Skocz do zawartości

Koszałkowo-Wieżyca


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie wróciłem. Śniegu nawet jest i pod dostatkiem tyle że od wczoraj są niewielkie opady deszczu no i ten śnieg na stoku jest ciężki i tępy. Tylko wolna jazda na nim możliwa. Ludzi niewielu, byłem w godz. 15.30 - 17. 30 to na stoku i na wyciągach maksymalnie było ok. 40 osób, bodaj samochodów na parkingu było więcej niż samych narciarzy. To była taka chwila oddechu od świątecznego stołu ;) Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również w końcu udało odwiedzić się nasz kaszubski lodowiec i muszę przyznać ,że mile zaskoczyły mnie dzisiaj dość dobre warunki. W ciągu dnia co prawda śnieg nie był najlepszy ,ale pod wieczór zaczęło mrozić ,zrobiło się twardo i całkiem całkiem można było pośmigać. Oby tylko się pogoda utrzymała to będzie zupełnie nieźle ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przywidz jeszcze nie chodzi. osobiscie wolę zjeżdzać 300 metrów w Wierzycy niż biegać na nartach 600 w Przywidzu. Ale to tylko moja opinia:D Byłem dzisiaj w Wierzycy było o.k. Pozbnałem kolege z którym zamienilismy sie na deski na zjazd. Ja mu mije Fischer'ki a on mi Volkl'e. Ciekawe!

Użytkownik pawel_lesny edytował ten post 30 grudzień 2009 - 20:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda tylko, że w Wieżycy nie ma jakiejś polityki rodzinnej i zniżek dla dzieciaków... wypad rodziny 3 osobowej to minimum po 30 zlotych za punkty na osobę, jakieś piciu i szamka ok 20-30 i dojazd jakies 40 zl. czyli razem 160 za wypad 3 osobowej rodziny... masakryczna kwota jak na takie GÓRY. czyli w weekend mozna przepuscic przeszlo 300 zlotych o ile odbeda sie 2 wyprawy, w miesiac jakies 1500!!! co robic monopol rzadzi sie swoimi prawami, a przy tym nie mozna im odmowic profesjonalnego podejscia i szybkiej reakcji na warunki pogodowe. fajnie by było jakby zagospodarowali środek stoku. może właśnie jakiś wygrodzony stok dla jeżdżących dzieciaków tak aby mogły czuć się bezpiecznie i doskonaliły tam technikę? ja czasem mam stres jak widzę mojego bąbla mykającego pomiędzy dorosłymi. co do Przywidza szkoda gadać...

Użytkownik krynio72 edytował ten post 03 styczeń 2010 - 14:28

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z tego taki, ze niekture ośrodki wpisują sobie ilości śniegu z sufitu. Ktoś wieży, że w Wieżycy jest 150cm śniegu na stoku (max 30cm):confused:. Cud rozmnożenia śniegu na Stężycy występuje co sezon :D Niebawem postawią tam jakieś sanktuarium. Jeszcze trochę popada i strach będzie jeździć bo wystapi ryzyko zejścia lawiny heh… :D Niech TOPR się tym lepiej zainteresuje:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam, byłem ostatnio dwa razy w Amalce, z synem, na nartach oczywiście. I muszę powiedzieć, że moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Przede wszystkim stosunkowo mało ludzi w sobotę, stosunkowo spore nachylenie stoku, stosunkowo fajny bar. Na minus zasługują jedynie dwa toi-toje w roli toalet, no i odległość od Gdańska. Ale polecam, jest to jakaś alternatywa. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kryniu, nie mogę się połączyć z tą kamerką. Mam firefoxa i może to jest przyczyną. Koszałkowo jest chyba trochę dłuższe, nachylenie, wydaje mi się podobne w Amalce. Wczoraj przez pomyłkę napisałem o Kotlince, sorki. Amalka jest w mniej więcej 3/4 sensownie nachylona, dość szeroka. W dolnym odcinku przy orczyku ma dwa dość fajne garby, ale spokojnie do ominięcia lewą stroną stoku. Jak ktoś umie znaleźć szybkość na nietrudnej przecież górce, to można nieźle zjechać pod sam wyciąg. Na końcu trasy jest wypłaszczenie, ale naprawdę trzeba się postarać, żeby do orczyka dojechać odpychając się kijami. Stok jest ratrakowany, na górze widziałem ślady. Moim skromnym zdaniem stok fajniejszy niż Przywidz, o Trzepowie nie wspominam. Ja tam pojechałem po sobotniej wizycie w Wierzycy i stwierdzeniu braku miejsca na zaparkowanie auta, o tłoku na stoku nie wspominam. Pozdrawiam. Tom

Użytkownik TomKur edytował ten post 29 styczeń 2010 - 10:14 Pomyłka Koszałkowa z Kotlinką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A jest na wieżycy możliwośc zostawienia gdzieś swoich rzeczy ( buty itp), w jakiejś przechowalni, bądź wypożyczalni sprzętu? Pozdrawiam!

W zeszłym sezonie korzystałem z wypożyczalni i było tam trochę szafek do wynajęcia ale na 4 wyjazdy tylko 2 razy trafiłem na wolną (kto pierwszy ten lepszy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...