Skocz do zawartości

Koszałkowo-Wieżyca


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nooo, temperatury są OK. Rano skrobałem szyby w samochodzie pokryte dość sporą warstwą szronu i to mocno zmrożonego ale na kamerkach Wieżycy mimo iż mocno naśnieżają to jak na razie brak podejść do wyciągów. Jeśli tak dalej będzie z mrozem to raczej lepsze warunki będa dopiero w piatek co akurat wcale by Mi nie przeszkadzało:):):). Poniżej zrzuty z kamer (ok. 8.30) ośrodka "Koszałkowo".

Załączone miniatury

  • kamera2.jpg
  • kamera3.jpg
  • kamera4.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia, ktoś był? ...

Właśnie co wróciłem z Wieżycy (19.30 - 21.30). No cóż, można powiedzieć że jak w przysłowiu, na bezrybiu i rak, rybą;). Co do warunków śniegowych czy jak to tam nazwać. Na pewno nie można się zgodzić z wpisem (przynajmniej Ja) na stronie "Koszałkowa" że warunki są dobre, są co najwyżej, dostateczne co oznacza że można zjechać z góry na dół ale po wypolerowanym sztucznym śniegu. Twardym niemal jak w Pucharze Świata. Dla wprawionych narciarzy to nie jest problem choć już w grudniu jeździłem 8 dni na świeżutkim śniegu i musiałem co nieco przestawić się mentalnie na odbiór tego co czułem pod nartą. Dla nowicjuszy czy też słabiej jeżdżących było widać że warunki były trudne nawet jak na taką niewielką góreczkę jaką jest Wieżyca. No cóż Przywidz jeszcze nie chodzi a nic innego jak na razie w Szwajcarii Kaszubskiej nie zbudowano więc (tu inne przysłowie) jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W Przywidzu stok już działa - od wczoraj :) A oto stronka ze stokami na naszych "nizinach" - jest ich trochę o dziwo ;): http://zima.gd.pl/

Dzieki za info które jest Mi znane:). Co do Przywidza to byłem tam 4x (w zeszłym sezonie i dwa wstecz) i za każdym razem srogo:cool: sie zawiodłem stąd mój wpis ze nie chodzi bo tam to musiałoby chyba z metr sniegu napadac by było w miarę porządnie. Sulęczyno a tym bardziej Lidzbark W. to troche za daleko by sie poślizgac po pracy bo w weekendy to raczej stanko w kolejce niz jezdżenie. Łysa, hmm, no cóż wspomnienie młodości no i jak mieszkałem na Przymorzu to 143 był pod nosem i się jechało miejskim:):):) na górke. Trzepowo to mam zamiar odwiedzić dopiero w czwartek. Pogoda póki co jest całkiem dobra więc może coś się da ujeździć. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z uporem maniaka twierdzę, że odkryłem miłą górkę - Trzepowo. Tylko gastronomię niech poprawią i będzie git. Bardzo prawdopodobne, że dziś będą już działały 2 stoki i 2 wyciągi... Mróz wczoraj o 20-21 sięgał -18st. i armaty waliły jak należy widziałem też że ratrak zagrzewał silnik. Co do Wieżycy to już tradycyjnie najludniejsza kaszubska górka. Czas eksplorować nowe kierunki, gdzie śniegu sporo a ludzi mniej... Nawet wczoraj w byle jakim Przywidzu było po 21ej sporo ludożerki. A można było tak bez stresu pohasać. Pozdr. :cool:

Użytkownik krynio72 edytował ten post 06 styczeń 2009 - 14:33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja byłem wczoraj we Wieżycy w godzinach 13-16. Było całkiem OK jak na tutejsze górki :P. Po drugim zjeździe uruchomiono 3-ci orczyk także nie było kolejek do wjazdu. Warunki śniegowe-no cóż czuje się to, że był stok sztucznie naśnieżony i ratrak nie wyrównał w całości stoku. Miejscami mocne zalodzenia i co gorsze pozostawione duże bryłki lodu!!! :mad: Wjeżdżając na to czujesz się jakbyś jechał po kamieniach-no i nartki dostają w kość! Po 20 zjazdach zadowoleni pojechaliśmy na dobre pierogi do zajazdu :D Właśnie pada świeży śnieg w Gdańsku, może i Wieżycę trochę zasypie? Jutro jedziemy ponownie sprawdzić jak wygląda górka- może być tylko wyższa(jak sypnie ostro śnieg :eek:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Dzisiaj (08.01.09) bylem ponownie we Wieżycy. Warunki bajka prawie jak w górach, bo były opady śniegu. Pogoda była super, słońce i lekki mrozik. Stok w dużo lepszym stanie i bez brył lodu. Jazda od 12-15. Narciarzy było trochę więcej niż dwa dni temu, ale dało się jeździć. Niezła zaprawa przed wyjazdem w "wysokie góry". Pozdrawiam

Użytkownik jarecki51 edytował ten post 12 styczeń 2009 - 14:18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc pojechałem sprawdzić, cóż to za nowośc ten stoczek w Trzepowie i ... czuje sie zawiedziony. Wiem ze rozpieszczony wyjazdami w Alpy, mam być może spaczony punkt widzenia ale wiem też jakie są warunki na Kaszubach a sa takie jakie są. No bo tak, piszą że ma 300 metrów (ten stok), no miarki w oku nie mam ale możliwe że tak właśnie jest, z tym że od góry jest tak z 15 -20 metrów płaskiego terenu czyli trzeba "łyżwą" albo kijkami się odepchnąć, później jest trochę górki (trochę lepiej nachylona niż w Przywidzu)i znów na sam koniec zupełnie płasko (dobrze ze nie pod górkę:rolleyes:) i to juz na dość długim odcinku bo ponad 50 metrów a śmiem twierdzić że i więcej. Reasumując tak naprawdę ten stoczek to może z 200 metrów do jeżdżenia. Możliwe że do nauki dobry choć uważam że przy nauce im stok dłuższy tym praca z nowicjuszami bardziej efektywna. Jeśli o Przywidzu pisało się że jest to "pochyłe pole" to o Trzepowie można powiedzieć "trochę bardziej pochyłe pół pola". Porównując na razie Wieżyca jest póki co najlepszym stokiem. Szkoda bo objeżdżając "naszą Szwajcarię" widziałem naprawdę kilka potencjalnych "zboczy" w okolicach zwłaszcza Brodnicy Dolnej tyle że to też tereny które są zabudowywane "daczami":cool:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zgadzam się z Robakiem w temacie opisu Trzepowa. Bylem wczoraj z synem w godzinach 16.30-19. Na początku zero ludzi, sami na stoku. Ok 18 kolejka do wyciągu byla już calkiem dlugaśna i postanowiliśmy zakończyć naszą przygodę na tym stoku, tym bardziej, że dzialala tylko lewa jego strona i też nie calą jej szerokość. Armaty walily po prawej stronie i nawet ratrak coś tam próbowal "rozprowadzać", jak aura pozwoli to będzie trochę więcej miejsca do zjeżdzania. Sam stok, no cóż, dobry na sanki. Ale na bezrybiu i rak ryba, oby jak najwięcej takich ośrodków powstawalo w okolicach Trójmiasta. Jutro może pojadę do Przywidza, zobaczę jak to wygląda, czy coś się zmienilo od zeszlego sezonu. Pozdrawiam. Tom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do meritum, ocenie nie podajemy warunkow terenowych stokow bo nad tym nie ma co sie rozpisywac, przecież Kaszuby to nie Alpy... a podejscie wlascicieli do biznesu. Tu trzeba przyznać, że podejście Koszałków jest prawie perfekcyjne. Nie popuścili nawet pierwszemu atakowi zimy. W Trzepowie właściciele mówili mi, że powoli uczą się organizacji i praktyki / sam stok był przygotowany fajnie /. Natomiast w Przywidzu ośrodek sprawiał wrażenie, że "zima zaskoczyła drogowców" przynajmniej jak byłem tam w zeszłą niedzielę. A kto z naszych kolegów był w Amalce?? Może czasem warto nadlożyć drogi???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heheheh… Wieżyca jak subtelnie zasłoniła i przestawiła kamerki żeby nie było widać nie naśnieżnej środkowej części stoku :D Brawo za pomysł !!!. Teraz to już można się spodziewać, że po tym prostym technicznym zabiegu warunki znowu będą „bardzo dobre” :D :D Podobne zabiegi stosuje miasto w odśnieżaniu :) lepiej zamknąć obwodnicę niż ją odśnieżyć :D

Załączone miniatury

  • kamera3.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usłyszałem dzisiaj w jakiejś reklamie, że w Wieżycy jest nawet do 100cm śniegu:) - ciekawe w którym miejscu :confused:. To więcej niż mają na Kotelnicy. W Przywidzu po lewej stronie stoku maja taką wielką kope śniegu na 4 metry. Też powinni napisać, że maja 400 cm śniegu :D Z tym „Koszałkowo-Naciagaczowo-Wieżyca” coś jednak jest:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
3city, daj sobie spokój. Dzwoniłem w sobotę ok. 12 do znajomego który mieszka w Szymbarku gdy wyczytałem że w Wieżycy jest do 90 cm śniegu (a w piątek środek stoku był łysy). Powiedział że sam pójdzie zobaczyć tyle śniegu !!! którego w takich ilościach w okolicach nie widział od 3 lat. Swego czasu pisałem o karnetach i wzroście ich kaucji i potencjalnym traktowaniu narciarzy przez ON Koszałkowo jako ... , jak widać żadnej poprawy a bez złośliwości, Patimie gratuluję wyboru potencjalnego miejsca zamieszkania. Miejsce znakomite a i prawdomówność niejako tożsama.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Wczoraj było bardzo fajnie, a na środku można było poprobować freeridu;);) :D- jakieś 30 cm świeżego śniegu. Niestety narty (osobiste) w smarowaniu musiałam skorzystać z wypożyczalni - niestety nie mają nic fajnego. Może dziś się też wybiorę. A wczoraj wieczorem - minus cztery stopnie było

Użytkownik Monika Malita edytował ten post 26 marzec 2009 - 15:26 literówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było bardzo fajnie, a na środku można było poprobować freeridu;);) :D- jakieś 30 cm świeżego śniegu.

Hehehehe, dobre, dobre;)

Może dziś się też wybiorę. A wczoraj wieczorem - minus cztery stopnie było

No to całkiem możliwe że się spotkamy :):):) Będę ubrany tak jak na zdjęciu (nie na awatarze:rolleyes:) tyle że bez maski:D. pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i na "Koszałkowie" jest tak, że da się nawet pojeździć. Nie wiem jak w innym czasie było (a Wieżycę w tym sezonie odwiedziłem dopiero 3 raz) ale warunki są doprawdy całkiem dobre. Mankamentem niestety są ścieżki pod talerzykami. Jako żywo przypominają Mi wjazdy orczykami w Szczyrku gdzie sam podjazd na górę to już było nie lada osiągnięcie. Ludziów;) jak na czwartek wieczór nawet i było trochę a byłem 20.00 do 21.30. Temperatura była ujemna co miało ten dobry skutek że na parkingu nie tonęło się w breji. Poza tym wszystko inne po staremu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...