Skocz do zawartości

Palenica - Szczawnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Byłem w poniedziałek 28.01 karnet całodzienny. Nie będę się rozpisywał o warunkach i przygotowaniu tras, bo po raz kolejny się nie zawiodłem i przez cały dzień było super. Pragnę zwrócić uwagę na przewagę państwowego nad prywatnym. Śnieg od czasu do czasu prószył sobie tak od niechcenia, takie niewielkie opady, które nawet porządnie zaśnieżyć krzesełek nie dały rady. Pomimo to, obsługa skrzętnie usuwała śnieg z każdego krzesełka a wieczorem, gdy trochę się wyludniło i były puste krzesełka, zamykali oparcia na siedzisko, żeby nie gromadził się tam śnieg. I pilnowali, żeby oparcie podnieść, gdy ktoś chciał wjechać na górę. Na większości prywatnych stacji narciarskich powinni brać z państwowej Palenicy przykład. Zastanawiałem się, czy prywatyzacja jest dobrym pomysłem i jak zmieni się właściciel, troska o narciarzy nadal będzie standardem, czy najważniejsza stanie się pogoń za zyskiem za wszelką cenę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Chyba żartują! Cena za 4h wyższa niż w Białce i ja się pytam za co? Za niezapomniane wrażenia spaceru po feralnym mostku? Za to, że 1/3 "trasy rodzinnej" jest płaska jak stół? Za to, że samo dojechanie do tej trasy konieczne jest z wykonywaniem przesiadek między wyciągami? Wymieniać można by jeszcze długo... Przy takich absurdach jakie oferują połowa tej ceny to jest max. co warta jest jazda na Palenicy. Raczej moja noga tam w tym sezonie nie postanie.   :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

Wygląda na to że PKL pozwolił wciągnąć Palenice pod wspólny karnet TatrySki razem z Białką, Jurgowem i Kluszkowcami... Ma Dołączyć też Bachledowa Dolina na Słowacji.

Nie jest to dobra wiadomość. Ceny karnetów TatrySki są wyższe niż ubiegłoroczne na Palenicy (chociaż i tak były wysokie). Istnieje też ryzyko że gdy ludzie nie będą się już mieścić się na stokach w Białce to będą szukać okolicznych wyciągów na ten sam karnet... więc trafią i na Palenice i zrobi się tłok...  :( 

źródło: http://www.gazetakra...-sily,id,t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...