Skocz do zawartości

Palenica - Szczawnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

niestety, jutro jestem w pracy tak samo jak dziś co bardzo mnie boli widząc taką bajeczną pogode:) a co do przygotowania trasy. ostatnimi dniami trwało jeszcze naśnieżanie a właściwie dośnieżanie Fisowskiej jedynki i poniekąd tym można troszkę tłumaczyć przygotowanie trasy, gdyż cieżko zrobić idealny sztruksik gdy np. śnieży się do 6 rano a o 9 już się puszcza trasę. oczywiście jest wyjście z tej sytuacji czyli otwarcie trasy z opoźnieniem aż trasa będzie równiuteńka. dół już też chyba poszerzyli z tego co widziałem z balkonu w domu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Widziałem. Jeździłem! Pomimo kilku mankamentów byłem zachwycony tym co tam zastałem. Szybka kolej, nie ma marznięcia na ślimaczącym się wyciagu. Rozgrzewkowa Szafranówka (super przygotowana i szeroka). Piękne widoki z tarasu przy restauracji. Długa, ciekawa i doskonale przygotowana trasa rodzinna. Nawet w południe przy największej ilości ludzi nie było tam tłumów i dało się swobodnie jeździć. Palenica I przerosła moje oczekiwania. To jest jak nic czarna trasa i tak powinna być oznakowana. Przy niezłym nachyleniu trudność podnosi mała szerokość i zakręty oraz podnoszące adrenalinę nierównomierne ukszałtowanie trasy, czyli taka "pagórkowatość" albo garbatość występująca na szerokości. I nie do końca równe wyratrakowanie, co zapewne jest wynikiem tej garbatości trasy i robią się dziury. Dwa pierwsze zjazdu należy chyba przeznaczać na rekonesans i dokładne zlustrowanie, tak żeby sobie krzywdy nie zrobić. Co do poszerzenia dołu to nie wiem jak powinno być, ale nie odczułem tam żadnego zwężenia. Reasumując wyjazd oceniam za bardzo udany i szczerze polecam. Każdy tam sobie pojeździ poczatkujący i zaawansowany. Najwększe mankamenty? Wypłaszczenie na końcu z tym cholernym dojazdem do mostka i przeprawa przez niego. Drogi parking. Chyba najdroższy w Europie, za 8 godzin zapłaciliśmy 12 zł!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mostku, to faktycznie dziwię się, że dotychczas nikt nie pomyślał żeby zbudować nowy bądź zmodernizować istniejący tworząc łagodniejszy i szerszy dojazd do dolnej stacji, tak żeby można było choćby kijkami się odepchnąć, albo krokiem łyżwowym dojechać, aczkolwiek dzięki temu jest mniej ludzi na stoku i co ważne mało deskarzy bo dla nich to już sporo do przejścia na nogach ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi parking. Chyba najdroższy w Europie, za 8 godzin zapłaciliśmy 12 zł!!!

W Karpaczu jest po 17 zł i to bez względu czy na 1 h na 12h. Szczerze mówiąc to Twój komentarz to chyba sarkazm. Zna parkingi w Polsce gdzie za 8h zapłaciłbyś od 40 zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA: W najbliższe niedziele tj. 5 i12 lutego trasa narciarska Palenica I [FIS] będzie zamknięta do godz. 14.00. Powodem są ogólnodostępne zawody narciarskie [slalom gigant]. W dniu 12.02 odbędzie się "Puchar Palenicy"a 05.02"Mistrzostwa Polski Amatorów". Szczegółowe informacje na stronach www.pkl.pl http://www.pkl.pl/index.php?id=76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Sprawdziłem. Było super. Ja pominę to, że o 9 rano trasy przygotowane perfekcyjnie. Ale pozytywnie zaskoczył mnie stan tych tras później. Jeździłem do 17 i cały czas było twardo i szybko. Palenica zaczyna być moją ulubioną stacją narciarską w małopolsce. I jeszcze odkryłem doskonałe miejsce na parkowanie samochodu za darmo:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiesz ze nie bylem juz jakieś z dwa tygodnie na palenicy:) w tamtym tygodniu byłem w Austri na Polish Freeride Open, a w tym na gubałowce troche poświrować na stare lata w snow parku :) jednyka z wyglada bardzo dobrze z mojego balkonu. tylko nie wiem jak jest z dojazdem. bo jak by dojazd wytrzymał to jazda moze być do kwietnia nawet. córa w której klasie jest?? fajny wynik, ale najgorszy z najlepszych, bo tuż za pudłem :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...