Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, SzymQ napisał:

Spróbuję Cię zmotywować. 🙂 Jest SnowExpo i będzie Majesty, mógłbyś sprawdzić narty przez wielkie M 🙂

Cześć

He he, jak ja rozumiem Michała. Takie weekendowo-feryjne spędy bardzo skutecznie odstraszają jeżdżących. Unikać, no chyba, że się je organizuje to wtedy zapraszamy wszystkich. 🙂

POzdro

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SzymQ napisał:

Damn. W niedzielę myślałem, żeby Czantorię zobaczyć. Dam znać co ostatecznie w niedzielę będę robił... 🙂

Mogę być i na Czantorii karnety mam na obie stacje 😉 czasowo nawet parę minut bliżej.

Edytowane przez Mikoski
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, mig said:

Wylądowałem na Poniwcu... ale jutrzejszą Czantorią brzmi nieźle.

Poniwiec bo juz o 830 kolumna samochodów do Wisły sięgała Ustronia. 

No i dobrze! Udanego jeżdżenia! Skolnity porażka - długie kolejki. Próbuję przeczekać je w knajpie 😄

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, Harnaś said:

Jak długie kolejki? Planowałem się jutro wybrać.

Do 9 na bieżąco. Koło 10 prawie od wejścia na stok. Koło południa lepiej ale dalej trochę trzeba było postać. Nie mierzyłem czasu ale myślę, że 3 do 4 zjazdów na godzinę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj to nawet w Bałtowie były kolejki 😁. W życiu tylu ludzi tam nie widziałam, no może na nocnych jazdach. Chyba zmiana turnusów ferii. Warunki kiepskie, padał deszcz, śnieg mokry. Zdażały się spektakularne upadki i interwencje medyczne. Dużo początkujących, m. in. my - młody próbował snowboard poskromić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, KamaG napisał:

Wczoraj to nawet w Bałtowie były kolejki 😁. W życiu tylu ludzi tam nie widziałam, no może na nocnych jazdach. Chyba zmiana turnusów ferii. Warunki kiepskie, padał deszcz, śnieg mokry. Zdażały się spektakularne upadki i interwencje medyczne. Dużo początkujących, m. in. my - młody próbował snowboard poskromić 😁

Dlatego gdy hiper dobry warun jak wczoraj, dobrym wyborem był niszowy, dość stromy stoczek ... Magura Małastowska. Półtora km czerwonej trasy z wypłaszczeniami dwoma i dwiema sciankami.

Wszędzie kolejki masakryczne a tam na bieżąco. Tyle że stok wąski, trzeba uważać, bo jezdzilem od brzegu do brzegu stoku, chociaż regularnie, ale jednak dużo w ,,prawie,, trawersie i trochę strach czy jakiś z góry na kreskę nie wpadnie na mnie....

IMG_20230211_122333.jpg

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do południa Złoty Groń. Do 10 warunki bardzo dobre. Śnieg nie za twardy ale jeszcze nie puściło. Po 10 lekko zaczęło puszczać. Rano zawody Milka więc ludzi więcej. Dużo szkółek narciarskich. Do 9.30 brak kolejek do kanapy. Później sukcesywnie coraz większa kolejka ale nie dłużej niż na 7 minut. Po 12.30 ludzi coraz więcej i parking praktycznie cały zajęty. Wieczorem może jeszcze się na jazdę wybiorę ale nie wiem gdzie.

20230212_111532.jpg

20230212_094541.jpg

20230212_094505.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Dlatego gdy hiper dobry warun jak wczoraj, dobrym wyborem był niszowy, dość stromy stoczek ... Magura Małastowska. Półtora km czerwonej trasy z wypłaszczeniami dwoma i dwiema sciankami.

Wszędzie kolejki masakryczne a tam na bieżąco. Tyle że stok wąski, trzeba uważać, bo jezdzilem od brzegu do brzegu stoku, chociaż regularnie, ale jednak dużo w ,,prawie,, trawersie i trochę strach czy jakiś z góry na kreskę nie wpadnie na mnie....

IMG_20230211_122333.jpg

Zazdroszczę, bo jak pisałam Bałtów witał i żegnał deszczem, a w międzyczasie tylko 😉mżaweczka. Niestety na krótki wypad niewiele mam w okolicy 😣. Dziś powtórka ale pogoda już zacna i śnieg niezły, cukier ale suchy na lodowym podkładzie i okazuje się, że mi już w ogóle taki nie przeszkadza. Nie pojeżdżone bo ludzi opór, kolejki na ok.10min, a i miałam przyszłego snowboardzistę pod opieką 🙉 ale ważne, że śnieg pod nartą był 😂

Edytowane przez KamaG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jeden z najlepszych dni na nartach - EVER !!! Dzień nieco emocjonalny. Córka wróciła do nart po złamaniu nogi. Pogoda miała być słaba, była fantastyczna. Na zmrożonym podkładzie, spadło 5 cm świeżego. Żyć, nie umierać. 

Tu, córka na zdjęciu. Pierwsze dorosłe narty. Buty od @Marcos73 pasują idealnie, dziękujemy raz jeszcze. 

IMG_20230212_092210.jpg

Dziś epicko.

IMG-20230212-092302.jpg

Te 5 cm świeżego na twardym podkładzie. 

IMG_20230212_092259.jpg

Fajnie to wyglądało.

IMG_20230212_091827.jpg

Takie kolejki przez cały dzień. Prawie jak w Białce 😉.

IMG-20230212-104845.jpg

Fajna jazda, cały czas.

IMG-20230212-094532.jpg

Tak stok prezentował się około 15:00.

GOPR1106.jpg

Później termy. Nie mogłem się powstrzymać.

GOPR1067.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, SzymQ napisał:

Po wczorajszej klapie na Skolnitym dziś całkowita odmiana i bardzo fajny dzień na Czantorii. Warun ok, choć mgła momentami ograniczała trochę widoczność. Kolejek brak. 

Do tego jazda i pogaduchy z kolegą @Mikoski. Wielkie dzięki i mam nadzieję, że kiedyś powtórzymy 🙂

 

 

Jak będziesz w Beskidzie Śląskim to daj znać ⛷️ , na Czantorii nigdy nie stałem w kolejkach niewielki parking ogranicza ilość osób a w porównaniu do Skolnity to wybór jest prosty .

IMG20230212123028.jpg

IMG20230212123059.jpg

Edytowane przez Mikoski
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj warunki na Złotym Groniu zdecydowanie inne niż wczoraj. Meldujemy się ok 8.30. przed 9 już zjeżdżamy ale warunki od początku miękko. W nocy nie było przymrozku więc stok nie związał. Dodatkowo na górze lekka mgła. Do 9.30 na bieżąco. Potem zaczynają pojawiać się szkółki. Śnieg ciężki. Padał deszcz na przemian z mokrym śniegiem. Kolejka coraz dłuższa i po 12 jak kończyliśmy to trzeba było do wyciągu odstać ok 5 minut. Niestety pojawiły się w kilku miejscach minerały na razie na szczęście niegroźne.

20230213_105958.jpg

20230213_084827.jpg

Edytowane przez zslawek
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...