Skocz do zawartości

Krajno-Zagórze - Sabat


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Kielce - Sabat

Krótki opis ośrodka

Dołączona grafika
Stok narciarski „Sabat” 425m.npm. znajduje się u podnóża Łysicy 612m.npm. najwyższego wzniesienia w Górach Swiętokrzyskich znanego też ze zlotów czarownic które ponoć tu się odbywały, to tutaj też Stefan Żeromski jeździł na nartach lecz nie było jeszcze wyciągów które mógłby opisać.
Z górnej stacji wyciągów rozciąga się piękny widok na Dolinę Wilkowską na której znajduje się teraz zalew. Po prawej stronie jak na dłoni widać pasmo Łysogór ze słynną Łysicą a pod nią św.Katarzynę miejscowość znaną turystom z klasztoru s.s.Bernardynek, źródełka św.Franciszka z Asyżu oraz wejścia na Łysice.
Zjazd po stoku Sabat jest długi(ok.1km.) i łagodny z dwoma ostrzejszymi nachyleniami które dodają nieco adrenaliny początkującym narciarzom a zarazem urozmaicają go tak,aby nie stał się nudny przez co znakomicie nadaje się na uprawianie rekreacyjnie narciarstwa całą rodziną od wnuka po dziadka.
Podczas zjazdu można zaczerpnąć najczystszego powietrza (zdaniem ekologów) w Polsce zasilanego przez puszczę jodłową w tlen.
Rozkoszuj się i Ty jeżdżąc po stokach Gór Swiętokrzyskich jak to czynił Stefan Żeromski. SABAT ZAPRASZA.

hot-spot na stoku.

Strona ośrodka: http://adresstrony.pl
http://www.sabatkrajno.pl

Położenie
Krajno Zagórze k. św. Katarzyny

Dojazd

Parkingi
(Ilość miejsc, cena, odległość od stoku)
przy dolnej stacji

Miejscowości
(krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich)
Krajno Zagórze k. św. Katarzyny

Noclegi

Trasy
(liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki)

Ceny
(cennik karnetów itp)

Kamera online
(link do strony z kamerą online na stok)

Aktualne warunki
(link do strony z aktualnymi warunkami)

Serwis narciarski
(czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp)

Instruktorzy / Opieka nad dziećmi

Wyżywienie
(gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny)
bar przy dolnej stacji

Galeria zdjęć
(link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 rok później...
Byłam w sobotę.
Parking darmowy, wyciągi super, kolejek brak.
Trasa łatwa, ciężko się rozpędzić, ale dobrze przygotowana. Czynna była tylko trasa przy wyciągu, pozostałe nie były ratrakowane przez cała zimę "bo nie było takiej potrzeby" jak poinformowała mnie kobitka z obsługi.
bardzo dobry stok do nauki jazdy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...
Bylem wczoraj wieczorkiem warunki dobre dla tych ktorzy lubia lod i roznej wielkosci bryly lodowe i niespodzianki w stylu dziury lub inne rowy . jakos nie mam szczescia do tego stoku ale moze ja za duzo wymagam Przydalo by sie tam troche naturalnego sniegu, na Skoczni to pomoglo Pozdrowienia :cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad takie warunki? W kieleckim nie padal snieg? Dwa pytania - da sie tam wyjechac za trase i smignac te 1000 metrow miedzy drzewami w hmm, puchu? Na zdjeciu widac jakies dostepne choinki po prawej (patrzac w gore). Jest tam miekki snieg? Jakie orczyki? Talerzyki czy te wygiete? Bo ja deskarz jestem i talerzyki bola ;) Ile trwa wjazd/zjazd? Bo te 30 zl za 10 razy to wola o pomste do nieba. Tfu, akurat nauczylem sie ostatnio szybko (no dobra, szybciej) jezdzic ;) Aaa - obsluga. Pani przez telefon nie chciala mi powiedziec jaka dlugosc ma stok i usilnie odsylala do www, gdzie nie mozna latwo znalezc tej informacji. Ogolnie bylem zdziwiony tonem rozmowy - pani prawie mnie olewala ;) pozdr Piotr PS Juz wiem - na gore jakies 3 minuty na dol 2-3 dodac hmm, 5-6 minut w kolejce, wychodzi 5-6 zjazdow na godzine. 6 godzin * 6 zjazdow to 36 zjazdow na dzien czyli jakies 105 zlotych ;) dobra niech bedzie 90. Dobrze ze spadam do Szczyrku przed swietami :)

Użytkownik Toro edytował ten post 17 grudzień 2010 - 19:16 juz wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim tam nie ma 1000 m zjazdu Drzew tez nie ma i miekiego sniegu tez nie ma Na dzien dzisiejszy jest lod doly i rowy no chyba ze ktos lubi takie warunki Wyciag jest talerzykowy a to ze pani Cie olala to sie nie przejmuj tam jest to standartem Tak ze zycze Ci milego pobytu w Szczyrku bo w Krajnie mily to on by nie byl Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu właściciel podawał, że posiada 1000 m stoku, za dwa lata tylko 900 m , dziś w kasie dowiedziałem się, że to prawie 800 m (chyba z parkingiem ) GPS obnażył prawdę całe .... 630 m Nie sądzicie, że zmierzmy w kierunku horyzontu zdarzeń czarnej dziury? Wszechświat się kurczy i to błyskawicznie :P Właściciel stoku chyba za dużo naoglądał sie Star Treka gdzie przestrzeń i czas były bardzo umowne :) ;) P.s. dla mnie to żenada i pod tym wszystkim podpisują się instruktorzy Firmy ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
no wiem, ale w górach tak samo jest nie oddaja kasy za nie zjechane zjazdy za dużo by stracili, kurde musze sie przejechać na telegraf:D byłem wczoraj tzn.(28.01.11) i stok był świetnie przygotowany! nie było lodu żadnych przetarć ludzi troszkę było ale można było normalnie jeździć 0 kolejek do wyciągu wszystko sprawnie szło. sory za spam:) był ktoś ostatnio?? Bo na k kamerce to nie bardzo to wygląda potwierdzacie? sory za spam:) Byłem widziałem i swoją relację zdam wam:] Warunki bomba super sie jeździło ludzi bardzo mało jezdzilo sie super. Warto też powiedzieć że jest nowy wyciąg dla uczących się, wyciąg taśmowy świetna sprawa nawet dla najmłodszych:] gorąco polecam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Sory za spam :) byłem dzisiaj na stoku (20.01.2012 piątek) stok był łądnie przygotowany do jazdy było troche lodu ale mozna było go spokojnie ominąć, gorzej było z wyciągiem było dużo dołów i dla nie których cięzko było wjechać na góre, kolejek do wyciągu nie było było troche ludzi ale kolejki sie nie tworzyły wszystko sprawnie szło :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jest to bardzo subiektywna ocena ale myślę, że tylko my - korzystający z tych górek narciarze możemy trochę zmienić ten stan rzeczy. Po prostu mówiąc o tym.

My możemy sobie pisać, a właściciel tego pseudo ośrodka narciarskiego ma to gdzieś. Ten stok na początku miał (według gospodarza) 1000 m długości, w nastepnym sezonie juz tylko 800 m, w rzeczywistości ma ..... 630 m. Gdzie tu uczciwość? Jedyna rada to olać tą wątpliwą frajdę z jazdy w Krajnie i mieć satysfakcję, że nie dajemy nabijać się w butelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Wczoraj byłem na nocnym jeżdżeniu po za tym ze górka mało wymagająca to miło sympatycznie i co ważne za 20 PLN od 20 do 0.30 jakieś 25 zjazdów co daje mniej nisz zyla za zjazd :) za tydzień tez ma być w sobotę nocna jazda

Pomijając fakt, że w 4,5 godziny zrobiłeś 25 zjazdów ( w Tumlinie tyle robię przez 2 godziny) to "nisz" miałeś na myśli mniej, a nie miasto w Serbii :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wątpię w szczerość tamtejszej obsługi po tym jak dzwoniłem tam i dowiedziałem się, że mają trasę 900m,, więc wolę się zapytać tutaj ;) jesli ktoś tam śmigał ostatnio, będę wdzięczny za opisanie panujących tam warunków

Jasne z parkingiem i lotniskiem w Masłowie razem do kupy wzięte :P:D:D:D Pusty śmiech człowieka ogarnia, jak by to było wstyd powiedzieć, mamy prawie 700 metrowy, płaski, przyjazny początkującym narciarzom stok. Zapraszamy na naukę jazdy i grę w bierki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...