Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, grimson napisał:

Można było pocisnąć, frekwencja na D niska. Do tego twardo i równo. 

Obsługa CG dużo robiła, żeby utrzymać warunki. Przykładowo orczyk który zawozi na Żmije był dziś ręcznie dośnieżany łopatami, zeby było po czym jeździć.

Wiem że się starają i chwała im za to, jednak z  pogodą nie wygrają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś na Master ski... Muszę zobaczyć to nowe krzesło. Do zobaczenia jakby ktoś. 

Edit-po wycieczce. Wczoraj tam chyba padał deszcz. Rano na stoku śnieg całkiem ok. Zameldowałem się za późno, bo dopiero na g. 9. Ludzi malutko, zaczęli się zjeżdzać. Zaparkowałem na nowym parkingu.

Uważajcie tam. Na kanałach wodnych na parkingu położono masywne "jumby". Są one marnej jakości. Przejechało duże auto i paskudnie "jumba" pękła. Można sobie narobić biedy w samochodzie. Ku przestrodze. 

Co do warunków, to była mgła, dość silna. Ciężko mi się w tym czymś jedzie. Ale na początku było ok. Potem zrobiła się pulpa miękka, co w połączeniu z bardzo marnym spadkiem terenu na nowej trasie sprawia, że bardzo dziwacznie się skręca, bez prędkości.

Na końcu trasy kawałek ładnie nastromionego i tam zrobiło się kartoflisko. Przy dobrej widoczności pikuś, ale jak się wylała mgła, to było tam niefajnie.

Generalnie dobry narciarski wyjazd. Czuję uda. Uciekłem przed tłumami. Około 12 była masakra...

1673118870942.jpg

1673118870933.jpg

1673118870923.jpeg

Edytowane przez KrzysiekK
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

@KrzysiekK a ja dzisiaj pojeździłem na Rusinie, chociaż warun mocno nieidealny. Master i nowa trasa, cóż mega płasko, choć długość przyzwoita, ale tak na prawdę, to połowa na dzidę aby coś jako tako pokręcić w drugiej części. Ale w Bukowinie zapowiadało się świetnie. Rano twardo, ale…..sporo przetopów, w środku wygrodzona spora część ze zlodzoną połacią stoku. Ale generalnie te 4h dla mnie nie wystarczające, brakło mi karnetu😉. Lutków sporo, dałem radę, ale tak na prawdę to było bombowo, śnieg i narty nie przeszkadzały dzisiaj ( coś zbyt często mi się to przydarza), no i to słoneczko, warte każdej wydanej złotówki.

pozdro

15DB305F-480F-4783-8686-FB6558018337.thumb.jpeg.2aa53e14da031551ede6fddf37766df6.jpeg62F73292-EEF9-40FE-85D5-DC1A63907FB4.thumb.jpeg.853e5e40969e60bd1ae1ebed693d6cff.jpeg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 8 Osada z malzonką.... Rano nawet twardo i lekko lodowo, nocne ostrozne ratrakowanie miekkiego śniegu pozostawiło góry i doliny więc pogonić nie bardzo się dało. Do 11 pustawo, potem już grząsko i sporo ludzi. "Zabawa w jazdę" polegała na wynajdywaniu twardych ścieżek między odsypami i próbie zmieszczenia się na nich... Dzięki temu po 4 godzinach miałem dość.... :-))). 

Pogoda - jak widać- rano pochmurno później słońce jak w marcu. W nocy silny cieply wiatr. Niedobrze... 

Z przeglądu okolicy:

Siglany ( foto z daleka), Klepki, Stok, Szoszow, Skolnity - działają 

Cienków Czantorią,Stożek Poniwiec, Palenica - stoi. 

 

 

 

20230107_130936.thumb.jpg.4f7173ee6b20afb30a89d279b31e5099.jpg20230107_101917.thumb.jpg.70d999f51e64d79db0e5e52dbe0e79cb.jpg20230107_094954.thumb.jpg.ab7af961e892d57ce44313f7d660cee5.jpg

Edytowane przez mig
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś w Austrii i może napisać jak z warunkami?

Ski Amade- Flachau, Schladming, Wagrain- to chyba najbliżej PL duzy ośrodek narciarski?

Zamierzamy jechać na 3 dni za 2tyg, na lodowce trochę za daleko na tak krótki wypad.

Może jakaś propozycja alternatywy dla ski amade, ośrodka który ma śnieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Robur82 napisał:

Jest ktoś w Austrii i może napisać jak z warunkami?

Ski Amade- Flachau, Schladming, Wagrain- to chyba najbliżej PL duzy ośrodek narciarski?

Zamierzamy jechać na 3 dni za 2tyg, na lodowce trochę za daleko na tak krótki wypad.

Może jakaś propozycja alternatywy dla ski amade, ośrodka który ma śnieg?

Amade normalnie chodzi, trasy przygotowane, ale poza nimi szaro i buro. W Saalbach trochę sypnęło u góry na Zwolferkogel. Serfaus, Ischgl, Obergurgl, itd. - tam jak zawsze ok. 

Obertauern masz dość blisko i śniegowo też jest nawet teraz ok, mikroklimat:

https://www.obertauern.com/service-info/webcams.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info

Jadę z kolegami średnio jeżdżącymi dla których Białka jest wystarczająca, może podpowiedzieć czy Obertauern jest raczej niebieski czy czerwony?

Tak damo w `ski Amade, która cześc jest łagodniejsza? Tym bardziej e nikt w tym roku jeszcze nart na nogavh nie miał, a część od covida jeszcze nie jeździła

 

Edytowane przez Robur82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Robur82 napisał:

dzięki za info

Jadę z kolegami średnio jeżdżącymi dla których Białka jest wystarczająca, może podpowiedzieć czy Obertauern jest raczej niebieski czy czerwony?

Tak damo w `ski Amade, która cześc jest łagodniejsza? Tym bardziej e nikt w tym roku jeszcze nart na nogavh nie miał, a część od covida jeszcze nie jeździła

 

W Obertauern jest wiele niebieskich tras, nie są bardzo długie- nie zmęczą. Oczywiście to jest ciemniejszy niebieski niż w Białce 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jeszcze inne ośrodki proponujecie, gdzie będzie śnieg, jest w miarę blisko, trasy stosunkowo łatwe i długie, ale nie nudne

 Wiele razy  w Alpach nie byłem, ale dla mnie bajka to trasa w Val di Sole zjazd z pod Groste, ten pofałdowany z takimi górkami. Znajdzie się coś podobnego albo fajniejszego w bliskiej Austrii i gdzie oczywiście śnieg jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, moruniek napisał:

Włoska pogoda w dniu dzisiejszym, nic tylko jeździć i jeździć. Folgarida oczywiście. 

received-1190317045238293.jpg

Słońce, słońce, więcej słońca.

received-3430981367179757.jpg

Ludzi bardzo mało.

received-2145552919166956.jpg

Warunki 

received-695459771959265.jpg

Rano.

received-861876945022980.jpg

Zdjęcia dzięki uprzejmości szwagra, niektórzy to mają szczęście 😉

Jestem teraz w Val di Fiemme, pogoda podobna, śniegu też całkiem sporo (poza trasą da się pojeździć, a i skiturowcy chodzą), natomiast ludzi stosunkowo dużo, byłem kilka lat temu w tym samym okresie w tym rejonie i ludzi było zdecydowanie mniej. Sporo Polaków chyba przez sytuację śniegową w PL

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurgów dzisiaj. Czynna jest tylko trasa wzdłuż orczyka. Zostało na niej nieco starego podkładu, który zamarzł w nocy. Na to spadło 30 cm śniegu.  Zrobiły się wyborne warunki.  

Na koniec znajomi zaprosili nas do uroczego, drewnianego domku,  na małą przegryzkę. Mają wspaniały widok na Tatry. Ostatnie dwa zdjęcia.

jur1.jpg

jur_j.jpg

jur_g.jpg

jur3.jpg

jur_st.jpg

jur4.jpg

jur6.jpg

  • Like 9
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, KrzysiekK napisał:

Ja dziś z Leosią na Tylicz MS. Rafał ma kontuzje stawu skokowego i w tym roku nie będzie nart. Jakby ktoś byl, to z przyjemnością przybije żółwika...

Powrót ze Tylicz MS. Na początku twardawo, nierówne zamroziło, płaskie światło, jazda typu ,,dupa nie oficer,, czyli asekuracyjnie. Potem zmiękło, widocznosc super więc jazda przyjemniejsza. Leośka szalała, jeździła szybko, na kartoflisku miała niezły ubaw bo ,,tak fajnie można poskakać,, ... Lekka jest żmijka 😉

Powrót.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W poszukiwaniu sniegu" w Wisle...

Siglany Skolnity Klepki... wygrały Klepki kanapą i bezpieczna ilością śniegu . Warunki - ciapowate od rana ale lepsze to niż nic. Jaka górka też każdy wie. Mimo to fajny dzien na śniegu (?), po nocnej ulewie.

Na fotkach - stok, widok na Cienkow, Cieślar i przeł Beskidek

20230114_100821.thumb.jpg.336b69beae10f0c4ca750c3a529e06dc.jpg20230114_100353.thumb.jpg.147d2ecb34c7f2460d0817373c20da6b.jpg20230114_104214.thumb.jpg.39d5395cbbbec68021103ee0ddb7835c.jpg20230114_103825.thumb.jpg.f8e9e40d5007222adb53f52a3ac41c54.jpg20230114_102511.thumb.jpg.96e5e2ea6070a7b29c2e6e4af44d9c0f.jpg20230114_102504.thumb.jpg.435321b6642b21182d320fc38952b5d8.jpg

 

Edytowane przez mig
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, SzymQ napisał:

Fajnie i wygląda, że pusto. Ja dziś zawitałem na Czarny Groń i tak do 11 warunki były rewelacyjne. Było również zaskakująco luźno. Ciekaw jestem czy to efekt inflacji czy braku wiary w pogodę... 

Foto poranne. Później było nawet sporo ludzi. Specjalnego wyboru nie ma a ferie już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...