Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Jan napisał:

 no bo takie jest forum, Kurdziel ma rację - to nie miejsce doboru odpowiednich nart, tu można się pochwalić  uprawnieniami, żoną, dzieckiem a nawet grzybem😀

Widzisz zresztą że nawet nasi zacni instruktorzy mają różne zdania na ten temat.

Wracając do pierwszego Twojego pytania to widzę że kochasz narty ale nijak chcesz się do nich dobrać.

Białka, Szczyrk a tym bardziej sztuczna górka w Poznaniu nie są miejscem do nauki i ćwiczenia długich

karwingowych łuków na krawędzi - tu potrzeba gazu oraz szerokiej pustej trasy bez drzew po bokach

coś w tym stylu:

gallery_10_146_568473.thumb.jpg.c846c4dfaef4bd79175727ae7d391ee5.jpg

 

Luty lub marzec planuję Austria wypad szkoleniowy . Zobaczymy !!! Bo to plany a jak będzie w rzeczywistości czas pokaże. Wszystko zależy od czasu i ile zostanie mi starego urlopu. Myślę ,że w ON w PL też można sobie pośmigać tylko trzeba być już z samego rana. Ale oczywiście nie mam porównania więc nie będę polemizował. Malta jak dla mnie to dbanie o kondycje mięśni. Zawsze to jazda na nartach i spędzone godziny na ćwiczeniach. A co jest fajne ,że jeździ się bez przerwy cały czas bez postoju. W dodatku nachylenie takiej czerwonej trasy, więc też swoje wyrabia nawyki. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Gabrik napisał:

Aby podgrzać wątek ale z innej strony 😉...chciałbym zwrócić Janie uwagę, iż ewidentnie negujesz trasy będące na niższych wysokościach wśród lasów. A to są przepiękne miejsca, posiadające wiele plusów. Jednym z nich jest np.ochrona od wiatru i oczywiście piękna zieleń, ożywiająca nudny lodowcowy krajobraz.

Pozwolisz, że nie będę Cię upiększał żadnymi przymiotnikami, a wstawię jedynie zdjęcie trasy, na której być może (jak nic się złego nie wydarzy) będę się doskonalił w styczniu przyszłego roku.

Screenshot_20220912-113657_YouTube.thumb.jpg.377439d627a99e0188fd9c2eaf216665.jpg

Super gdzie to?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wickerman napisał:

Luty lub marzec planuję Austria wypad szkoleniowy

i to jest dobry pomysł - koniecznie zabierz małżonkę

12 minut temu, wickerman napisał:

Malta

jaka tam jest długość trasy i różnica poziomów ?

Na tzw. szczotkach jeździłem tylko raz i jakoś mi to wcale nie pasowało do jazdy na śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jan napisał:

i to jest dobry pomysł - koniecznie zabierz małżonkę

jaka tam jest długość trasy i różnica poziomów ?

Na tzw. szczotkach jeździłem tylko raz i jakoś mi to wcale nie pasowało do jazdy na śniegu

Janie ale na Malcie zimą jest tam śnieg i tez armatki śniegowe  jak już jest troszkę mrozu.  Około 2,3 metry śniegu na górce i retrakowane co noc. https://maltaski.pl/stok-narciarski

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Spiochu napisał:

To dziecko objechało by Ciebie, Mitka i sporą część instruktorów.

Panie Andersen

Zawodniczka ma objeżdżać inne zawodniczki, nie pseudo instruktorów czy semi zawodników nie wspominając już o pierdołach z forum narciarskiego. Bo nic się nie nauczy.

Widziałeś czy jeździłeś? Może był to ten owiany złą sławą egzamin, a czas przejazdu wyznaczała.......dziewczynka.

14 godzin temu, Spiochu napisał:

Musiałbyś najpierw coś sobą reprezentować...

No i wydało się, a chciałem to ogłosić z pompą i fanfarami.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jan napisał:

 no bo takie jest forum, Kurdziel ma rację - to nie miejsce doboru odpowiednich nart, tu można się pochwalić  uprawnieniami, żoną, dzieckiem a nawet grzybem😀

Widzisz zresztą że nawet nasi zacni instruktorzy mają różne zdania na ten temat.

Wracając do pierwszego Twojego pytania to widzę że kochasz narty ale nijak chcesz się do nich dobrać.

Białka, Szczyrk a tym bardziej sztuczna górka w Poznaniu nie są miejscem do nauki i ćwiczenia długich

karwingowych łuków na krawędzi - tu potrzeba gazu oraz szerokiej pustej trasy bez drzew po bokach

coś w tym stylu:

gallery_10_146_568473.thumb.jpg.c846c4dfaef4bd79175727ae7d391ee5.jpg

 

Cześć

Janie a może opiszesz jak kolega po roku jazdy ma: "ćwiczyć carwingowe łuki na krawędzi na gazie"?

Po co pisać takie rzeczy? Po to żeby ktoś mało doświadczony brał je za dobrą monetę i ryzykował poważną kontuzję?

Większość mojej forumowej pisaniny, to właśnie próba uświadomienia ludziom, żeby nie podejmowali takich debilnych decyzji tylko spokojnie planowo nabierali doświadczenia. Nie rozumiem  jaki jest sens namawiania kogoś na głupoty.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Janie a może opiszesz jak kolega po roku jazdy ma: "ćwiczyć carwingowe łuki na krawędzi na gazie"?

Po co pisać takie rzeczy? Po to żeby ktoś mało doświadczony brał je za dobrą monetę i ryzykował poważną kontuzję?

Większość mojej forumowej pisaniny, to właśnie próba uświadomienia ludziom, żeby nie podejmowali takich debilnych decyzji tylko spokojnie planowo nabierali doświadczenia. Nie rozumiem  jaki jest sens namawiania kogoś na głupoty.

Pozdro

No przecież Jan nie każe nikomu stosować metody kamikadze boski wiatr już raczej kultowe nie ma gazu nie ma skrętu ze posłużę się cytatem bo filmiku Fred+Niko z Zaclerza znaleźć nie mogę https://www.skiforum.pl/topic/31054-pierwszy-skret/

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

No przecież Jan nie każe nikomu stosować metody kamikadze boski wiatr już raczej kultowe nie ma gazu nie ma skrętu ze posłużę się cytatem bo filmiku Fred+Niko z Zaclerza znaleźć nie mogę https://www.skiforum.pl/topic/31054-pierwszy-skret/

Ty się panie nie śmiej to lektura obowiązkowa, aut. nieżyjącego już Niko130 co mistrzynie szkolił. Fred tez kultowa postać tego forum. Powinienem dostać jakaś łopatę. Ale to nie wykop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

No przecież Jan nie każe nikomu stosować metody kamikadze boski wiatr już raczej kultowe nie ma gazu nie ma skrętu ze posłużę się cytatem bo filmiku Fred+Niko z Zaclerza znaleźć nie mogę https://www.skiforum.pl/topic/31054-pierwszy-skret/

Dziękuję za wyciągnięcie z czeluści "Systemu" tego dramatu, jakim był pierwszy skręt na nartach. Grałem w nim skromną rolę "Dziadka Kuby". Obok takich znakomitości jak "Niko 130", czy nieco rozrabiający "Fred".

Teraz w tym dramacie też zabrałem głos. Tym razem jako "Plus82". Jak ten czas leci ! Nikt już zapewne nie zaczyna nauki od skrętu pod stok.  Są inne czasy i  wymagają bardziej radykalnych początków. Niemniej wydaje się mi, że zaczynanie zjazdów od "szybkich ciętych skrętów" jest pewną przesadą.

Na moim ulubionym Mosornym obserwuję często tego typu zachowania. Nie ma większych problemów z samego ranka. Stok jest pusty i równy.  Więc nie rodzi to konflików.  Zreszta poranni miłośnicy tych skrętów szybko znikają ze stoku. I nawet wydaje się, że niektórzy nieźle je opanowali. W miarę pogarszania się warunków i zwiększonego zaludnienia pojawiają się kolejni mistrzowie w tej dziedzinie. Ci to ograniczają skręt do prawdziwego minimum. Przelatując z szybkością pociągu pośpiesznego w odległości dwóch metrów od cierpliwego cyzelanta łuczków.

Dlatego poradziłem Koledze, który założył temat, by raczej zapomniał chwilowo  o  "szybkich ciętych skrętach" dla naszego wspólnego dobra.

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Plus82 napisał:

Dziękuję za wyciągnięcie z czeluści "Systemu" tego dramatu, jakim był pierwszy skręt na nartach. Grałem w nim skromną rolę "Dziadka Kuby". Obok takich znakomitości jak "Niko 130", czy nieco rozrabiający "Fred".

Teraz w tym dramacie też zabrałem głos. Tym razem jako "Plus82". Jak ten czas leci ! Nikt już zapewne nie zaczyna nauki od skrętu pod stok.  Są inne czasy i  wymagają bardziej radykalnych początków.

 

Nie zaczyna… 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

No przecież Jan nie każe nikomu stosować metody kamikadze boski wiatr już raczej kultowe nie ma gazu nie ma skrętu ze posłużę się cytatem bo filmiku Fred+Niko z Zaclerza znaleźć nie mogę https://www.skiforum.pl/topic/31054-pierwszy-skret/

Dzięki @star, bardzo spodobała mi się narracja niko130, spokojna, luźna...poczytam sobie jego posty, w tamtym temacie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Gabrik napisał:

Dzięki @star, bardzo spodobała mi się narracja niko130, spokojna, luźna...poczytam sobie jego posty, w tamtym temacie

We wszystkich czytaj. Dla każdego użytkownika SkiForum to lektura obowiązkowa. Gościu legenda, ciągle sie uczył, nawet na rolkach jeździł…

ps wychował mistrzynie polski w zjeździe jakby nie było https://pl.wikipedia.org/wiki/Mistrzostwa_Polski_w_narciarstwie_alpejskim

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Plus82 napisał:

Dziękuję za wyciągnięcie z czeluści "Systemu" tego dramatu, jakim był pierwszy skręt na nartach. Grałem w nim skromną rolę "Dziadka Kuby". Obok takich znakomitości jak "Niko 130", czy nieco rozrabiający "Fred".

Teraz w tym dramacie też zabrałem głos. Tym razem jako "Plus82". Jak ten czas leci ! Nikt już zapewne nie zaczyna nauki od skrętu pod stok.  Są inne czasy i  wymagają bardziej radykalnych początków. Niemniej wydaje się mi, że zaczynanie zjazdów od "szybkich ciętych skrętów" jest pewną przesadą.

Na moim ulubionym Mosornym obserwuję często tego typu zachowania. Nie ma większych problemów z samego ranka. Stok jest pusty i równy.  Więc nie rodzi to konflików.  Zreszta poranni miłośnicy tych skrętów szybko znikają ze stoku. I nawet wydaje się, że niektórzy nieźle je opanowali. W miarę pogarszania się warunków i zwiększonego zaludnienia pojawiają się kolejni mistrzowie w tej dziedzinie. Ci to ograniczają skręt do prawdziwego minimum. Przelatując z szybkością pociągu pośpiesznego w odległości dwóch metrów od cierpliwego cyzelanta łuczków.

Dlatego poradziłem Koledze, który założył temat, by raczej zapomniał chwilowo  o  "szybkich ciętych skrętach" dla naszego wspólnego dobra.

 

To są tak zwani Gorilla STYLE heheheh     ... tak rzekłeś tak zrobię.... 

p.s czy ten temat się tu skończy bo chyba ma rekord wpisów na forum. 😉

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wickerman a tak na poważnie jakie jest Twoje własne wskazanie dotyczące zakupu nart?? biorąc oczywiście pod uwagę merytoryczną wartość postów w tym wątku oraz materiałów zewnętrznych z jakimi niewątpliwie się zapoznałeś.....ot tak jak byś teraz strzelił:::: kupuję to a to bo to i to??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

@wickerman a tak na poważnie jakie jest Twoje własne wskazanie dotyczące zakupu nart?? biorąc oczywiście pod uwagę merytoryczną wartość postów w tym wątku oraz materiałów zewnętrznych z jakimi niewątpliwie się zapoznałeś.....ot tak jak byś teraz strzelił:::: kupuję to a to bo to i to??? 

Szczerze powiem NIE WIEM!!! Z racji waszych propozycji wybrania drogi narciarskiej będę kupował nartę do szkolenia. Na pewno narta o charakterystyce sportowej min 70 max 75 pod butem. Bez rockera....a i tu właśnie się zastanawiam bo tych nart bez rockera jest bardzo mały wybór, jednak po zapoznaniu się z tematem ten rocker to rzeczywiście zbędna rzecz na przygotowane trasy.  Myślę nad tym HEAD https://mcksport.pl/produkt/narty-head-worldcup-rebels-e-xsr-2023-pr-11/

Po zakupie butów będę wiedział jaki tak naprawdę mam budżet na narty. Bo jeśli kupię taniej niż zakładałem buty to dołożę do nart .  I może coś takiego ale tu już rocker   https://fischerski.shop/produkt/narty-fischer-rc4-the-curv-dti-allride-rsx-12-gw-pr-2022/

 

Zmęczył mnie ten temat choć cały czas przeglądam internet w poszukiwaniach. Na pewno zawęziłem poszukiwania narty już jestem bliżej jak dalej wybrania odpowiedniej narty dla mnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wickerman napisał:

Szczerze powiem NIE WIEM!!! Z racji waszych propozycji wybrania drogi narciarskiej będę kupował nartę do szkolenia. Na pewno narta o charakterystyce sportowej min 70 max 75 pod butem. Bez rockera....a i tu właśnie się zastanawiam bo tych nart bez rockera jest bardzo mały wybór, jednak po zapoznaniu się z tematem ten rocker to rzeczywiście zbędna rzecz na przygotowane trasy.  Myślę nad tym HEAD https://mcksport.pl/produkt/narty-head-worldcup-rebels-e-xsr-2023-pr-11/

Po zakupie butów będę wiedział jaki tak naprawdę mam budżet na narty. Bo jeśli kupię taniej niż zakładałem buty to dołożę do nart .  I może coś takiego ale tu już rocker   https://fischerski.shop/produkt/narty-fischer-rc4-the-curv-dti-allride-rsx-12-gw-pr-2022/

 

Zmęczył mnie ten temat choć cały czas przeglądam internet w poszukiwaniach. Na pewno zawęziłem poszukiwania narty już jestem bliżej jak dalej wybrania odpowiedniej narty dla mnie.

Jak dla mnie robisz dobrą robotę.....taka tyci porada.....nie znajdziesz narty sportowej pow. 70. Takich nart nie ma....kiedyś rosi zrobił GSa chyba 72. A bym się przejechał ....atomic robi X WB one chyba mają 72.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak dla mnie robisz dobrą robotę.....taka tyci porada.....nie znajdziesz narty sportowej pow. 70. Takich nart nie ma....kiedyś rosi zrobił GSa chyba 72. A bym się przejechał ....atomic robi X WB one chyba mają 72.

.

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wickerman napisał:

To są tak zwani Gorilla STYLE heheheh     ... tak rzekłeś tak zrobię.... 

p.s czy ten temat się tu skończy bo chyba ma rekord wpisów na forum. 😉

Jest październik, jak zakładałeś temat był wrzesień, każdy już przebiera powoli nóżkami i nie może doczekać się sezonu. 

  • Like 2
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Adam ..DUCH napisał:

Jak dla mnie robisz dobrą robotę.....taka tyci porada.....nie znajdziesz narty sportowej pow. 70. Takich nart nie ma....kiedyś rosi zrobił GSa chyba 72. A bym się przejechał ....atomic robi X WB one chyba mają 72.

75 mają Adamie - no tragedii nie ma. Zwykłe poniżej 65.5 - więc wąsko.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wickerman napisał:

To są tak zwani Gorilla STYLE heheheh     ... tak rzekłeś tak zrobię.... 

p.s czy ten temat się tu skończy bo chyba ma rekord wpisów na forum. 😉

Czemu? Dalsza lektura dla Ciebie, dla Gabrika, dla każdego kto jeszcze tego nie czytał https://www.skionline.pl/forum/topic/7776-techniki-jazdy-oraz-nasze-filmiki/page/75/

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...