Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Bacek napisał:

Nie jedyna, ale z jakiegoś powodu wszyscy pchają się na parkingi na Kotelnicy a tam dodatkowo walka na noże o miejsca parkingowe blisko stoku. Trzeba korzystać z całej długości tego zygzaka to i zaparkować łatwiej i do wystartowania mniejsze lub żadne kolejki do wyciągu. Na Kotelnicę ostatnio pchałem się tylko na jazdy nocne bo wtedy łatwo o parking a nawet i to nie.

Cze

A w tym sensie (parkowania samochodu przed nartowaniem) to masz rację, miałem na myśli tych już okutanych w sprzęt narciarski startujących z Kotelnicy.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, moruniek said:

Białka ruszyła, nieco w ograniczonym zakresie ale zawsze coś.

Tu też czynne.

Zrzut-ekranu-615.png

W takim stanie przygotowania i obłożenia to tego stoku nigdy na żywo nie widziałem.

 

Trzeba by się przeprowadzić gdzieś bliżej gór. W sumie np Kraków to fajne miasto 😄

Edytowane przez Bacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Bacek napisał:

W takim stanie przygotowania i obłożenia to tego stoku nigdy na żywo nie widziałem.

 

Trzeba by się przeprowadzić gdzieś bliżej gór. W sumie np Kraków to fajne miasto 😄

ja widziałem podczas przyjazdów na Boże Narodzenie do Białki.

tylko warun był inny, muldy na pół chłopa wysoko. sama trasa korzystna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas trochę popadało, tak ze 20 cm śniegu. Nastąpiła wiec zmiana dyscypliny i narty zostały wyciągnięte na spacerek. Rano przed pracą tak jeszcze spacerowo, wieczorkiem może podejdę na lokalne "górki".

DSC-6257.jpg

Komuś ten śnieg się bardzo podobał.

DSC-6247.jpg

Śniegu jak na zdjęciach.

DSC-6241.jpg

Nieco dalej w lesie.

DSC-6252.jpg

Chłopak nadawałby się chyba na psa lawinowego, pod śniegiem znajduje różne wspaniałości (niedobry Pan mu je tylko potem zabiera).

DSC-6255.jpg

Uwielbiam ten śnieg.

DSC-6271.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś koło domu w lesie na lokalnych pagórkach. Choć tych zjazdów jest mało, najdłuższe mają do 150 metrów (był 2 lata temu dłuższy, ale leśnicy go zepsuli, tarasując trasę powalonymi drzewami), to pobudzają u mnie endorfiny. Najważniejsze, że mogę wyjść z domu z nartami, na przysłowiową godzinkę, bez odpalania auta, długiej jazdy, stania w korkach itp. 

Wychodziło słonko.

IMG-20221213-142847.jpg

Śniegu całkiem sporo.

IMG-20221213-142845.jpg

Na "szczycie" jest "ławeczka", jakbyśmy chcieli odpocząć.

IMG-20221213-142849.jpg

Nartki gotowe do zjazdu.

IMG-20221213-142852.jpg

Jedziemy.

IMG-20221213-143025.jpg

Coś tam widać, jakiś ślad zjazdu jest założony. 

IMG-20221213-143029.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, moruniek napisał:

Dziś koło domu w lesie na lokalnych pagórkach. Choć tych zjazdów jest mało, najdłuższe mają do 150 metrów (był 2 lata temu dłuższy, ale leśnicy go zepsuli, tarasując trasę powalonymi drzewami), to pobudzają u mnie endorfiny. Najważniejsze, że mogę wyjść z domu z nartami, na przysłowiową godzinkę, bez odpalania auta, długiej jazdy, stania w korkach itp. 

Wychodziło słonko.

IMG-20221213-142847.jpg

Śniegu całkiem sporo.

IMG-20221213-142845.jpg

Na "szczycie" jest "ławeczka", jakbyśmy chcieli odpocząć.

IMG-20221213-142849.jpg

Nartki gotowe do zjazdu.

IMG-20221213-142852.jpg

Jedziemy.

IMG-20221213-143025.jpg

Coś tam widać, jakiś ślad zjazdu jest założony. 

IMG-20221213-143029.jpg

A biegówki nie lepsze?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kordiankw napisał:

Ten typ tak ma. 


Czarnej koleżance szczęśliwie udało się uniknąć zakończenia krótkiego życia na talerzu w serbskiej restauracji jako danie główne. Uratowana z nielegalnej hodowli.

 

Rozkręcasz się Witoldzie, pamiętam jak mówiłeś, żadnego pasa (po stracie waszego poprzedniego labradora). A teraz już dwa. Dlatego właśnie, nieco wcześniej przyszedł do Ciebie Św. Mikołaj i przyniósł Ci nowe ubranko na narty. 

p.s.

Koleżanka urocza, a jakie grzeczne psiaki udają na zdjęciu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pieseły syna. Taco już wydoroślał, jest dobrze ułożony. Natomiast Margo to suczka po przejściach. Z Serbii do Polski trafiła przez Grecję. Miała dużo szczęścia, że nie skończyła jak wiele innych psiaków, które były hodowane w celach kulinarnych przez ludzi zajmujących się tam tym procederem. Pomimo, że spotkało ja tyle zła od człowieka, nie odstępuje ludzi na krok. Gdy musi zostać sama w domu, to szczeka dopóki opiekun nie wróci, pomimo, że jest obok Taco. Zanim trafiła do syna, była w Polsce u kilku osób, ale te nie umiały sobie poradzić z jej ułożeniem i trafiała w kolejne ręce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, nikon255 napisał:

Nigdy tam nie bylem na nartach. Na rowerze fajna traska zjazdowa 😄 

https://youtube.com/watch?v=dh8CdKaa2x8&feature=youtu.be

Tzn tymczasem rusza krótsze krzesło po lewej stronie, a prawdę mówiąc dopiero gdy ruszy szóstka bardziej z prawej jest sens tam pojechać. Zaletą stacji są relatywnie długie trasy, w tygodniu niewiele osób, z kolei dla początkujących średnio, bo dolna część dojazdu do długiego krzesła dla nich trudniejsza. Na rodzinne zjeżdżanie doskonały jest położony nieopodal ośrodek Paseky nad Jizerą ( skipaseky.cz)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Licho wyglada prognoza pogody. Jest fala ciepła nad PL, do tego opady. Ma zmrozić na 2 dni zaraz po Świętach, a potem powrót ciepła i deszczu. Sylwester zapowiada się na mokro.

Rok temu odpuściłem Sylwestra na stoku, bo było 10st na plusie i opady. W tym roku może być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle. W Bielsku w ciągu dnia wczoraj i dziś po 9 stopni ale w Wiśle już 3-4. Wczoraj była piękna pogoda, tylko mocno wiało, dziś od rana pokapywało ale dało się jeździć. Najlepsze warunki jak chodzi o przygotowanie tras są na stoku przy hotelu Stok. Zdecydowanie najbardziej przyłożyli się od początku sezonu do naśnieżania oraz zbierania naturalnego opadu. Ceny też najbardziej atrakcyjne z wszystkich ośrodków - 4h - 100zł - normalny, 85zł ulgowy. Dziś ruszył Cieńków, ale bez rewelacji i po staremu. Ceny odpowiednio 105zł/ 90zł (patrz jak wyżej) ale dalej nie nauczyli się, że parking winien być w cenie karnetu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza relacja, dość krótka.  Meander. Uczucia mocno mieszane. Pierwsze "większe" nartowanie w tym sezonie. Banan na ustach. Tylko śniegu brak. Naśnieżona może 1/4 tras. Na rozruch ok., na dłuższy popyt jednak niekoniecznie. Inny problem, to bardzo mała baza, brak większych depozytów - przy większej odwilży, ośrodek do zamknięcia. Teraz mamy lekki mróz, wiec może coś poprawią. Baseny, ciepłe i dość puste (Chochołów zapchany). Przy cenach sezonówek jakie płaciłem, warto. Przy karnecie dziennym plus karnecie za baseny, mocno bym się jednak zastanowił. 

Święta, święta i po świętach. Nasz pies wstawał w nocy i nie zauważył choinki. Trzeba było i tak wstawać, by jechać na narty.

DSC-6358.jpg

Na stoku stawiamy się późno, jak na nas bardzo późno, bo dopiero po 13:00. Twardo, równo, trochę lodu. Brak muld i odsypów.    

IMG-20221227-141229.jpg

Jest tam widokowo.

IMG-20221227-142029.jpg

Te pola to trasy, ino śniegu brakuje. 

IMG-20221227-144440.jpg

Tu nieco więcej. To chyba trasa 1d.

IMG-20221227-144443.jpg

Widok na główny stok.

IMG-20221227-151820.jpg

Kolejek do kanapy brak.

IMG-20221227-151822.jpg

Jak wychodziliśmy z basenów, ratrak jechał przygotować stok na jutro. 

IMG-20221227-172226.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś było narciarsko i basenowo. Było spotkanie forumowe z @lu5asz (kolega nawet pomógł podnieść mojemu synowi zgubiony kijek, jeszcze wtedy nie wiedząc, że to mój syn -  dziękujemy). Odnośnie warunków, dziś jazdę mocno utrudniał wiatr, w nocy próbowali coś sypać, większość jednak wywiał wiatr. Miejscami jazda po żywym lodzie, za chwilę hamujący śnieg. Ludzi umiarkowana ilość, miejscami na trasie robiło się dość gęsto, bo większość miała problem z poradzeniem sobie ze zmiennymi warunkami. Było dość słonecznie, gdyby tak jeszcze nie wiało. Szkoda, że jest obecnie czynna tak mała liczba tras, nowa przygotowana trasa z oświetleniem, w większość pokryta trawą.

Tak to wyglądało, trzymało praktycznie cały dzień.   GOPR0990.jpg

Widok z góry.

GOPR0992.jpg

Jeszcze jeden widoczek.

GOPR0993.jpg

Jazda praktycznie, od odbicia do odbicia, kolejek brak.

GOPR0994.jpg

Malowniczy łącznik - chyba 1d lub 1c. Bardzo malownicza trasa, z przygotowanym oświetleniem.

GOPR0995.jpg

I jeszcze jedno.

GOPR0996.jpg

Baseny z widokiem na stok.

GOPR1018.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 12/27/2022 at 9:06 PM, moruniek said:

Święta, święta i po świętach. Nasz pies wstawał w nocy i nie zauważył choinki. Trzeba było i tak wstawać, by jechać na narty.

Z psami widać jest łatwiej skoro tylko wypadki. U nas z powodu kota choinka jest przywiązana do sufitu bo jest ozdobiona kotem od dołu aż po czubek. No i przy okazji ozdoby tylko nietłukące się 

IMG20221223185522.thumb.jpg.bfd0f4c7a3ed80df82590feba3ef1939.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez Bacek
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...