Skocz do zawartości

Koszałkowo-Wieżyca


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Stężyca - Wieżyca Wieżyca leży w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, na wysokości 160-328 m n.p.m., należy do gminy Stężyca. Jest to jeden z najpiękniejszych zakątków w północnej Polsce. Liczne wzniesienia porośnięte lasami, usytuowane wśród nich czyste jeziora, w pełni uzasadniają określenie "Szwajcaria". Szczególnie urokliwie wyglądają Wzgórza Szymbarskie ze szczytem Wieżyca (328 m n.p.m.), będącym nie tylko najwyższym wzniesieniem na Pomorzu, ale również na całym Niżu Środkowo-Europejskim. Cechą charakterystyczną terenu są położone na znacznych wysokościach jeziora: Raduńskie (162 m n.p.m.), Zamkowisko (177 m n.p.m.), Kniewko (179 m n.p.m.), które zajmują znaczną część powierzchni. Dzięki tutejszemu mikroklimatowi dobre warunki śniegowe utrzymują się dłużej niż w innych rejonach. Stężyca to jedna z najstarszych osad na Pomorzu. Pierwsze wzmianki o jej istnieniu pochodzą z XIII w., kiedy była posiadłością rycerską. W centrum wsi znajduje się stary XIII-wieczny kościół z barokowym wyposażeniem. Do końca XIX w. rozróżniano dwie Stężyce - Królewską i Szlachecką. Strona ośrodka: http://www.wiezyca.pl/ Położenie Stacja narciarska położona na stokach Wieżycy, najwyższego wzniesienia na równinie Środkowoeuropejskiej. Niedaleko szosy krajowej łączącej Gdynie z Kościerzyną. Dojazd Parkingi Parking przy samym stoku, darmowy. Jest dosyć pojemny ale w niedzielę bywa że brakuje miejsca. Przy odwilży - straszne błoto:( Miejscowości Miejscowość malutka. 2 sklepy spożywcze. Stacja kolejowa w Krzesznej lub Wierzycy. Noclegi Jest kilka pensjonatów. Najblizsze to "Koszałkowo" i "U Gosi". Trasy Jeden stok z teoretycznie trzema trasami. Mapka na stronie www.wiezyca.pl Dodatkowy stok - nieco powyżej stoków głównych - info na stronie: http://www.wiezycakotlinka.pl/ Ceny Cennik wyciągów sezon 2006/2007 Ilość punktów odejmowana podczas jednego przejazdu Wyciąg Poniedziałek - Piątek Sobota - Niedziela normalna ulgowa normalna ulgowa orczyk A 15 punktów 15 punktów 20 punktów 20 punktów orczyk B 15 punktów 15 punktów 20 punktów 20 punktów orczyk C 15 punktów 15 punktów 20 punktów 20 punktów snowtubbing ( wyciąg D ) 20 punktów 20 punktów snowtubbing ( wyciąg E ) 20 punktów 20 punktów początkujący ( wyciąg F ) 7 punktów 7 punktów dziecinny - szkółka *0 punktów *0 punktów snowpark wstęp wolny - * - tylko przy wykupieniu godzin lekcyjnych w szkółce - 1 punkt normalny = 0,10 zł - 1 punkt ulgowy = 0,08 zł - kaucja za kartę 20 zł - karty ulgowe przysługują dla dzieci do lat 12 - karty ulgowe nie działają na wyciągach na snowtubbingu (dętki) oraz dla początkujacych - wyciągi snowtubbingu (dętki) oprócz kart elektronicznych obsługują także bilety z kodem kreskowym, cena taka sama = 2 zł za wjazd - istnieje możliwość wystawienia faktury VAT na podstawie paragonu Kamera online http://www.wiezyca.p...?name=camPortal Aktualne warunki http://www.narty.gd.pl/ Serwis narciarski Serwis dostepny na miejscu, wraz z wypożyczalnią sprzętu. Cennik wypożyczalni sprzętu sportowego -> CZYNNA W GODZ. 8.00 - 22.00 -> Zwrot sprzętu do 21.30 do 2 godzin następna godzina cały dzień Komplet nart (narty, buty, kijki) 20 zł 5 zł 40 zł Snowboard (deska, buty) 30 zł 5 zł 50 zł Narty 15 zł 5 zł 30 zł Deska snowboardowa 20 zł 5 zł 40 zł Buty 10 zł 5 zł 20 zł (zjazdowe/snowboardowe) Kask 10 zł 10 zł 10 zł Kije 5 zł 5 zł 5 zł Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Cennik szkółki narciarskiej : 1 osoba 1 godzina - 40 zł 2 osoby 1 godzina - 35 zł za osobę 3 osoby 1 godzina - 30 zł za osobę 4 i więcej osób 1 godzina - 25 zł za osobę Wyżywienie Na miejscu bar z prostym jedzeniem (kiełbaski, żurek, bułki itp.). Do tego dostepne są 2 wiaty z paleniskiem i stołami. Galeria zdjęć http://www.wiezyca.p...index&cat=Narty galeria zdjęć nowego wyciągu

Użytkownik wk_gd edytował ten post 05 styczeń 2009 - 12:44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 112
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stoczek ładny- ciekawa bula bym powiedział :) Bez zarzutów- wkońcu to niziny ( no mala Wiezyca :P ). Ciekawy stopień nachylenia, dla mnie miodzio jak na przejażdżki weekendowe ale nie tylko. Minus- kupa ludzi i straszne błoto- glina. Oceniam na 7+/10 Zaczęto naśnieżanie :D Cieszę się z tego powodu bo mróz na północy trzyma już kilka dobrych dni :) Powodzonka dla nich ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaczęto naśnieżanie :D Cieszę się z tego powodu bo mróz na północy trzyma już kilka dobrych dni :) Powodzonka dla nich ;)

Właśnie wróciłem z Wieżycy na którą pojechałem pod wieczór ok. 18-tej. Stok uruchomiono właśnie dzisiaj o godz. 10 rano. Ponieważ w Gdańsku jest temperatura dodatnia na Wieżycy było ok. 0 stopni a moim zdaniem (choć termometru nie miałem ze sobą) była nawet wyraźnie dodatnia. Szkoda tylko że nie zaczęto naśnieżać już od piątku czyli 22.12 bowiem były mrozy a teraz niestety już nie. Ale wracam do tematu stoku i warunków na nim panujących bo to w sumie teraz jest najważniejsze. Tak więc stok nie jest cały naśnieżony (i raczej tej nocy naśnieżany nie będzie ze względu na zbyt wysoką temperaturę) i czynny jest tylko jeden talerzyk ale i tak należą się słowa podziękowania dla ośrodka że w ogóle stworzono warunki do jazdy. Śniegu nie jest wiele ale dobrze przygotowano stok ubijając ratrakiem to co nasypano wcześniej na dość dobrze przemarzniętym gruncie. Dzięki temu, mimo że warstwa śniegu jak podaje ośrodek wynosiła tylko 15 cm (i chyba tyle było, nie więcej) Ja kończąc dzisiejszą jazdę parę minut po 21 nie widziałem żadnych przetarć do gołej ziemi. Jeździło się całkiem przyjemnie szczególnie że to był pierwszy kontakt z nartami w właśnie rozpoczętym sezonie. Ludzi nie było wiele jak to zresztą bywa w dni powszednie ale tak pobieżnie postrzegając tych na stoku oceniam na więcej niż 50 ale mniej niż 100. Jutro zapewne stok się zatłoczy gdyż rozpoczyna się weekend i mam obawy że jeszcze jutro (o ile nie przyjdzie mróz) da sie jeszcze pojeździć natomiast w niedzielę może już warunków narciarskich nie być, niestety. P.S. Jest niedziela i siedzę w domu ale właśnie kolega dzwonił z Wieżycy że jest nie-naj-lepiej. Są już przetarcia i choć jest niewielki mrozik to za mały by dośnieżano stok na którym już trochę tego co naśnieżono zaczyna brakować, no chyba że w nocy przymrozi (co ponoć zapowiadają). Ale żeby też oddać atmosferę weekendowych pobytów w Wieżycy pozwolę sobie też wkleić podgląd z kamerki na stoku. Chciałbym tutaj zwrócić uwagę na tzw. staczy stokowych czyli osoby towarzyszące które z reguły w weekendy przywyższają ilość osób jeżdżących na nartach. Acha no i jeszcze zdarzają się psy na stoku (sic!!!).

Załączone miniatury

  • kamera2.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj 19 - 21. Warunki takie średnie. Dużo jest wyjeżdżonego sniegu (mowa o sztucznym bo prawdziwego napadało niewiele) mocno ubitego, twardego ale nie lodu oraz sa miejsca gdzie jest dużo z kolei rozmiękłego. Tak więc warunki sa mieszane, góra twarda, dół miekki. Czynne były tylko wyciągi B i C (ten drugi uruchomiony był gdy było troche więcej ludzi). W dolnej części pośrodku stoku głównego brak sniegu zupełnie (ale i od początku go tam nie było), ratrakowano stok przy wyciągu A zapewne po to by nie dopuścic do większego wytopienia. Wyciąg dla dzieci na przeciwstoku także był czynny. Z powodu raczej dodatnich temperatur warunki zapewne będą się pogarszać, chyba że będzie mróz lub opady śniegu ale póki co da się pojeździć. P.S. Info dla Lutka. Na parkingu oczywiście błoto ale nie aż tak wielkie jak już nieraz tam bywało, można rzec że w normie.:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Eee. W Przywidzu widnieje już oficjalna informacja że sezon jest zakończony. Wątpię żeby mając to niecałe 10 cm śniegu można otworzyć wyciąg. Może nie wątpię tylko o tym wiem z własnego doświadczenia. Poza tym to nie jest właściwie śnieg tylko "leżący" deszcz. Kwestia godzin i to zniknie :o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prognozy na najbliższe dni są nawet dość pomyślne ale zeby nie było to tamto zadzwoniłem do "Koszałkowa" no poinformowano mnie że się zastanawiają czy ruszyc nasnieżanie czy tez juz sobie zupełnie odpuścic. W każdym razie proszą o śledzenie komunikatów na stronie. P.S. Tak sonbie pomyślałem że jakby tak zrobić więcej wejść na "ich" stronki i trochę telefonów wykonać to przy pomyślnej pogodzie, może to ułatwiłoby gestorom podjęcie decyzji o uruchomieniu stoku:):):)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 7 miesięcy temu...
Tak po prawdzie za ten wpis Z uwagi na bardzo niski zwrot kart elektronicznych w poprzednich sezonach narciarskich jesteśmy zmuszeni zmienić kaucję za karty na kwotę 20 zł. umieszczony na http://www.wiezyca.pl/ należy się co najmniej "żółta kartka" jak i nie "czerwona". Na wiosnę sami pisali że nie ma potrzeby zwrotu kart bo będzie można je doładowywać w kolejnym sezonie. Czyli kolejny ukryty "podatek". Brak słów. P.S. Napisałem mail'a do "koszałkowa" z protestem dotyczącym robieniu z ludzi durniów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś od 12 do 16.30. Na początku śnieg był mokry i gdzieniegdzie coś kiełkowało. Panowie szuflowali pod orczykiem. To tu to tam widać było przecierki... Potem zmroziło i było szybciej... Generalnie jak na TAKĄ ZIMĘ !!! bardzo warto. ++++++++++++++++++++++++++++++++++ Jutro ostatni dzień ślizgawki :( następny atak zimy kiedy???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do warunków. Dawno nie jeździłem na stoku bez przygotowania ratrakiem :D. Taki powrót do korzeni :D:D:D. Ogólnie nieźle! Miejscami wystają kęki trawy, na szczęście bez ziemi(były ze 3-4 miejsca z przetarciami), śnieg wolny bo mokry. Ludzi mało (byłem 16 -17) tak że można było nawet przyciąć na krawędzi tak z 200 m :D. Wyjazd uwazam za udany. Co do skipassów i ich ceny to i tak oddadzą te 2 dychy. Sezon 2008/2009 uważam za ROZPOCZĘTY:D:D:D ps. jutro może znowu pojadę:rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skipassów i ich ceny to i tak oddadzą te 2 dychy.

To jest oczywiste bo to po prostu kaucja, mnie bardziej zirytował wpis że ze względu na brak zwrotów z poprzedniego sezonu podniesiono cenę gdzie wcześniej pisano że nie ma takiej potrzeby żeby ludzie nie musieli specjalnie jechać do Wieżycy oddawać karty. No to jest jednak głupie podejście. pozdro za info o stanie naszej Gubałówki P.S. Co do infa na stronie "Koszałkowa", wystarczyło napisać: W tym sezonie kaucja zwrotna za wydanie karty elektronicznej wynosić będzie 20 PLN-ów. Proste i nie wkurzające.

Użytkownik Robak edytował ten post 25 listopad 2008 - 20:07 Dopisek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto wie może i było tak ze ponieważ miniony sezon był w kratkę i co kilka dni włączano armatki snieżne (co zapewne kosztuje) a w kasie pod koniec były pustki, więc szefostwo "Koszałkowa" by nie oddawać kaucji napisało właśnie iż nie ma takiej potrzeby zwrotu kart. Nie wiem czy tak właśnie było ale powoływanie sie teraz że to jest powód podwyższenia kosztu karty byłoby w takim razie wielce nieuczciwe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe co sie stanie jak za rok bedzie podobny motyw i nie bedzie z czego oddawac za kaucje ;D PIRAMIDA JAK NIC :D Wszyscy piszą, ze warunki na stoku są OK a na stronie, że średnie :) , więc trzeba sie chyba przekonać osobiście jak to wygląda. Mam nadzieje, że sniegu jeszcze troche zostało ;D pojedziemy zobaczymy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem do Wieżycy na tak zwane średnie warunki. Wystająca trawa, ziemia i kamienie. Skoro to są średnie warunki to nazwałbym to po prostu naciąganiem ludzi i pazernością właściciela, który mija się z pawdą. Jedyna prawdziwa informacja jaką uzyskałem ze strony wiezycy to ta, że kaucja jest po 20 zł i to wszystko przez złych ludzi którzy nie oddawali kart :D. Stracone dwie godziny w samochodzie i to tyle w temacie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkujący dziś uprawiałem slalom... między wyspami flory - i to było bardzo ok, wymuszało aktywną pracę ciała :D Ale warunki rzeczywiście z godziny na godzinę gorsze. Chociaż lepiej tak niż wcale. Dziś zobaczyłem jak deskarz jedną wywrotką zaorał ok 1m2 stoku nie wspominając już o tym jak psują trasę pod wyciągiem - fale dunaju. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...