Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, SzymQ napisał:

Fajnie i wygląda, że pusto. Ja dziś zawitałem na Czarny Groń i tak do 11 warunki były rewelacyjne. Było również zaskakująco luźno. Ciekaw jestem czy to efekt inflacji czy braku wiary w pogodę... 

Myślę że brak wiary w pogodę. Jako tako jedzie się tak 2 godziny po otwarciu. Potem jest trudniej po prostu. 

Obserwuję pogodę... Zwardoń miał mieć za kilka dni minus 10 około. Naśnieżyli by spokojnie. Już się prognoza zmieniła... Minus dwa i opad śniegi. Już to widzę... Pewnie spadnie jakąś braja i do rana stopnieje... Ehhhh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze

My wczoraj Kluszkowce z rana, śniegu sporo napadało ale wybór stacji fatalny. Jedna trasa czynna i o ile rano można było coś zjechać, to po 9.00 już zaczął się kocioł. Świeży śnieg fatalny do jazdy, tępy i wolny, ponadto masa drobinek lodu sprawiała wrażenie jazdy po żwirze. A jak już najechało narodu, to się już walczyło aby dojechać do archaicznych krzeseł. Dupa zmarzła, bo wszystko mokre. Już tam nie pojadę, bo szkoda czasu. 10.00 decyzja o zmianie miejscówki, padło jak zwykle na pewniaka, czyli Rusiński. Jak zwykle, mimo ferii się nie zawiodłem. Mało ludzi, śnieg identyczny jak w Kluszkach, ale nachylenie wystarczające aby bardzo fajnie pojeździć nawet w tym wolnym śniegu. No i 1/3 stoku tylko dla nas. Dzień mocno udany, wieczorem imprezka u znajomych, było grubo. Rano kawkę z ekspresu poszedłem slalomem zrobić. Tak wychodzi że cały weekend będę skręcał😉
pozdrawiam

Kluszki, ze stoku nie mam, bo szkoda pamięci w telefonie, widok z krzesła - zachwycający.

9CCE1257-178F-4887-817C-466B12E1AF5D.thumb.jpeg.7e22426c505585bb408a02b75e2d47c6.jpeg

68378D58-9CA9-457C-969F-1A1649A8C1A9.thumb.jpeg.4a3710ee6bdd25f2687e460887bf9b86.jpeg

I oczywiście zatłoczony Rusin😀.

A62FCCA6-8D2D-4279-A7EF-51B49FEA7AAB.thumb.jpeg.2245fc327e207c3028182401aa5a6055.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, SzymQ napisał:

Ja dziś z rodziną Słotwiny Arena. Sporo stania, ale byłem o godzinie, co do której wstyd się na forum przyznawać. Stok trzymał się zaskakująco dobrze. Od jutra do piątku w planie poranne jeżdżenie. Wybiera się ktoś może? 

W piątek ostatni dzień będziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marcos73 napisał:

Rano kawkę z ekspresu poszedłem slalomem zrobić. Tak wychodzi że cały weekend będę skręcał😉
pozdrawiam

 

Obyś do domu prosto dojechał, slalom niewskazany.

A ja dzisiaj debiucik tegoroczny w Myślenicach, wstępnie myśleliśmy z Tomkiem ( @tomkly) zaglądnąć ma Mosorny, ale jakoś się tak podziało, że otworzyli Myślenice, a że Tomek z mamą tam nie byli to stwierdzili, że podjadą zobaczyć. Pojeździć się dało, ale warun podobny jak opisał Marek, ciężki śnieg, łatwo tworzący odsypy, pod spodem twardsze, ludzi jak na Myślenice bardzo dużo, więc ostrożność wskazana, i pół stoku w mgle. Ale w sumie zabawa była, pojeżdżenie w trudach też wskazane i było sympatycznie. Jeszcze inne podkrakowskie stoki zamknięte, więc nie miało się jak rozłożyć. Teraz rusza Kasina, zamknięte Harbutowice. Jak by wszystko ruszyło to i Myślenice będą kameralne. Z drugiej strony trochę kasy by się im przydało. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SzymQ napisał:

Ja dziś z rodziną Słotwiny Arena. Sporo stania, ale byłem o godzinie, co do której wstyd się na forum przyznawać. Stok trzymał się zaskakująco dobrze. Od jutra do piątku w planie poranne jeżdżenie. Wybiera się ktoś może? 

Będę w okolicy do soboty, może niedzielę też...  pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Chertan napisał:

Obyś do domu prosto dojechał, slalom niewskazany.

Piotruś, ale to w domu był ten slalom 😉

2 godziny temu, Chertan napisał:

Pojeździć się dało, ale warun podobny jak opisał Marek, ciężki śnieg, łatwo tworzący odsypy, pod spodem twardsze

W sobotę było chyba gorzej, syn był w SkiSuche 2 dni i stwierdził że w niedzielę (dzisiaj) było dużo lepiej. Śnieg ratrakowali w sobotę rano, jak przyjechałem do Kluszków (przed 8.00 byłem) to się ratrakowi pakowali do domów po robocie. Śniegu dużo napadało, ale na stoku warstwa z 20 cm wyratrakowanego bardzo miękkiego, tępego śniegu, okraszonego drobinkami lodu. Narty grzęzły, jechały nierówno, ale do 9.00 było bardzo fajnie, tylko bardzo wolno. Była 1 ścianka i tam było więcej niż super, gorzej było tam dojechać 🙂. Natomiast ściankę kończyła niebieska prostopadle idąca wąska trasa. Rano spoko, ale jak najechało narodu, to trzeba było już w połowie ścianki mocno kręcić aby w miarę bezpiecznie włączyć się w nurt grup i pojedyńczych narciarzy. Było bardzo ciasno. Ale ściankę mało kto jechał, więc była w miarę w dobrym stanie do naszego wyjazdu. Śnieg wredny, nie związał się z podłożem i ze samym sobą. Natomiast do butów kleił się niemiłosiernie, poleciałem do Tojca na siku i z 5 minut skrobałem buty, bo za cholerę nie mogłem zapiąć nart. Tak się przykleił do spodów.

Na Rusińskim identico było - tylko pusto i nachylenie wystarczająco dobre aby narty jako tako jechały, chociaż w Kluszkach na ściance było szybciej. Cały dzień na SL.

Mam Skitracks, zainstalowałem, fajna apka i pokazuje to co chyba trzeba, odlicza wyjazdy wyciągiem, przewyższenia pokazuje i takie tam. W sumie udało się 36 wykonać, 31 km zjechane, w kluszkach Vmax - 62km/h, a na Rusinie 51 km/h. Nie wiem czy to prawda, ale tak wskazała apka.

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś to chyba wszędzie były trudne warunki. Mgła oraz niezwiązany z podłożem mokry, ciężki śnieg. Co do Myślenic to jest to bardzo fajny ośrodek, szkoda tylko że jedna trasa przygotowana, bo tłoczno. Natomiast stok wyjątkowo przyjemny, całkiem przyjemnie nachylony, równo opadający. Z pewnością ośrodek wart lepszego losu --> odnoszę się do ostatniej dyskusji w wątku go dotyczącym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

 

Mam Skitracks, zainstalowałem, fajna apka i pokazuje to co chyba trzeba, odlicza wyjazdy wyciągiem, przewyższenia pokazuje i takie tam. W sumie udało się 36 wykonać, 31 km zjechane, w kluszkach Vmax - 62km/h, a na Rusinie 51 km/h. Nie wiem czy to prawda, ale tak wskazała apka.

pozdrawiam 

Trochę bajanie z tymi prędkościami. Kiedyś nawet korespondowałem z ich głównym inżynierem. Wersja płatna (kilka PLN) pokazuje czasem dziwne dane (np. nie ten ośrodek) czasem potrafi się zawiesić, jednak ciągłość danych z kilku sezonów, coś tam nam powie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, moruniek napisał:

Trochę bajanie z tymi prędkościami. Kiedyś nawet korespondowałem z ich głównym inżynierem. Wersja płatna (kilka PLN) pokazuje czasem dziwne dane (np. nie ten ośrodek) czasem potrafi się zawiesić, jednak ciągłość danych z kilku sezonów, coś tam nam powie.  

Cześć

Mam płatną - chyba 12 zeta kosztowała. Czy wartości są poprawne, tego nie wiem, ale wykresy prędkości jakby pokrywały się ze stanem faktycznym zgodnym z ukształtowaniem terenu. W Kluszkach na ściance Vmax taki pik, natomiast na Rusinie wykres jakby liniowy - bo stałe nachylenie jest i prędkość równomierna na całej długości przejazdu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Mam płatną - chyba 12 zeta kosztowała. Czy wartości są poprawne, tego nie wiem, ale wykresy prędkości jakby pokrywały się ze stanem faktycznym zgodnym z ukształtowaniem terenu. W Kluszkach na ściance Vmax taki pik, natomiast na Rusinie wykres jakby liniowy - bo stałe nachylenie jest i prędkość równomierna na całej długości przejazdu.

pozdrawiam

Cześć

Czyli brak kontroli prędkości na stromym.

A tak poważniej to... ten rozkład ao którym wspomniałeś nie zgadza mi się z tzw realiami jazdy. No bo jest tak. że na płaskim czy średnio stromym idziesz równym skrętem z jakąś tam równomierną prędkością, natomiast przy wjeździe na strome siłą rzeczy zacieśniasz skręt przechodząc do śmigu czy do skrętu krótkiego - taak czy tak zwolnienie. Chyba, że stok jest na tyle płaski, że cały czas jedzie się praktycznie na odpychaniu a dopiero strome jest mniej płaskie.

W Kluszkowcach ścianką nazywasz ten ostatni kawałek, dojazd do wyciągu? No fakt tam się raczej puszcza na wprost żeby nie trzeba było się odpychać.

Pozdro

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Gdyby ktoś się zastanwiał gdzie jeździć na nartach pomiędzy 28.01-04.02 to z powodu, że  zostałem oficjalnym ambasadorem ośrodka narciarskiego SKI AREA SAN PELLEGRINO 🙂 będzie można kupić karnet na dowolną ilość dni pomiędzy 28.01-05.02 z 10% zniżką 🙂

Wystarczy wejść na moją stronę www.gocarv.com i  na głównej stronie wypełnić formularz. Otzymacie zwrotny Voucher , który można wykorzystać w kasie ośrodka.

 

Dodatkowo chciałem się pochwalić , że chyba jestem pierwszym polakiem, którego SKI MAGAZINE wrzucił na wszystkich swoich kanałach. Prosze nie zrozumieć , że się tym przechwalam, ale bardzo się cieszę , że nie tylko szwajcarzy, amerykanie czy austryjacy są zauważani 🙂

https://fb.watch/ie0W3O3Lvr/

 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia na stoku 🙂

 

 

  • Like 10
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Czyli brak kontroli prędkości na stromym.

A tak poważniej to... ten rozkład ao którym wspomniałeś nie zgadza mi się z tzw realiami jazdy. No bo jest tak. że na płaskim czy średnio stromym idziesz równym skrętem z jakąś tam równomierną prędkością, natomiast przy wjeździe na strome siłą rzeczy zacieśniasz skręt przechodząc do śmigu czy do skrętu krótkiego - taak czy tak zwolnienie. Chyba, że stok jest na tyle płaski, że cały czas jedzie się praktycznie na odpychaniu a dopiero strome jest mniej płaskie.

W Kluszkowcach ścianką nazywasz ten ostatni kawałek, dojazd do wyciągu? No fakt tam się raczej puszcza na wprost żeby nie trzeba było się odpychać.

Pozdro

Pozdro

Cześć

Nie, tamta trasa o której myślisz była zamknięta - ścianka jest w połowie trasy, ale narty nie szły, a dojazd jest płaski i tak naprawdę to trzeba było się odpychać aby do niej dojechać, generalnie czynna była trasa 1 oraz 2 - albo fragment trójki, bo tak porysowane, że sam już nie wiem 🙂 - na tej dwójce to ta ścianka (albo fragment trójki) - ma z 50 metrów, reszta była zamknięta!

stąd taki wykres pik - może to złe określenie - ale wyglądało to mniej-więcej jak była ukształtowana trasa, jak "jechałem" niebieską jedynką (tu warto by od Ciepie pożyczyć biegówki) to prędkość była raczej stała, ale bardzo niska, tam jest tak płasko i ten śnieg tępy, że każdy skręt to był skręt stop 🙂. Więc się coś tam rzeźbiło delikatnie. Jedynie ze ścianki można było zabrać trochę prędkości na płaskie, póki było pusto.

Mapka - tylko się nie śmiej z kreatywności właściciela - koleżanka się uparła - bo myślała że tam tyle tras jest - a mało w Polsce jeździ. Natomiast na Rusinie jest stałe nachylenie więc i prędkość w miarę stała, podobna do zwyczajowej, ale mocno z łyżwy na górze aby jak najszybciej tej prędkości nabrać, bo stok krótki.

pozdrawiam

mapa-2017-z-podpisem2.thumb.jpg.97bb555113816d1345e395c8cd285d0d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Bartek wielokrotnie Ci pisałem, że Twoja "narciarskość" jest wysoce ponadprzeciętna. Cieszę się strasznie, że dzięki umiejętnościom ale przede wszystkim konsekwencji w realizowaniu celu idziesz tak szybko do przodu. Kibicuję Ci z całego serca. Reszta pójdzie na priv.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze nartowanie w Lądek Zdrój. Wybór miejscówki nie przypadkowy, z racji bliskości do Opola, gdzie obecnie pracuje i… stoku czynnego do godz 21. CG jest dalej i kręci tylko do 20, wiec wybór był oczywisty.

Trasa prowadziła przez Czechy, wszystko pięknie ładnie w Pepikowie, az  mając do granicy z PL jakieś 2-3 km dotarłem do szlabanu, oznajmiającego ze droga jest zamknięta. Dookoła żywego ducha, śniegu dobre 40cm, auto FWD wiec zawróciłem do PL. Tracąc na czasie dojazdu przez Złoty Stok jakieś 50min, w końcu dojechałem do stoku.

Na miejscu kameralnie. Działa kanapa 4 os przy niebieskiej trasie i kotwica przy czerwono-niebieskiej. Parkingi pustawe, ludzi niewiele. Pozytywne zaskoczenie przy kasie. Za karnet na 2.5 godz zapłaciłem z kaucja…49zl. Nie wiem, jak to jest liczone, ale cena więcej jak przystępna. 

Temp na parkingu 0,0 st C wiec wyciągam nowy nabytek- Kastle RX10 177cm. Będzie okazja zrobić testy i porównać do GS FIS Head 193cm, które zostały w bagażniku. 


Na dzień dobry rozgrzewka i… przywitanie się z @widzewiak_z_gor

Na początek weryfikacja warunu na czerwono-niebieskiej trasie. Podkład twardy, na gorze twardo, lekkie odsypy. Środek i dół już bardziej miękko, ale dalej równo. Stok znakomicie przygotowany. Frekwencja niska, jazda na okrągło. Potem odwiedziny kanapy 4os i niebieskiej trasy. Ta tez trzyma się zacnie, równo po całej długości. Jazda tez na okrągło.

W ramach wspólnego jeżdżenia dziś były skręty długie cięte. Kastle to bardzo fajna narta, skręca o wiele lepiej jak FIS GS Head xD. Można pojechać nią szybciej w zakrętach, lubi tez dynamiczniejsza jazdę na wolniejszych obrotach.  
 

Mogę polecić Lądek Zdrój jako cenowo atrakcyjne miejsce, kameralne z niska frekwencja. Przy jeździe na okrągło można się wyjeździć. Przy stoku czynna Wypozyczalnia i bary.

Sports tracker wypluł 2 godz 23 min jazdy, total 23,07km, V max 76km/godz.

Kilka fotek z dzisiaj:

 

45CB8592-9CD1-4D65-9BB7-CDED8067D7B5.jpeg

7625FF7F-FA8A-4C83-A208-35645A78A816.jpeg

A087AB4B-7069-4704-9611-360CCCCFA566.jpeg

E90E2B25-B80A-4388-AF02-33E5518D775E.jpeg

0DAA0437-6DF0-4210-8688-5BE9160287FA.jpeg

84EF52B7-8125-4016-8D9D-5C332CE9BE21.jpeg

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...