byłem "zachwycony" bardzo krótko. Nie znam osobiście, może spoko człowiek, ale Jego vlogów nie oglądam, nie trawię tej dziwnej słodkości i jego narracji. A już pitolenie o knajpach i jedzeniu zupełnie mnie osobiście dobiją.

 

a mnie

się podoba , że ktoś robi takie filmy fajnie zobaczyć miejsca w których nie bylem a byc moze się wybiorę. Jak dla mnie spoko koleś a to , że na czymś zarobi to już mniej to mnie obchodzi. Jak ktoś ma rozum to filtruje pewne przekazy. On filmach nieraz mówi o pewnych rzeczach sarkastycznie i to trzeba wyłapać. Dla mnie szacun dla takich ludzi , ze mu się chce to kręcić i pokazywać. 

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.10.2022 o 14:25, wickerman napisał:

Słuchajcie a co powiecie na takie narty ? Tomasz Kurdziel w testach zachwala , że to bardzo dobra narta dla początkującego narciarza i można się na niej szkolić. Tylko jest problem nie ma nigdzie długości dla mnie może ktoś zna miejsce, gdzie taką nartę dostanę?   Narty zjazdowe Rossignol REACT 10 TI + NX12 czarne RRJ02LM - Sportano.pl

Ulegasz reklamie. W sezonie 21/22 Rosi katalogowo/marketingowo tworzy nową grupę REACT - zakres długości wskazuje że są to zwykłe AM za które nigdy w życiu nie dał bym ponad 2k pln. Narty owe być może są całkiem niezłe - nie wykluczam ale 75 od razu mnie odrzuca. Teraz tyci na temat 75 - jesteś łyżwiarzem więc być może zrozumiesz. Jeszcze raz napiszę - modelem idealnym jest łyżwa gdzie nacisk na podłoże w sposób 0-1 idzie w osi stopy - każde przesuniecie tej osi do wnętrza skrętu/wewnętrzną krawędź pogarsza właściwości prowadzenia skrętu narciarskiego. Dekady doświadczeń i eksperymentów wskazały iż optymalna szerokość narty "pod butem" winna wynosić max 70 (z tolerancją in minus) a z własnego stokowego doświadczenia - nie ma w PL stałych warunków trasowych które wymuszały by więcej niż 70. To raz a dwa z punktu widzenia instruktora - nauczanie kursantów na szerokich nartach to istny koszmar.

Jesteś młodym silnym facetem z widocznym samozaparciem i presją na rozwój - nie marnuj kasy na deski które odrzucisz po pierwszym kursie na który siię zamierzasz wybrać. Twoją grupą docelową jest grupa Race lub wysokie modele On piste.

Ma być "zielono" to proszę bardzo:

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,elan,sl,12027.html

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,19-20,elan,gsx-master,12029.html

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...