Skocz do zawartości

Dobór nart dla 13. latki


KrzysiekK

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Mitek napisał:

[...]

Czym innym jest narta mająca wymusić/ stworzyć warunki do prawidłowej edukacji a czym innym nasze wybory GDY UMIEMY JEŹDZIĆ.

Podstawą jazdy na nartach jest umiejętność jazdy skrętem pełnym, z pełną fazą sterowania a właściwie opanowanie i zrozumienie czym jest faza sterowania. Tutaj narta dłuższa o profilu GS pomoże a jednocześnie utrudni obracanie narty siłą, które jest najczęstszym błędem początkujących.

[...]

 

O to ... to

Taki jest cel tego wątku. Mi moje Blizzardy pomogły zrozumieć o co chodzi (wychodzi jak wychodzi).
Ale ja i Leosia dość długo przyswajamy nawyki ruchowe. (Talent do sportów ma syn)

Dlatego szukam dla Leośki czegoś, co "nauczy ją jeździć" - czyt. wymusi poprawność na tyle, ile jest to możliwe samymi nartami bez instruktora. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, KrzysiekK napisał:

O to ... to

Taki jest cel tego wątku. Mi moje Blizzardy pomogły zrozumieć o co chodzi (wychodzi jak wychodzi).
Ale ja i Leosia dość długo przyswajamy nawyki ruchowe. (Talent do sportów ma syn)

Dlatego szukam dla Leośki czegoś, co "nauczy ją jeździć" - czyt. wymusi poprawność na tyle, ile jest to możliwe samymi nartami bez instruktora. 

Więc powinno być edukacyjnie a przy okazji jak będzie tanio - to będzie git!

pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, KrzysiekK napisał:

Nie liczę że posłużą. Dlatego ma być tanio... 😄

to nic nie kupuj teraz - do zimy jeszcze wiele  może się zmienić

W przyszłym roku będzie miała 13 czy 14 ?

U dziewczynek to dosyć paskudny okres życia i może wcale nie będzie chciała jechać na narty

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jan napisał:

to nic nie kupuj teraz - do zimy jeszcze wiele  może się zmienić

W przyszłym roku będzie miała 13 czy 14 ?

U dziewczynek to dosyć paskudny okres życia i może wcale nie będzie chciała jechać na narty

W lutym skończy 13.

Weź .... Dałem Jej linka do wątku 😄  Jak przeczyta to ... 😮  Chociaż może i lepiej by przeczytała.

Na spokojnie rozeznaje temat 🙂

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jan napisał:

to nic nie kupuj teraz - do zimy jeszcze wiele  może się zmienić

W przyszłym roku będzie miała 13 czy 14 ?

U dziewczynek to dosyć paskudny okres życia i może wcale nie będzie chciała jechać na narty

Cześć

Jakie: "nie będzie chciała" - musi.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, KrzysiekK napisał:

Na spokojnie rozeznaje temat

Może będzie chciała się zapisać do jakiegoś amatorskiego klubu - ważne aby treningi były regularne.

Oczywiście nic na siłę - zawodniczki z niej nie zrobisz, 

ważne aby kontrolowała prędkość i kierunek jazdy a najważniejsze by czerpała z tego radość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

tu masz fajną nartę - link do narty po zwrocie (jeszcze tańsza, ale trzeba by wie dowiedzieć jaki rozmiar - może akurat) - ale są też nówki za 899. Wiem że to powyżej Twojego budżetu, ale łatwiej będzie sprzedać - za pół ceny roczne na 100% sprzedasz, a używki 6-7mio letnie to już będzie słabo. 

https://www.decathlon.pl/p/mp/nordica/2nd-life-narty-zjazdowe-dla-dzieci-nordica-dobermann-gsj-z-wiazaniami/_/R-p-7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b?mc=7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b_c1&cd=17694599510&gclid=Cj0KCQjwrs2XBhDjARIsAHVymmQN1P-7093gEMQsIEvUMAVFhp33rl7PLCwLTdL1e8HQ_gmE9JermcgaAif2EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

pozdro

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Marcos73 napisał:

Cze

tu masz fajną nartę - link do narty po zwrocie (jeszcze tańsza, ale trzeba by wie dowiedzieć jaki rozmiar - może akurat) - ale są też nówki za 899. Wiem że to powyżej Twojego budżetu, ale łatwiej będzie sprzedać - za pół ceny roczne na 100% sprzedasz, a używki 6-7mio letnie to już będzie słabo. 

https://www.decathlon.pl/p/mp/nordica/2nd-life-narty-zjazdowe-dla-dzieci-nordica-dobermann-gsj-z-wiazaniami/_/R-p-7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b?mc=7a9c8771-35f0-475e-87b3-bcd51af5724b_c1&cd=17694599510&gclid=Cj0KCQjwrs2XBhDjARIsAHVymmQN1P-7093gEMQsIEvUMAVFhp33rl7PLCwLTdL1e8HQ_gmE9JermcgaAif2EALw_wcB&gclsrc=aw.ds

pozdro

 

Leosia zachwycona kolorystyka.... A to bardzo ważna rzecz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może to narty dla….Ciebie😉

A tak poważnie, drewniany rdzeń i dwie warstwy titanalu - czego chcieć wiecej. Mojemu kupiłem pierwsze zawodnicze Rossoły za 4,5 stówki, nówki, chyba wtedy sprzed 4-ech sezonów (chyba mieli mega nadprodukcję), bo na następny rok dokupiłem mu GS-y za 5 stówek - też nowe. Świetne narty. Jeszcze niedawno widziałem oferty tych nart nowych za parę stówek, tylko wiązania były już kombinowane bo chyba się już skończyły. Ale narty nowe, jeszcze w folii. Młody przejeździł w nich 2 sezony (w SL 2, a gs tylko 1) - sprzedałem komplet do Zakopca za 750 w 3 minuty. Tak sie zastanów, może @Adam ..DUCH albo @Mitek lub ktoś jeszcze z forumowiczów zerknie i się wypowie, mnie się wydaje że to dobra oferta.

pozdrawiam

sa jeszcze dostępne te narty w paru sklepach, ale droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

To może to narty dla….Ciebie😉

A tak poważnie, drewniany rdzeń i dwie warstwy titanalu - czego chcieć wiecej. Mojemu kupiłem pierwsze zawodnicze Rossoły za 4,5 stówki, nówki, chyba wtedy sprzed 4-ech sezonów (chyba mieli mega nadprodukcję), bo na następny rok dokupiłem mu GS-y za 5 stówek - też nowe. Świetne narty. Jeszcze niedawno widziałem oferty tych nart nowych za parę stówek, tylko wiązania były już kombinowane bo chyba się już skończyły. Ale narty nowe, jeszcze w folii. Młody przejeździł w nich 2 sezony (w SL 2, a gs tylko 1) - sprzedałem komplet do Zakopca za 750 w 3 minuty. Tak sie zastanów, może @Adam ..DUCH albo @Mitek lub ktoś jeszcze z forumowiczów zerknie i się wypowie, mnie się wydaje że to dobra oferta.

pozdrawiam

sa jeszcze dostępne te narty w paru sklepach, ale droższe.

Bardzo to dużo kasy za narty na jeden sezon ale faktycznie jesli po sezonie sprzedam za połowę to bilans podobny gdybym kupił za połowę ceny stare i nie mógł ich sprzedać... A tak to przynajmniej Leosia będzie jeździć na pięknych nowych deskach ... Poczekam jeszcze az się wypowiedza Adaś i Mitek . Dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, moruniek napisał:

A zobacz do pierwszego mojego postu w tym wątku... Chyba takie same tam znalazłem ale wspominali mi że za trudne, ze to zawodnicza narta.

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zwykle " nie wiem ale powiem":

Dziewczyna ledwo jeździ a chcecie ją postawić na  narty gigantowe, prawie komórki? Mam wątpliwości czy to dobry kierunek. Dla niej będą to sztywne kołki bez szansy na sensowne ogarniecie. Chcecie porządną nartę,  to poszukajcie pierwszych damek (lub ich odpowiedników), czyli porządnej narty allround  o sensownej długości ok wzrostu..... każda firma ma takie.  I tak będą mocno na wyrost do umiejętności, ale to takie juz powinny być...

Edytowane przez mig
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, mig napisał:

jak zwykle " nie wiem ale powiem":

Dziewczyna ledwo jeździ a chcecie ją postawić na  narty gigantowe, prawie komórki? Mam wątpliwości czy to dobry kierunek. Dla niej będą to sztywne kołki bez szansy na sensowne ogarniecie. Chcecie porządną nartę,  to poszukajcie pierwszych damek (lub ich odpowiedników), czyli porządnej narty allround  o sensownej długości ok wzrostu..... każda firma ma takie.  I tak będą mocno na wyrost do umiejętności, ale to takie juz powinny być...

w samo sedno MIGU

tym bardziej że ojciec szuka czegoś innego

W dniu 10.08.2022 o 10:11, KrzysiekK napisał:

Dlatego szukam dla Leośki czegoś, co "nauczy ją jeździć" - czyt. wymusi poprawność na tyle, ile jest to możliwe samymi nartami bez instruktora. 

na stokach narciarskich i w kolejkach nie widać dorosłych kobiet,  jeżdżących rekreacyjnie na nartach dłuższych niż 160cm

może jakiś AM o slalomkowym promieniu z niewielkim tiprockerem

Deacon JR Pro | Piste / All Mountain | Ski | Produkte | Völkl Deutschland (voelkl.com)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Jan napisał:

w samo sedno MIGU

tym bardziej że ojciec szuka czegoś innego

na stokach narciarskich i w kolejkach nie widać dorosłych kobiet,  jeżdżących rekreacyjnie na nartach dłuższych niż 160cm

może jakiś AM o slalomkowym promieniu z niewielkim tiprockerem

Deacon JR Pro | Piste / All Mountain | Ski | Produkte | Völkl Deutschland (voelkl.com)

No właśnie wydaje mi się, że sam (ojciec) szukam dla "Leosi" właśnie takich gigantowych a nie AM nart. Dlaczego? Dlatego, że kiedyś zostałem tu właśnie przekonany, że samoskręcające narty nie pozwolą mi na rozwój. 

I po krótkim doświadczeniu ze sztywnymi blizzardami quatro rs stwierdzam, że na początku troche boli,
ale potem jest rozwój. Że takie właśnie semiSportowe narty zmuszają jeźdźca do dobrej jazdy.

Ja tam nie chcę wchodzić w kompetencje instruktorów z forum, bo ani doświadczeniem ani wiedzą nie sięgam im kostek... ale wydaje mi się, że moja
droga dla Leosi ma sens. I jak Ją znam, to dostosowanie się do nowej narty zajmie Jej max godzinę, gdzie będzie niekomfortowo, a potem wróci
do stanu zero i zacznie szybki rozwój, szczególnie, że zainspirowana czytaniem wątku upomniała się o instruktora na zimę (!!!!!!! :D).

PS. Każdy głos jest dla mnie cenny.

Mitek (z tego co wywnioskowałem) jest za tymi Nordicami. Czekam na Adama..... 🙂

Edytowane przez KrzysiekK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jan napisał:

...............

na stokach narciarskich i w kolejkach nie widać dorosłych kobiet,  jeżdżących rekreacyjnie na nartach dłuższych niż 160cm

może jakiś AM o slalomkowym promieniu z niewielkim tiprockerem

Deacon JR Pro | Piste / All Mountain | Ski | Produkte | Völkl Deutschland (voelkl.com)

Cześć

Na stokach narciarskich rzadko spotyka się osoby, które mają dobrze dobrany sprzęt a jeszcze mniej osób umiejących z niego korzystać. Co do samych dziewczyn zaś ten obraz jest jeszcze bardziej rażący więc jest to argument typu: Większość osób na stokach inicjuje skręt przez zamach tułowiem lub tyłkiem więc tak należy jeździć - czyli głupota.

Co więcej, za ten słaby obraz w większości odpowiedzialne są przykrótkie narty poparte słabym szkoleniem.

Oczywistym jest, że porady dotyczące doboru nart, które w tym temacie (tak jak i w większości innych tematów) są zawarte, udzielane przez osoby mające ze szkoleniem narciarskim co nieco wspólnego, zakładają poprawne szkolenie połączone z poprawnym doborem.

Bez poprawnego szkolenia można sobie kupić cokolwiek - i tak to nic nie da.

Pozdro

 

Edytowane przez Mitek
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długość narty jest oczywistoscia; krótsze od wzrostu utrudnią sensowną naukę. Ale sztywne ( i dlugie) narty potrzebują 2 rzeczy  - masy i/ lub prędkości.  Dziewczyna nie ma ( na szczescie) pierwszego i (wciąz jeszcze) drugiego. 

Choć może to wymusi porządne odciazenie? Jesli ją tego nauczyc. ... Adam - jak to będzie? ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...