Skocz do zawartości

Palenica - Szczawnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Wiertar podpowiedz jak tam wygląda na Palenicy? Jest po co przyjeżdżać? Czy może Kluszkowce lepiej? Pozdrawiam ZOsia

w szczawnicy pusto, także można się pojeździć do woli. otwarta szafranówka i rodzinna, warunki dobre a weekand będą pewnie lepsze bo ma w końcu mróz chwycić. a w kluszkowcach to po tej reorganizacji mi sie wcale nie podoba;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna ruszy prawdopodobnie w weekand, naśnieżają caly czas i na dobrą sprawe i na moje oko mogli by wcześniej otworzyć, no ale.... trasy są przygotowane bdb ale szczerze, to niech Słowacy biorą Palenice w swoje rece jak najszybciej. mają pomysły, pieniadze i myśle ze dzieki nim Szczawnica i Palenica dużo by zyskała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu w czwartek napisze ci co i jak ludzi jest mało w porównaniu np do poprzednich sezonów, chodzi szafranówka i rodzinna a tłumów na stoku nie ma. a z przygotowaniem tras wyglada to tak że zalezy na kogo akurat trafisz, bo jeden jest taki że zrobi stół bilardowy(bez dziur;)) a drugi zrobi żeby było ino ino:) oczywiście jest ich wiecej niż dwóch ale napisałem tak żeby ładnie zobrazować nikogo nie uraźić;) ale poniżej pewnej granicy nie schodza,trasy zawsze są dobrze przygotowane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z przygotowaniem tras wyglada to tak że zalezy na kogo akurat trafisz, bo jeden jest taki że zrobi stół bilardowy(bez dziur;)) a drugi zrobi żeby było ino ino:)

Potwierdzam, szkoda że nie bywają tutaj (ratrakowi), pewnie zaprzątają sobie głowę tym, jak będzie pod nowym właścicielem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ludzie nie jadą do białki na narty tylko sie polansować:) jest masa innych dużo lepszych osrodków w Polsce gdzie godzinami nie stoisz w kolejce a trasy to naprawde trasy narciarskie a nie ośle łaczki.

Tylko nie podawaj jakie, bo będziemy stali w kolejkach ,a tak na marginesie to kiedy ruszy czerwona 1 na Palenicy? ta trasa bardzo przypadła mi do gustu,jest po prostu świetna ,a do ideału brakuje jej tylko długości ,chciałbym wyskoczyc do Szczawnicy na jakiś weekend ale jak nie otworzą 1 to nie jadę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czarna nie ruszyła, narazie równają trase wiec moze jutro beda odbiory, jak dobrze pojdzie.

no właśnie a ta trasa jest w końcu czrna czy czerwona ? bo wg mnie raczej czarna mimo dobrego profilu i zawyczaj dobrych warunków panujących na niej jest to raczej trasa trudna,a na mapkach Palenicy zaznaczona jako czerwona.Może jakiś mały chwyt żeby nie przestraszyc potencjalnych klientów?Ja uważam tą trasę za jedną z najlepszych i najtrudniejszych w Polsce obok Bieńkuli i FIS na Skrzycznym, nie wspominam o Kasprowym,bo to inna bajka,ale takich tras mamy w sumie niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy co dla kogo znaczy czynna;) ja juz w sumie nia zjechalem w tym sezonie pewnie z 10 razy:) ale wracając do pytania to jeszcze nie, dziś jechałem i praktycznie wszystko gotowe, jeszcze tylko w paru miejscach siatki muszą uzupełnić. na samym dole tylko troche wąsko jest. jutro pewnie puszczą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą przejeżdżałem pod Palenicą, dół ogrodzony siatkami że strach jechać, tak wąsko - nie więcej jak pięć metrów. Brakuje śniegu, jest mróz a armatki nie chodzą, dziwna polityka panuje na Palenicy, choć właściwie nie ma się co dziwić, państwowa kolej, państwowi pracownicy. Czy się stoi, czy się leży, pięć tysięcy się należy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak ten mróz dzisiaj i w ostatnich dniach był raczej niewielki, a ma to wpływ na wydajność i opłacalność śnieżenia, także nie sądziłbym raczej że przyczyną jest zwykłe lenistwo pracowników, zima nas nie rozpieszcza... dopiero co przyszła, dobrze że chociaż z naturalnym śniegiem. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj obsługa Palenicy pobiła rekord w niechlujnym przygotowaniu jedynki, pozostałe trasy też nie były rewelacyjne, zresztą jak zawsze. Na jedynce zostawili góry 2-metrowe po armatkach, jedną przed pierwszym zakrętem w prawo, a drugą na dole na zwężeniu. Lubię tam ostro jechać, gdybym kontrolnie nie sprawdził podczas pierwszego przejazdu to mógłbym przelecieć nad siatkami i w lesie wylądować. Nie wyratrakowane, góry, potęzne dziury, a na koniec zbrylony stok. Żenada, jest coraz gorzej. Mam nadzieję że na przyszły rok nie spotkam nikogo z obecnej obługi. Szafranówka oczywiście nie jest czynna w całości. Taki dobry ośrodek tak zmarnować, aż się nie chce pisać.

Użytkownik labas edytował ten post 27 styczeń 2012 - 15:04

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W planach mam odwiedzenie tej stacji, może w najbliższy wtorek bym się wybrał? Jednak przerażają mnie niepochlebne opinie i cięgi, jakie obsługa zbiera za przygotowanie tras. Głównie chicałbym jeździć na FIS-owskiej. Dletego bardzo proszę stałych bywalców o info. Warto marnować dzień urlopu na Palenicę, czy może lepiej wybrać się na sprawdzone stoki (np Kasina), gdzie na pewno będą doskonałe warunki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...