Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiej Master Ski. No coż..... chętnych nadmiar, przygotowanie takie sobie (niezbyt wyrównane poodwilżowe kartoflisko z licznymi pułapkami), pogoda - "biała ciemność", jazda po białym kompletnie bez szczegółów. Tyle na nie. Na tak- idealne miejsce na poczatkowe jazdy. To nie ośla łączka a wrecz hektary pastwiska!  Super! Szczególnie przy nowym wyciągu. Przy starym moznaby się rozpędzić ale raczej w innym terminie... :-). Własnie znalazłem fajne ścieżki między drzewami... tam mniej luda... 

20230126_091113.thumb.jpg.425e55c6dfc1bd303896c7b6db488169.jpg20230126_103203.thumb.jpg.431934f51ab73c45f3cd2dc49b571b7c.jpg

20230126_112555.thumb.jpg.0af0125e7b425554e5ea6ff3bcc6760c.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, mig napisał:

Dzisiej Master Ski. No coż..... chętnych nadmiar, przygotowanie takie sobie (niezbyt wyrównane poodwilżowe kartoflisko z licznymi pułapkami), pogoda - "biała ciemność", jazda po białym kompletnie bez szczegółów. Tyle na nie. Na tak- idealne miejsce na poczatkowe jazdy. To nie ośla łączka a wrecz hektary pastwiska!  Super! Szczególnie przy nowym wyciągu. Przy starym moznaby się rozpędzić ale raczej w innym terminie... :-). Własnie znalazłem fajne ścieżki między drzewami... tam mniej luda... 

20230126_091113.thumb.jpg.425e55c6dfc1bd303896c7b6db488169.jpg20230126_103203.thumb.jpg.431934f51ab73c45f3cd2dc49b571b7c.jpg

20230126_112555.thumb.jpg.0af0125e7b425554e5ea6ff3bcc6760c.jpg

Cześć

Ale na starej kanapie to mało kto jedzie i stok pusty raczej. No chyba że dojechali adepci i jest bardzo tłoczno, chociaż ta kanapa nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości narciarzy, aby stok zapełnić. Tu przepustowośc kanap jest niższa niż stoków, w Białce odwrotnie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, mig said:

Dzisiej Master Ski. No coż..... chętnych nadmiar, przygotowanie takie sobie (niezbyt wyrównane poodwilżowe kartoflisko z licznymi pułapkami), pogoda - "biała ciemność", jazda po białym kompletnie bez szczegółów. Tyle na nie. Na tak- idealne miejsce na poczatkowe jazdy. To nie ośla łączka a wrecz hektary pastwiska!  Super! Szczególnie przy nowym wyciągu. Przy starym moznaby się rozpędzić ale raczej w innym terminie... :-). Własnie znalazłem fajne ścieżki między drzewami... tam mniej luda... 

20230126_091113.thumb.jpg.425e55c6dfc1bd303896c7b6db488169.jpg20230126_103203.thumb.jpg.431934f51ab73c45f3cd2dc49b571b7c.jpg

20230126_112555.thumb.jpg.0af0125e7b425554e5ea6ff3bcc6760c.jpg

Nadmiar chętnych, ale kolejki jak na Arenie czy mniejsze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

A wczoraj był u nas brat Rybelka z synem bo dobieraliśmy mu w PM Sporcie buty i narty i zaproponował, żebyśmy pojechali do Szczyrku na sobota-poniedziałek. Propozycja ekstra tym bardziej, że transport i mieszkanie za darmo. Jakieś 20 minut zajęło mi zoptymalizowanie karnetów, sprawdzenie co chodzi, co może chodzić w weekend, jakie warunki, jaka będzie pogoda, jakie obłożenie i podjęliśmy decyzję - napijemy się w weekend z przyjaciółmi na Pradze Południe.

(Chociaż mam komórkę Clement Noel do dyspozycji w tym momencie...)

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

A wczoraj był u nas brat Rybelka z synem bo dobieraliśmy mu w PM Sporcie buty i narty i zaproponował, żebyśmy pojechali do Szczyrku na sobota-poniedziałek. Propozycja ekstra tym bardziej, że transport i mieszkanie za darmo. Jakieś 20 minut zajęło mi zoptymalizowanie karnetów, sprawdzenie co chodzi, co może chodzić w weekend, jakie warunki, jaka będzie pogoda, jakie obłożenie i podjęliśmy decyzję - napijemy się w weekend z przyjaciółmi na Pradze Południe.

 

Pozdro

A byłaby okazja spotkać się na stoku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordiankw napisał:

A byłaby okazja spotkać się na stoku.

Cześć

I tego szkoda bo często jest tak, że ludzie, którzy mieszkają koło siebie spotykają się gdzieś daleko od domu. Również żałuję ale z naszego punktu widzenia to wypad bez sensu. Ale naprawdę żałuję.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Ale na starej kanapie to mało kto jedzie i stok pusty raczej. No chyba że dojechali adepci i jest bardzo tłoczno, chociaż ta kanapa nie jest w stanie dostarczyć takiej ilości narciarzy, aby stok zapełnić. Tu przepustowośc kanap jest niższa niż stoków, w Białce odwrotnie.

pozdrawiam

Foto o 9.00 - parking i stok jeszcze pusty. Myślałem że otwierają o 8... więc wjechałem na pusty parking ;-)).

Później było rożnie. Jak przeczekać falę to można było pojechac. A może to ten śnieg bez szczegółów mnie blokował....

 

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, SzymQ napisał:

Nadmiar chętnych, ale kolejki jak na Arenie czy mniejsze? 

Większe. Tak na 10 min.

Z okna widzę wyciąg ( wyciągi?) Henryk ski. Z daleka całkiem ok. Bardzo porządnie oświetlone.  Ktoś wie coś o nich więcej niz w reklamówkach?

Edytowane przez mig
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kordiankw napisał:

Ja właśnie wylądowałem, jutro na dzień do roboty i w sobotę z rana na kilka dni do Szczyrku. W sobotę wieczorem może jeszcze obejrzę mecz siatkówki, bo dziewczyny z Legionowa grają w Szczyrku. Córka koleżanki gra w Legionovii.

Ostatnio byłem nawet na ich meczu (chyba ostatni przed decyzją o wycofaniu się z ligi). Byłem na bazarze w Legionowie (bardzo mi się nie chciało jechać ale czego się nie robi dla żony). Zaczepiły mnie dwie sympatyczne dziewczyny z zapytaniem czy nie chciałbym pójść na mecz siatkówki i wręczyły mi bilety dla całej rodziny. Bilety, biletami, ale ile później miałem pytań od żony, co to były za dziewczyny 😉. A przecież ja wcale, a wcale na ten bazar jechać nie chciałem. Na trybunach świetna atmosfera, nawet wynik meczu jej nie popsuł. Dziewczyny mają wysoki poziom umiejętności, zawodzi czasem zbyt gorąca głowa i brakuje trochę opanowania. Są jednak jeszcze bardzo młode i sporo mają czasu do nauki. 

 Na 15 minut przed meczem pusto.received-839265723807046.jpg

Później przyszło więcej osób. 

received-541335261357005.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, mig napisał:

Większe. Tak na 10 min.

Z okna widzę wyciąg ( wyciągi?) Henryk ski. Z daleka całkiem ok. Bardzo porządnie oświetlone.  Ktoś wie coś o nich więcej niz w reklamówkach?

Wolne krzesło, zwykle czynne tylko jedno. Jest dość widokowo, to wyciąg w centrum miasta. Warunki narciarskie dobre jak jest dużo śniegu naturalnego.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gabrik napisał:

@moruniek a jak Tobie układa się nartowanie w tym słowackim ośrodku?

Byłem tam całe 5 dni, później ośrodek był nieczynny od 01 do 20 stycznia. Wracam tam na ferie od 11 lutego. Trochę musiałem przeorganizować swój sezon, ze względu na złamanie w grudniu, kości śródstopia, przez moją córkę. Już jest wszystko dobrze i wracamy do aktywności rodzinnej od lutego. 

Ośrodek, jak chodzi cały, to całkiem fajny. Ma fatalny marketing, mało ludzi tam przyjeżdża. Fajne połączenie nart i term. Hitem jest karnet za 0 Euro dla dzieci do lat 10.   

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny dzień na Arenie... Tym razem oprócz przesympatycznego towarzystwa SzymQ i jego 3 Kobiet była próba zapoznania się z nowymi nartami.

https://www.skionline.pl/sprzet/narty,21-22,dynastar,speed-course-master-gs-r22,13470.html

 

20230127_125432.thumb.jpg.d62f75f490d736ff2ca111426a288fda.jpg

Przygotowane "na ostro". Latwo nie było. Pierwsze 2 zjazdy to wzajemna wymiana "argumentów". Ja je z buta, one oddawały z kopa😉 i nieco wierzgaly. Ale z każdym kolejnym zjazdem nić porozumienia była coraz grubsza a brykania coraz rzadsze. Po 3 godzinach -pełna współpraca, no prawie.... ;-). W sumie narty rokują całkiem dobrze; jak trzeba idą jak czolgi, jak poproszę to leciutko po górze, łatwo kontrolując się w zeslizgu.  Chyba będą "nartami podstawowymi" w bagażniku. Dobry zakup.

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, mig said:

Kolejny dzień na Arenie... Tym razem oprócz przesympatycznego towarzystwa SzymQ i jego 3 Kobiet była próba zapoznania się z nowymi nartami.20230127_125432.thumb.jpg.d62f75f490d736ff2ca111426a288fda.jpg

Przygotowane "na ostro". Latwo nie było. Pierwsze 2 z jazdy to wzajemna wymiana "argumentów". Ja je z buta, one oddawały z kopa, 😉 i nieco wierzgaly. Ale z każdym kolejnym zjazdem nić porozumienia była coraz grubsza a brykania coraz rzadsze. Po 3 godzinach -pełna współpraca, no prawie.... ;-). W sumie narty rokują całkiem dobrze; jak trzeba idą jak czolgi, jak poproszę to leciutko po górze, łatwo kontrolując się w zeslizgu.  Chyba będą "nartami podstawowymi" w bagażniku. Dobry zakup.

Cała przyjemność po naszej stronie. 🙂 Okiem laika Twoje zapoznanie z nowymi nartami wypadło bardzo dobrze. Najbardziej jednak zaimponowała mi ich zwinność i prędkość w kolejce do krzesła. Tu było wyraźnie widać, że jednak mam wolne narty. 🙂

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, SzymQ napisał:

Cała przyjemność po naszej stronie. 🙂 Okiem laika Twoje zapoznanie z nowymi nartami wypadło bardzo dobrze. Najbardziej jednak zaimponowała mi ich zwinność i prędkość w kolejce do krzesła. Tu było wyraźnie widać, że jednak mam wolne narty. 🙂

To kilkadziesiąt lat treningu w "strategii podejscia do bramki"..... ;😀😀🤣

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mig napisał:

Kolejny dzień na Arenie... Tym razem oprócz przesympatycznego towarzystwa SzymQ i jego 3 Kobiet była próba zapoznania się z nowymi nartami.20230127_125432.thumb.jpg.d62f75f490d736ff2ca111426a288fda.jpg

Przygotowane "na ostro". Latwo nie było. Pierwsze 2 zjazdy to wzajemna wymiana "argumentów". Ja je z buta, one oddawały z kopa😉 i nieco wierzgaly. Ale z każdym kolejnym zjazdem nić porozumienia była coraz grubsza a brykania coraz rzadsze. Po 3 godzinach -pełna współpraca, no prawie.... ;-). W sumie narty rokują całkiem dobrze; jak trzeba idą jak czolgi, jak poproszę to leciutko po górze, łatwo kontrolując się w zeslizgu.  Chyba będą "nartami podstawowymi" w bagażniku. Dobry zakup.

Uwielbiam narty z prostą szatą graficzną. A jak jeszcze jeżdżą świetnie... (wiem nie szata zdobi...)

Piękne dynki!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem Szczyrkowski odpala kolejne trasy.

Nowe informacje 

Ostatnie noce obfitują w bardzo dobre warunki do produkcji śniegu! Od poniedziałku otwieramy dla Was trasę 8 i 10 z Wierchu Pośredniego. Naśnieżamy dodatkowo czerwoną trasę nr 7. Jazda wieczorna startuje dzisiaj na trasie nr 3 i będzie odbywała się codziennie w godz. 18:00-21:00.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Wczoraj Bukowina. Jakiś przenikliwy ziąb. Pusto jak zwykle, dodatkowo autobus zablokował wjazd stając na podjeździe, więc wszyscy z napędem na jedną oś zostali wyeliminowani, oprócz tych z napędem na 4 buty oraz lokalersów, którzy to mają w duszy, bo dla nich śnieg na drodze to nie nowina. Do 11.00-12.00 było pusto. Dojazd z Białki tez na biało i na parkingu tylko samochody 4x4 i w łańcuchach. Potem drogowcy chyba sobie poradzili z drogą, bo trochę ludzi dojechało. Ale raptem z 2h było nieco więcej ludzi, bez wpływu na stanie do bramek. Stok bez zatorów. Można było swobodnie jeździć. Dzięki @Gabrik za wspólną jazdę i pogaduchy kanapowe. Zjechane 36 razy z 2 przerwami, 31 km łącznie. Ale zmarzłem. Pogoda dobra, ale bez słoneczka, widoczność dobra ale światło nieco płaskie - bez dramatu. Mgła i delikatny opad gonił po górkach ale w sumie to może na 15 minut do nas zawitał. Dojazd i wyjazd rewelka, bez korków (przy wjeździe delikatny zator - ale płynnie się poruszałem i dotarłem na miejsce 8.50, więc było 10 min na rozgrzewkę)  i stania. Brakuje jeszcze tego fragmentu dwupasmówki do Nowego Targu i będzie naprawdę lux.

Na stoku z rana troszkę świeżego opadu (nie za szybki - ale dużo lepszy niż w zeszłym tygodniu), jakiś klub trenujący wzdłuż orczyka, na stoku puchy. Tak do 11.30 było. Po przerwie przyjechał Paweł z Rafałem i troszkę ludzi dojechało. Ale bez dramatu. Dzień narciarsko udany. Powrocie odczułem zmęczenie, ale też poranna pobudka zrobiła swoje, syn miał wyjazd o 5.45 na obóz narciarski, więc trzeba było znowu rano wstać.

W sobotę cały dzień na SL, z rana takie pustki - aż głupio, bo nie było z kim pogadać na kanapie, Paweł uratował mnie od samotności 😉, bo już prawie gadałem sam do siebie.

pozdrawiam

ps. Za tydzień Austria na tydzień - wraz z @Chertan będziemy Was informować jaki warun i ilu nas wróci z tej wyprawy 😉

IMG_1896.thumb.jpg.4934b16882f583f5b346d5b5cc2b51ff.jpg

IMG_1895.thumb.jpg.6f3f52095f381fb3c7d7ef38f0d18d30.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W drugim tygodniu lutego będę w Kirach koło Zakopanego na dwa dni (odwożę rodziców na wakacje), i chciałbym coś pojeździć. 

Tak myślałem, żeby dzień zaczynać od Szymoszkowej na 2h, potem pojechać do Jurgowa i wieczorem Witów ski (mam tam blisko), drugiego dnia też Szymoszkowa i potem zastanawiam się nad Meander lub Bachledka, a może lepiej Kaniówka, Koziniec i Litwinka?

Może jakieś inne ośrodki warto rozważyć? 

Głównie chodzi mi o to, żeby nie stać za wiele w kolejkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, brachol napisał:

W drugim tygodniu lutego będę w Kirach koło Zakopanego na dwa dni (odwożę rodziców na wakacje), i chciałbym coś pojeździć. 

Tak myślałem, żeby dzień zaczynać od Szymoszkowej na 2h, potem pojechać do Jurgowa i wieczorem Witów ski (mam tam blisko), drugiego dnia też Szymoszkowa i potem zastanawiam się nad Meander lub Bachledka, a może lepiej Kaniówka, Koziniec i Litwinka?

Może jakieś inne ośrodki warto rozważyć? 

Głównie chodzi mi o to, żeby nie stać za wiele w kolejkach...

My jesteśmy od 11 lutego w Meander, więc relację odnośnie kolejek będziesz miał na bieżąco (chyba że będziesz tam wcześniej). Tam zwykle dość pusto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...