Skocz do zawartości

SALOMON E S/MAX W1O, narty dla średniozaawansowanego?


P25ala

Rekomendowane odpowiedzi

Hej 

Szukam dla siebie nart na wymianę (najlepiej damskich mało kolorowych 😅), zainteresowały mnie SALOMON E S/MAX W1O w rozmiarze 155cm, mam 164cm wzrostu. Do tej pory jeździłam na Cloudach 11 xt 148 (wiem, że za małe, ale jakoś nie po drodze mi było z kupnem nowych) i w zasadzie one są bardzo fajne, ale wolałabym coś sztywniejszego i dłuższego. Miałam przyjemność również z Blizzard Racing GS IQ Junior-Race w rozmiarze 156cm i one też ludzkie, ale miały zdecydowanie za duży promień skrętu jak na mój gust i miałam odczucie, że są trochę długie z tyłu, dodatkowo jak byłam już po kilku godzinach jazdy traciłam momentami nad nimi kontrole. Oprócz W10 patrzyłam jeszcze na S/MAX BLAST WOMEN 155cm i ATOMIC CLOUD C12 SERVO 154 cm. Oceniłabym się jako średniozaawansowany, z czerwonej zjechać zjadę bez większych problemów, ale jak już stok jest bardziej niż mniej rozwalony to momentami bardziej niż jazdę przypomina to zsuwanie się. Raczej bym szła w W10 ze względu też na to, że na stoku jestem po 6-7h i obawiam się, że w przypadku zbyt mocnych nart po 3 nie będę w stanie ich kontrolować na tyle na ile bym chciała, a walka o życie to raczej zerowa przyjemność z jazdy.

Edytowane przez P25ala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • P25ala zmienił tytuł na SALOMON E S/MAX W1O, narty dla średniozaawansowanego?

Cześć

Jako, że nikt się nie kwapi to coś napiszę i z góry przepraszam - bo nie tego oczekujesz.

Jedyną drogą aby móc "kontrolować" każdą nartę i nie zsuwać się jest... nauczyć się porządnie jeździć. Żadna narta tego nie załatwi ani nie ułatwi Ci jazdy w stopniu pozwalającym czuć się swobodnie. Narty masz - takie czy inne ale są - więc proponuję kasę przeznaczyć na szkolenie.

Wierz mi to jedyna sensowna droga aby była rzeczywista przyjemność z jazdy.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...