Skocz do zawartości

Classic Ski Demos by PJ Jones - co o tym myślicie?


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

Wielu jeżdżących na nartach już sportowcami nie będzie.

Każdy z nas ma swoje cele. Jedni lubią prędkość, inni wolność,
a jeszcze inni "aby to było bezpieczne i ładnie wyglądało".
Ja bardzo lubię, jak narciarz jedzie "ładnie". 
Z tych ładnie jeżdżących, których widzę na YT to np.:

Josh (https://www.youtube.com/watch?v=SToqRhEkYVI&ab_channel=SkiTelevision)

Natomiast już jakiś czas temu wpadł mi w oko taki film:

https://www.youtube.com/watch?v=KtLFy-lH8rk&ab_channel=madduckks

Podoba mi się ta jazda. Jest w tym tyle gracji, elegancji.... 

Co myślicie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Hmm... Jak pytasz o moje odczucia co do jazdy pokazanej przez Pana na drugim filmie to powiedziałbym, że jest anachroniczna, tak w warstwie szkoleniowo prezentacyjnej jak i finalnej. Zdecydowanie nie lubię... ba... walczę z nadmiarem zbędnych ruchów oraz nienaturalności w prezentacji. Tu mamy te elementy w formie tak jaskrawej, że całość nie może mi się podobać z zasady, że tak to ujmę.

Narciarstwo to nie łyżwiarstwo figurowe, parafrazując znane hasło Olka Pachulskiego, że kolarstwo to nie malarstwo.

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Hmm... Jak pytasz o moje odczucia co do jazdy pokazanej przez Pana na drugim filmie to powiedziałbym, że jest anachroniczna, tak w warstwie szkoleniowo prezentacyjnej jak i finalnej. Zdecydowanie nie lubię... ba... walczę z nadmiarem zbędnych ruchów oraz nienaturalności w prezentacji. Tu mamy te elementy w formie tak jaskrawej, że całość nie może mi się podobać z zasady, że tak to ujmę.

Narciarstwo to nie łyżwiarstwo figurowe, parafrazując znane hasło Olka Pachulskiego, że kolarstwo to nie malarstwo.

Pozdrowienia

Ja wiem. Ale przerysowania z potrzeb dydaktycznych mogą być chyba usprawiedliwione 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, KrzysiekK napisał:

Ja wiem. Ale przerysowania z potrzeb dydaktycznych mogą być chyba usprawiedliwione 😉

Nie bardzo. Demonstrator kontrrotuje górę, nawet przy skręcie z oporu. Tak się nie jeżdzi przynajmniej od 20 lat... Podoba mi sie śmig ok 2:30....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mikoski napisał:

W epoce jak żyły dinozaury tak się jeździło 😱 obecnie tylko jeśli wymaga tego sytuacja. W dzisiejszych czasach tak jeżdżą osoby które boją się prędkości , stare ołówki są do tego idealne.

O to to..   coś dla mnie. Ale pracuje nad sobą tak że tego. 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mikoski napisał:

W dzisiejszych czasach tak jeżdżą osoby które boją się prędkości

Bardzo proszę wrzuć filmik z Twoją jazdą - może czegoś z Krzyśkiem

3 godziny temu, KrzysiekK napisał:

pracuje nad sobą tak że tego.

się chociaż trochę poprawimy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Weź Janie ogarnij temat. Przecież jeździsz już lata.

Szybka jazda to nie funkcja jakichś ćwiczeń tylko objeżdżenia, znajomości terenu, warunków - gdzie wrzucam wszystko czyli widoczności (we wszystkich aspektach), przygotowania stoku, warunków pogodowych, temperatury, pewności, że stok jest wyłączony z ruchu itd.

Oczywiście rozpatrujemy tego typu jazdę tylko i wyłącznie w wypadku porządnych, doświadczonych narciarzy na porządnym sprzęcie.

Solidną barierą jest tutaj wiek i związane z tym doświadczenie oraz wyobraźnia.

O kolesiu po czterech sezonach, który chwali się 100km/h z aplikacji w ogóle nie rozmawiamy.

Pozdro

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

Weź Janie ogarnij temat. Przecież jeździsz już lata.

Szybka jazda to nie funkcja jakichś ćwiczeń tylko objeżdżenia, znajomości terenu, warunków - gdzie wrzucam wszystko czyli widoczności (we wszystkich aspektach), przygotowania stoku, warunków pogodowych, temperatury, pewności, że stok jest wyłączony z ruchu itd.

Oczywiście rozpatrujemy tego typu jazdę tylko i wyłącznie w wypadku porządnych, doświadczonych narciarzy na porządnym sprzęcie.

Solidną barierą jest tutaj wiek i związane z tym doświadczenie oraz wyobraźnia.

O kolesiu po czterech sezonach, który chwali się 100km/h z aplikacji w ogóle nie rozmawiamy.

Pozdro

Z każdego instruktora mozna coś zaczerpnąć. Miałem kiedyś styczność z panem, który ponoć uczy też w Szwajcarii... Na top sezonu zjeżdża do Polski i uczy na jednym ze stoków ( nie pytajcie o sens owego postępowania bo pojęcia nie mam) ... Generalnie widząc moje obawy o prędkość między kolejnymi ćwiczeniami brał mnie na ściankę tzw. pewna, czysta i krótka... I kazał się te kilkanaście metrów puścić na kreskę. Tam było bezpiecznie, więc musiałbym już się bardzo postarać by coś się stało.

No i powiem wam że to faktycznie działa.... Jak się poczuło ,,nośną,, pod pachami kurtki przy takim przyspieszeniu to normalny stok i normalna jazda była jakaś taka... Spokojniejsza. Może tak.... ?

Za dzieciaka na sankach i na butach z wyslozgandj górki podobna ,,psychologia,, działała. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ale mnie nie było, spadł w Tatrach śnieg to i na forum wejść trza. 

Jan, już kiedyś było, że Mikoski nie jeździ, tylko zapierdala. Coś w tym jest, bo dogonić go trudno. Skręca przyzwoicie. Faktem jest, że jednak jak go zapytasz o wskazówki, to Damian nie udzieli ich za bardzo, jeździ bardzo pewnie, ale woli nie doradzać, zwłaszcza, jak widzi, że ogarniasz temat. Bo robi to nieźle, ale trudno mu tłumaczyć jak. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.09.2022 o 17:11, Chertan napisał:

Ale mnie nie było, spadł w Tatrach śnieg to i na forum wejść trza. 

Jan, już kiedyś było, że Mikoski nie jeździ, tylko zapierdala. Coś w tym jest, bo dogonić go trudno. Skręca przyzwoicie. Faktem jest, że jednak jak go zapytasz o wskazówki, to Damian nie udzieli ich za bardzo, jeździ bardzo pewnie, ale woli nie doradzać, zwłaszcza, jak widzi, że ogarniasz temat. Bo robi to nieźle, ale trudno mu tłumaczyć jak. 

E tam, jak im ( @Mikoski i @yoss ) się doczepił do nart mój syn, to się chłopaki wozili tak powoli, żeby chłopak był zadowolony i się czegoś od nich nauczył.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...