Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Jan napisał:

 

W Alpach młode pokolenie instruktorów jeździ po trasach na slalomkach 165cm  a jak mają klienta poza trasę zabierają szerokie i mocno zrockerowane Big Mountain.

 

Gdy byłem w Aprice, zwracałem uwagę I tam nawet instruktorki (takie bella) śmigały na GS Volkl, Rossi. 

W przypadku instruktorów uczących początkujących, to postawię tezę, iż narta nie ma żadnego znaczenia. Ot preferencja instruktora.

Co innego treningi.

Szczaw jestem narciarsko, ale na naszym forum trwa wieczna i niepotrzebna sprzeczka pomiędzy zwolennikami SL i innych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, mig said:

Jak co roku w marcu kilka dni na Czarnym Groniu.... temat prosty fo ogarnięcia.

Prosty i nie prosty. Jak się okazało był w marcu jakiś event snowboardowy (nie wiem czy cykliczny) to ceny noclegów lekko zwariowały. Za cenę najtańszego jednego noclegu w Rzykach jaki udało mi się wtedy znaleźć, miałem 2 noclegi z pełnym wyżywieniem w Wiśle. Względy ekonomiczne wygrały i na Groń ciągle nie dotarłem. Może w tym sezonie wyjdzie inaczej :).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, netmare napisał:

Prosty i nie prosty. Jak się okazało był w marcu jakiś event snowboardowy (nie wiem czy cykliczny) to ceny noclegów lekko zwariowały. Za cenę najtańszego jednego noclegu w Rzykach jaki udało mi się wtedy znaleźć, miałem 2 noclegi z pełnym wyżywieniem w Wiśle. Względy ekonomiczne wygrały i na Groń ciągle nie dotarłem. Może w tym sezonie wyjdzie inaczej :).

 

Cześć

Nic dziwnego jak patrzyłeś na ceny w hotelu...:)

Natomiast, zawsze obstawiamy koniec sezonu na jeden lub dwa wyjazdy. Zazwyczaj łączymy to z jakąś imprezą miejscową lub robimy naszą z Czarnym. Ceny jakby była grupa są baaardzo negocjowalne.

Jak będziesz planował to zadzwoń do mnie i się załatwi coś, no tylko troszkę wcześniej trzeba.

Pozdro

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Nic dziwnego jak patrzyłeś na ceny w hotelu...:)

Natomiast, zawsze obstawiamy koniec sezonu na jeden lub dwa wyjazdy. Zazwyczaj łączymy to z jakąś imprezą miejscową lub robimy naszą z Czarnym. Ceny jakby była grupa są baaardzo negocjowalne.

Jak będziesz planował to zadzwoń do mnie i się załatwi coś, no tylko troszkę wcześniej trzeba.

Pozdro

Tam jest dość uboga baza noclegowa. Nocowałem kiedyś u lokalnego gospodarza, który strasznie narzekał na plany rozbudowy ośrodka (my tu wszyscy będziemy protestować mówił). Bo to będzie hałas, ile to wody zużyją, dla nich zabraknie, jak takie armatki huczą, ratraki, zwierzęta będą się bały, w nocy spać nie będzie można itp.  W kolejnym jednak zdaniu narzekał, że mało turystów do nich przyjeżdża.

A sam ośrodek, rozwija się pomaleńku i do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Marcos73 napisał:

Migu

Mówisz, że nie przesadza się starych drzew……

Może jakaś zmiana? Do ogarnięcia czy nie bardzo?

pozdro

Zmiany zawsze są wskazane, szczególnie jeśli łaczą się z fajnym spotkaniem. Nocne rozmowy o nartach i nie tylko sa bezcenne. Ale chętnie pojadę "na gotowe", taki już jestem leniuszek na starość. Ze swojej strony - gdyby  ktoś chciał potestowac wspólnie głębokości na Zalewie Wislanym w maju lub Nidzkim we wrzesniu/23 to ja zapraszam na gotowe. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mig napisał:

Zmiany zawsze są wskazane, szczególnie jeśli łaczą się z fajnym spotkaniem. Nocne rozmowy o nartach i nie tylko sa bezcenne. Ale chętnie pojadę "na gotowe", taki już jestem leniuszek na starość. Ze swojej strony - gdyby  ktoś chciał potestowac wspólnie głębokości na Zalewie Wislanym w maju lub Nidzkim we wrzesniu/23 to ja zapraszam na gotowe. 

CG też może być, ja mam blisko, jak będzie śnieg to na biegówkach mogę do domu wrócić😉, No po pijaku to przecież nie pojadę.

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Gabrik napisał:

Gdy byłem w Aprice, zwracałem uwagę I tam nawet instruktorki (takie bella) śmigały na GS Volkl, Rossi. 

W przypadku instruktorów uczących początkujących, to postawię tezę, iż narta nie ma żadnego znaczenia. Ot preferencja instruktora.

Co innego treningi.

Szczaw jestem narciarsko, ale na naszym forum trwa wieczna i niepotrzebna sprzeczka pomiędzy zwolennikami SL i innych.

 

Bo niektórzy nie wiedzą że na SL trzeba już coś jeździć i zaczynają od d..  strony myśląc, że jak założą sl to umiejętności same przyjdą..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, moruniek napisał:

Tam jest dość uboga baza noclegowa. Nocowałem kiedyś u lokalnego gospodarza, który strasznie narzekał na plany rozbudowy ośrodka (my tu wszyscy będziemy protestować mówił). Bo to będzie hałas, ile to wody zużyją, dla nich zabraknie, jak takie armatki huczą, ratraki, zwierzęta będą się bały, w nocy spać nie będzie można itp.  W kolejnym jednak zdaniu narzekał, że mało turystów do nich przyjeżdża.

A sam ośrodek, rozwija się pomaleńku i do przodu.

Cześć

Krzychu co Ty opowiadasz. Jak na taką maleńką górkę baza noclegowa jest wyborna i bardzo zróżnicowana.

Od hotelu z apartamentem za ponad 1000 pln i 3,5 gwiazdkową knajpą, przez apartamentowiec w dobrym standardzie alpejskim, przez pokoje na stoku - kuszące ogrzewana podłogą, samodzielne domki w ośrodku w całkiem niezłym standardzie kończąc na najbardziej ekonomicznych pokojach nad oberżą. A są jeszcze domy na wynajem, no ale to trzeba o tym wiedzieć. I to co opisałem to jest tylko ofert ośrodka. Do tego dochodzą domki w dolinie, prywatne kwatery w Rzykach itd.

Ja na takie maleństwo to jest aż nadto.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzychu co Ty opowiadasz. Jak na taką maleńką górkę baza noclegowa jest wyborna i bardzo zróżnicowana.

Od hotelu z apartamentem za ponad 1000 pln i 3,5 gwiazdkową knajpą, przez apartamentowiec w dobrym standardzie alpejskim, przez pokoje na stoku - kuszące ogrzewana podłogą, samodzielne domki w ośrodku w całkiem niezłym standardzie kończąc na najbardziej ekonomicznych pokojach nad oberżą. A są jeszcze domy na wynajem, no ale to trzeba o tym wiedzieć. I to co opisałem to jest tylko ofert ośrodka. Do tego dochodzą domki w dolinie, prywatne kwatery w Rzykach itd.

Ja na takie maleństwo to jest aż nadto.

Pozdro

W Rzykach jest bardzo niewielka baza noclegowa (niezależna od ośrodka) do wyszukania przez Nocowanie.pl, Boooking czy co tam jeszcze. Ja kilkukrotnie rezygnowałem z wyjazdu tam, bo nie było nic sensownego (w rozsądnych pieniądzach) do wynajęcia dla 4 osób. Tych prywatnych kwater w Rzykach jest stosunkowo mało.

p.s.

Ośrodek wybetonował drogę dojazdową od hotelu do parkingu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, moruniek napisał:

W Rzykach jest bardzo niewielka baza noclegowa (niezależna od ośrodka) do wyszukania przez Nocowanie.pl, Boooking czy co tam jeszcze. Ja kilkukrotnie rezygnowałem z wyjazdu tam, bo nie było nic sensownego (w rozsądnych pieniądzach) do wynajęcia dla 4 osób. Tych prywatnych kwater w Rzykach jest stosunkowo mało.

p.s.

Ośrodek wybetonował drogę dojazdową od hotelu do parkingu.  

Cześć

Krzysiu baza w dolinie wystarczy. Wynajmowałem tam kwatery dla siebie, dla siebie z rodziną dla 100 osób i zawsze coś się dało znaleźć. Nie bardzo wiem co to znaczy sensownego. Może poziom sensowności mamy inaczej ustawiony. 🙂

A do jakiego parkingu, tego na górce? Ale tam przecież z hotelu był asfalt. O jaką drogę Ci chodzi?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysiu baza w dolinie wystarczy. Wynajmowałem tam kwatery dla siebie, dla siebie z rodziną dla 100 osób i zawsze coś się dało znaleźć. Nie bardzo wiem co to znaczy sensownego. Może poziom sensowności mamy inaczej ustawiony. 🙂

A do jakiego parkingu, tego na górce? Ale tam przecież z hotelu był asfalt. O jaką drogę Ci chodzi?

Pozdro

Mitek

Dawaj i coś organizuj, mnie się podoba, byle nie namioty bez tropiku. No i nie za późno, bo przy nowych cenach prądu w marcu/kwietniu obawiam się że może być to spotkanie unpluged😉

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

Krzysiu baza w dolinie wystarczy. Wynajmowałem tam kwatery dla siebie, dla siebie z rodziną dla 100 osób i zawsze coś się dało znaleźć. Nie bardzo wiem co to znaczy sensownego. Może poziom sensowności mamy inaczej ustawiony. 🙂

A do jakiego parkingu, tego na górce? Ale tam przecież z hotelu był asfalt. O jaką drogę Ci chodzi?

Pozdro

Pewnie wiesz gdzie szukać lub kogo pytać o nocleg 😉. Sensowny, to taki by z sufitu się woda nie lała, dało się spać, może być materac lub podłoga, nie kosztowało miliona monet. 

Tu robią drogę, muszę zacytować sąsiednie forum.

https://www.skionline.pl/forum/topic/8901-polska-nowe-inwestycje/?do=findComment&comment=374335

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marcos73 napisał:

Mitek

Dawaj i coś organizuj, mnie się podoba, byle nie namioty bez tropiku. No i nie za późno, bo przy nowych cenach prądu w marcu/kwietniu obawiam się że może być to spotkanie unpluged😉

pozdrawiam

Może przenieśmy dyskusję do wątku np. spotkanie forumowiczów sezon 2022/23, tu jednak zaglądają nieliczni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, moruniek napisał:

Pewnie wiesz gdzie szukać lub kogo pytać o nocleg 😉. Sensowny, to taki by z sufitu się woda nie lała, dało się spać, może być materac lub podłoga, nie kosztowało miliona monet. 

Tu robią drogę, muszę zacytować sąsiednie forum.

https://www.skionline.pl/forum/topic/8901-polska-nowe-inwestycje/?do=findComment&comment=374335

 

Cześć

Mnie stamtąd wyrzucono więc nie zaglądam w ogóle. Nie mam prawa.

Wystarczy zadzwonić do recepcji Czarnego Gronia...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2022 o 20:04, wickerman napisał:

Mitek nie gniewaj się i szczere dzięki za doradzenie . Po przeczytaniu Twoich jak i innych forumowiczów wpisów na temat długości nie zamierzam jej zmieniać przy zakupie. Jak wcześniej wspomniałem w innym poście 166 lub 168 Amphibio Elana i na pewno nie kupię narty jaką zaproponował mi Moruniek. Czy  to, że staram się pytać i czytać na temat doboru nart to coś złego??? Uwierz mi, że jestem człowiekiem bardzo nastawionym na jazdę ale nie znam na tyle aspektów technicznych budowy nart by samemu podjąć decyzje o zakupie na pałe . Dlatego pytam, oglądam i analizuje wszystkie podpowiedzi za i przeciw. Też kiedyś byłeś pewnie w podobnej sytuacji może nawet lepszej bo pewnie urodziłeś się w górach, gdzie mogłeś zimą zapierdzielać na stokach w każdy wolny dzień . Ja dopiero zaczynam przygodę mimo swojego wieku, ale jestem nastawiony na jazdę systematyczną Zimą jak i Latem i uwierz mi chcę jeździć poprawnie na nartach i mieć z tego frajdę a nie tylko zjeżdżać.  Pozdro!!! Koniec i Basta !!! i temat uważam za zamknięty . 

Cześć @wickerman

Wiem że już masz dość, ale ostatni post odnośnie Twojego planowanego zakupu. Może niepotrzebnie poleciłem Ci konkretną nartę, ale odczucia z jazdy na nich szczególnie mocno mi utkwiły w pamięci w tamtych warunkach śniegowych. Jak pisała @.Beata. - po co masz się na swoich błędach uczyć - lepiej chyba na cudzych. Szukaj nart, jak coś o podobnych parametrach - nie za szeroka pod butem i o umiarkowanym promieniu i porządnej konstrukcji - z drewnianym rdzeniem i jak będzie jakaś warstwa z titanalu to bomba. Celuj w drugi model sklepowy - o mniejszej nieco sztywności wzdłużnej (ale nie zawsze tak jest). Bo niektóre nawet sklepowe potrafią być twarde.

Jedynie co mnie martwi to Twoja obawa co do długości - zresztą niesłuszna.

Dwa przykłady z życia na koniec, moja Żona jeździ średnio ale powiedzmy przyzwoicie - radzi sobie. Od dawien dawna (a jest wysoka i szczupła) zawsze miała krótkie narty - Dynki omeglasy 156 i później udało się ją namówić na Atomic DD 160 cm (4cm po 6-ciu latach). Obie pary semi SL - ale z kobietą się nie dyskutuje. Przełom nastąpił 2 lata temu, lubię te jej Atomici i czasami jej zabieram gdy ma przerwę. Nieraz ją namawiałem aby spróbowała na dłuższych - psychika chyba nie puszczała, do momentu jak jej nie porwałem jej nart i pojechałem w pi....u i zostawiłem moje Gs-y 178cm. Kwitła pod stokiem pół godziny chcąc, nie chcąc założyła moje narty (bo skorupy mamy takie same). Przełom - okazało się że te ciężkie, nieprzyjazne i długie narty są świetne, to sukces a zarazem cios dla mnie (skok długościowy o 20 cm ale w jednej chwili pozbyłem się nart). Po ostatnim sezonie zrobiła bardzo duży postęp, jeździ pewniej i zdecydowanie szybciej i nawet próbuje jazdę na krawędzi - a tamte były SL i nic z tego nie wychodziło.

Drugi - z zeszłego roku z Dolomitów - byliśmy paką z dziećmi, dwóch kumpli dość już dobrze jeżdżących chciało spróbować moich nart, ale head niestety nie mają wiązań rentalowych, więc był problem z ustawieniem wiązań, ale owe GS-y Żony - mają. Oboje znacznie wyżsi ode mnie - 185 i 195 cm. - oboje dobrane narty - może i porządne (fischery progressor) ale przykrótkie 166 i 172 cm odpowiednio. Założyli Atomica i finał taki że oboje kupili G9 - 2 x 180 cm. Stwierdzili że nie ma porównania z ich starymi nartami - szczególnie docenił to ten mniejszy. Mówił że czuje się na nich tak pewnie, że nie czuje strachu przed prędkością i mimo iż promień na narcie coś 18 m - wcale nie taki straszny.

Więc tylko to przemyśl i ......Basta

pozdrawiam

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mig napisał:

Kolega ma 172 cm 52kg. Jezdzi "jakoś". Nie wsadzajcie go na mastery 185cm.....

Migu

Ma dylemat między 166 a 172, narta o średnim promieniu dla ludu, druga sklepowa, 73 pod butem i promień coś ok 15 m. Więc chyba dobra. Przykłady dla przełamania bariery długości. Narty mają być nowe i pewnie tanie nie będą.  Więc niech służą właścicielowi jak najdłużej.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...