Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Też jeżdżę tam z mojego Opola. Stroma trasa zdecydowanie lepsza od niebieskiej. Mocne górne 100m daje rozpęd na całość. Przy dobrym śniegu można tam fajnie pocisnąć, zwłaszcza że trasa po drodze ma kilka urozmaicających garbów. Trochę krótka na GSy, ale bez kolejek, więc można obracać. Niebieska szeroka i z kilkoma opcjami przejazdu. Niestety w szczycie sezonu kanapa i niebieska są bardzo oblegane, również przez szkółki. Wtedy lepiej uciekać na orczyk.

Stacja nie jest aż tak oblegana bo CG jest blisko i tam koncentruje się ruch. Na naukę jazdy jednak idealna.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, grimson napisał:

Dziś pierwsze nartowanie w Lądek Zdrój.

7625FF7F-FA8A-4C83-A208-35645A78A816.jpeg

 

Dziękuję za aktualną relację. Wybieram się tam z młodzieżą na kilka dni ferii akurat do widocznego na zrzucie pensjonatu Trojak. Podobno wystarczy uderzyć z buta 200 metrów na stok.

A w razie potrzeby na CG można podjechać w kilkanaście minut.

 

P.S. Niezłe te łuki kręciłeś skoro cała powierzchnia stoku przykryta! 

Edytowane przez yukisan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, yukisan napisał:

Dziękuję za aktualną relację. Wybieram się tam z młodzieżą na kilka dni ferii akurat do widocznego na zrzucie pensjonatu Trojak. Podobno wystarczy uderzyć z buta 200 metrów na stok.

A w razie potrzeby na CG można podjechać w kilkanaście minut.

 

P.S. Niezłe te łuki kręciłeś skoro cała powierzchnia stoku przykryta! 

Dokładnie 200m.

Gdyby było więcej śniegu można by popchnąć na nartach od drzwi.

Przy prawej krawędzi lasu masz orczyk, po środku lewego (niebieskiego) stoku idzie kanapa. Pomiędzy jest ośla z taśmą. Bardziej stromy kawałek na prawej trasie jest w tym wąskim pasku na górze, potem idzie jak niebieska.

image.thumb.png.dbdb3be1b06484dbdfcac0b4fb3d7722.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kubis napisał:

Też jeżdżę tam z mojego Opola. Stroma trasa zdecydowanie lepsza od niebieskiej. Mocne górne 100m daje rozpęd na całość. Przy dobrym śniegu można tam fajnie pocisnąć, zwłaszcza że trasa po drodze ma kilka urozmaicających garbów. Trochę krótka na GSy, ale bez kolejek, więc można obracać. Niebieska szeroka i z kilkoma opcjami przejazdu. Niestety w szczycie sezonu kanapa i niebieska są bardzo oblegane, również przez szkółki. Wtedy lepiej uciekać na orczyk.

Stacja nie jest aż tak oblegana bo CG jest blisko i tam koncentruje się ruch. Na naukę jazdy jednak idealna.

No to rezydujemy w tym samym mieście.

Czerwono-niebieska faktycznie ciekawa, nie jest równa jak stół. Pierwszy fajny garb pod koniec lasu z prawej strony, potem kilka poprzecznych pofalowań. Wczoraj była jedna gleba młodego przecinaka, poszedł na tyły nart i zakończył przejazd na glebie.

Jak się trafi na dobre warunki śniegowe to można się rozpędzić do ok 85 km/godz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yukisan napisał:

Dziękuję za aktualną relację. Wybieram się tam z młodzieżą na kilka dni ferii akurat do widocznego na zrzucie pensjonatu Trojak. Podobno wystarczy uderzyć z buta 200 metrów na stok.

A w razie potrzeby na CG można podjechać w kilkanaście minut.

 

P.S. Niezłe te łuki kręciłeś skoro cała powierzchnia stoku przykryta! 

Fajny ON, ekipa będzie zadowolona.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, yukisan napisał:

Dziękuję za aktualną relację. Wybieram się tam z młodzieżą na kilka dni ferii akurat do widocznego na zrzucie pensjonatu Trojak. Podobno wystarczy uderzyć z buta 200 metrów na stok.

A w razie potrzeby na CG można podjechać w kilkanaście minut.

 

P.S. Niezłe te łuki kręciłeś skoro cała powierzchnia stoku przykryta! 

Tutaj jest wykres prędkości i wysokości. Te trzy niższe wysokości to zjazd kanapa na niebieskiej. Reszta zjazdów to niebiesko-czerwona. Stąd cała powierzchnia stoku "przykryta" trackiem z GPS.

aaaa.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, grimson napisał:

No to rezydujemy w tym samym mieście.

Czerwono-niebieska faktycznie ciekawa, nie jest równa jak stół. Pierwszy fajny garb pod koniec lasu z prawej strony, potem kilka poprzecznych pofalowań. Wczoraj była jedna gleba młodego przecinaka, poszedł na tyły nart i zakończył przejazd na glebie.

Jak się trafi na dobre warunki śniegowe to można się rozpędzić do ok 85 km/godz.

Rok temu jakiś pseudo instruktor wziął na tą trasę jakąś młodą dziewczynkę, jak mu się puściła w dół siedząc na tyłach, to myślałem że na końcu wyląduje w barze. Na szczęście te garby tą wykoleiły trochę i skończyło się na strachu. Ale jak go opier... jak pilnuje swojej jedynej kursantki to nie wiedział co powiedzieć.

Nie mówię że to zdradliwy stok, ale nudny nie jest nawet jak na swoją długość. Najlepszy warun zawsze tuż przy samym wyciągu po lewej (jak się zjeżdża w dół).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Kubis napisał:

Rok temu jakiś pseudo instruktor wziął na tą trasę jakąś młodą dziewczynkę, jak mu się puściła w dół siedząc na tyłach, to myślałem że na końcu wyląduje w barze. Na szczęście te garby tą wykoleiły trochę i skończyło się na strachu. Ale jak go opier... jak pilnuje swojej jedynej kursantki to nie wiedział co powiedzieć.

Nie mówię że to zdradliwy stok, ale nudny nie jest nawet jak na swoją długość. Najlepszy warun zawsze tuż przy samym wyciągu po lewej (jak się zjeżdża w dół).

Dlatego wczoraj zjechałem 20x po tym stoku. Nudy nie było.

Jak już pod koniec wyludniło się, to było parę zjazdów celem weryfikacji V max. Kilka prób między 70-75km/godz, jedna na 76. Fajne ćwiczenie na czucie śniegu podczas szybszej jazdy przez garby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, yukisan napisał:

Dziękuję za aktualną relację. Wybieram się tam z młodzieżą na kilka dni ferii akurat do widocznego na zrzucie pensjonatu Trojak. Podobno wystarczy uderzyć z buta 200 metrów na stok.

A w razie potrzeby na CG można podjechać w kilkanaście minut.

 

P.S. Niezłe te łuki kręciłeś skoro cała powierzchnia stoku przykryta! 

Flamastrem domalował 😉

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2023 o 18:30, SzymQ napisał:

U mnie z pomysłów to pojeździć i wypić dobrą kawę 🙂 Wyślę Ci numer telefonu na PW, gdybyś miał ochotę zawitać na Arenę, to już dalej będziemy improwizować 🙂

Arena.

Podziękowania dla SzymQ i rodzinki za wspólna jazdę i miłe towarzystwo. Jeszcze kilka dni na sniegu i dziewczynki będą śmigać aż miło. 

Warunki piękne, naturalny śnieg i perfekcyjne przygotowanie stoku. Nawet brak słońca i mglista pogoda nie przeszkadzaly.  Jutro Master w Tyliczu.

( p.s. z bliska wieża jeszcze paskudniejsza niż na fotkach.. ;-(  )

20230125_103616.thumb.jpg.1f7031e1687e929c0fe79973fc6ab226.jpg20230125_104637.thumb.jpg.c8fa59b272b91ec1b9e983c0b97d2047.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mig said:

Podziękowania dla SzymQ i rodzinki za wspólna jazdę i miłe towarzystwo. Jeszcze kilka dni na sniegu i dziewczynki będą śmigać aż miło. 

Dziękujemy wzajemnie 🙂 Sugerujesz między wierszami, że z żoną będzie jednak troszkę trudniej? 🙂 Żeby nie było, to ja jestem zadowolony z postępów wszystkich moich dziewczyn, a nie tylko tych młodszych 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Marcos73 said:

Dzieki za zaproszenie, niestety nie tym razem, praca - jakoś to trzeba przecież finansować. My ferie od soboty😉.

pozdrawiam

Rozumiem i szkoda 😞 Może innym razem np marzec w Zwadroniu. Choć nie wiem czy jak mnie Adam przetarga po Rachowcu, to dalej będę lubił narty 🙂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzymQ napisał:

Dziękujemy wzajemnie 🙂 Sugerujesz między wierszami, że z żoną będzie jednak troszkę trudniej? 🙂 Żeby nie było, to ja jestem zadowolony z postępów wszystkich moich dziewczyn, a nie tylko tych młodszych 🙂

 

 

To przecież oczywista oczywistość. Sxybko doczekasz czasów ( jak ja kiedys)-  "poczekamy na tatę na dole"

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, mig said:

To przecież oczywista oczywistość. Sxybko doczekasz czasów ( jak ja kiedys)-  "poczekamy na tatę na dole"

Kusząca perspektywa. Gdybym jeździł najgorzej z rodziny, to czas na stoku miałbym na swoją jazdę i 3 osoby pod ręką od których mógłbym się czegoś nauczyć. Nie mogę się doczekać. 🙂

P. S. Obym tylko flipów nie musiał skakać 🙂

Edytowane przez SzymQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marcos73 napisał:

Damiano, wiem, @Chertan mnie wpisał, jak jeszcze zapłaci będzie lux,

do zobaczyska

Zapłaci i kasa pójdzie się ... bo zarobiony będziesz. Nie takie numery. Podpiszesz cyrograf, że jedziesz to się zastanowię.

12 godzin temu, Mikoski napisał:

Ty tu nie kombinuj 🤪  od 18 do 21 marca śmigamy w Alpach 💪 nie usprawiedliwię nieobecności .

Od 10 (wyjazd w piątek) do 14 marca gwoli ścisłości. Może jeszcze ktoś chętny? Na razie 3 pewnych i 2 się waha. Jedziemy z @Jaro o gdzieś do Tyrolu. Byle w miarę wysoko było. Wsiadamy na Śląsku, ale busy też i innymi trasami jeżdżą. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...