Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, wickerman napisał:

To są tak zwani Gorilla STYLE heheheh     ... tak rzekłeś tak zrobię.... 

p.s czy ten temat się tu skończy bo chyba ma rekord wpisów na forum. 😉

Nic się nie przejmuj. Każdy w miarę merytoryczny wpis ma swoją wartość. Coś wnosi. A tego typu dyskusje toczyły się od zawsze ... Toczą i będa toczyć. Linux vs Windows, stm32 vs atmega 🤣 nawet .. i dobrze. 

Sezon by się już mógł zacząć. Nic tylko deszcz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mitek said:

Cześć

Dziwne co piszecie z tym sezonem. A rowery, a kajaki, a wędrówki po górach a bieganie i wiele wiele innych fajnych czynności...?

Nie ma co biadolić.

Pozdro

Hej,

Na kajakach się nie znam. Wędrówki, rowery czy bieganie można uprawiać cały rok, a na narty trzeba cierpliwie czekać. Mamy początek października. Realnie patrząc to jeszcze ze 2 miesiące do startu sezonu. Póki co jesteśmy na narciarskim głodzie i jeszcze przez 20 stron nie znajdziemy dobrej narty dla @wickerman. Jak ruszą wyciągi to już każda się nada. 😉

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/2/2022 at 10:33 PM, wickerman said:

Około 2,3 metry śniegu na górce i retrakowane co noc. https://maltaski.pl/stok-narciarski

To jak już offtopicujemy aż do pierwszego śniegu. Malta strasznie podrożała. Całodzienny z 120 na 189 (57,5% podwyżki). Mniejsze bilety cena jak w poprzednim sezonie tylko że czas zamiast 1h - 45min i zamiast 2h - 1.5h. Także jakieś 30% podwyżki. Dodatkowo do grudnia nie działa krzesełko bo czekają na linę a orczyk ma być szybszy bo coś tam zmodernizowali. Nie po drodze mi ostatnio bo zawadził bym popatrzeć. Kamera niestety leży.

Eeee nie dopatrzyłem zamiast 2h jest 1,5h ale dodatkowo zamiast 49PLN jest 69 PLN czyli podwyżka 88%. No to poszaleli.

Edytowane przez Bacek
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bacek napisał:

To jak już offtopicujemy aż do pierwszego śniegu. Malta strasznie podrożała. Całodzienny z 120 na 189 (57,5% podwyżki). Mniejsze bilety cena jak w poprzednim sezonie tylko że czas zamiast 1h - 45min i zamiast 2h - 1.5h. Także jakieś 30% podwyżki. Dodatkowo do grudnia nie działa krzesełko bo czekają na linę a orczyk ma być szybszy bo coś tam zmodernizowali. Nie po drodze mi ostatnio bo zawadził bym popatrzeć. Kamera niestety leży.

Eeee nie dopatrzyłem zamiast 2h jest 1,5h ale dodatkowo zamiast 49PLN jest 69 PLN czyli podwyżka 88%. No to poszaleli.

Cześć

Drogo - ale to tylko alternatywa czegoś i to w mieście. Wolę iść na 1,5 h tam za 69 zeta x 2, bo tym samym czasie np. w galerii za 1,5 h to wydam 699 i to jak jest promocja 😉, oczywiście taki żart. Jest dużo drożej a w przypadku takiego obiektu - bo np. nie wiem skąd czerpią wodę, musi być drożej - jak widać sporo. Skrzętnie starali się ukryć tę blisko 100% podwyżkę poprzez choćby skrócenie czasu.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie a co powiecie na takie narty ? Tomasz Kurdziel w testach zachwala , że to bardzo dobra narta dla początkującego narciarza i można się na niej szkolić. Tylko jest problem nie ma nigdzie długości dla mnie może ktoś zna miejsce, gdzie taką nartę dostanę?   Narty zjazdowe Rossignol REACT 10 TI + NX12 czarne RRJ02LM - Sportano.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A myślałem że już masz dość, ale widzę im starszy tym bardziej wytrzymalszy 😉

pozdrawiam

ps. Ja już nic nie piszę - bo wystarczająco dużo w tym temacie jest informacji - a @Spiochu to się chyba śmiertelnie na mnie obraził (choć mam nadzieję, że nie - bo mi już przeszło)  i za chwilę to się okaże że tylko ja sam będę swoje posty czytał.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Dziwne co piszecie z tym sezonem. A rowery, a kajaki, a wędrówki po górach a bieganie i wiele wiele innych fajnych czynności...?

Nie ma co biadolić.

Pozdro

No dzięki takiemu wpisowi końcem kwietnia kolega Mitek dał mi inspiracje na rower.... Nawet trochę pojeździłem 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, wickerman napisał:

Słuchajcie a co powiecie na takie narty ? Tomasz Kurdziel w testach zachwala , że to bardzo dobra narta dla początkującego narciarza i można się na niej szkolić. Tylko jest problem nie ma nigdzie długości dla mnie może ktoś zna miejsce, gdzie taką nartę dostanę?   Narty zjazdowe Rossignol REACT 10 TI + NX12 czarne RRJ02LM - Sportano.pl

Nie nadążam za wątkiem, ale najpierw kup dobrze dopasowane buty - jeśli jesteś estetą, to możesz mieć problem typu: znalazłem buty, które mi świetnie pasują, ale nie pasują do nart 😁
Poza tym buty są ważniejsze i to ile wydasz na buty będzie Ci limitować resztę (chyba że nie masz ograniczeń, to zazdroszczę 😉).
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, zając napisał:

Nie nadążam za wątkiem, ale najpierw kup dobrze dopasowane buty - jeśli jesteś estetą, to możesz mieć problem typu: znalazłem buty, które mi świetnie pasują, ale nie pasują do nart 😁
Poza tym buty są ważniejsze i to ile wydasz na buty będzie Ci limitować resztę (chyba że nie masz ograniczeń, to zazdroszczę 😉).
 

Szukałem ostatnio butów. Okazało sie że są jak ford T. Można kupić w każdym kolorze pod warunkiem że będą czarne....

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mig napisał:

Szukałem ostatnio butów. Okazało sie że są jak ford T. Można kupić w każdym kolorze pod warunkiem że będą czarne....

Cześć

No to chyba szukałeś półbutów - czarne??? Nie kojarzę firmy, która robi sportowe czarne:

Rossi - białe

Lange - niebieskie

Atomic - czerwone

Tecnica - pomarańczowe

Dalbello - zielone

Fischer - żółte

Head - białe

Salomon - niebieskie (kiedyś czerwone)

Nordica - chyba robi czarne!

Ale Nordica ma taki brzydki nieforemny kształt skorupy.

A poza tym czarny do butów narciarskich w ogóle nie pasuje...

Pozdro

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zając napisał:

Nie nadążam za wątkiem, ale najpierw kup dobrze dopasowane buty - jeśli jesteś estetą, to możesz mieć problem typu: znalazłem buty, które mi świetnie pasują, ale nie pasują do nart 😁
Poza tym buty są ważniejsze i to ile wydasz na buty będzie Ci limitować resztę (chyba że nie masz ograniczeń, to zazdroszczę 😉).
 

I tak i nie - bo sprzedawca pytał mi się jakie mam narty by dobrać odpowiedni but do sztywności. Z drugiej strony w nartach pytają o długość skorupy buta. Nie można przecież jeździć na nartach dość sztywnych mając buty o flexie powiedzmy 70 .  (oczywiście mówię przykładowo) . Oczywiście masz rację jak dobiorę buty będzie dużo lepiej i o tym wiem w sobotę planuję pierwsze zakupy w sensie  przymiarkę i jeżeli będzie ok to kupię. Co do koloru to wszystko mi jedno jeżeli chodzi o buty byle nie różowe. 😉 mają spełniać dobrze swoją funkcję.

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

No to chyba szukałeś półbutów - czarne??? Nie kojarzę firmy, która robi sportowe czarne:

Rossi - białe

Lange - niebieskie

Atomic - czerwone

Tecnica - pomarańczowe

Dalbello - zielone

Fischer - żółte

Head - białe

Salomon - niebieskie (kiedyś czerwone)

Nordica - chyba robi czarne!

Ale Nordica ma taki brzydki nieforemny kształt skorupy.

A poza tym czarny do butów narciarskich w ogóle nie pasuje...

Pozdro

 

Mitek, Ty nas tutaj nie próbuj poniewierać, obniżając naszą wartość poprzez insynuowanie, iż nie wchodzimy w sportowe modele butów....Ty kurna kolega bądź, a nie demotywator 😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Gabrik napisał:

Mitek, Ty nas tutaj nie próbuj poniewierać, obniżając naszą wartość poprzez insynuowanie, iż nie wchodzimy w sportowe modele butów....Ty kurna kolega bądź, a nie demotywator 😀

No chyba Ty… 😉  ja tam się elegancko wpisuję w tą Mitkową kolorową listę 😁 …przez przypadek 😂, aleeee…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, wickerman napisał:

I tak i nie - bo sprzedawca pytał mi się jakie mam narty by dobrać odpowiedni but do sztywności. Z drugiej strony w nartach pytają o długość skorupy buta. Nie można przecież jeździć na nartach dość sztywnych mając buty o flexie powiedzmy 70 .  (oczywiście mówię przykładowo) . Oczywiście masz rację jak dobiorę buty będzie dużo lepiej i o tym wiem w sobotę planuję pierwsze zakupy w sensie  przymiarkę i jeżeli będzie ok to kupię. Co do koloru to wszystko mi jedno jeżeli chodzi o buty byle nie różowe. 😉 mają spełniać dobrze swoją funkcję.

Ok, może sprzedawca chciał wybadać czy ma do czynienia z początkującym czy śmigaczem. Jak przeczytałam jesteś lekki, więc nie szalej z flexem w górę (taki przyzwoity to chyba powyżej 100 dla faceta?). Podejrzewam że się naszukasz żeby znaleźć odpowiednio wąską skorupę (kapcie flex 70 najczęściej są szerokie, a przy Twoich parametrach waga/wzrost to raczej będziesz szukał czegoś wąskiego).
Jak już kupisz buty odpowiednie dla siebie, to możesz zajrzeć na stronkę ski24.pl - strona sprawdzona i mają przyzwoity wybór dobrych nart w parametrach które zdaje się ustaliłeś tutaj w tej wydłużonej dyskusji z wątkami pobocznymi 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mitek poruszyl istotna kwestie czarnych półbutów, wiec ja wspomne, co tam wspomne, chciałbym poruszyć jakże ważki temat spodni, niedoceniany… PS but flex 70 żeby nie było, do tego czarne, rossi! Narta Deacon:-) utwór muzyczny gratis w pakiecie, z kosmosu, tego wrocławskiego… nieopodal od mojej dzielni

D5F58571-136C-40DE-94AF-83760363EDFD.jpeg

 

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pytałem w skifanatic podałem długość orientacyjną stopy i pytałem czy mają coś w tych rozmiarach na sklepie bo nie chce mi się jechać taki kawał by wejść i wyjść. Powiedzieli , że oni mierzą  i patrzą na różne parametry dobierając buty .  Wytłumaczyłem , że mam bardzo szczupła nogę . Więc jak sprzedawca zapewnia ,że ma? to  rozumiem ,że  ma.! Ale różnie to bywa ... z tego co wiem pracują tam doświadczeni sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A więc...

Flex w butach to tylko liczba, sugestia - bo flex nie jest wskaźnikiem ujednoliconym często nawet w obrębie firmy. Liczy się krój buta, jego agresywność, oklamrowanie, krój i "ilość" wypełnienia w botku, twardość oraz to z czego botek jest zrobiony, czy jest wiązany czy nie i jeszcze parę rzeczy. Podobnie nie dobiera się butów do nart czy też do czegokolwiek - już prędzej do spodni. Buty kupujemy z założenia aby współpracowały z różnymi nartami. Kupujemy je dla siebie a nie dla nart podobnie jak to jak jeździ narciarz nie zależy od sprzętu.

Wiedzą to np. Ci którzy mieli przyjemność poznać Marka Ogorzałka na stoku i widzieć jak prowadzi zajęcia w butach, które mógł zdjąć z nóg zapięte.

Dorabianie ideologii to ulubione zajęcie teoretyków marketingu a podatność na nią jest odwrotnie proporcjonalna do narciarskiej wiedzy i umiejętności.

Czy ktoś potrafi znaleźć ten syntetyczny temat o  butach "mit flexu" czy coś takiego?

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No to chyba szukałeś półbutów - czarne??? Nie kojarzę firmy, która robi sportowe czarne:

Rossi - białe

Lange - niebieskie

Atomic - czerwone

Tecnica - pomarańczowe

Dalbello - zielone

Fischer - żółte

Head - białe

Salomon - niebieskie (kiedyś czerwone)

Nordica - chyba robi czarne!

Ale Nordica ma taki brzydki nieforemny kształt skorupy.

A poza tym czarny do butów narciarskich w ogóle nie pasuje...

Pozdro

 

Wstaw w Google "buty narciaskie", "grafika" i zobaczysz. Też nie przypuszczalem.  To w necie. W sklepie narciarskim wrażenie było jeszcze większe. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...