Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mig napisał:

Pogoda w sam raz..... 

Od jutra Wisła. Miał być Szczyrk ale po podsumowaniu zapasu na wislanskim skipasie wychodzi ze mogę nie wykorzystać.... :-(. Miałem jeździć z młodymi ale Ci zapracowani.... 

Jutro Osada. Będzie kilka osób z dawnego skiforum. I sporo nart do wymiany. 

Gdyby ktoś chciał to odstąpię po cenie zakupu. ( 65zl za 5 lub 6 godzin -dowolny dzien). 

Migu, namów tych starych z dawnego do jakiegoś powrotu, aż się łezka kręci przy czytaniu. A przy okazji może i napiszą co sensownego. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Kaem napisał:

Ja jutro dojeżdżam na pół dnia do Nikona i Spiocha na CG.

Krótko, bo po południu muszę w Dusznikach ogarniać gości na integracyjne nartowanie w Zieleńcu czwartek - niedziela.

Służbowe, którego jestem organizatorem.

Ciężko żyć.

Zazdraszczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mig napisał:

Pogoda w sam raz..... 

Od jutra Wisła. Miał być Szczyrk ale po podsumowaniu zapasu na wislanskim skipasie wychodzi ze mogę nie wykorzystać.... :-(. Miałem jeździć z młodymi ale Ci zapracowani.... 

Jutro Osada. Będzie kilka osób z dawnego skiforum. I sporo nart do wymiany. 

Gdyby ktoś chciał to odstąpię po cenie zakupu. ( 65zl za 5 lub 6 godzin -dowolny dzien). 

Możesz podpowiedzieć które stoki z Wiślańskiego są najciekawsze? Mam dwa karnety do wykorzystania i może pojawię się tam pod koniec tygodnia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy czego szukasz. Jesli solidnej gorki to Stożek, Poniwiec czesciowo Soszow. Jak placu zabaw to Cienkow, Nowa Osada, Siglany. Jak wygody z hotelem na stoku to Cienkow, Stok, Złoty Groń, Poniwiec. Jak klimatu i widokow to Stożek i nocleg w schronisku na szczycie ( podjazd tylko wyciagiem).

Na Osadzie jutro spodziewam się lodowego sztruksu i pustej szerokiej trasy. Można będzie pojeździć na maxa przynajmniej do 10tej. 

 

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, brachol napisał:

Możesz podpowiedzieć które stoki z Wiślańskiego są najciekawsze? Mam dwa karnety do wykorzystania i może pojawię się tam pod koniec tygodnia. 

 

2 minuty temu, mig napisał:

Zalezy czego szukasz. Jesli solidnej gorki to Stożek, Poniwiec czesciowo Soszow. Jak placu zabaw to Cienkow, Nowa Osada, Siglany. Jak wygody z hotelem na stoku to Cienkow, Stok, Złoty Groń, Poniwiec. Jak klimatu i widokow to Stożek i nocleg w schronisku na szczycie ( podjazd tylko wyciagiem).

Na Osadzie jutro spodziewam się lodowego sztruksu i pustej szerokiej trasy. Można będzie pojeździć na maxa przynajmniej do 10tej. 

 

Będąc w okolicy, warto podjechać na Czantorię. Tego nie masz już w karnecie ale warto.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza CG godz. 09-12:

- stoki niezłe, góra twarda, w dolnej części nieco odsypów bokami

- sądziłem że ludzi będzie mało, tymczasem już ok 11tej trzeba było zrezygnować z krawędzi na rzecz wolniejszych sposobów przemieszczania się ku dołowi

- kolejki na 5 minut max

- podziękowania dla Spiocha na wspólną fajną jazdę i jeszcze lepsze pogaduchy

- Nikonowi i Rodzinie życzę fajnej kontynuacji zażywania śniegu i postępów w pierwszych krokach niespełna 3letniego Malucha

O pogodzie Wam pisać nie będę, coby na mnie gwałtowne pogorszenia Waszego stanu zdrowia nie było... qrde chyba gębę opaliłem nieco ... 

A jutro i pojutrze zapowiada się to samo, creme de la creme nartowania przed nami!

Wkrótce krótka relacja z Zieleńca.

Edytowane przez Kaem
literufka
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, mig napisał:

Zalezy czego szukasz. Jesli solidnej gorki to Stożek, Poniwiec czesciowo Soszow. Jak placu zabaw to Cienkow, Nowa Osada, Siglany. Jak wygody z hotelem na stoku to Cienkow, Stok, Złoty Groń, Poniwiec. Jak klimatu i widokow to Stożek i nocleg w schronisku na szczycie ( podjazd tylko wyciagiem).

Na Osadzie jutro spodziewam się lodowego sztruksu i pustej szerokiej trasy. Można będzie pojeździć na maxa przynajmniej do 10tej. 

 

Dzięki za informację, jakoś wczoraj nie zauważyłem tego wpisu. 

Tak właśnie typowałem Stożek, Poniwiec i Soszów, ewentualnie Cieńków. 

Coś na temat Stoku? 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, brachol napisał:

Dzięki za informację, jakoś wczoraj nie zauważyłem tego wpisu. 

Tak właśnie typowałem Stożek, Poniwiec i Soszów, ewentualnie Cieńków. 

Coś na temat Stoku? 

pozdrawiam

Główna trasa uczciwie nachylona ale krótka.  Od chyba 2 lat objazd niebieski ciekawie poprowadzony. Maly plac zabaw dla dzieci i górka saneczkową z tasmą. Blisko hotel Stok ( raczej drogi), ale ogólnodostepny basen, sauny, jacuzzi. Wyciąg- sztywna 4 z taśmą.  Góra mocno widokowa. 

Uwaga Godryka o Stożku bardzo realna. Na pierwszy zjazd i rozpoznanie warto założyć szutrowki. 

Edytowane przez mig
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 28.02.2023 o 11:07, mig napisał:

 

Jutro Osada. Będzie kilka osób z dawnego skiforum. I sporo nart do wymiany. 

No i pojezdzone. Pogoda I warunki alpejskie, poranne -6 robiło robotę. Stok trzymał przez cały dzień nawet po południu- choć był nieco już miekki, jednak bez odsypow i nie grząski. 

Fajnie jak wszyscy mają zbliżone skorupy butów; przesiadka na inne narty jest szybka i bez regulacji. 

Podziękowania dla Artura ( Friski) i Piotra ( Skiman) za fajny dzien i możliwość skorzystania z innych nart. IMG-20230301-WA0002.thumb.jpg.55b14a21d6949c4a3ad6b1b1dc425d7b.jpg20230301_083622.thumb.jpg.953d92cc966ee98c17a8a9d44ff886ad.jpg

 

Edytowane przez mig
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.02.2023 o 17:25, Kaem napisał:

Ja jutro dojeżdżam na pół dnia do Nikona i Spiocha na CG.

Krótko, bo po południu muszę w Dusznikach ogarniać gości na integracyjne nartowanie w Zieleńcu czwartek - niedziela.

Służbowe, którego jestem organizatorem.

Ciężko żyć.

Tosmy pojezdzili... ale za to wy pojezdziliscie 🙂 ja na nocnych troche sobie odbilem. Szkoda. Moze jeszcze w marcu sie spikniemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy Zieleniec - rewelacja: pełne słońce, stok do 16tej naprawdę dobry.

Nasza grupa składa się z narciarzy o bardzo różnych umiejętnościach, więc ostateczny wybór tej stacji uważam za właściwy. Tu są nie tylko łatwe niebieskie trasy, ale także kilka ładnych czerwonych odcinków.

Ludzi przybyło w sam raz , do krzesełek 1-3 minuty, na stoku bez przeludnienia.

Skibus odjeżdża 40 m od naszej miejscówki, więc idealnie.

Aha, ok 13tej termometry pokazywały 9 stopni.

Na jutro identyczna prognoza , a sobota i niedziela to ok. -6 w nocy i -2 w dzień, bez suonka i z możliwością nieznacznych opadów śniegu.

Salo X Race GS SC (qrde tak na nich napisali 😄 ) 170 r15 coraz bliższe sercu.

Na jutro zaplanowałem milusie felki RC 175, a później szerokie narty.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wczoraj pisać nie będę - patrz wyżej.

Dziś o tej porze -3, niebo zachmurzone, ale światła sporo. na popołudnie zapowiadany niewielki opad śniegu, podobnie jutro.

Moi goście odkryli gdzieś w bocznej części ośrodka orczyk przy krótkiej , rzekomo stromej trasie i jedziemy tam na początek dnia - chcą ćwiczyć śmig z ,,telewizorem'' (pionowo trzymane kijki). 

Do czego to barwny język + szlachetny szkocki trunek doprowadzić mogą !! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, zając napisał:

Golgota zazwyczaj cieszy się dużym zainteresowaniem jeśli jest na niej śnieg ....

Śniegu jest i to w .... Priorytet to zbójnicka dupa, 3 do gondoli i 4 do Solistka. Golgota to nie ten target.

 

Edytowane przez Mikoski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...