Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cały czas są busy do Kużnic. Opcja z Nosalem jest jak najbardziej ciekawa. Co do Goryczkowej to tydzień temu w niektórych miejscach były przetarcia (krótkie rękawy na dole). a tak to było ok. Co o nartostrady przez gąsienicową to chyba nie była przygotowywana. takze zjazd do Kużnic przez nartostradę z Goryczkowej. aha przy kolejce najlepiej jak najwczesniej. jesli zdecydujesz sie na 11,12 to chyba nie warto jechac :). A i przygotuj sie finansowo. w tym roku Kasprowy to nie tania przyjemnosc. Jesli jestes uczniem, studentem pamietaj o legitymacji. wjazd kolejka masz 5 zł. taniej. pozdrawiam. i miłego szusowania na tych ładnych trasach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiem może i tak ... jak byłem na sylwestra w Zakopanem to jeźdizlem na Nosalu. 31grudnia wjeżdżam na krzesełko i jacyś ludzie rozmawiają o ukraincu ktory zabił się na skałkach. Ta nartostrada do kuźnic idzie przez te skałki moze ?? Jesli tak to nieskozystam z tej opcji. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nartostrada zaczyna się przy górnej stacji krzesełka. Jak z niego wysiądziesz to zobaczysz po lewej stronie (patrząc od dołu) szlak prowadzący w las. Nie jest ani trudny ani niebezpieczny, moja żona która dopiero uczyła się jeździć przejechała tę trasę bez problemu. Pod sam koniec chyba rzeczywiście łączy się z nartostradą z Gąsiennicowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to wiem gdzie to jest ach to dzieki za info. A jaka długa ejst ta droga przez las od nosala do gorczykowej ?? Bo ja mam taki myk zeby wjechac na nosal zjechac tym szlakiem na gorczykowa i przy gorczykowej powinna byc kasa i tam bym sobie kupił karnet na gorczykowa i gąsienicowa . bym niemusiał stac 6 godizn w kolejce do wagonika. Czy się myle ?? Jesli tak to porsze wyprostowac to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acha to wiem gdzie to jest ach to dzieki za info. A jaka długa ejst ta droga przez las od nosala do gorczykowej ?? Bo ja mam taki myk zeby wjechac na nosal zjechac tym szlakiem na gorczykowa i przy gorczykowej powinna byc kasa i tam bym sobie kupił karnet na gorczykowa i gąsienicowa . bym niemusiał stac 6 godizn w kolejce do wagonika. Czy się myle ?? Jesli tak to porsze wyprostowac to.

Jeśli chcesz podchodzić do Goryczkowej to wjechanie na Nosal nic Ci nie da, bo jak z niego zjedziesz to i tak wylądujesz w Kuźnicach. Myk z nartostradą z Nosala podałem tylko jako opcję dotarcia do Kuźnic.

Nosala na Goryczkową to nasuwa mi się lepszy pomysł: jakby tak wybudować takie fajne 6 osobowe szybkie kszesła na szczyt Krokwi, stamtąd w dół przez Kalatówki i już jesteś prawie na Goryczkowej. Ale by była jazda? Pozdrawiam Janusz

"prawie" to jeszcze ok. 30 min podchodzenia z nartami na plecach od Kalatówek. Tylko że z Krokwi to musiałbyś zjeżdżać przez las i skałki o ile pamiętam...:o BTW: Mamy jeszcze wyciąg w Suchym Żlebie, można sobie podchodzenie do Goryczkowej rozłożyć na dwa razy: najpierw na Kalatówki, tam pojeździć trochę w Suchym (ewentualnie zostawić słabiej jeżdżące towarzystwo bo to stok dla początkujących) i potem iść na Goryczkową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy na Kasprowy można wjechać bez kolejki? Znalazłem stronę gdzie bilety są trochę droższe, ale można się dostać bez kolejki jednak z tego co doczytałem trzeba wykupić instruktora narciarstwa, a tego mi nie trzeba... Znacie jakieś innego tego typu konika? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malga50 wybierz się na Nosal na te mniejsze wyciągi. 2 3 4 i 5 powina byc dla Ciebie w sam raz. Uczyłem się na tych stokach i teraz latam juz z całego nosala :D. Jesli nie nosal to wybierz się pod wielka krokeiw stok krótki ale łagodny dla początkujących. Ceny masz podane na www.nosal.pl i stok pod skocznią to http://www.zakopanegigant.pl/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Orientuje sie ktos jakie na kasprowym warunki?

czołem, jestem w zakopanem akurat, dzis wieje halny i wyciagi na kasprowym nie dzialaly, ale sniegu jest sporo - w sobote i niedziele jezdzilo sie bardzo fajnie. dzis podchodzilem pod gasienicowa na skitourach ale wiatr byl tak silny, ze przewracal mnie - musialem zawrocic przy dolnej stacji krzeselek na hali gasienicowej. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha również w sobotę bylem na Kasprowym, w Kuźnicach bylem pare minut po 9 i do kasy żywego ducha, gościówka się krząta, mnie zobaczyła (no grupkę 7 osóB) zdziwiona... Ok do kolejki czekamy, z nami 4 osoby inne... Wjeżdżamy na gore, a tam mgła, ze na 5 m nic nie widać, ale postaliśmy i po 10 minutach wszystko przeszło, kupiłem całodzienny na gąsienicowa i jeździłem, jedyną niedogodnością było to, że były jakieś zawody ;/ I tylko pól stoku było otwarte, ale ogólnie ok ;) Potem objechało się Kasprowy do okoła i na goryczkową, a tam już prostą drogą do kuźnic... Powiem jedno- 7 godzin na Kasprowym meczy jak cholera, a mały Tymbark za 7zł zwala z nóg ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
na Kasprowym nie jeździłem ale z obserwacji wygląda to tak, że dojeżdżasz do ronda, od którego odchodzi droga do Kuźnic i skręcasz w prawo (jadąc z dołu od centrum lub przed rondem jadąc od strony Wielkiej Krokwi)-tu jest parking wzdłuż ulicy). Widziałem, że miłośnicy nart tu zakładali swoje plastikowe buciki i przesiadali się do busa z nartami (bez pokrowców). Dalej to już tylko jazda i zpowrotem analogicznie. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zima powoli odchodzi dlatego do jazdy zostanie pewnie tylko Kasprowy, a że nigdy tam nie byłem z nartami zadaję pytanie jak to w ogóle zorganizować? Do Zakopca przyjadę samochodem i co? gdzie go zostawić bo rozumiem, że do Kuźnic se neda dojechać furą. Co z butami i nartami - brać na plecy i pchać się do busa? i co potem już na Kasprowym, gdzie zostawić normalne buty i pokrowce na narty i buty? Powiem szczerze, nie wiem jak to wszystko zorganizować - help me!

hej. samochód najlepiej zostawić na parkingu przy Rondzie. Przystanek busów jadących do Kuźnic (2-3 zł) masz w bezpośrednim sąsiedztwie. Plecak z butami wędruje z Tobą do busa, narty z reguły z tyłu pojazdu w specjalnym bagażniku :) Jedyna przechowalnia bagażu (2 zł) jest przy górnej stacji kolejki. Tam po przebraniu się możesz zostawić rzeczy i po całym dniu śmigania odebrać. Tylko pamiętaj, że jak kończysz jazdę po stronie kotła Goryczkowego, to po rzeczy musisz wrócić kawałek z buta przez kopułę szczytową Kasprowego. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...