Jump to content

MTB - wątek sprzętowy

Spiochu
 Share

Recommended Posts

5 godzin temu, Mitek napisał:

Cześć

......

Zaintrygowałeś mnie tym miodem. Możesz coś bliżej bo to ciekawy temat. Ja na miodach się nie znam ale jeść z serkiem twarogowym... uwielbiam... rzepakowy taki biały zwarty.

Pozdrowienia

Cześć

Z serkiem mi bardziej smakuje akacjowy (jasny, płynny, słodki - dzieci bardzo lubią bo ma łagodny smak), rzepak jak nie jest kremowany (mieszany podczas krystalizacji) to ciężko się wyciąga ze słoika bo krystalizuje na twardo. 

Jak na razie w tym sezonie wybierałem już rzepakowy i akacjowy. Obecnie zbierają lipę (jeszcze pewnie z 10 dni) i w tym roku pod koniec lipca przewiozę na słonecznik zobaczymy ile jeszcze zbiorą.

Jak masz jakieś pytania postaram się odpowiedzieć. 

pozdrawiam

• Like 1

Cześć

No właśnie o taki mi chodzi, tak jasny i o takiej konsystencji, że wygląda bardziej ja smalec a nie miód. A w ogóle świetna pasja/praca, taka twórcza. Gratulacje.

Wiele lat tłumaczyłem ojcu, że ma znakomite warunki i mógłby się tym zająć ale woli poświęcać czas i pieniądze na koszenie trawnika.

Pozdrawiam serdecznie

Edited by Mitek

20 minut temu, brachol napisał:

Cześć

Dzięki za miłe słowa. 

Rzepak jak jest czysty to jest prawie biały właśnie jak smalec.

Co do trawników i różnych iglaków w ogrodach, to niestety są to pustynie dla wszelkich zapylaczy, nie tylko dla pszczół miodnych. 

pozdrawiam

Cześć

Tak, miłośnicy sztuczności lubią boiska.

Pozdro

• Haha 1