Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Cześć

Mitku chciałem żeby mi na tym zrobili białe logo Heda ale za drogo sobie życzyli, więc jest jak jest 😜

Pozdro 

Ostatnio na wyjeździe w Zillertal była z nami taka fajna Anetka z 3-City. Jest głównym projektantem w Croppsie czy jakimś innym ciuchowym badziewiu, a oprócz tego ma studio tatuaży. Zrobimy Ci Heada na nodze, a trupią czaszkę WC Rebels na dupie i będzie jak znalazł. 😜
Ja sobie zawinszowałem na pośladkach komara. Tak jak Maja Ostaszewska w Pitbullu. Od bzykania. 😀

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna - wczoraj. Warunki ciężkie, wiosenne ..pogoda super. Pojechałem bo chciałem żeby żona sobie pojeździła, tymczasem z dnia na dzień (bez jakiejkolwiek informacji) ON zamknął kanapę z Lucky i krzesło z Biela Put oraz 50% wyciągów i tras wyżej wiec mój wyjazd przestał mieć jakikolwiek sens bo dojazd do łatwych tras wyżej położonych stał sie niemożliwy.. Został do jazdy jedynie gondolka Otupne -Brhliska i stok pod nią który zdegradował sie w ciągu godziny do mazi po kolana gdyż nie widział od dawna ratraka a z rana pokryła go pierzynka "puchu" o konsystencji cukru nasączonego wodą....do jazdy praktycznie nadawały sie tylko trasy z Chopoka czyli żadna dla mojej żony - wyjazd bez sensu... Ludzi zero - większość po prostu zrezygnowała i pojechała do domu.

IMG_1304.thumb.jpg.5375bf8c0dac87f5b9d369c8e77a2e57.jpg

IMG_1306.thumb.jpg.cf9074614873d6a785b7f66e80a82bba.jpg

IMG_1308.thumb.jpg.355e209599f3adf75d681a9bfb9ac6c6.jpg

 

IMG_1346.thumb.jpg.bf582beca809f6b6edb8366041b879f2.jpg

IMG_1321.thumb.jpg.7faa8281d7c56951fc7a2f33e552f83f.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, brachol napisał:

@Lexi Następnym razem weź @Marcos73 ze sobą będziesz miał lepsze warunki...

Cześć

Oj, nie wiem czy to dobry pomysł. Pogodę może i ze sobą wozi ale stwarza wiele innych problemów. Narty zazwyczaj ma niedobrane do warunków, zimą w góry jedzie sportowym kompaktem a nie terenówką na kolcach, cały czas gada i się śmieje... To potrafią wytrzymać tylko najtwardsi.

Pozdro

  • Like 1
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Oj, nie wiem czy to dobry pomysł. Pogodę może i ze sobą wozi ale stwarza wiele innych problemów. Narty zazwyczaj ma niedobrane do warunków, zimą w góry jedzie sportowym kompaktem a nie terenówką na kolcach, cały czas gada i się śmieje... To potrafią wytrzymać tylko najtwardsi.

Pozdro

Cześć

Nie ma darmowych obiadów...

pozdro

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, brachol napisał:

@Lexi Następnym razem weź @Marcos73 ze sobą będziesz miał lepsze warunki...

Warunki były wiosenne i tutaj nie ma zdziwienia...zdziwienie było jak wjechałem (ja i wielu innych) na parking pod Lucki a tam info że kanapa nie będzie działała..

A Markosa zabrać chciałem ale on że zarobiony itd...i tylko te piniondze i piniondze..

Edytowane przez Lexi
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Oj, nie wiem czy to dobry pomysł. Pogodę może i ze sobą wozi ale stwarza wiele innych problemów. Narty zazwyczaj ma niedobrane do warunków, zimą w góry jedzie sportowym kompaktem a nie terenówką na kolcach, cały czas gada i się śmieje... To potrafią wytrzymać tylko najtwardsi.

Pozdro

To fakt, nie jest lekko. A wszystko to bywa zaraźliwe. Jak też skrytykował @star, Maras napisał, że wyjeżdża za trasęjak straci kontrolę nad nartami, co jest niedopuszczalne. Poza tym wtedy pogodę trzeba na pół podzielić i wcale nie musi być lepiej. A w ogóle to za dobrze jeździ i podnosi poziom. 

17 minut temu, Lexi napisał:

Warunki były wiosenne i tutaj nie ma zdziwienia...zdziwienie było jak wjechałem (ja i wielu innych) na parking pod Lucki a tam info że kanapa nie będzie działała..

A Markosa zabrać chciałem ale on że zarobiony itd...i tylko te piniondze i piniondze..

Mi się tłumaczy, że żona go nie puszcza, bo za dużo jeździ i jej nie zabiera. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Oj, nie wiem czy to dobry pomysł. Pogodę może i ze sobą wozi ale stwarza wiele innych problemów. Narty zazwyczaj ma niedobrane do warunków, zimą w góry jedzie sportowym kompaktem a nie terenówką na kolcach, cały czas gada i się śmieje... To potrafią wytrzymać tylko najtwardsi.

Pozdro

Mitek - Ty dałeś radę, ale zamieć była, pewnie nie wiedziałeś co gorsze, więc się nie liczy. Piotrek i Maras mają większe doświadczenie, ale jeszcze wszystko przed Tobą 😉

serdeczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Lexi napisał:

Warunki były wiosenne i tutaj nie ma zdziwienia...zdziwienie było jak wjechałem (ja i wielu innych) na parking pod Lucki a tam info że kanapa nie będzie działała..

A Markosa zabrać chciałem ale on że zarobiony itd...i tylko te piniondze i piniondze..

Nie każdy bogaty z domu.

pozdrawiam

ps. Kiedy jedziemy na Kasprowy, bo Piotrek się non stop dopytuje? Tylko jak Maryny nie będzie, bo ktoś tam stwierdził że 75 pod butem odpowiednie i będę jej musiał Atomy dać bo spełniają wymagania i damskie są, a przy okazji bardzo ładne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Chertan napisał:

To fakt, nie jest lekko. A wszystko to bywa zaraźliwe. Jak też skrytykował @star, Maras napisał, że wyjeżdża za trasęjak straci kontrolę nad nartami, co jest niedopuszczalne. Poza tym wtedy pogodę trzeba na pół podzielić i wcale nie musi być lepiej. A w ogóle to za dobrze jeździ i podnosi poziom. 

Mi się tłumaczy, że żona go nie puszcza, bo za dużo jeździ i jej nie zabiera. 

Piotruś, bo mi się cukier sypie z monitora 🙂

A Żona dzisiaj zabrała busa na zakupy, bo się sezon zaczął ogródkowy. Potrzebowała trochę ziemi, ale qurde tonę? Tuje czy inne tam krzoki też, nie uwierzysz ile można tego nasadzić na 5a. Jeszcze paleta kostki brukowej? Ma potencjał 😉

pozdrawiam

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Marcos73 napisał:

Piotruś, bo mi się cukier sypie z monitora 🙂

A Żona dzisiaj zabrała busa na zakupy, bo się sezon zaczął ogródkowy. Potrzebowała trochę ziemi, ale qurde tonę? Tuje czy inne tam krzoki też, nie uwierzysz ile można tego nasadzić na 5a. Jeszcze paleta kostki brukowej? Ma potencjał 😉

pozdrawiam

To se go połóż na poziomo 😁. A gdzie tam w centrum właduje tę tonę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Chertan napisał:

To se go połóż na poziomo 😁. A gdzie tam w centrum właduje tę tonę?

Człowieku, już cała wanna tam poszła w zeszłym roku, no chyba z 30 ton 🙂. Nie wiem czy jakieś szkody górnicze są tutaj z Wieliczki 😉, kostka była, ale się zgubiła - trzeba umieć zgubić paletę.

pozdrawiam

ps. A w centrum ziemia bardzo droga, przywozisz z pod Krakowa i już zarobiony jestem, z 500% zyskuje na wartości, ino trzeba mieć ją gdzie rozsypać.

Edytowane przez Marcos73
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Marcos73 napisał:

A Żona dzisiaj zabrała busa na zakupy, bo się sezon zaczął ogródkowy. Potrzebowała trochę ziemi, ale qurde tonę? Tuje czy inne tam krzoki też, nie uwierzysz ile można tego nasadzić na 5a. Jeszcze paleta kostki brukowej? Ma potencjał 😉

pozdrawiam

Tera rozumie ... poczekaj jak Ci nasadzi różnego badziewia a potem każe kosić miedzy tym ...a spróbuj coś zniszczyć... 🙂

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Nie każdy bogaty z domu.

pozdrawiam

ps. Kiedy jedziemy na Kasprowy, bo Piotrek się non stop dopytuje? Tylko jak Maryny nie będzie, bo ktoś tam stwierdził że 75 pod butem odpowiednie i będę jej musiał Atomy dać bo spełniają wymagania i damskie są, a przy okazji bardzo ładne 😉

Przylatuje w przyszłą środę.....kurde nie mam nic 75 pod butem 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lexi napisał:

Tera rozumie ... poczekaj jak Ci nasadzi różnego badziewia a potem każe kosić miedzy tym ...a spróbuj coś zniszczyć... 🙂

 

 

Maras, na szczęście zepsuła się kosiarka 🙂 , wpisana do budżetu na 2027 o ile coś innego nie wypadnie po drodze. Na szczęście mamy psa, młody i głupi, coś tam podgryza, jeszcze nie wie że w lecie przechodzi na wegetarianizm.

pozdrawiam

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

To fakt, nie jest lekko. A wszystko to bywa zaraźliwe. Jak też skrytykował @star, Maras napisał, że wyjeżdża za trasęjak straci kontrolę nad nartami, co jest niedopuszczalne. Poza tym wtedy pogodę trzeba na pół podzielić i wcale nie musi być lepiej. A w ogóle to za dobrze jeździ i podnosi poziom. 

Mi się tłumaczy, że żona go nie puszcza, bo za dużo jeździ i jej nie zabiera. 

Mnie się wydaje, że żona go nie puszcza bo za każdym razem zabiera jej piękne białe Atomiki D2. 😜

Edytowane przez tomkly
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Chertan napisał:

To fakt, nie jest lekko. A wszystko to bywa zaraźliwe. Jak też skrytykował @star, Maras napisał, że wyjeżdża za trasęjak straci kontrolę nad nartami, co jest niedopuszczalne. Poza tym wtedy pogodę trzeba na pół podzielić i wcale nie musi być lepiej. A w ogóle to za dobrze jeździ i podnosi poziom. 

Mi się tłumaczy, że żona go nie puszcza, bo za dużo jeździ i jej nie zabiera. 

Od razu skrytykował, zwykle przekomarzanie, wszystko jest dopuszczalne, drzewa tez tak uważają, skaly podobnie:-) a co do żony to tłumaczył przecież o maksymalnym wykorzystywaniu potencjału chyba, ze czegos nie zrozumiałem.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomkly napisał:

Mnie się wydaje, że żona go nie puszcza bo za każdym razem zabiera jej piękne białe Atomiki D2. 😜

Wiesz, to nie tak, od kiedy porwała moje GS-y, nie wiem jak to wyrazić, aby ktoś nieopatrznie nie zrozumiał, woli jeździć na długim sprzęcie😉

pozdrawiam

Edytowane przez Marcos73
  • Haha 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na podsumowanie sezonu 2022/2023.

Dziwny to był sezon. Zima wcześnie zaatakowała, ze względu na ujemne temp ON zaczęły śnieżyć w połowie listopada. Szklarska Poręba odpaliła armaty 18.11.2022, na dobry miesiąc przed standardowym uruchomieniem sprzętu do naśnieżania. Zrobiła się piękna zima, przed Bożym Narodzeniem warun znakomity. Potem przyszło dobre 2,5 tygodnia ocieplenia i większość stoków popłynęła.

Ja zacząłem nartowanie dopiero 06.01, żeby ostatnie wejście na stok zaliczyć 18.03.

Sports Tracker wypluł w tym sezonie 32 godziny na nartach, przejechane w totalu 322km, przy 11 wejściach na stok. Vmax 94km/godz. Nieźle, biorąc pod uwagę, że w poprzednim rekordowym dla mnie sezonie w 36 godzin przejechałem w totalu 324km, przy 15 wejściach na stok, Vmax 96 km/godz.

Gdzie nartowałem? Tradycyjnie CG prawie wszystkie jazdy, jedną nocną jazdę zaliczyłem w Lądku Zdrój.

Minusy:

- pojawiły się gleby. Tych lepszych były trzy, z czego jedna przy 52km/godz zakończona stłuczeniem dłoni i 4 tygodniami pauzy, druga przy 94km/godz i bez konsekwencji. Trzecia to dwa fikołki na czarnej trasie, także bez uszczerbku.  Widocznie człowiek im jest starszy, tym częściej się obala😁 Pytanie co będzie w kolejnym sezonie? xD

- nie odwiedziłem Szklarskiej Poręby, bo sezon mieli wyjątkowo słaby. Otwarty tylko Puchatek i Śnieżynka, Lola przejezdna ale na nielegalu

Plusy:

- na betonie w CG przez 4 godz czystej jazdy przejechałem w totalu 72km, gdzie poprzedni rekord w tym samym czasie to 59km i jeszcze starszy to 50km. Przyczyna? Jazda non-stop, bez zatrzymywania się na odpoczynek na stoku o długości 1,68km. Jeszcze 3 lata temu musiałem przy pierwszym zjeździe zatrzymać się 2x, bo od ciągłego hamowania i jazdy na tyłach czworogłowe odmawiały posłuszeństwa. Dodatkowo do regularnego biegania w tym sezonie dołożyłem przysiady ze sztangą i martwe ciągi -> powrót na siłownię po 13 latach przerwy. Plus...pozwoliłem nartom jechać

- Lądek Zdrój. Zarąbiste miejsce na rozgrzewkę i spokojne nartowanie. Trasy krótkie, ale ciekawe. Czerwona trasa interesująca, bo z poprzecznymi garbami. Fajne ćwiczenie na czucie nart i próby skoków

- narta Kasle RX10 - po raz pierwszy założone w tym sezonie. Narta na warun różny, lubi średnie prędkości. Przy wyższych lubi klepać. Dobry sprzęt.

- drugi sezon z rzędu podejście z buta na szczyt z nartami na barkachi zjazd, tym razem trasa podejścia 1,9km w 1 godz 37min

Plany na kolejny sezon?

- jeszcze więcej siłowni i biegania

- rozpocząć sezon w grudniu

- zaliczyć po 15 latach nieobecności Alpy w lutym 2024

 

1.PNG

4.jpeg

3.jpeg

22.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...