Skocz do zawartości

Kielce - Telegraf


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Kielce - Telegraf Krótki opis ośrodka

Dołączona grafika TELEGRAF (duży wyciąg) rodzaj : orczykowy podwójny długość : 500 m różnica poz. : 100 m przepustowość : 1000 osób/h TELEGRAF (mały wyciąg) rodzaj : orczykowy długość : 180 m różnica poz. : 30 m przepustowość : 400 osób/h Trasa łatwa, sztucznie naśnieżana, oświetlona, przygotowywana ratrakiem.

Strona ośrodka: http://www.rekreacja...pg=narttelegraf Położenie os. Podhale, stok północny, górna stacja na wys. 406 m n.p.m. Dojazd samochodem: z centrum Kielc początkowo w kier. Buska Zdroju dr. kraj. 73, potem skręcić w lewo w kier. Staszowa w dr. woj. 764 - ul. Wrzosową, po ok. 300 m skręcić w prawo w ul. J. Karskiego na parking MZK: przystanek "Wrzosowa Pod Telegrafem" ok. 200 m - linie 1,3,16bis,25,33,34 rozkłady: http://www.ztm.kielce.pl Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) 100 miejsc, przy dolnej stacji wyciągu Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Kielce - os. Podhale Noclegi hotele Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Trasa długości 500 m trudna (górny odcinek bardzo stromy, porównywalny z zakopiańskim Nosalem), oświetlona, sztucznie naśnieżana, przygotowywana ratrakiem. Ceny (cennik karnetów itp) http://www.rekreacja...p?t=z&pg=cennik Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) http://www.rekreacja...p?t=z&pg=kamera Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) http://www.rekreacja...?t=z&pg=warunki Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) http://www.rekreacja...t=z&pg=wypozycz Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) bufet przy dolnej stacji wyciągu Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) http://www.rekreacja...?t=z&pg=galeria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś był ostatnio na telegrafie w Kielcach? Jakie warunki?

Witam! Byłem wczoraj wieczorem i dziś do południa. Śniegu dużo (sztuczny), wczoraj było jednak sporo lodu na ściankach oraz dużo pozsuwanej kaszy śnieżnej poniżej. Ze względu na dosyć grubą warstwę śniegu nigdzie nie ma przetarć. Dziś do południa stok był bardzo dobrze przygotowany i dopóki jeździłem nie było muld. Jutro są eliminacje świętokrzyskie Family Cup i myślę, że stok będzie przygotowany rewelacyjnie (jest spory mróz, armatki pracują). W tamtym roku mimo jeszcze gorszej zimy na eliminacjach była świetnie przygotowana trasa, więc jutro powinno być jeszcze lepiej.... Pozdrawiam i zapraszam na świętokrzyskie stoki :) Paweł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
ja nie chce oceniać po opiniach ale nie poleciłbym stoku... gdyż nie ma zabezpieczeń przed drzewami (żadnych siatek ochronnych ani niczego innego) nie wiem czy to prawda ale podobno właściciel stoku powiesił tabliczkę że zjeżdżasz na swoją odpowiedzialność czy to było rozsądne? co o tym myślicie to prawda czy fikcja?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie chce oceniać po opiniach ale nie poleciłbym stoku... gdyż nie ma zabezpieczeń przed drzewami (żadnych siatek ochronnych ani niczego innego) nie wiem czy to prawda ale podobno właściciel stoku powiesił tabliczkę że zjeżdżasz na swoją odpowiedzialność czy to było rozsądne? co o tym myślicie to prawda czy fikcja?

Stok to nie wesołe miasteczko. Zawsze jeżdzimy na własną odpowiedzialność. Dla niedpowiedzialnych wstęp na stok powinien być zabroniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bartku12 Telegraf jest stokiem naprawde dla wymagajacych szczegolnie w gornym odcinku , jesli sie wystraszyles to bylo sie zeslizgnac lub zejsc A co do zabezpieczen po smiertelnym wypadku kilka lat temu wlasciciel stoku chcial poszerzyc stok ,wyciac drzewa ktore rosna miedzy orczykiem a stokiem co naprawde by poprawilo bezpieczenstwo . Niestety do tej pory Nadlesnictwo Kielce nie wyrazilo zgody A tabliczki nie kojarze Pozdrowienia:cool: Na zdjeciu rozpoczynajacym temat mozna sobie wyobrazic jak by stok wygladal po poszerzeniu

Użytkownik tomlys edytował ten post 08 styczeń 2011 - 08:30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos tu nie rozumiem ,koles wypowiada sie na temat stoku nie jezdzac na nim "bartek12 " Jesli chodzi o kiszkowatosc i ceny to ten temat byl poruszany juz na forum nawet niedawno a tematem byl wlasnie Kamiensk A jesli chodzi o odwilz to spokojnie pojezdzisz co prawda zrobila sie kaszka i gdzieniegdzie troche lodu powychodzilo ale jest OK Pozdrawiam:cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W przyszłym sezonie /jeśli wszystko dobrze się ułoży/ na Telegrafie powstanie wyciąg krzesełkowy /po prawej stronie/, a sam zjazd zostanie poszerzony. Czego Wam i sobie życzę. p.s. po moich dywagacjach na forum odnośnie drożyzny, niektórzy właściciele stoków patrzą na mnie trochę krzywo :P:D Rozpoznają, mnie po kasku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Wielki szacunek dla zawodników uczestniczących w sobotnich zawodach za to ze chciało im się podchodzić pod dosyć stroma górka i za jazdę w dosyć kiepskim śniegu CHYLE CZOŁA P.S.Tak naprawdę myślałem ze zawody się nie odbędą Pozdrowienia:cool: Bylem dziś na Telegrafie i naprawdę nie da się jeździć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam ! Na dzien dzisiejszy wycieto sporo drzew po prawej stronie stoku (stojac na dole stoku ) i w gornym odcinku chyba tez Docelowo maja wyciac ok.1ha Dzierzawca stoku na lamach jednej z kieleckich gazet informowal iz krzeslo juz jest kupione i prawdopodobnie bedzie montowane we wrzesniu Nie uda sie zrobic platformy widokowej bo zabraklo kaski w tym roku To na razie tyle , postaram sie wrzucic fotki . Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Witam Po pierwszych opadach sniegu jakos tak fajnie wyglada ten nasz Telegraf Tak sie sklada ze mam na niego widok z pracy i sobie tak na niego patrze i czekam ... Co do mojego przedmowcy to jesli nadal beda zjazdy czasowe ( 9 - 16 ) to nawet bedzie mozliwosc poprawienia ilosci zjazdow z uwagi na szybszy wjazd na stok i naprawde jest to super sprawa wyskoczyc po pracy na stoczek a znam takich co i w czasie pracy potrafia pojezdzic Pozdrowienia i do zobaczenia na stoku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
Paramentry kolejki na Telegraf (dane od producenta krzesła)

stacja dolna 320 m n.p.m.
stacja górna 407,5 m n.p.m.
rożnica wzniesień 87,5 m
długość 387 m

Trochę to mniej niż podawane wszem i wobec 500 m i 100 m różnicy wniesień. Z tym porównywaniem do Nosala też duża przesada. Ale jak na Góry Świętokrzyskie to chyba najsolidniejsza górka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...