Skocz do zawartości

Tylicz - Top-Ski


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Tylicz - Top-Ski Wyciąg narciarski TOP-SKI oferuje: • Atrakcyjne ceny • Naukę jazdy na nartach Strona ośrodka: http://adresstrony.pl Położenie Dojazd Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Noclegi Trasy TOP-SKI I - podwójny orczyk • Stok wschodni • Długość: 705m • Różnica wysokości: 145m Długość tras • 800m trasa zjazdowa nr 1, oświetlona • 900m nartostrada nr2 • 1000 trasa zjazdowa nr3 TOP-SKI II - pojedynczy orczyk - talerzyk • Stok północny • Długość wyciągu: 360m • Różnica wysokości: 80m TOP-SKI II - pojedynczy orczyk - teleskopowy • Stok północny • Długość wyciągu: 390m • Różnica wysokości: 80m Długość tras • 400m trasa zjazdowa nr 2, oświetlona Ceny (cennik karnetów itp) Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Jest to najnowszy, a zarazem największy ośrodek w Tyliczu. Mają dwie wypożyczalnie. Przy większej grupie można dostać upusty zarówno w wypożyczalni jak i na karnety. Trasa czerwona(800m) - na początku jest płaska(ale szeroka) potem kawałeczek jest stroma i dalej raczej niebieska. Trasa niebieska po lewej stronie ma fajną ściankę;), ale po zjeździe trzeba trochę podejść pod górkę do wyciągu:(. Trasa niebieska po prawej połączona jest z drugą częścią ośrodka, na minus po zjeździe też trzeba trochę podejść do wyciągu:( Trasy przy krótszych wyciągach są znakomite do nauki - bardzo szerokie i idealne nachylenie;) Mają chyba jako jedyni w Tyliczu sztuczne naśnieżanie. Jest też zaplecze gastronomiczne, przy obu wyciągach. Na PLUS - zniżki dla studentów przy zakupie karnetów czasowych:) Pozdrawiam cg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dodaje link do strony tego wyciągu: http://www.krynica.com.pl/topski/

Szkoda tylko, że na tej stronie nie ma żadnej informacji o warunkach:(. Jeżeli kogoś interesuje to przy krótkich wyciągach otwarta jest trasa nr 1(ta pomiędzy wyciągami) - warunki dobre. Na trasie nr 2 (po prawej stronie wyciągów) ustawiony jest snowpark, ale trasa jest zamknięta. Przy dłuższym wyciągu(orczyku) otwarta jest trasa czerwona ale warunki są tragiczne - dużo oblodzeń i masę kamieni(po jednym zjeździe narty wyglądały tragicznie). Niby jest też otwarta trasa niebieska, ta po prawej stronie orczyka łącząca obie części ośrodka. Ale wygląda jeszcze gorzej niż czerwona - kamienie i przetarcia. Ogólnie ten ośrodek poznałem 4 lata temu i od tego czasu sporo się zmieniło. Wprowadzili bramki, zbudowali snowpark i poszerzyli zaplecze gastronomiczne przy krótszych wyciągach. Mogliby jeszcze lepiej zadbać o parkingi, bo wyglądają tragicznie. Duży plus parking jest bezpłatny. Powinni też rozszerzyć ofertę karnetów czasowych np. od 9 do 19. Zniżki dla studentów są tylko dla urodzonych przed 87r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak troche z innej beczki moze wiecie jaka jest duza stacjia narciarska oczywiscie na Slowacji kolo Tylicza

Przerabiałem ten sam temat;) i... muszę Cię zmartwić - po stronie słowackiej nie ma nic ciekawego. Najbliższy wiekszy ośrodek to pewnie www.skidrienica.sk ale oddalony jest od Tylicza tak 60-70km. Do tego jeszcze nie otworzyli tej fajniejszej części. Chociaż dojazd nie jest taki zły. Pozdrawiam cg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='major']Dzieki za podpowiedz, wlasnie dzis siedzialem i przegladalem i masz racje :) Znalazlem jeszcze Tatrzańską Łomnicą w podobnej odleglosci ja drenice. Cegreg a byles wlasnie w Tyliczu? Mamy tam juz wynajete kwatery ale jazde przewidujemy na Jaworzynie i jakies wypac wlasnie na Słowacje. Moze bys mi polecil inne rozwiazanie[/QUOT] Byłem ostatnio przez 6 dni w Tyliczu. Miałem jednego dnia wybrać się na tą Drenice, przy okazji pobytu na Słowacji, ale otworzyli tylko jedną cześć więc się nie opłacało. My jeździliśmy na Jaworzynie, Słotwinach, Wierchomli i jedno popołudnie w Tyliczu na TopSki. Na TopSki jest taki fajny popołudniowy karnet za 35zł. Do Wierchomli jest około 40km, ale też warto się wybrać na jeden dzień. Jeżeli jesteście bardziej doświadczonymi narciarzami to zdecydowanie Jaworzyna. P.S. W Tyliczu jest taka fajna Karczma (wiejska chata czy jakoś tak) - POLECAM!! fajny klimat, tylko jedzenie jest dość drogie. Jeżeli lubicie klimat PRL-u to polecam restauracje Ornawa (czy jakoś tak) - taniej niż w tej karczmie ale trochę hardkorowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 rok później...
Spędzając pierwszy dzień zimowego urlopu w Krynicy wybór padł na dawno nie opisywaną tu stację narciarską Tylicz. O 9 rano przywitał nas niezły mrozik -18 C i działająca nowa kanapa 3 osobowa. Do godziny 11.30 praktycznie bez większych kolejek. Po 12 zrobiliśmy sobie przerwę do 15, bo najechało się sporo narciarzy. Popołudniem na trasach sporo kamieni pomimo tego, że śniegu sporo oraz dużo oblodzeń. Pozytywnym zaskoczeniem jest cena karnetu całodniowego od 9 do 19 za 65PLN. Na plus Parkingi darmowe, spora ilość raczej łagodnych tras do wyboru (ponad 5km tras jak podaje właściciel), dobra infrastruktura pod stokiem, fajne widoki, brakuje tylko jeszcze jednej kanapy od strony trasy nr.1 i było by pięknie. Na minus: O dziwo sporo drobnych kamieni na trasach, które wyszły po dwóch - trzech godzinach. pozdrawiam

Użytkownik grzegorzf edytował ten post 29 styczeń 2012 - 22:38

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Nie wiem czy to odpowiedni wątek, bo nazwy ośrodków się pozmieniały, ale chciałbym opisać mój pobyt w stacji Tylicz Ski - https://www.tylicz.ski/

 

Jestem dość regularnie w Krynicy (rodzina). Wpadłem w szybkie odwiedziny przed nowym rokiem, oczywiście zabierając ze sobą narty :) Cel był oczywisty - Jaworzyna, ewentualnie na rozgrzewkę Słotwiny lub Henryk. Jaworzyna odpadła, bo dla mnie nieczynna 4-ka, 2a i 6 to zmarnowany karnet :P Henryk nieczynna góra, a na Słotwinach jakoś tłoczno (chociaż nie tak jak na Jaworzynie). Tak wylądowaliśmy w Tyliczu, a że godzina była wczesna, coś po 8:00 (nie rozumiem, dlaczego wszystkie stacje w tym rejonie startują dopiero od 9:00) to mogliśmy obejrzeć na spokojnie dwa popularne w Tyliczu środki. Tylicz Ski i Master Ski. Master odpadł, bo wydał nam się zbyt łagodny, a obecna pogoda nie dawała szans na twardy sztruks. Stąd decyzja, że zostajemy na Tylicz Ski. Pierwszy dzień tak nam się spodobał, że drugiego dnia wybraliśmy ten ośrodek ponownie. 

 

Górka nie za duża, bo ma coś ponad 700mnpm, ale wykorzystana bardzo dobrze. Sporo tras jak na taki pagórek, różnorodnych i w większości prowadzonych w lesie. Prawdziwe trasy, a nie tylko kreski na mapie :) Ośrodek składa się jakby z dwóch części. Główna posiada najlepsze trasy (najdłuższa ok 1km), ale najgorszy wyciąg - 3 osobowe krzesełko, dość wolne. Jest to największy "spowalniacz" w tym ośrodku bo przy większym natłoku powoduje, że trasy stają się puste, a kolejka do wyciągu rośnie. W drugiej części jest pod tym względem lepiej, bo jest nowa 4 osobowa, wyprzęgana kanapa oraz po drugiej stronie talerzyk o tej samej długości (jest jeszcze jeden krótszy talerzyk i taśma dla dzieci) Trasa choć świetna, nieco łagodna ale bardzo szeroka, to niestety krótka (ok 400m). Mimo wszystko możliwość przemieszczania się między wyciągami powoduje, że jazda się nie nudzi. Do tego leśne trasy budują naprawdę fajny, górski klimat. Uwielbiam takie miejsca :)

 

Co mnie jeszcze urzekło? Obsługa. Dawno nie spotkałem tak miłej obsługi. Wszyscy uczynni i pomocni. Zwłaszcza obsługa wyciągów. Bardzo fajny pomysł to tablice informacyjne o stanie tras, zamontowane przed wyciągami i obsługiwane przez ratowników. Informacje przydatne, choć przesadzone ale w dobrą stronę - dla Tylicz Ski stan trasy "trudny" to taki jak w Szczyrku SMR "bardzo dobry" :) Na plus również ceny (np 60zł za 4h), darmowy parking, bankomat i całkiem sensowna gastronomia. 

 

Zdecydowanie polecam. Będąc w Krynicy, warto udać się te 10km do Tylicza. Stacja wg mnie znacznie ciekawsza od popularnych Słotwin. Kilka zdjęć na zachętę :)

Załączone miniatury

  • IMG_1391.jpg
  • IMG_1390.jpg
  • IMG_1389.jpg
  • IMG_1388.jpg
  • IMG_1384.jpg
  • IMG_1381.jpg
  • IMG_1372.jpg
  • IMG_1370.jpg
  • IMG_1368.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No i po ponad roku znowu zawitałem na Tylicz Ski. Moja opinia co do tego ośrodka nie zmieniła się. Fantastyczna obsługa i rzetelne podejście do informowania o stanie tras (informacje na bierząco na oldskulowej, "analogowej" tablicy). A warunki? Jak na taką górkę, to wręcz fantastyczne. Śniegu ile trzeba, przygotowanie tras wzorowe. Tylko jeden mały problem... Po zamknięciu Jaworzyny z powodu zbyt silnego wiatru, do Tylicza zjechała się chyba cała Krynica. Jeszcze tam tylu ludzi nie widziałem. Niestety 3 osobowe krzesło nie wyrabia przy takiej ilości i efekt jest taki, że na trasie nie ma nikogo, a pod wyciągiem kolejki na 15-20 minut stania. Mocno kibicuje by modernizacja tego krzesła się udała. Będzie naprawdę sztos SN z klimatem :) 

 

W przeciwieństwie do regionu śląskiego, ceny nie zmieniły się w tym sezonie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziś po długiej drodze (czasowo, nie kilometrowo), postanowiłem odpocząć. A wiadomo, że jak odpoczynek, to najlepszy na nartach. Padło na Tylicz Ski, po pierwsze mieszkam dość blisko stoku, po drugie karnet wieczorny za 35 zł ważny od 15 do 20 zrobił swoje. Otwarte główne trasy, dwie kanapy i wszelkie do nich dojazdy i zjazdy. Trasy momentami dość mocno zwężone. Jeszcze trochę śniegu muszą wyprodukować. 

Tak wygląda cennik.

IMG-20211210-184508.jpg

Tyle ludzi (po 19:00 już więcej).

IMG-20211210-170409.jpg

Stok przygotowany bardzo dobrze.

IMG-20211210-170632.jpg

Naprawdę dobrze to wygląda.

IMG-20211210-170718.jpg

W oddali Master Ski.

IMG-20211210-171221.jpg

Wszystkie trasy, przejazdy, dojazdy, trzymają się bardzo dobrze.

IMG-20211210-174806.jpg

Stok dobrze trzymał do końca.

IMG-20211210-183405.jpg

Ratraki w pogotowiu.

IMG-20211210-183410.jpg

Na koniec taka ciekawostka, Pan wyprowadzał psy na spacer. Jednego na smyczy, ten w pewnym momencie "wyrwał" i o mały włos, narciarz zostałby ścięty przez tą smycz. 

 IMG-20211210-171816.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dziś spacerując po okolicznych górach, podszedłem na Tylicz Ski. Tam bardzo dużo prac ziemnych, zmieniają dojazd do kanapy. 

Tu widać pierwsze efekty prac. Zdemontowane oświetlenie.

DSC-4679.jpg

Im dalej, tym więcej prac.

DSC-4681.jpg

Tu widać jak zmienia się stok.

DSC-4683.jpg

Widać nową niweletę. 

DSC-4685.jpg

A tak będzie wyglądał dojazd do kanapy.

DSC-4687.jpg

I w szerszej perspektywie. Zdecydowanie więcej miejsca na dole.

DSC-4688.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, moruniek napisał:

Dziś spacerując po okolicznych górach, podszedłem na Tylicz Ski. Tam bardzo dużo prac ziemnych, zmieniają dojazd do kanapy. 

Tu widać pierwsze efekty prac. Zdemontowane oświetlenie.

DSC-4679.jpg

Im dalej, tym więcej prac.

DSC-4681.jpg

Tu widać jak zmienia się stok.

DSC-4683.jpg

Widać nową niweletę. 

DSC-4685.jpg

A tak będzie wyglądał dojazd do kanapy.

DSC-4687.jpg

I w szerszej perspektywie. Zdecydowanie więcej miejsca na dole.

DSC-4688.jpg

Cieszę się ze są środki na inwestycje. Oznacza to, ze możemy szykować się na dobry sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, grimson napisał:

Cieszę się ze są środki na inwestycje. Oznacza to, ze możemy szykować się na dobry sezon.

W Tyliczu Master stawia nową kanapę, w Krynicy na Jaworzynie nowa kanapa, Słotwiny też jakieś prace ziemne. Wcześniej wstawiałem zdjęcia do odpowiednich wątków. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

A ja obstawiam, że poszły armatki .. trochę późno dzwonić 🙂 pytając co i jak ale skoro jakiś minus z tendencją do utrzymania się pojawił się w lokalnej prognozie to Bartek nie odpuści 🙂 .. jeżeli chodzi o przygotowanie na początek sezonu i ogólną pielęgnację tras - zero minerałów, dobre mapowanie pokrywy i zarzadzanie tym co jest - Mistrz .. 

Pisane z perspektywy chyba 19 okresów świątecznych w Tyliczu ..z początkiem kiedy jeszcze Master-ski było Wzgórzem Szubienicznym a  Tylicz-ski było orczykiem 😄 ...

.. I bardzo proszę nie deptać piesy jak stoi w kolejce do krzesła aby pilnować dzieciaków na starcie - czas pandemii ją nieco rozpieścił, jeździła krzesłem częściej niż kadra 😄, w tym sezonie też chyba nie odpuści 😉.

Ekipa z Tylicz-ski również sympatyczna - wjazd przed otwarciem skuterem żeby wygrodzic bezpiecznie stok i coś postawić- pełna profeska, dziękuję. 

W dobie ekspansji Krynicy mało kto pamięta, że Tylicz, jako naturalny szlak z Małopolski na południe ma piękną i ciekawą historię.. polecam poznać przy okazji narciarskich wojaży. Jakby ktoś potrzebował świetnego przewodnika po okolicy przekażę kontakt na priv. 

M.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W ofercie Tylicza sympatyczna nowość czyli Centrum testowe Nordica .. dla chętnych spróbowania różnych kombinacji sprzętowych miejsce godne uwagi.. lokalizacja : po drodze z Krynicy do Tylicza.

(Telemarkowego sprzętu nie mają 😉 )

M.

 

 

received_1223337228561571.jpeg

Edytowane przez Marxx74x
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...