Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

@Gabrik , skoro wywołałeś , moje zdanie to zdecydowanie sl, z grupy race, żadne allround o charakterystyce slalomowej.

Bok 88, tunning 1,5 i taka narta krzywdy nie zrobi. No chyba że mowa jest o osobie zaczynającej jazdę na nartach.

GS , jak dla mnie, to narta dla osób już oswojonych z prędkością i dobrze panujących nad nartami. Czyli w drugiej kolejności, nie do nauki a do doskonalenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wickerman napisał:

i tu wracamy znowu do sedna sprawy i artykułu , który zamieściłem odnośnie doboru narty do wagi. Pojebane to wszystko. 

To nie czytaj żadnych artykułów.

Jeśli już chcesz się uczyć jazdy ciętej to kup SL 150-155cm (mogą być juniorskie)

Jeśli uważasz, że na to za wcześnie, kup coś łatwiejszego w długości 155-160cm. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

Długość dobieramy głównie do wagi a nie wzrostu.

To albo piszesz GS (bardzo sztywne i promień>20m) albo o jakiś pseudo GS.

 

Spiochu jak długo jeździsz na nartach? Uczysz? Jesteś instruktorem? Bo teoretyków już się sporo nasłuchałem i naoglądałem . Patrząc na Mitka jazdę śmiem twierdzić ,że koleś się zna na rzeczy nie ujmując oczywiście Tobie i myślę , że na nartach  " zjadł zęby. " 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wickerman napisał:

Spiochu jak długo jeździsz na nartach? Uczysz? Jesteś instruktorem? Bo teoretyków już się sporo nasłuchałem i naoglądałem . Patrząc na Mitka jazdę śmiem twierdzić ,że koleś się zna na rzeczy nie ujmując oczywiście Tobie i myślę , że na nartach  " zjadł zęby. " 

Jeżdżę ponad 20 lat. Jestem instruktorem SITN PZN, startowałem w zawodach AZS, zjechałem na nartach z 7 tysięcznika.

Nie uczę zawodowo, ale amatorsko już tak. Moja była uczennica po 3 latach od zera jeździła lepiej od Mitka. Mitek potwierdzi. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Adam ..DUCH napisał:

I to jest odpowiedź na wszelkie pytania 3 lata prowadzona przez prof. instruktora. 3 LATA!!!! nie 3h

To prawda, w 3h to można pokazać jak coś wygląda a nie nauczyć.

Teraz uczę się innej dyscypliny (rower enduro) i chciałbym sobie znaleźć instruktora/instruktorkę na 3lata, ale nawet w szkółkach to nie mieści się w głowie kadry. Panie, kilka godzin szkolenia (po astronomicznej stawce), a potem trzeba samemu utrwalić. W rowerach nie ma prawie w ogóle oferty szkolenia w trybie ciągłym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Nasz pytający jest dopiero na początku drogi - niemalże na starcie, nie sadzę aby w sposób poprawny był w stanie wykonać skręt z pługu, czy też NW nie wspominając o śmigu ale zdecydowanie pcha się w skręt cięty, być może wie czym jest bezwładność ale nie sądzę aby chociaż raz czuł siłę odśrodkową a tym bardziej jej ufał i kontrolował.

Budżet ma tak fajny że spokojnie znajdzie nowe X7 na wzrost.

Kolego bardzo Cię przepraszam za być może niesłuszną krytykę ale ktoś musiał to powiedzieć.

   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Panowie Nasz pytający jest dopiero na początku drogi - niemalże na starcie, nie sadzę aby w sposób poprawny był w stanie wykonać skręt z pługu, czy też NW nie wspominając o śmigu ale zdecydowanie pcha się w skręt cięty, być może wie czym jest bezwładność ale nie sądzę aby chociaż raz czuł siłę odśrodkową a tym bardziej jej ufał i kontrolował.

Budżet ma tak fajny że spokojnie znajdzie nowe X7 na wzrost.

Kolego bardzo Cię przepraszam za być może niesłuszną krytykę ale ktoś musiał to powiedzieć.

   

Trudno stwierdzić przez neta jaki ma poziom. (chyba, że wrzucił film - nie widziałem)

Jeśli weźmie dobrego instruktora to ten dostosuje naukę do jego levelu. Może będą to podstawy skretu NW a może już ciętego.  My tego nie stwierdzimy. 

A narty typu X7 będą po prostu gorsze, bo są szersze pod butem i mają większy promień. Tym bardziej długość na wzrost przy wadze 53kg.

Edytowane przez Spiochu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Spiochu napisał:

Długość dobieramy głównie do wagi a nie wzrostu.

To albo piszesz GS (bardzo sztywne i promień>20m) albo o jakiś pseudo GS.

 

Piszę tak jak wskazują katalogi z pominięciem grupy FIS Race. Przypominam kolego iż w zasadzie jest to forum dla amatorów ale zdarzało się (tu przypomnę iż jest to mój zawód) szkolić osoby od "zera) które dysponowały takim sprzętem nie mając świadomości do czego służy. W niczym to nie przeszkadzało.

Teraz zerknąłem na ofertę Atomic - GS Fis 30m, 2 GS 19m ostatni czyli G7 17m i piętka szersza niż S7. 

To sam odpowiedz czy wartko kupować AM/RD mając w ofercie porządne G7 - idealne narty do jazdy trasowej na każde warunki??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Spiochu napisał:

Jeżdżę ponad 20 lat. Jestem instruktorem SITN PZN, startowałem w zawodach AZS, zjechałem na nartach z 7 tysięcznika.

Nie uczę zawodowo, ale amatorsko już tak. Moja była uczennica po 3 latach od zera jeździła lepiej od Mitka. Mitek potwierdzi. 

 

Przeczytałem post - szacun .  Ale mi teraz namieszaliście w głowie , że szkoda gadać. Masakra!!!  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wickerman napisał:

Przeczytałem post - szacun .  Ale mi teraz namieszaliście w głowie , że szkoda gadać. Masakra!!!  

Nie ma żadnego zamieszania - wszystko generalnie jest jasne. W temacie wypowiedzieli się chyba Wszyscy użytkownicy z których zdaniem należy/warto się liczyć, być może są jakieś tam różnice w sposobie szkolenia ale to akurat sprawa marginalna. Nie ma bata sam się nie nauczysz to raz, dwa "góra" też cię nie nauczy bo to maszynowo przygotowane autostrady, wiec tak czy siak jesteś zmuszony do instruktora i tu polecam zorganizowane wyjazdy kilkudniowe ale nie utrudniaj sobie i prowadzącemu zajęcia roboty poprzez zakup i użytkowanie zepsutych lub za krótkich nart. Narta nie więcej niż 70 pod butem, ful camber (żadnych rockerów) z grupy katalogowej race/on piste, długość (pomijając SL) na wzrost (w przypadku GS nieco wyżej). 

Miłego szukania🤣

PS polecam Atomic X7,9, z starszych XTi.  Napisz do Pawła @Gabrik - myślę że napisze ci swoje wrażenia z XTi, lub do @bracholX9 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie sobie kup:

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Head-WC-Rebels-iSL-RD-Team-Wiazania-EVO-9-GW-2022/10553

 

Tylko wiązania są pod podeszwy grip walk. Nie wiem jakie dobrałeś. 

"Narta nie więcej niż 70 pod butem, ful camber (żadnych rockerów) z grupy katalogowej race/on piste, długość (pomijając SL) na wzrost (w przypadku GS nieco wyżej). "

Potwierdzam wszystko tylko krótsze. Masz bardzo niską wagę, dlatego polecam 150-155cm dla SL i max. 160cm dla innych.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Spiochu napisał:

Takie sobie kup:

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Head-WC-Rebels-iSL-RD-Team-Wiazania-EVO-9-GW-2022/10553

 

Tylko wiązania są pod podeszwy grip walk. Nie wiem jakie dobrałeś. 

"Narta nie więcej niż 70 pod butem, ful camber (żadnych rockerów) z grupy katalogowej race/on piste, długość (pomijając SL) na wzrost (w przypadku GS nieco wyżej). "

Potwierdzam wszystko tylko krótsze. Masz bardzo niską wagę, dlatego polecam 150-155cm dla SL i max. 160cm dla innych.  

Przekora jesteś😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

 

Ale mieszacie i kogo tu słuchać.   Biorę więc długości jaką zaleca producent sprzętu . Więc w moich propozycjach to 167-168. I tego będę się trzymał najwyżej  zamiast jeździć 8 godz na stoku będę jeździł 12 albo i cały dzień

Posłuchaj Śpiocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, labas napisał:

Posłuchaj Śpiocha.

Ale ty będziesz uczył???? a może Śpioch???

Pozbądźcie się Panowie własnych upodobań, własnych umiejętności, z własnym doświadczeniem edukacyjnym stańcie w pozycji pytającego,. facet nie potrzebuje narty która sama będzie jeździć On potrzebuje narty która będzie musiał zmusić do jazdy.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Spiochu napisał:

Takie sobie kup:

https://sport2002.pl/pl/p/Narty-Head-WC-Rebels-iSL-RD-Team-Wiazania-EVO-9-GW-2022/10553

 

Tylko wiązania są pod podeszwy grip walk. Nie wiem jakie dobrałeś. 

"Narta nie więcej niż 70 pod butem, ful camber (żadnych rockerów) z grupy katalogowej race/on piste, długość (pomijając SL) na wzrost (w przypadku GS nieco wyżej). "

Potwierdzam wszystko tylko krótsze. Masz bardzo niską wagę, dlatego polecam 150-155cm dla SL i max. 160cm dla innych.  

Butów jeszcze nie posiadam jadę dopiero w połowi października po buty. Ale czy w tych nartach będę mógł  jeździć w każdych warunkach na stoku? Mowa o słabo zmrożonym stoku i bardziej miękkim śniegu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wickerman napisał:

Butów jeszcze nie posiadam jadę dopiero w połowi października po buty. Ale czy w tych nartach będę mógł  jeździć w każdych warunkach na stoku? Mowa o słabo zmrożonym stoku i bardziej miękkim śniegu?

Tak, będziesz mógł, ale naukę polecam zaczynać w dobrych warunkach.  

Czyli przychodzisz na stok przed otwarciem. Robisz rozgrzewkę i jak tylko otworzą zaczynasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spiochu napisał:

Jeżdżę ponad 20 lat. Jestem instruktorem SITN PZN, startowałem w zawodach AZS, zjechałem na nartach z 7 tysięcznika.

Nie uczę zawodowo, ale amatorsko już tak. Moja była uczennica po 3 latach od zera jeździła lepiej od Mitka. Mitek potwierdzi. 

 

Ile, to było dni na stoku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...