Skocz do zawartości

Obracanie filmu


lski

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie ktoś przysłał mi film z mojej jazdy,który nakręcił telefonem,jadąc za mną.Gdy próbuję go odtworzyć na komputerze,ciągle wychodzi poziomo,Próbowałem iść za kilkoma wskazówkami z sieci ws obracania filmów,ale bezskutecznie.Czy ktoś zna prosty sposób obrócenia tego filmu,na razie jestem na etapie ogladania leżąc przed kompem lub obracania ekranu manualnie,ale może jest coś prostszego dla wykluczonego cyfrowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lski napisał:

Właśnie ktoś przysłał mi film z mojej jazdy,który nakręcił telefonem,jadąc za mną.Gdy próbuję go odtworzyć na komputerze,ciągle wychodzi poziomo,Próbowałem iść za kilkoma wskazówkami z sieci ws obracania filmów,ale bezskutecznie.Czy ktoś zna prosty sposób obrócenia tego filmu,na razie jestem na etapie ogladania leżąc przed kompem lub obracania ekranu manualnie,ale może jest coś prostszego dla wykluczonego cyfrowo?

Jaki masz system operacyjny w kompie ? 

Tu lub w kilku innych miejscach zrobią to za Ciecie. Jak nie dasz rady, wyślij mi to, to Ci obrobię. Mam nowe GoPro 10, więc mogę też Coś nagrać w następnym sezonie, prośba też od w drugą stronę by mnie nagrać. Pewnie będziemy na Słotwinach i na Jaworzynie. 

https://www.apowersoft.pl/rotate-video-online

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, moruniek napisał:

Jaki masz system operacyjny w kompie ? 

Tu lub w kilku innych miejscach zrobią to za Ciecie. Jak nie dasz rady, wyślij mi to, to Ci obrobię. Mam nowe GoPro 10, więc mogę też Coś nagrać w następnym sezonie, prośba też od w drugą stronę by mnie nagrać. Pewnie będziemy na Słotwinach i na Jaworzynie. 

https://www.apowersoft.pl/rotate-video-online

Dzięki.System mam Windows 7.To,co mi posłałeś,udało mi się zainstalować,rzeczywiście proste,ale sukces połowiczny-finału nie osiągnąłem...Dlatego dołączam film.Dotąd traktowałem  sprawy filmowania i techniki po macoszemu,ale masz rację,że trzeba się za to wziąć,zwłaszcza mając taki sprzęt jak Ty...Pozdrawiam ZP

Edytowane przez lski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a film dołączony do postu się okazał już teraz automatycznie obrócony,co było dużym zaskoczeniem,bo ten zapisany na pulpicie jest ciągle nieobrócony,gdy go próbuję oglądać.Tyle,że ten obrócony tutaj idzie jakby w zwolnionym tempie i jeszcze skacze,a ten nieobrócony w szybszym...Tak to jest z pokoleniem wykluczonym cyfrowo...

Edytowane przez lski
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat stary. Przez przypadek na niego trafiłem. Do obracania jak i do innych obróbek filmów typu przycinanie, zmiana rozdzielczości itp. świetny jest darmowy Active Presenter. Oto Twój film po przeróbce. Obrócony, nieco skrócony i skadrowany.

 

Edytowane przez a_senior
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosisz - masz. 🙂 Nic nie zrobiłem poza przepuszczeniem przez Active Presenter. Tzn. wczytałem i zapisałem w nowym pliku. Nie obracałem bo pokazał się w programie w poziomie. Wyświetlał się w pionie na skiforum, bo z niejasnych powodów w MediaInfo (taki zbiór parametrów, które znajdują się w filmie, odpowiednik exif dla foto) był parametr Rotation 90 st. Czyli film nagrany był poprawnie w poziomie, ale pojawił się ten parametr, który wymusza na czytniku filmu obrót. Po przepuszczeniu przez AP nie ma już go i wszystko jest OK. To Rotation 90 pojawia się prawidłowo w filmie, gdy nagrywasz smartfonem w pozycji pionowej. Gdy nagrywasz w pozycji poziomej nie ma go. U Ciebie było to pomieszane. Dlaczego? Czasem tak się zdarza, gdy smartfon błednie zinterpretuje swoje położenie.

Musiałem zmniejszyć rozdzielczość, by zmieścic się w skiforumowym limicie 48 MB. Pełny rozmiar możesz ściągnąc ode mnie: https://drive.google.com/file/d/1xt2GPEhbvFhLILWfDj-OTqErvRfNuTGF/view?usp=sharing

 

 

Edytowane przez a_senior
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, star napisał:

to jeszcze jeden, już ostatni https://www.skionline.pl/forum/topic/25049-solden-mon-amour/page/2/#comment-285445 i jakbyś jakieś prawa nadal na tym dysku Google dla wszystkich to i ja go otworzę, podziękowania i życzenia noworoczne łączę...

Poprawiłem dostęp. Link do nowego z pełną full HD masz tu:  https://drive.google.com/file/d/1Y9uvDRlWjgkZrUS0i1-IPtgff7mFA2a2/view?usp=sharing

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze mały instruktaż jak obrabiać filmy w Active Presenter na przykładzie video Iski. BTW zrobiony także w AP. Może sie przydać przy kłopotach z filmikami. Istnieje mnóstwo różnych programów do obróbki filmów i ich składania. Osobiście do składania używam Movie Studio Platinum 13, ale do kadrowania, obrotów i przycinania wygodniejszy jest właśnie AP.

Czerwone kółko wokół kursora znaczy wciśnięty lewy przycisk myszy, granatowe - prawy przycisk. Jeśli nie chcemy mieć białych pasków po bokach musimy jeszcze dopasować rozmiar projektu (okna w którym umieszczamy filmik). Klikamy Projektowanie i Rozmiar projektu.

 

Edytowane przez a_senior
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...