Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bacek napisał:

Z psami widać jest łatwiej skoro tylko wypadki. U nas z powodu kota choinka jest przywiązana do sufitu bo jest ozdobiona kotem od dołu aż po czubek. No i przy okazji ozdoby tylko nietłukące się 

IMG20221223185522.thumb.jpg.bfd0f4c7a3ed80df82590feba3ef1939.jpg

 

 

 

 

Dzięki. Dziecko mialo niezla frajdę jak juz znalazlo kocika 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, nikon255 said:

Czyzbys tez byl zboczencen kawowym?

Zaraz żeby zboczeńcem ale faktycznie gdzie się da mam ten sam nick. 

 

Aaa ok, piszesz o tym teście stabilności temperaturowej ekspresu. Ogólnie to bez strasznego namaszczenia ale w różne kawy trochę się bawię.

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pogoda skłoniła mnie do wyciągnięcia aparatu z auta. Stok wytrzymał cały dzień, po wczorajszym wietrze brak śladu. Stok przygotowany rewelacyjnie. Nic nie wywiało, po nocnym ratrakowaniu. Powiększyły się depozyty śniegu, wykorzystali ostatnie przymrozki. 

DSC-6392.jpg

Kolejne z aparatu.

DSC-6365.jpg

Nieco wyżej.

DSC-6367.jpg

Depozyty.

DSC-6368.jpg

Depozyty cd.

DSC-6369.jpg

Tu ustrzeliłem młodego złożonego w skręcie.

IMG-20221229-111114.jpg

Dziś więcej ludzi niż wczoraj, brakowało tras, miejscami tłoczno się robiło na trasach.

IMG-20221229-114303.jpg

Szczególnie na samej górze.

IMG-20221229-104151.jpg

Czasem trzeba było chwilkę poczekać do odbicia (tak do 5 minut).

IMG-20221229-111105.jpg

Płynie sobie potok Bystra.

DSC-6378.jpg

Jako, że trwa TCS, to tu nasze lokalne skocznie w Chochołowie.

DSC-6394.jpg

Zaskoczenie dnia dzisiejszego. Za termami, mamy lokalne kąpielisko, z ceną wejścia 7 Euro dla dorosłego i 3 Euro dla dziecka.

DSC-6387.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pogoda dla koneserów (lub maniaków jak mawia moja małżonka). Siąpił deszcz, było dość ciepło. Takie wiosenne nartowanie. Po 13:00 wyszło słońce. 

Rano jazda w towarzystwie maskotki ośrodka.

IMG-20221230-093950.jpg

Dolna połowa trasy trzyma się nad wymiar dobrze, góra zaczyna dogorywać. IMG-20221230-095005.jpg

Młody zadowolony.

IMG-20221230-095015.jpg

Trochę pojeździliśmy.

IMG-20221230-100155.jpg

Później zaczęły się zabawy i zwiedzanie zamkniętej części ośrodka.

IMG-20221230-113321.jpg

Miejscami szeroko.

IMG-20221230-113534.jpg

Miejscami śniegu mocno brakowało.

IMG-20221230-113539.jpg

Czasem całkiem go brakowało.

IMG-20221230-113717.jpg

I dojechaliśmy do dolnej stacji.

IMG-20221230-113809.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sezon wczoraj rozpoczęty w Bałtowie. Ale czy rozpoczęty czy niezakończony to ciężko powiedzieć bo w takich samych warunkach kończyłem poprzedni. Śnieg mokry, plastelinowaty ale jeszcze nie płynący.  Pierwsze kroki ciężkie ale z każdym zjazdem coraz lepiej. Do 14 warunki całkiem przyjemne. Potem większy ruch i snowboardu zrobiły bałagan w dole krzesełek. Na górze miejscami śnieg przemieszany z piachem ale bez przetarć na wylot i dało się omijać.

 

IMG20221230153325.jpg

Edytowane przez Bacek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że to moja ostatnia relacja w tym roku, Życzę Wam wszystkiego Naj w nadchodzącym 2023. Metra śniegu pod nartami, pełnych portfeli, tanich karnetów, dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności. 

Dziś otwieraliśmy stok, nawet uprzejmi Ratownicy udostępnili nam prawa pierwszego zjazdu, za co serdecznie im dziękujemy. Strasznie wiało, miejscami wiatr nas niemalże zawracał. Dół stoku trzyma się dobrze, góra coraz słabsza.

Kto rano wstaje, temu puste bramki się daje. 

IMG-20221231-085503.jpg

Objazd i dół stoku trzyma się dobrze.

IMG-20221231-090020.jpg

Góra puszcza.

IMG-20221231-090353.jpg

Ratownicy poprawiają siatki, rozstawiają zabezpieczenia, oznaczają miejsca niebezpieczne. U nas robi to raczej obsługa danej stacji narciarskiej. 

IMG-20221231-091057.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2022 o 20:44, tomkly napisał:

Natomiast cena 39 Euro dziennie za dwie niebieskie trasy absurdalna. 

Wydaj mi się, że ta cena jest absurdalnie wysoka, nie tylko w tym ośrodku ale i innych z tej samej grupy. Najczęściej jednak kupowany jest tam karnet rodzinny (2+2 lub 2+1), z termami. Ośrodek sprzedaje swoje własne karnety niezależne od TatrySuperSki. Dzieci do lat 10 jeżdżą gratis (w ramach ceny karnetu rodzica).

Ja osobiście kupiłem ich sezonówkę, za 199 Euro dla siebie, identyczną dla młodego, a córka gratis. Moim zdaniem oferta mocno konkurencyjna, w tym są narty i termy. 

Sama trasa, dość płaska góra i fajna czerwona dolna jej część (tak w proporcjach długości 1/4 góra i 3/4 dół). Zobaczymy jak będzie to wyglądało jak naśnieżą pozostałe trasy. Jest nowa mapa ośrodka.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, moruniek napisał:

Wydaj mi się, że ta cena jest absurdalnie wysoka, nie tylko w tym ośrodku ale i innych z tej samej grupy. Najczęściej jednak kupowany jest tam karnet rodzinny (2+2 lub 2+1), z termami. Ośrodek sprzedaje swoje własne karnety niezależne od TatrySuperSki. Dzieci do lat 10 jeżdżą gratis (w ramach ceny karnetu rodzica).

Ja osobiście kupiłem ich sezonówkę, za 199 Euro dla siebie, identyczną dla młodego, a córka gratis. Moim zdaniem oferta mocno konkurencyjna, w tym są narty i termy. 

Sama trasa, dość płaska góra i fajna czerwona dolna jej część (tak w proporcjach długości 1/4 góra i 3/4 dół). Zobaczymy jak będzie to wyglądało jak naśnieżą pozostałe trasy. Jest nowa mapa ośrodka.  

W Szczyrku są jeszcze bardziej kreatywni. 174zł czyli dokładnie 37 Euro za jedną otwartą trasę nr 3b.  🤣

https://www.szczyrkowski.pl/resort/mapa-trasy-i-koleje

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Gabrik napisał:

Czyli tu jest zmiana in plus 😉 . Dwa sezony w tył już próbowali takich cen w okresie święta/nowy rok

Nie wiem, wydaje mi się, że wołali 160zł, ale mogę być w błędzie. Dla mnie to choroba psychiczna. Co dziwne, jadąc do Wisły na Cieńków w środę widziałem o 8 rano prawie pełny parking w Czyrnej. Czyli jednak są amatorzy na te frukty. Mnie to osobiście szokuje, ale cóż, każdy ma wolną wolę odnośnie wydawania swoich ciężko zarobionych pieniędzy.   

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Harnaś napisał:

174 zł to stała cena w kasie. Większość z tych osób pewnie zaplanowała wyjazd wcześniej i kupiła karnety online w niższej cenie.

Poza tym niektórzy mają karnety sezonowe.

W pazdzierniku seniorski na styczeń  byl chyba po 75 zl. Można było wtedy domniemywać ze na nowy rok ruszy większość tras. Okazało sie jak zwykle... 😞

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Harnaś napisał:

174 zł to stała cena w kasie. Większość z tych osób pewnie zaplanowała wyjazd wcześniej i kupiła karnety online w niższej cenie.

Poza tym niektórzy mają karnety sezonowe.

Maksymalna rozsądna cena całodziennej jazdy w tym "kurorcie" to jak dla mnie 120zł. Nie wydaje mi się, żeby to było warte więcej niż dla porównania 6-godzinny ski-pass wiślański. OK, jest 1,5h różnicy w czasie jazdy, ale na miłość boską, kto da radę jeździć od 8.30 do 16 na jednej trasie 3b? To już cztery godziny może człowieka zamęczyć, nie mówiąc o sześciu. 🤣

Edytowane przez tomkly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim należało zacząć od porządnego naśnieżenia wszystkich tras, a naprawdę była ku temu okazja, bo przez ponad tydzień utrzymywały się pokaźne mrozy. To co oni oferują czyli trasy nr 2,3,4 to jest jakiś żart, nawet z tych którzy kupowali karnety na promocjach, przed sezonem, za 75zł czy podobnie. Nie wiem czy jest gdzieś w Europie drugi tak lekceważący narciarzy ośrodek. Inne polskie stacje narciarskie, co by o nich nie mówić, poszły dużo do przodu jak chodzi o całość podejścia do biznesu. Słowacy mentalnie tkwią w innej epoce. 

Edytowane przez tomkly
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tomkly napisał:

Maksymalna rozsądna cena całodziennej jazdy w tym "kurorcie" to jak dla mnie 120zł. Nie wydaje mi się, żeby to było warte więcej niż dla porównania 6-godzinny ski-pass wiślański. OK, jest 1,5h różnicy w czasie jazdy, ale na miłość boską, kto da radę jeździć od 8.30 do 16 na jednej trasie 3b? To już cztery godziny może człowieka zamęczyć, nie mówiąc o sześciu. 🤣

Dodałbym jeszcze niebotycznie wysokie ceny noclegów w Szczyrku. W sąsiedniej Wiśle jest taniej. Nie pisząc już o Krynicy czy Chochołowie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż ceny noclegów nigdy nie miały aż takiego uzasadnienia jak przy obecnej inflacji. Nikt nie będzie w tej branży a dodam, że nie łatwej tyrał za psi grosz. Z innej strony jak ktoś ma kasę do przewalenia na ślizganie się i chodzenie w błotnej brei, łazi co chwila jeść po knajpach i tak dalej to śmieszy mnie fakt narzekania na noclegi jako takie. Można narzekać na konkretne niedogodności i tyle. A co do cen dopóki jak wyżej będą frajerzy do korzystania z jazdy po w ćwierć przygotowanych stokach to się nic nie zmieni i u Słowaków i u nas też.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem godzinę temu z Mosornego Gronia, jak dla mnie kapitalny dzień. Rano było całkiem twardo, szczególnie w dolnej części trasy. To efekt zastanawiająco potężnej inwersji - w dolinie było 3 stopnie na górze 12 stopni. W ciągu dnia trochę się to wyrównało - na górze 14 stopni, w dolinie 10 stopni. Do godziny 12 było naprawdę całkiem dobrze, przy czym dziś heblowałem na starej (czarnej) komórce i.SL RD w zasadzie bez krawędzi, więc trudno to nazwać jazdą, a bardziej walką o przeżycie. Później jak puściło, to jeździło się lepiej, aczkolwiek wrażenia z jazdy porównywalne do prowadzenia Hanomaga Henschela F25. 😃
Największy problem to jednak bardzo istotne zwężenie trasy i dokuczliwy brak śniegu po prawej patrząc od góry stronie. Obawiam się, że jeszcze dwa, trzy dni takich temperatur oraz wiatru i reszta śniegu im stopnieje.

Edytowane przez tomkly
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...