Skocz do zawartości

Palenica - Szczawnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj jeździłem do południa, czynne wszystkie trasy, pogoda piękna, warunki bardzo dobre.

Dziwne ale w tym sezonie bardzo dobrze robią trasy. Byłem już kilkanaście razy.

Jestem pod wrażeniem.

 

Nie ma dużo ludzi, ale PKL zapracował na to przez kilka ostatnich lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Odwiedziłem dzisiaj Palenicę, trasy twarde, w nocy był mróz.

Trasa jedynka (Fis) w kilku miejscach już zaczyna brakować śniegu.

Trasa dwójka (rodzinna) była idealna, perfekcyjnie wyratrakowana.

Ale najgorsze było to, że od otwarcia jeździłem sam - tylko ja na całej Palenicy, aż głupio było jeździć i po dwóch godzinach wyniosłem się ze stoku żeby ptaszkom nie przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem dzisiaj Palenicę, trasy twarde, w nocy był mróz.

Trasa jedynka (Fis) w kilku miejscach już zaczyna brakować śniegu.

Trasa dwójka (rodzinna) była idealna, perfekcyjnie wyratrakowana.

Ale najgorsze było to, że od otwarcia jeździłem sam - tylko ja na całej Palenicy, aż głupio było jeździć i po dwóch godzinach wyniosłem się ze stoku żeby ptaszkom nie przeszkadzać.

Jak sądzisz dotrwa do przyszłego tygodnia, czy raczej koniec sezonu w ten weekend. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj warunki bardzo fajne, o 9 rano -7st., równo, w miarę twardo ale nie lodowo, dosypało trochę śniegu.
Trochę wąsko naśnieżyli jedynkę od połowy, no ale otworzyli ją dopiero w drugiej połowie lutego...  :wacko:

 

W całej stacji oprócz mnie jeździły 3 osoby.

 

4h poszusowane ze zniżką online  :)

 

 

Załączone miniatury

  • IMG_20180320_111222.jpg
  • IMG_20180320_090701.jpg
  • IMG_20180320_095254.jpg
  • IMG_20180320_091127.jpg
  • IMG_20180320_091119.jpg
  • IMG_20180320_091223.jpg
  • IMG_20180320_095625.jpg
  • IMG_20180320_095629.jpg
  • IMG_20180320_101030.jpg
  • IMG_20180320_102333.jpg
  • IMG_20180320_102428.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak dotrwa-w piątek chciałem zahaczyć po drodze na Kasprowy?

To był post z zeszłego sezonu.

Do weekendu mróz więc warunki gorsze nie będą.
Do Świąt może uda się dotrzymać, zależy jak ciepło będzie w przyszłym tygodniu. Przerwa konserwacyjna wyciągu od 3 kwietnia. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja paczka (miejscowi) nie jeździmy już na Palenicy, szkoda nart, są bardzo duże połacie ziemi przykryte świeżym opadem (10cm)  śniegu.

W czwartek wybieramy się na Świętą Górę.

Szkoda ,bo to całkiem niezła górka, jedynka jeśli jest naśnieżona i otwarta na całej szerokości jest rewelacyjna ,a niebieska też całkiem sympatyczna ,długa,oświetlona ,kilka lat temu spędziłem tam 3 dni i bardzo miło wspominam ,z resztą jak zawsze Szczawnicę. Obraz tej stacji nieco psuje końcowe wypłaszczenie i ten nieszczęsny mostek ,ale nie jest to aż tak uciążliwe.

Szkoda ,bo Szczawnica dużo traci w okresie zimowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja i moja paczka (miejscowi) nie jeździmy już na Palenicy, szkoda nart, są bardzo duże połacie ziemi przykryte świeżym opadem (10cm)  śniegu.

W czwartek wybieramy się na Świętą Górę.

W tym sezonie Palenica nie miała szczęścia,nawet MPA po raz pierwszy odwołano.Jak ktoś chce po stromym,polecam 5 na Jaworzynie,która przetrwała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ,bo to całkiem niezła górka, jedynka jeśli jest naśnieżona i otwarta na całej szerokości jest rewelacyjna ,a niebieska też całkiem sympatyczna ,długa,oświetlona ,kilka lat temu spędziłem tam 3 dni i bardzo miło wspominam ,z resztą jak zawsze Szczawnicę. Obraz tej stacji nieco psuje końcowe wypłaszczenie i ten nieszczęsny mostek ,ale nie jest to aż tak uciążliwe.

Szkoda ,bo Szczawnica dużo traci w okresie zimowym.

Niezła górka ale totalnie kiepsko zarządzana, jak w  tym sezonie były mrozy to nie śnieżyli bo nie było komendy z Zakopanego, jak przyszedł rozkaz żeby śnieżyć to zrobiła się odwilż-ale właśnie wtedy włączali armatki, woda się lała na stok ale rozkaz wykonany sumiennie.

Fisowską trasę otworzyli w przedostatni dzień ferii.

Gdyby nie letnie zarobki na przewożeniu turystów, już dawno by zbankrutowali.

Szkoda mi tego stoku, bo mam go pod nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Widzę, że trasa FIS w końcu czynna... Tylkow tym sezonie wprowadzili jakieś rezerwacje całej trasy pod treningi i w dniach 15-20 stycznia codziennie jest zamknięta do 11:30 i od 14. Bez sensu. Co w dalszym terminie nie wiadomo. Klientów to im nie przybędzie. 

Ciekawe jak szeroko jest naśnieżona... bo w ostatnich latach słabo to wyglądało.

Zrzut ekranu (4009).png Zrzut ekranu (4008).png



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...

Właśnie wróciłem z Palenicy.

Czynna tylko  Fis.

Nie przypuszczałem że będzie tak dobrze.

O 8 rano było tak twardo że zdawało się że zęby wylecą, przez pierwszą godzinę jeździliśmy we dwóch, potem doszło 5 osób.

Zjechaliśmy 20 razy i na dziś wystarczy.

Jurto trasa jest czynna od 8 rano dla ogółu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z Palenicy.

Czynna tylko  Fis.

Nie przypuszczałem że będzie tak dobrze.

O 8 rano było tak twardo że zdawało się że zęby wylecą, przez pierwszą godzinę jeździliśmy we dwóch, potem doszło 5 osób.

Zjechaliśmy 20 razy i na dziś wystarczy.

Jurto trasa jest czynna od 8 rano dla ogółu.

Cześć

Przy okazji Świąt Ci powiem...

Dla mnie osoby Twojego pokroju są wzorem jak poświęcić się narciarskiej pasji. Nie kolekcjonowaniu metek, czy teoretyzowaniu o przewadze jednej SL nad drugą ale prawdziwej jeździe. 

Szczerze podziwiam i zazdroszczę.

Serdeczne pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...