Skocz do zawartości

Palenica - Szczawnica


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
Byłem dziś na Palenicy, warunki dobre, ale jak zwykle strasznie dużo lodu. Rano jeszcze w porządku, ale potem na rodzinnej robiło się co raz gorzej i pod koniec było już lodowisko (ja lubię takie coś, ale wolałbym twardy śnieg, niż lód xD) i w połączeniu z tłokiem i początkującymi narciarzami wyglądało to czasem trochę komicznie :) Stroma trasa bardzo dobra ale od połowy, ponieważ na początku strasznie dużo lodu. Końcówkę tej trasy można było przejechać na pełnej prędkości, bo było bardzo równo. Na jednym z orczyków na Szafranówce co chwilę coś się psuło (chyba lina spadała lub się zacinała na jednym słupie), ponieważ co chwilę wyciąg stawał na kilka minut i tworzyły się kolejki. Ogólnie wyjazd udany, ale początkującym nie polecam tej stacji. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Zawody są tylko w sobotę, możesz się zabrać ze mną na Łomnicę, córki sobie życzą Francuskiej Muldy

To dziwne,bo na stronie podają,że trasa będzie nieczynna 18 i 19 lutego? Dziękuję za zaproszenie i jeśli o mnie chodzi, to z chęcią bym skorzystał,ale jedziemy w kilka osób i muszę się dostosować do grupy,a sam raczej takiego pomysłu nie przeforsuję,szkoda,bo Łomnica to już coś:) ale widzę,że na Łomnickim Siodle jest tylko 70 cm śniegu,jak na tą trasę, a tym bardziej na Francuską Muldę to mało
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak jeździsz z mojego doświadczenia wiem, że na punkty się raczej nie opłaca kupować karnetów. Kiedyś policzyłem ile razy zjechałem (akurat na innym stoku) i mi wyszło, że gdybym wziął punkty to bym zapłacił 3 razy więcej niż za czasówkę. Jeżeli nie będzie dużych kolejek to nawet przy spokojnej jeździe w 4 godziny powinieneś zjechać 10 razy. Pozdrawiam i miłej jazdy życzę :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jak jeździsz. Palenica II wcale nie jest taką rodzina jak by się mogło wydawać:) sa dwa ostrzejsze momenty, ale reszta jest już w sumie łagodna. przyjmijmy że jeden zjazd Palenica II to 70 pkt(50 kolej + 20 orczyk) x 7 równa sie 490pkt czyli 49zł więc ja uważasz że dasz rade więcej to bierz po południowy karnet 13-17, jeżeli nie to punkty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszły weekend po raz pierwszy,ale mam nadzieję nie ostatni ,miałem okazję pojeździć na Palenicy. Jak zawsze Szczawnica mnie nie zawiodła, to miejsce wyjątkowo mnie uspokaja i relaksuje,a odnośnie nart:mimo bardzo zmiennych warunków świetnie przygotowane trasy, twardo,bez muld,mało ludzi, przystępne ceny pyszne lane piwko w restauracji pod wyciągiem i przede wszystkim obie główne trasy bardzo ciekawe i na prawdę warte polecenia,ale żeby nie było tak kolorowo...ach ten mostek!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Palenica dla początkującego jest ok, z wyjątkiem czerwonej. Najlepsze będą trasy niebieskie z orczykami oraz najdłuższa, która łączy się z czerwoną i dojeżdża do mostka. Osobiście nie przepadam za tym stokiem. Strata czasu na dojazd do mostka oraz wyciągu (jeżeli chodzi o główne trasy). Dla początkującego zdecydowanie poleciłbym Kotelnice lub Spytkowice. Lód związany jest głównie z długoterminową pogodą. Plusowa temperatura powoduje, że jest bardziej przyjazny dla krawędzi. Mimo opadu to i tak na stromych odcinkach, świeży śnieg jest zmiatany na boki i zdzierany przez snowboardzistów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...