Skocz do zawartości

wickerman

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Marcos73 napisał:

Te Deacon-y to chyba strasznie popularne narty (pewnie i dobre), bo sprawdziłem na stronie to stopniowanie szerokości pod butem co 4 mm - no nie wiem na jakiej wartości się kończy 🙂 . Dla każdego coś miłego.

Mam jeszcze w piwnicy Gryzzly - też narta do wszystkiego

13 godzin temu, wickerman napisał:

Zawsze lepiej człowiek wygląda kask+google

i nie zapomnij o jakiejś ładnej lanserskiej osłonie szybki w goglach

 

 

19_vizor-mountains.thumb.jpg.29eda446a1a6f2fcb5d8262f2152dae0.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Popytaj @Bruner79 może ma jakieś fajne dechy myślę, że szerokość około 70 pod butem i będziesz mógł się uczyć. Jak się mylę to proszę poprawić. 

Raczej zostanę przy tych Elanach AMPHIBIO 16 TI  w rozmiarze 166 . Widać , że to bardzo solidne deski obecnie i za nieduże pieniądze. Czekam z niecierpliwością, aż w sklepach pojawi się asortyment zimowy i przede wszystkim narciarski bo nie ma jak zobaczyć i ocenić sprzęt w realu. Co do kasku i googli muszę przemyśleć . Popytam też sprzedawców . Ja jestem taki ,że zanim coś kupie zastanawiam się 10 razy , aby być zadowolonym z zakupu a nie mówić później "aaaa mogłem kupić to czy tamto.." 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, brachol napisał:

Popytaj @Bruner79 może ma jakieś fajne dechy myślę, że szerokość około 70 pod butem i będziesz mógł się uczyć. Jak się mylę to proszę poprawić. 

Coś używanego ale fajnego kupię osobno na szczotki , bo na Malcie można sobie nowe narty zajechać, zwykle  nie ma na zjeździe śniegu lub jest go bardzo niewiele.

 

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o okularach OTG gdzie zakładam własne okulary a na te google OTG z przerwami w gąbce po bokach? I co myślicie o szybkach photochrom?

https://www.decathlon.pl/p/mp/opc/gogle-opc-advanced-davos-photochromic-otg-matt-white-revo-etui/_/R-p-386aa907-89db-49f9-a1ef-359b09492a89?mc=386aa907-89db-49f9-a1ef-359b09492a89_c4&c=Biały

Edytowane przez wickerman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wickerman napisał:

Raczej zostanę przy tych Elanach AMPHIBIO 16 TI  w rozmiarze 166 . Widać , że to bardzo solidne deski obecnie i za nieduże pieniądze. Czekam z niecierpliwością, aż w sklepach pojawi się asortyment zimowy i przede wszystkim narciarski bo nie ma jak zobaczyć i ocenić sprzęt w realu. Co do kasku i googli muszę przemyśleć . Popytam też sprzedawców . Ja jestem taki ,że zanim coś kupie zastanawiam się 10 razy , aby być zadowolonym z zakupu a nie mówić później "aaaa mogłem kupić to czy tamto.." 

Cześć

To się bardzo cieszę - będzie Pan zadowolony, jeszcze jak Cię przekonamy do 172 - to już cud miód paluszki lizać.

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, wickerman napisał:

A co myślicie o okularach OTG gdzie zakładam własne okulary a na te google OTG z przerwami w gąbce po bokach? I co myślicie o szybkach photochrom?

https://www.decathlon.pl/p/mp/opc/gogle-opc-advanced-davos-photochromic-otg-matt-white-revo-etui/_/R-p-386aa907-89db-49f9-a1ef-359b09492a89?mc=386aa907-89db-49f9-a1ef-359b09492a89_c4&c=Biały

A nie myślałeś o kontaktach na narty, ja mam photochromy z Brico i bardzo sobie chwalę, bez polaryzacji, nie zniekształcają obrazu. Wcześniej miałem normalne ale praktycznie bezbarwne. Te mają niby zakres S1-S3.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcos73 napisał:

A nie myślałeś o kontaktach na narty, ja mam photochromy z Brico i bardzo sobie chwalę, bez polaryzacji, nie zniekształcają obrazu. Wcześniej miałem normalne ale praktycznie bezbarwne. Te mają niby zakres S1-S3.

pozdrawiam

Kiedyś próbowałem strasznie drażnią mi powieki . Źle mi się je użytkuje . Chociaż dawno temu próbowałem, może czas spróbować pochodzić w kontaktach i zobaczyć, może coś się zmieniło jeżeli chodzi ogólnie o kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

To się bardzo cieszę - będzie Pan zadowolony, jeszcze jak Cię przekonamy do 172 - to już cud miód paluszki lizać.

pozdrawiam

Cze

 

No bez hi hi mi tu, uwierz te 5 czy 6 cm Cię nie zabije, promień średni - więc idealny do nauki, nie za szerokie, więc łatwiej postawić na krawędź, a że dłuższe - to nawet jak cię nieco powiozą to nie będziesz miał uczucia myszkowania jak w narcie krótkiej. Łuki będą łagodniejsze i będziesz miał czas na oprawę tego i tamtego i pewnie jeszcze czegoś innego, a że będą je w sposób łagodny wskazywać a nie maskować - no chyba o to w tym chodzi. I będziesz miał tą nartę na lata. Ja na nich jeździłem przy okazji EXPO w Białce - początek sezonu, śniegu mało, stok wąski, masa ludu i warunki z minuty na minutę coraz gorsze, te dostałem od p. Krzyżanowskiej, bo stwierdziła że będą najlepsze (a było praktycznie wszystko od SL do GS - poprosiłem o danie dnia) i tak było. Bardzo przyjazna narta o ile tak można to nazwać. Po już "delikatnie" zdegradowanym stoku szły jak burza. Praktycznie nie czując że ze stokiem coś nie tak. Może ta szerokość coś pomogła, bo długość na 100%, ale chyba taka natura tej narty.

pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, wickerman napisał:

Kiedyś próbowałem strasznie drażnią mi powieki . Źle mi się je użytkuje . Chociaż dawno temu próbowałem, może czas spróbować pochodzić w kontaktach i zobaczyć, może coś się zmieniło jeżeli chodzi ogólnie o kontakty.

Mój syn też używa, bo w okularach stwierdził że jest bez sensu, bo parują, gniotą pod kaskiem - stwierdził że woli już na czuja jeździć. Też miał na początku problemy z podrażnieniami, ale przeszło, choć rzadko zakłada narty/treningi/hulajka - no to może nie rzadko 🙂

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wickerman napisał:

Coś używanego ale fajnego kupię osobno na szczotki , bo na Malcie można sobie nowe narty zajechać, zwykle  nie ma na zjeździe śniegu lub jest go bardzo niewiele.

 

Popatrz np. w tym sklepie, czasem mają coś fajnego za stosunkowo niewielkie pieniądze. 

https://skirace.pl

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 19:21, wickerman napisał:

Raczej zostanę przy tych Elanach AMPHIBIO 16 TI  w rozmiarze 166 . Widać , że to bardzo solidne deski obecnie i za nieduże pieniądze. Czekam z niecierpliwością, aż w sklepach pojawi się asortyment zimowy i przede wszystkim narciarski bo nie ma jak zobaczyć i ocenić sprzęt w realu. Co do kasku i googli muszę przemyśleć . Popytam też sprzedawców . Ja jestem taki ,że zanim coś kupie zastanawiam się 10 razy , aby być zadowolonym z zakupu a nie mówić później "aaaa mogłem kupić to czy tamto.." 

Deseczki wydają się w porzadku dla początkującego, nie bój się długości, jeśli trafia się 172cm, bierz śmiało, kiedyś sobie podziękujesz za ten wybór. Nie myśl o deacanach czy innych specjalistycznych nartkach w głęboki śnieg, kup sprzęt"dla ludu", napewno większość jak nie całość jazdy będziesz spędzał na przygotowanym czy lekko rozjeżdżonym stoku, nie ma sensu szukać udziwnień, masz po prostu jeździć jak najwięcej, najlepiej jak najwięcej pod okiem osoby z uprawnieniami dopóki nie poczujesz, że kontrolujesz narty w każdych warunkach śniegowych (i nie mam tu na myśli jażdy w puchu między drzewami - na to może kiedyś przyjdzie czas, wiadomo pierwszy raz nie samemu). Sprzęt ma być zawsze nasmarowany i naostrzony - to jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i gotowości w razie zmiany właściwosci podłoża 

Skup się na butach, są ważniejsze od nart, jeżeli je odpowiednio dopasujesz do stopy to bez problemu pojezdzisz w nich cały dzień. Z czystym sumieniem polecam ski fanatic w Warszawie, nie bój się jeśli chłopaki będą proponować buty, które będą wydawać ci się za małe - tak ma być 

Kask i gogle są bardzo indywidualna sprawa, zasada jest prosta - sprzęt musi być dobrze dopasowany. Wybij sobie z głowy gogle razem szyba, po za aspektem marketingowym i design to nie wypał, od większej prędkości zaczyna po prostu podwiewać, a to będzie początek problemów z tym wynalazkiem. Warto szukać i przymierzac, są gogle od uvexa, mogą być masywne, ale to dobry sprzęt napewno pod okulary, przede wszystkim mają mieć polaryzację. Propozycja od Ciebie też jest ok. Pod gogle dopasuj kask, ma przylegać w jak największej powierzchni do głowy, broń Boże poruszać się podczas machania głową.

Czerp radość z jazdy na nartach i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, z czasem będziesz świetnym narciarzem!

Edytowane przez Ir3k
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Ir3k napisał:

Deseczki wydają się w porzadku dla początkującego, nie bój się długości, jeśli trafia się 172cm, bierz śmiało, kiedyś sobie podziękujesz za ten wybór. Nie myśl o deacanach czy innych specjalistycznych nartkach w głęboki śnieg, kup sprzęt"dla ludu", napewno większość jak nie całość jazdy będziesz spędzał na przygotowanym czy lekko rozjeżdżonym stoku, nie ma sensu szukać udziwnień, masz po prostu jeździć jak najwięcej, najlepiej jak najwięcej pod okiem osoby z uprawnieniami dopóki nie poczujesz, że kontrolujesz narty w każdych warunkach śniegowych (i nie mam tu na myśli każdy w puchu między drzewami - ma to może kiedyś przyjdzie czas, wiadomo pierwszy raz nie samemu). Sprzęt ma być zawsze nasmarowany i naostrzony - to jest ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa i gotowości w razie zmiany właściwosci podłoża 

Skup się na butach, są ważniejsze od nart, jeżeli je odpowiednio dopasujesz do stopy to bez problemu pojezdzisz w nich cały dzień. Z czystym sumieniem polecam ski fanatic w Warszawie, nie bój się jeśli chłopaki będą proponować buty, które będą wydawać ci się za małe - tak ma być 

Kask i gogle są bardzo indywidualna sprawa, zasada jest prosta - sprzęt musi być dobrze dopasowany. Wybij sobie z głowy gogle razem szyba, po za aspektem marketingowym i design to nie wypał, od większej prędkości zaczyna po prostu podwiewać, a to będzie początek problemów z tym wynalazkiem. Warto szukać i przymierzac, są gogle od uvexa napewno pod okulary, są masywne ale to dobry sprzęt. Pod gogle dopasuj kask, ma przylegać w jak największej powierzchni do głowy, broń Boże poruszać się podczas machania głową.

Czerp radość z jazdy na nartach i przestrzegaj zasad bezpieczeństwa, z czasem będziesz świetnym narciarzem!

kropka

zwłaszcza ostatni akapit po spójniku

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie uwagi po buty na pewno udam się do chłopaków ze Ski Fanatic kazali przyjechać w październiku bo wtedy mają dostawy nowego sprzętu i większego wyboru. Jak już się wyposażę to postaram się pokazać co zakupiłem i ocenić pierwsze wrażenie nowego sprzętu. Pozdrawiam!!! Elan też mi odpisał , że niektóre rozmiary tych 16Ti są niedostępne i będą dopiero w październiku. Także w kolejności buty, narty, kask, gogle a jak się uda to i jakaś nowa kurteczka bo  obecna, którą posiadam słabo oddycha, ale jest ciepła jednak jazda już 2 godz w ciepłe dni to sporo potu na plecach. 😉

Edytowane przez wickerman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wickerman napisał:

Dziękuję za wszystkie uwagi po buty na pewno udam się do chłopaków ze Ski Fanatic kazali przyjechać w październiku bo wtedy mają dostawy nowego sprzętu i większego wyboru. Jak już się wyposażę to postaram się pokazać co zakupiłem i ocenić pierwsze wrażenie nowego sprzętu. Pozdrawiam!!! Elan też mi odpisał , że niektóre rozmiary tych 16Ti są niedostępne i będą dopiero w październiku. Także w kolejności buty, narty, kask, gogle a jak się uda to i jakaś nowa kurteczka bo  obecna, którą posiadam słabo oddycha, ale jest ciepła jednak jazda już 2 godz w ciepłe dni to sporo potu na plecach. 😉

no to czekamy na relację z pierwszego testowania zakupionego sprzętu na śniegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Co do stroju to polecam wielowarstwowość czyli dobór zestawu na zasadzie bielizna, softshell, polar, kurtka (lekka raczej, nie bardzo ocieplana). Z doświadczenia, to kurtkę narciarską przez ostatnie piętnaście lat użyłem może z pięć razy i to głównie gdy stałem jako funkcyjny przy jakichś zawodach. Myślę, że proponowane rozwiązanie daje więcej możliwości manewru i wychodzi również bardziej ekonomicznie. Pozdrowienia serdeczne

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 14:09, Marcos73 napisał:

Cze

Janku, dajesz popalić. Może takie uniwersalne niech Kolega bierze, a 120 pod butem, a co, będą i na zimę i na lato - w zimie śniegi wszelkie, a w lecie na jezioro za motorówką jak znalazł 😉 .

pozdrawiam

Marku - niestety nie posiadam 120 pod butem,

najszersze w piwnicy mają 112 - sIMG_20220908_191132.thumb.jpg.30f44c37dcc96490d2768e0adaafecdc.jpgtan idealny

 

IMG_20220908_191150.thumb.jpg.8c4b29eec1386e662e19f9cee3021532.jpg

IMG_20220908_191217.thumb.jpg.147ff55a5bc9944a8302439b1d87ebf4.jpg

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Ale takie są chyba najszersze - wszystko przed Tobą . No fajne - taką łopatą to i węgiel można szuflować - nie bez kozery stoją w piwnicy 😉

pozdrawiam

Część Marku 

Są 120 pod butem czasami pożyczałem od mojego brata coś takiego w długości 189cm

Pozdro 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,k2,obsethed,5490.html

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mikoski napisał:

Część Marku 

Są 120 pod butem czasami pożyczałem od mojego brata coś takiego w długości 189cm

Pozdro 

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,11-12,k2,obsethed,5490.html

Cze Damian

Ja tylko słyszałem - ale nie widziałem na żywo i trudno mi to sobie wyobrazić - bo to jak 2 narty do kupy wzięte.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...