Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Godryk napisał:

Do SL sam używam 16. nastawy miedzy 11 a 14 zależy od trasy i warunków. Duże nastawy w nartach gigantowych na trasy typu Szczawnica, FiS w Szczyrku , Austria czy cokolwiek na większej prędkości z lodową tarką bądź odsypami. Mówimy o tyczkach... + butach komórkowych.
Wiecie to nie jest śmieszne jak przy dużej prędkości wypina ci się narta...
Przychodzą zawody na takiej Szczawnicy i posiadaczy Markerów spotyka się często z nietęgą miną na dole...
Zastanawiało mnie czy ktoś z was nie słyszał o przyczynie. Trenerzy w PL ,serwisanci nie potrafią wskazać przyczyny ale potwierdzają że problem istnieje...

Obawiam się że tutaj odpowiedzi (kompetentnej) nie znajdziesz.

Myślę że nikt tu poza Tobą  nie ma potrzeby stosować takich nastaw, zresztą sprzęt na to nie pozwala. 

Nie mam pojęcia o jezdzie zawodniczej (może labas powie jak skręca wiazania).

Na ostatnim wyjeździe w Tonale po dniu deszczu były 4 dni mrozu więc była  fajna jazda po lodowych czarnych i ciemnoczerwonych w Ponte ale wciąż na nastawie 8.....

 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mig napisał:

Widzę na kamerze że Soszow kręci... ktoś cos? Mam zamiar naostrzyc i zakonserwować wieczorem narty, ale może jakieś szutrowki zostawić? Jakieś małe lokokalne zakończenie sezonu?

Kręci, kręci...pusto dzisiaj całkiem - mam nadzieje że jeszcze zdąże zanim skończą..  dziś na kamerkach patrzyłem po południu i przez 15 minut nikt z kanapy nie zsiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, grimson said:

Jak się ma 228lbs i 6"4 to patrzę z automatu na takie parametry.

No to z tabeli wynika, że musisz urosnąć albo zrzucić, bo nie da się ustawić wiązania :D. Tak na serio to nie spodziewałem się tak dużego wpływu skorupy buta. Idzie początkujący narciarz 66 kg do wypożyczalni i ustawiają mu wiązanie na 7, a w zależności od długości skorupy powinno być 3.5 do 5.5... Te wartości w tabelce nazwałbym zaniżonymi, ale 7 do 3.5 to dalej robi wrażenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bo to jest Szymek kolejny temat gdzie tabelka się nie sprawdza tak jak mm pod butem czy cm w talii są tylko i wyłącznie jakimś tam parametrem. Dopiero jak całość - narty łącznie z konstrukcją, sztywnością, zróżnicowaniem sztywności itd daje właściwą całość, tak wiązanie daje możliwość nastawu z narciarzem, na danych nartach w danych warunkach itd.

Pozdrowienia serdeczne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, mig napisał:

Kiedy bedziesz? Będę w okolicy od piątku rana ale mogę wyskoczyć wcześniej...

Jeszcze nie wiem.. albo w piątek albo po niedzieli jeśli będą jeszcze kręcić ..  (piątek o tyle niewygodny bo rano musze do Balic na moment).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mikoski napisał:

Te promocje lub raczej moja słabość mnie wykończą 🤪 nie poznacie mnie przyszłym sezonie jak wszystko się dobrze poskłada 

Skąd wziąłeś taki fajny kask? Też by mi się przydał. Gogle takoż.

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minutes ago, Mitek said:

Cześć

Bo to jest Szymek kolejny temat gdzie tabelka się nie sprawdza tak jak mm pod butem czy cm w talii są tylko i wyłącznie jakimś tam parametrem. Dopiero jak całość - narty łącznie z konstrukcją, sztywnością, zróżnicowaniem sztywności itd daje właściwą całość, tak wiązanie daje możliwość nastawu z narciarzem, na danych nartach w danych warunkach itd.

Pozdrowienia serdeczne

Po lekturze tej tabeli widzę ją tak:

Wzrost i waga określają zgrubnie w Nm jaki moment obrotowy powinno wytrzymać kolano w płaszczyźnie czołowej i strzałkowej u niezbyt wysportowanego człowieka. W moim konkretnie przypadku chyba nie ma więc sensu póki co rozpatrywać warunków i narty 🙂 Może kiedyś... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, SzymQ napisał:

No to z tabeli wynika, że musisz urosnąć albo zrzucić, bo nie da się ustawić wiązania :D. Tak na serio to nie spodziewałem się tak dużego wpływu skorupy buta. Idzie początkujący narciarz 66 kg do wypożyczalni i ustawiają mu wiązanie na 7, a w zależności od długości skorupy powinno być 3.5 do 5.5... Te wartości w tabelce nazwałbym zaniżonymi, ale 7 do 3.5 to dalej robi wrażenie...

Cze

Szymek - są zaniżone, bo inne nie mogą być. Wiązanie ma się wypiąć. No przecież producent nie weźmie na siebie odpowiedzialności w razie wypadku. W PL to pikuś, ale w krajach nieco bardziej rozwiniętych może się to skończyć sporym odszkodowaniem. Jak się wypnie - to zdało egzamin, jeśli nie to coś nie halo. Na oponie też masz indeks prędkości nabity. Jeśli ją rozerwie poniżej parametrów podanych przez producenta, to śmiało go możesz skarżyć. Powyżej granicznej - już umywa ręce. A czy z ograniczeniem do np 200km/h nie pojedziesz 300 km/h? - pojedziesz - ale na własne ryzyko.

pozdrawiam

ps. Takie tabelki to dla domorosłych grzebaczy są. Zazwyczaj w serwisie Ci ustawiają, albo jak już kumasz bazę - to sam. Raczej nie ma tutaj takich stanów pośrednich, jeśli już się zdarzy - to dla niego bezpieczna tabelka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, .Beata. napisał:

Oczekuję, że wystąpisz w nich następnym razem….😏

Powinnam dodać: - na stoku

24 minuty temu, tomkly napisał:

Majtek nie potrzebuję - nie używam. To dla Beaty informacja bardziej niż dla Ciebie. 😜

I w tej sytuacji powiem: łał…

😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, .Beata. napisał:

Powinnam dodać: - na stoku

I w tej sytuacji powiem: łał…

😉

Czekam z niecierpliwością na spotkanie. Na stoku oczywiście. Zademonstruję wtedy wszystkie zalety stosowanego rozwiązania. 😜

Edytowane przez tomkly
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...