Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, moruniek napisał:

Ja też w Head-ach (kąpielówki). Tu kąpiel śnieżna. Chyba się liczy 😉?

Jak byliśmy z Jurasem w Austrii to saunowaliśmy się na waleta. Analogicznie w ten sam sposób zaliczaliśmy śnieżnego orła. Pomimo obaw o odmrożenie, krioterapia wackowi nie zaszkodziła. 😀

Edytowane przez tomkly
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomkly napisał:

Jak byliśmy z Jurasem w Austrii to saunowaliśmy się na waleta. Analogicznie w ten sam sposób zaliczaliśmy śnieżnego orła. Pomimo obaw o odmrożenie, krioterapia wackowi nie zaszkodziła. 😀

Ja wszystko rozumiem, jestem dość tolerancyjny. Ino, to zdjęcie robiła moja 9 letnia córka.  

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SzymQ napisał:

Po lekturze tej tabeli widzę ją tak:

Wzrost i waga określają zgrubnie w Nm jaki moment obrotowy powinno wytrzymać kolano w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej u niezbyt wysportowanego człowieka. W moim konkretnie przypadku chyba nie ma więc sensu póki co rozpatrywać warunków i narty 🙂 Może kiedyś... 

Cześć

A dlaczego nie? Ja jeżdżę naprawdę miękko w sensie stania nad nartą i nie wywierania zbędnych sił - uważam, że to umiem i mogę zjechać na nastawach dla dzieci - no powiedzmy spróbować zjechać ale na 6 to jadę bez problemu przy wadze 95kg nago. Ale już jakbym na przykład miał jechać jakiś zawody, powiedzmy GS i miłą traktować to poważnie to bym skręcił na 9 może 10 a jak dziury to i więcej. Myślę, że działałbyś tak samo bo to jest po prostu logika a nie tabelki.

Pozdro

Grimson pisał o kuzynie w kwestii wiązań. Koleś zerwał ACL bo jest po prostu nieruchawy (określił go jako sportowe beztalencie) i to jest powód zerwania a nie taki czy inny nastaw. ACL można zerwać w czasie jazdy nawet nie upadając i do końca tego nie czując. Omawiane w temacie Materiały... ćwiczenie Filipa jest znakomite to takiego właśnie zerwania. ACL były nagminnie zrywane "bezodczuciowo" niemalże w dobie funcarvingu.

Osoby początkujące czy też jeżdżące wolno z dużym elementem rotacji powinny mieć nieco inaczej działające wiązania bo tu przy upadkach czy też w sytuacjach kontuzjogennych nie występuje uderzenie czy szarpnięcie ale (zazwyczaj powolny) ruch skręcający, więc nie tyle niskie nastawy ale wiązanie dostosowane elastycznością do takiej jazdy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowania do kolejnego wyjazdu a @jaro323 w pełni. To co wczoraj wkleił @Mikoskizamówione a podręczne zakupy właśnie uczynione. Tego trunku jeszcze nie próbowałem, podobno kurka bardzo dobra.  Po doświadczeniach poprzedniego wyjazdu wziąłem 1,5 litra. Ktoś zna to co na zdjęciu?

DSCN1587.JPG

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkly napisał:

Przygotowania do kolejnego wyjazdu a @jaro323 w pełni. To co wczoraj wkleił @Mikoskizamówione a podręczne zakupy właśnie uczynione. Tego trunku jeszcze nie próbowałem, podobno kurka bardzo dobra.  Po doświadczeniach poprzedniego wyjazdu wziąłem 1,5 litra. Ktoś zna to co na zdjęciu?

DSCN1587.JPG

Zacny trunek w dobrej cenie.

Znam.

Uprasza się nie dodawać żadnego świństwa typu cola czycuś ...

Można schłodzić, można z lodem, można nie - zawsze fajna.

Jest też odmiana z ciemną etykietą, bardziej / lekko dymna - doskonała.

Jest też jakaś ,,ruby '' z wzlatującą kurką - nie polecam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem przyjemność wraz z @bruner odwiedzić Czarną Górę - być może po raz ostatni w tym sezonie.

Ludzi ilość symboliczna, czynne A i B, przy czym na A warunki już nieciekawe, zatem jeżdziliśmy B.

Narty z lamusa wyjęte - felki RC 175 i dynki SL FIS dobrze się sprawdziły, a podłoże świetne - na wierzchu troszkę świeżego śnieżku, a pod spodem mocno twardo.

Jazda bardzo przyjemna, a przy braku ludzi można było i szerzej i wąsko i jak noga podała 😄 

Wróciłem z bananem na gębie  jak rzadko!!!!

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kaem napisał:

Zacny trunek w dobrej cenie.

Znam.

Uprasza się nie dodawać żadnego świństwa typu cola czycuś ...

Można schłodzić, można z lodem, można nie - zawsze fajna.

Jest też odmiana z ciemną etykietą, bardziej / lekko dymna - doskonała.

Jest też jakaś ,,ruby '' z wzlatującą kurką - nie polecam.

Broń Boże coli, toż to jest profanacja zacnego trunku. Przestrzegam tej zasady jako świętej i nienaruszalnej. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy lokalnie też jednak sezonu nie skończyli, wbrew temu, co niedawno pisałem. Byłem przekonany, że narty na kołek, ale jednak dzisiejszy warun nie mógł się zmarnować. A tak prosiłem @Marcos73, że litościwie mnie zabrał pod pachę. I przy okazji zapoznałem kolejnego sympatycznego człeka dotychczas znanego z wirtuala, @Lexi 🙋‍♂️.

Byliśmy, olaboga, w Białce Tatrzańskiej. W ogóle syf, słońce, mróz, 8 cm świeżego, miękko, a pod spodem twardo, cisza, mało ludzi i dwóch Marków w stereo na krześle. Więc jeżeli ktoś będzie twierdził, że w Białce są tłumy, to mu zarzucę kłamstwo w żywe oczy. Na tzw. FIS i pobocznych bywało, że ani człeka nie było, żodyn nie jechał, żodyn! A myśmy się wybujali na tych niebieskich łąkach za wszystkie czasy. Narty nie zawsze chciały jechać, chłopaki nawet poszli nasmarować i niby było lepiej, ale w sumie nie wiem. Miałem się okazję karnąć na Kastle RX12SL i gdyby mi zakleili oczy, to nie odróżnilbym od moich Blizzardów SRC (no były nieco ostrzejsze). Taka sobie przyjazna narta slalomowa. 

Dzięki chłopy za wypaśny dzień i jednak jeszcze nart na kołek nie wieszam.  

IMG20230329144135.jpg

IMG20230329104901.jpg

IMG20230329094321.jpg

IMG20230329094318.jpg

  • Like 8
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Chertan napisał:

nart na kołek nie wieszam. 

I tak trzymaj.... dzięki za wspólne nartownie i rozmowy kanapowe... 

Tak sobie myśle że za wcześnie odpuściliśmy "6"-kę... boska jazda w puchu - jak na Białke nie do podrobienia... cały dzień zresztą niezwykły... WIELKIE DZIĘKI... 

.. a warun jak warun .. z MarkamiTM .. jest gwarantowany.. 🙂

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Chertan napisał:

Tia, wygląda jak byśmy wiatry puszczali żeby te nieliczne chmury rozwiać, a i narty jakoś się pomieszały czy co? 

Ćwiczyliście pozycje zjazdową coby przez ten "płaskowyż" (w środku stoku) sie przebić jakoś.. 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chertan napisał:

Myśmy lokalnie też jednak sezonu nie skończyli, wbrew temu, co niedawno pisałem. Byłem przekonany, że narty na kołek, ale jednak dzisiejszy warun nie mógł się zmarnować. A tak prosiłem @Marcos73, że litościwie mnie zabrał pod pachę. I przy okazji zapoznałem kolejnego sympatycznego człeka dotychczas znanego z wirtuala, @Lexi 🙋‍♂️.

Byliśmy, olaboga, w Białce Tatrzańskiej. W ogóle syf, słońce, mróz, 8 cm świeżego, miękko, a pod spodem twardo, cisza, mało ludzi i dwóch Marków w stereo na krześle. Więc jeżeli ktoś będzie twierdził, że w Białce są tłumy, to mu zarzucę kłamstwo w żywe oczy. Na tzw. FIS i pobocznych bywało, że ani człeka nie było, żodyn nie jechał, żodyn! A myśmy się wybujali na tych niebieskich łąkach za wszystkie czasy. Narty nie zawsze chciały jechać, chłopaki nawet poszli nasmarować i niby było lepiej, ale w sumie nie wiem. Miałem się okazję karnąć na Kastle RX12SL i gdyby mi zakleili oczy, to nie odróżnilbym od moich Blizzardów SRC (no były nieco ostrzejsze). Taka sobie przyjazna narta slalomowa. 

Dzięki chłopy za wypaśny dzień i jednak jeszcze nart na kołek nie wieszam.  

IMG20230329144135.jpg

IMG20230329104901.jpg

IMG20230329094321.jpg

IMG20230329094318.jpg

Zodyn- padłem xD

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Miałem się okazję karnąć na Kastle RX12SL i gdyby mi zakleili oczy, to nie odróżnilbym od moich Blizzardów SRC

Cze

A ja bym poznał, Twoje się odpinają podczas jazdy. Reasumując dywagacje nt. nastawów, tabelki to można w 4 litery wsadzić.

Ludziów więcej w jedynej otwartej knajpie niż na stokach. Białczańska klientela nie przszkadzała dzisiaj. 6-ka rano - rewelacja. Pojeżdżone. Blisko 40km zjazdów w Białce to zakrawa na rekord Guinnessa.

Szkoda że Labas wymiękł, mógłby liznąć nieco techniki.

pozdrawiam

ps. Ale to nie koniec, została jeszcze wisienka na torcie.

05327AED-B3D9-4161-8C42-D4D041687940.thumb.jpeg.1365fa53db068dc72819664f27d0e1ab.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, .Beata. napisał:

A jak nowe buty Piotrek? Wypróbowane?

A tak, na pewno znacznie lepiej dopasowane, z lepszą kontrolą, łatwiejszą zmianą krawędzi, natomiast jeszcze wymagają trochę prac, bo przód stopy pod koniec nieco cierpiał. 

 

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cze

A ja bym poznał, Twoje się odpinają podczas jazdy. Reasumując dywagacje nt. nastawów, tabelki to można w 4 litery wsadzić.

 

Dobrym się nie odpinają. A co do dywagacji, to były naprawdę zbyt luźne nastawy. Aczkolwiek możliwe jest też, że sprężyna słabsza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 23:55, KrzysiekK napisał:

Czy ktoś jutro na Slotwiny Arena tak od 14? Oszaleli i dosnieżyli wczoraj....a w weekend ma być deszcz. Postaram się jutro być. 

Byłem. Był jeden doskonały narciarz. Kapitalny carving, bardzo niski, pewna jazda. Miło było popatrzeć.

Śniegu dużo, przetarć nie było. Temperatura na plusie, więc na górze jazda super, na ściance też, natomiast na wypłaszczeniach koszmar. Śnieg hamujący z zaskoczenia, można z butów wylecieć. 

Dobra jazda.

Mieliśmy w sobotę z dziećmi się wybrać ale deszcz i duży plus mocno zniechęca. Nie pojedziemy.

Pozdrawiam

KK

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...