Skocz do zawartości

Sezon 2022/2023


grimson

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mitek napisał:

Cześć

No fajnie by było jakby lina była bo bez liny trzeba by zapieprzać we czwórkę (bo z tego co pamiętam to ma być czwórka) pod górę schodkowaniem i to jeszcze z kanapą na plecach.

No, ale może były zniżki na karnetach...

Pozdro

😄 weź ... ja to widze jako żywo oczyma wyobraźni.

"Zrobiłeś mi dzień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku powiedziałem do jednego z moich lato-lubnych znajomych: niech trwa -5stC od początku grudnia do końca marca ... Wkurzył się ... 🙂 ... a ja jeszcze 19 kwietnia śmigałem na nartach. 

Długiego sezonu... i zdrowego 🙂

Mam nadzieje, że pojade do Tylicz MS w środę, od 15. Zapraszam na krzesełkowe pogaduchy 🙂

KK

ps. i pokoju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mig napisał:

Tydzień 23-28/01 zamierzam spędzić gdzieś na Podhalu lub w Sadeckim. Tamte okolice to dla mnie czarna magia. Oczywiście nie problem ułożyć te kilka dni ale wszelkie rady dobrze widziane. Może ktoś będzie wtedy w okolicy?

Sam czy z wnukami ? Napisz coś więcej czego oczekujesz, to coś podpowiemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd w 2 osoby. Dwoje emerytów. Dla żony wskazana łagodniejsza trasa. ( zjedzie swobodnie z czarnej ale nie lubi). Chcielibyśmy odwiedzić kilka miejsc. Jakiś basen też wskazany... choć nieobowiązkowo. Apartament ( pokój z kuchnią) lub hotel niekoniecznie wielogwiazdkowy. Dojazd własny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mig napisał:

Wyjazd w 2 osoby. Dwoje emerytów. Dla żony wskazana łagodniejsza trasa. ( zjedzie swobodnie z czarnej ale nie lubi). Chcielibyśmy odwiedzić kilka miejsc. Jakiś basen też wskazany... choć nieobowiązkowo. Apartament ( pokój z kuchnią) lub hotel niekoniecznie wielogwiazdkowy. Dojazd własny. 

Podhale - okolice Jurgowa, Bukowiny szukałbym noclegu. Termy Bukowina, Białka, Szaflary, Chochołów, Oravice oraz Vrbov. Na Białkę trzeba mieć taktykę, jak się ją ma można fajnie pojeździć. Bachledka - warto odwiedzić dla widoków. Bukowina Rusiński, Jurgów, Kozieniec, Czarna Góra (Litwinka), troszkę dalej Czorsztyn Ski czy Palenica. Meander (baseny i narty w jednej cenie). Możesz zmieniać ośrodki w ciągu jednego dnia, miksować jak chcesz. Karnety kupione z wyprzedzeniem będą tańsze. 

Sądecczyzna - tu nr 1 Jaworzyna Krynicka (bardzo fajna góra, urozmaicona), trochę skrzyżowane COS-u z SMR. Tylicze (są tam 2 ośrodki), warto zobaczyć i odwiedzić. W Krynicy masz Słotwiny (a nawet dwie stacje, jedna to Arena Pingwin, druga Tabaszewski) oraz Henryk Ski (samo centrum). Kawałek dalej Wierchomla (odrobinę zaniedbana i z problemami - padła idea 2 Dolin). Rytro - konkretna trasa, trochę na uboczu. Z basenami problem albo Lipany (nie wiem czy będzie czynne w styczniu, rozbudowywali obiekt w sierpniu o część zimową ale nie wiem czy to skończyli) albo Vrbov (to jednak kawałek drogi, bo około 50 kilometrów od Krynicy, ładny widok na Tatrzańską Łomnicę). 

To taka moja subiektywna opnie, chcesz więcej informacji, pisz na pw. lub zadzwoń.    

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaworzyna Krynicka organizuje sylwestra na stoku.

https://jaworzynakrynicka.pl/wydarzenia/aktualnosci/w-sylwestra-szusujemy-razem

@Marcos73 Marek, jest też opcja dla Ciecie, 

"Skipass sylwestrowy nonstop dla najbardziej wytrwałych narciarzy w godz. 9:00 - 0.30 (15,5h jazdy) przy zakupie online w cenie 205 zł  (dostępny również w kasach biletowych/biletomatach w Sylwestra w cenie 225 zł)"

p.s.

Tylko nie wiem czy tej opcji karnetu nie powinni sprzedawać w pakiecie z usługami prawnika od rozwodów 😉.  

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, moruniek napisał:

Jaworzyna Krynicka organizuje sylwestra na stoku.

https://jaworzynakrynicka.pl/wydarzenia/aktualnosci/w-sylwestra-szusujemy-razem

@Marcos73 Marek, jest też opcja dla Ciecie, 

"Skipass sylwestrowy nonstop dla najbardziej wytrwałych narciarzy w godz. 9:00 - 0.30 (15,5h jazdy) przy zakupie online w cenie 205 zł  (dostępny również w kasach biletowych/biletomatach w Sylwestra w cenie 225 zł)"

p.s.

Tylko nie wiem czy tej opcji karnetu nie powinni sprzedawać w pakiecie z usługami prawnika od rozwodów 😉.  

Krzysiu

Ty jesteś skarbem informacyjnym tego (i nie tylko) forum. Ale nie wiem czy Żona przetrwa taka gehennę dwuzmianową 😉

To może skończyć się faktycznie rozwodem. Zapytam czy maja prawnika na stoku, bo chyba będzie bardzie potrzebny niż GOPR.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, moruniek napisał:

Jaworzyna Krynicka organizuje sylwestra na stoku.

https://jaworzynakrynicka.pl/wydarzenia/aktualnosci/w-sylwestra-szusujemy-razem

@Marcos73 Marek, jest też opcja dla Ciecie, 

"Skipass sylwestrowy nonstop dla najbardziej wytrwałych narciarzy w godz. 9:00 - 0.30 (15,5h jazdy) przy zakupie online w cenie 205 zł  (dostępny również w kasach biletowych/biletomatach w Sylwestra w cenie 225 zł)"

p.s.

Tylko nie wiem czy tej opcji karnetu nie powinni sprzedawać w pakiecie z usługami prawnika od rozwodów 😉.  

Cześć

Krzychu ale w regulaminie jest, że jak kupisz ten skipass to MUSISZ po każdym zjeździe walnąć browar lub kieliszeczek nalewki. Temu, który dotrwa kasa zwraca pieniądze.

Moja żona już powiedziała, że w to wchodzimy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym też jest, że nie trzeba wysiadać z gondoli. Browar serwowany na dolnej i górnej stacji....

A moim temacie. Czy podhalańskie stacje mają swoje skipasy czy tylko tatraski i jak ma się to cenowo? Sorry ze pytam o coś co mogę wygooglac ale pewnie wiecie bez tego.

Edytowane przez mig
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mig napisał:

Oczywistym też jest, że nie trzeba wysiadać z gondoli. Browar serwowany na dolnej i górnej stacji....

A moim temacie. Czy podhalańskie staje mają swoje skipasy czy tylko tatraski i jak ma się to cenowo? Sorry ze pytam o coś co mogę wygooglac ale pewnie wiecie bez tego.

Różnie z tym bywa. Np. Rusiński ma swój lokalny cennik.

https://www.rusin-ski.pl/cennik-lokalny-rusin-ski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

Oczywistym też jest, że nie trzeba wysiadać z gondoli. Browar serwowany na dolnej i górnej stacji....

A moim temacie. Czy podhalańskie stacje mają swoje skipasy czy tylko tatraski i jak ma się to cenowo? Sorry ze pytam o coś co mogę wygooglac ale pewnie wiecie bez tego.

Cześć

No to przy tych założeniach my raczej wysiadamy. Z Jaworzyny na dól jedzie się powiedzmy 5-6 minut. Podjazd + zdjęcie nart dojście do gondoli itd. (no bo oczywistym jest, że w takim Czellendżu nie stoisz w kolejce) to jest powiedzmy 15 minut. do tego czas na piwo czyli 10 minut - zakłam, że 5 minut piwo. No to jakieś dwie i pól godziny i mnie zwożą. Rybelek pewnie wytrzyma 6 ja z 8 ale to maks.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

No to przy tych założeniach my raczej wysiadamy. Z Jaworzyny na dól jedzie się powiedzmy 5-6 minut. Podjazd + zdjęcie nart dojście do gondoli itd. (no bo oczywistym jest, że w takim Czellendżu nie stoisz w kolejce) to jest powiedzmy 15 minut. do tego czas na piwo czyli 10 minut - zakłam, że 5 minut piwo. No to jakieś dwie i pól godziny i mnie zwożą. Rybelek pewnie wytrzyma 6 ja z 8 ale to maks.

Pozdro

Cze

Ja robię to samo, ale w toboganie, jeżdżę tam i z powrotem, pije na leżąco, nigdy się nie przewrócę, jestem zaopatrzony medycznie i jest mi ciepło. Naturalnie wygrywam Chellenge, bo nie padnę bo już leżę.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...