Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

wlaśnie na fejsie PKL widać że ustawili giganta z pomiarem czasu dla każdego za free,

bardzo dobra inicjatywa

 

zapewne te szkolenia będą sie odbywać na tych samych tyczkach,

więc koszt szkolenia sprowadza się do kosztu trenera oraz karnetu

 

600zł szkolenie w tym:

100zł karnet

4h szkolenia na nartach z trenerem

0.5h videoanalizy

czyli wychodzi 110zł za 1h z indywidualnym trenerem,

może drogo może tanio, jeśli trener jest bardzo dobry w jeździe sportowej,

to może i oferta ciekawa,

ja wolę jednak tyczki w jeździe grupowej, tam wychodzi znacznie taniej (około 50-60zł za 1h)

a przekazywanie uwag jest również indywidualne

 

lunch to drobnostka - 40zł można policzyć :-)

Trochę drogo w porównaniu z tym http://www.skiforum....chgl-2504-2804/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W ten piątek byłem na Kasprowym i jeśli chodzi o pogodę było naprawdę super. Lampa cały dzień, ciepło i bez wiatru. Wszystkie 3 kolejki chodziły. Warunki śniegowe - bez tragedii (czyli już od ok. godz. 11:30-12 kartoflisko, na dodatek ze względu na dodatnią temperaturę, śnieg był mokry i ciężki, ale przynajmniej korzeni nie uświadczyłem). Stok przygotowany słabo - mimo że wjechałem kolejką z Kuźnic o 8, to już było mocno nierówno, a w nocy żadnych opadów nie było. Ludzi mało - w szczytowym momencie na Goryczkowej stałem 15 minut, na Gąsienicowej - bez kolejki. Cena - 138 zł za całodzienny karnet - wzięta totalnie z kosmosu, szczególnie biorąc pod uwagę przygotowanie tras i stan techniczny wyciągu na Goryczkowej. Niestety, ośrodek ten nie ma praktycznie żadnej konkurencji jeśli chodzi o jednodniowy wypad ze stolicy, więc pozostaje tylko zacisnąć zęby, nie skupiać się na minusach, nie porównywać nawet do Słowacji i cieszyć się jazdą. Od kilkunastu lat łudzę się, że wreszcie się ogarną i wyremontują Goryczkową i wezmą się za porządne przygotowanie stoków, ale chyba nie ma co na to liczyć w najbliższym czasie. A szkoda, bo widoki przepiękne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Ano lepszy. Podrożał ten wynalazek o nazwie "no limit", ale jeśli oba krzesła będą chodzić, to nie ma sensu z tego korzystać.
W wersji "krzesła + 1 wyjazd" wyjdzie nieco taniej niż zeszłoroczny (jedyny możliwy) "no limit".

 

Czy przy takich cenach KW jest stacją obleganą przez narciarzy?

 

Pozdro

Wiesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy takich cenach KW jest stacją obleganą przez narciarzy?


Jest, ale nie tak bardzo jak w czasach starej kolejki. Wtedy 20-30 minut stania w kolejce na Goryczkowej było częste. Teraz raczej na bieżąco się wyjeżdża,
choć krzesełka puste raczej nie jeżdżą. To oczywiście tyczy się weekendów przy relatywnie dobrej pogodzie. Czasem oczywiście zdarza się większe obłożenie.

Na marginesie... typowe użytkowanie narciarskie czyli wyjazd kolejką na szczyt i jazda na krzesełkach lekko staniało w stosunku do zeszłego sezonu.
Osobiście uważam za większy absurd wydawanie stówki na karnet w Białce (tak, wiem że to całodzienny od rana do nocy)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie będzie achtung,achtung

http://portaltatrzan...nione-przez-sad


O, i nawet na temat ktos napisal (:

ja tam nie weim, czy w tej biedzie i muzeum kustosz powinien byc goralski czy luksemburski - ale moementami argumenty sa mocne (:

'Według opinii starostwa tatrzańskiego użytkowanie tych terenów przez zagraniczną firmę może zagrażać obronności kraju.'
http://krakow.wyborc...l#ixzz3zDBCedyY

tu wiecej jest n/t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by napisać ,że nasz kraj jest światowym liderem prywatyzacji :lol: jaki rząd by nie był to sprzedawał co było pod ręką i na co byli chętni.

 

Nie tak dawno, pewien rząd pewnej pani, chciał w nocy,przypominam w nocy przegłosować ustawę o sprzedaży lasów państwowych ,ale brakło kilku głosów.Teraz Kodowcy krzyczą że to Pis nocami głosuje a oni się wczoraj urodzili :lol:

 

1427069809_ckzuop_600.jpg

 

 

1443305590_vcrgr5_600.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po środowych dużych opadach sytuacja wygląda wielce obiecująco. Dzisiaj (piątek) Gąsiennicowa chodziła, chmury i silny wiatr ale śniegu sporo. Na Goryczkowej pracowały ratraki może na dniach otworzą? Hala Goryczkowa co prawda zamknięta, ale przejezdna ;) Nartostrada do Kuźnic w idealnym stanie, zjechałem bez problemów od samego ronda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj standardowo do 1800 mgła i zero widoczności. Gąsienicowa spoko, trawers na Beskid ok ale nic nie było widać, błędnik wariował. Zbocza Beskidu - co chwila albo przewiane do szreni albo miękki śnieg. Goryczkowa wyglądała świetnie ale jechało się tak sobie, pasy twardo-miękko + brak jakiegokolwiek kontrastu powodowało ciągłe zachwiania równowagi. Nartostrada niżej ok. Zjazd teoretycznie do ronda ale już mi się nie chciało.

Jak ktoś dzisiaj pojechał to wygrał w totka. pzdr.

 

WP_20160213_09_50_23_Pro.jpg

WP_20160213_09_50_50_Pro.jpg

WP_20160213_09_51_38_Pro.jpg

WP_20160213_11_01_41_Pro.jpg

WP_20160213_12_31_10_Pro.jpg

WP_20160213_12_31_12_Pro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...