Skocz do zawartości

Kielce - Telegraf


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Ilość punktów Cena za jeden wyjazd
Dni powszednie 32 3,20 zł
W dni świąteczne, wolne od pracy, soboty oraz niedziele 38 3,80 zł
Karty czasowe w godzinach Cena
od 10.00 do 13.00-tej 38 zł
od 13.00 do 16.00-tej 28 zł
Karty czasowe obowiązują tylko w dni powszednie(soboty, niedziele oraz święta nie obowiązują)


Kielce mają fajny stok i wyciąg, ale .... lekko niedostępny,
Kto tam będzie jeździł ??? Chyba tylko młodzież szkolna i emeryci w tygodniu.

Ja dzisiaj pojeździłem tam 1.5h ze szwagrem. 10 wjazdów czyli 38zł.
Tyle kasy za 90 minut zjeżdżania - szaleństwo. Przy takich cenach - więcej tam nie zawitam.
30-40 zł za 3h jeżdżenia w sobotę byłoby dobrą cenę, ale nie to.
Z nami jeździło tam ze 30 osób. Krzesła śmigają prawie puste .... Kilka osób wchodziło z buta ...
Na Stadionie za 10 wjazdów trzeba wydać 30zł, równie drogo.

Niestety, ale w okolicach Kielc wszyscy stosują taką drełującą politykę cenową na weekend.
Brak karnetów czasowych, puste stoki, brak kolejek ... przecież o to chodziło ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No cóż tak to bywa :( Nie rozumiem właścicieli stoków w kieleckim, ale to biznes i nie zawsze bywa zrozumiały. Nieraz pisałem o tym na forum. Kalkulacja cen na naszych świętokrzyskich stokach to PORAŻKA. I nikt mi nie powie, ze dlatego ponieważ małe górki, krótki sezon. Sezon na stokach w świętokrzyskim trwa niejednokrotnie dłużej niz np; w Szczyrku :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TOTALNA DROŻYZNA. Niestety nie wróżę Telegrafowi swietlanej biznesowej przyszlości. Jedyny jak na razie wyciąg krzesełkowy w kieleckim i co ...? JAJCO po przeliczeniu na kilometry zjazdowe to nawet ośrodki alpejskie się wstydza swojej skromności. Żenada.
ps. niedługo stanę się persona non grata na świętokrzyskich stokach. Ale, subiektywizm bywa bolesny :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ja podobnie jak Sylvek, planuję wyskoczyć od 13 do 16-tej za 28pln. Jedyna sensowna opcja. Tylko muszę jakąś chytrą strategię obmyślić, bo normalnie na tygodniu to wracam z roboty na 16. Brać dzień urlopu na Telegraf - to już wolę wyskoczyć do Wierchomli albo Korbielowa.
PS pio19681 - A czemu Białka? Wg mnie Wierchomla lepsza, w podobnej odległości też jest Pilsko czy Szczyrk.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierchomla jest spoko. Spory wybór wyciągów no i długościowo są przyjemne. Kilka ponad 1000m (Wierchomla 1600m). Na Telegrafie z cenami ich pogięło rzeczywiście ale nie tylko ich. Wystarczy popatrzeć na cenniki innych świętokrzyskich stoków. Np Krajno karnet 3godz 45zł, Niestachów ma trochę lepsze ceny bo na tygodniu 3godz 25zł a w weekend 35zł, Bałtów 3zł za wyjazd a górka mała czasówek nie ma, Tumlin 3godz 40zł i tylko na tygodniu,
Ceny chore w stosunku do długości i nachylenia stoków ale ten temat już był wałkowany i każdy wie o co kaman.

pozdr

Użytkownik Sylvek edytował ten post 15 styczeń 2013 - 22:17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mój bojkot trwa dalej :P Co prawda NIC z tego nie wynika, ale .... Jeździmy z rodzinką średnio 2-3 razy w tygodniu na kieleckie górki, zostawiamy po 100 zł. za każdym razem (wyciągi + herbata), czyli w tygodniu około 200 - 300 zł. Od grudnia do marca to jakieś 15 tygodni, czyli wydajemy przez sezon 3000 - 4000 zł. Tyle mniej zarobią właściciele wyciągu na Telegrafie. Mieć 3 tysiaki i nie mieć 3 tysiaków to strata 6000 :P :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie być gołosłownym podaje link do strony ośrodka http://www.rekreacja...rticle.php?id=2 A poniżej cytat z

REGULAMIN WYPOŻYCZALNI Aby wypożyczyć sprzęt narciarski potrzebne są dwa dokumenty tożsamości: Dowód Osobisty, Prawo Jazdy lub Paszport. Jeden z dokumentów zostaje jako zastaw. W przypadku braku wyżej wymienionych dokumentów będzie pobierana kaucja w wysokości 800 zł.

Nie wiem, czy włodarze ośrodka zdają sobie sprawę, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa łamią prawo. Poniżej kilka linków do artykułów na ten temat: Rzeczpospolita http://prawo.rp.pl/artykul/879485.html Siedlecki portal Info http://www.spin.sied...isty-nieladnie/ Wiadomości 24.pl http://www.wiadomosc...taw_102871.html Nie zawziąłem sie na ten ośrodek narciarski, tylko wk... mnie robienie w balona zwykłego narciarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W innym wątku tomlys napisał:

Witam Jesli chodzi o Telegraf to pierwsze 100-150m moim zdaniem jest trasa czarna i jesli mnie pamiec nie myli swojego czasu byly tam rozgrywane zawody w slalomie jest ona porownywana do Nosala ale czy kiedykolwiek miala homologacje fis tego nie wiem i tak naprawde nie wszystkim Telegraf ' lezy ' tam naprawde trzeba umiec jezdzic technicznie szczegolnie krotkimi skretami

Mnie się zdaje, że tak było kiedyś. Nie ma co demonizować tego stoku. Teraz trasa jest poszerzona i wyrównana. Przed modernizacją faktycznie pierwsze sto parę metrów było bardzo strome i zmuldzone, bo mało kto jechał technicznie od samej góry. Większość ześlizgiwała się kawałek - jedni więcej inni mniej - od muldy do muldy, zwiększając trudność tego odcinka z godziny na godzinę. Mniej więcej od połowy już było dużo łatwiej, bo ludziska nabierali prędkości, by po płaskim jakoś dojechać do kolejki (tak, wtedy na dole stało się w kolejce do podwójnego orczyka). Teraz cała stromizna ma mniej więcej jednakowe nachylenie, poza tym zmienił się styl jazdy - bardziej na krawędzi, dłuższym skrętem. Wszystko to sprawia, że Telegraf jest obecnie zwykłą czerwoną trasą średniej trudności, która na pewno wymaga więcej niż Skocznia czy Niestachów ale nie powinna paraliżować strachem. PS Trochę się chyba jednak zawziąłeś Robert na ten stok , bo w Tumlinie są te same praktyki (prosto z ich www): "Warunkiem wypożyczenia sprzętu jest zostawienie dokumentu tożsamości. "

Użytkownik dudezm edytował ten post 01 marzec 2013 - 09:29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im też zwracałem uwagę, tylko nie dociera do wszystkich. Łamia ustawę o ochronie danych osobowych, dopóki ktoś sie nie wkurzy, albo komuś nie zginą papiery to będzie się tak wszystko dalej bujać. Do czasu, nie ma ludzi nieomylnych, ideału tez brak, ale są inne formy zabezpieczenia własnego mienia, tylko trzeba pomyśleć :P Ps. ja bardzo lubię telegraf, ten stok wymaga włożenia trochę siły i techniki w jazdę, nie toleruje błędów. Ale jest za DROGI.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś zmienili z cennikiem NOWY CENNIK NA WYCIĄG KRZESEŁKOWY Zmiana cennika dla narciarzy oraz snowboardzistów od CZWARTEGO marca na wyciągu krzesełkowym Telegraf Karnety czasowe obowiązujące w tygodniu: OD GODZ 10,00-13,00 CENA : 38 ZŁ OD GODZ 13,00-16-00 CENA : 28 ZŁ OD GODZ 16,30-18,00 CENA : 20 ZŁ OD GODZ 18,00-20,00 CENA: 35 ZŁ OD GODZ 20,00-22,00 CENA : 30 ZŁ Karnet 2 godzinny w tygodniu CENA : 40 ZŁ Karnet 3 godzinny w tygodniu CENA : 50 ZŁ Karnet 2 godzinny sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 45 zł Karnet 3 godzinny sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 55 ZŁ Jeden przejazdu w tygodniu CENA : 3,20 ZŁ Jeden przejazd w sobota-niedziela oraz dni wolne od pracy CENA : 3,80 ZŁ http://www.rekreacja...l/news.php?id=8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieć 3 tysiaki i nie mieć 3 tysiaków to strata 6000 :P :D

Czyżby mądrość zaczerpnięta z prozy Sapkowskiego? :D Co do cennika to za wielkiej zmiany w nim nie widzę. Chyba najrozsądniejsze są godziny od 13 do 16 ale z drugiej strony to o tej porze to będzie już kartoflisko. Jeżeli o 16-tej ratrakują to może od 16:30 do 18-tej ale to znowu drogo bo za 1,5 godz 20zł chociaż z drugiej strony przy pustych krzesłach i stoku w 1,5 godz można sobie fajnie pojeździć :) pozdr Sylvek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mi może też uda się jakiś cytat zastosować w odniesieniu do polityki właścicieli Telegrafu ;) Jeżeli nie zaczną się liczyć z narciarzami i nie skonstruują bardziej przyjaznego dla "klientów" cennika to trzeba będzie na nich "splunąć gęstą śliną" i olać ten stok :P pozdr Sylvek

Użytkownik Sylvek edytował ten post 03 marzec 2013 - 16:31

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sylvek tu jeden cytat jest odpowiedni "...kasa misiu kasa"A tak naprawde to wlasciciele stoku tak naprawde maja gdzies narciarzy ich interesuje zysk a ten beda mieli bo ludzie przyjezdzaja i placa Zreszta wiele na ten temat juz napisalismy Ja osobiscie zrezygnowalem z jazdy na Telegrafie po tym jak w bardzo wolnym tempie 10 zjazdow pyknolem w 40min. Jesli chodzi o kolor trasy to moze rzeczywiscie po liftingu jest w calosci czerwona a mnie i tak ona gdzies nie lezy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
:) Miałem okazję przetestować. 28 PLN za karnet czasowy do 16.00 - wcale niezła opcja, ale faktycznie trasa była już nieco rozjeżdżona. Pisząc wprost - popełniłem błąd. Przy moim braku umiejętności prawie się zabiłem - z 5 razy :D Baba w Korbielowie jest znacznie łatwiejsza jak dla mnie. Trzeba było do Krajna podjechać i zagrać w bierki, a tak teraz zastanawiam się, czy nie powinienem sobie wpisać w profil umiejętności na poziomie 2... ;P Byłem chyba jedynym gościem na tym stoku, który co rusz zaliczał widowiskowo glebę. Natomiast inni jeżdżący - generalnie szacun, zwłaszcza pan na oko starszy ode mnie ze 20 lat, w zielonej kurteczce puchowej - byłem pod dużym wrażeniem i podziwiałem non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grupona skorzystałem, 2h w niedzielę pośmigałem (27 zjazdów). Zaraz po ratraku o 16:30 bajka, jedne z lepszych warunków w jakich byłem w tym sezonie. Po godzinie lekkie kartoflisko i przetarcia do gołego lodu (znak minionych odwilży) ale i tak dało się fajnie pojeździć. Ludzi w sam raz, nie za dużo, kolejek przy wyciągu brak. Miłe zakończenie sezonu, choć pogoda zachęca i może by tak jeszcze z razik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...