Skocz do zawartości

Kasprowy Wierch - Kolej Linowa


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawcie mnie prosze jesli sie myle, ale czy to prawda iz nie ma jednego dziennego skipassu na goryczkowa i gasienicowa ale za to sa 2 oddzielne i kazdy kosztuje 90zl ?!?! Czyli zeby w dzien pojezdzic sobie na obu to trzeba bagatela zaplacic 180zl ? + ewentualnie wjazd na kasprowy ... Przejazd punktowy - moze to wykupic kazdy i jak sie domyslam karta zlicza ilosc rzeczystiwych przejazdow, ktore potem sa mnozone przez cene jednego przejazdu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 447
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poprawcie mnie prosze jesli sie myle, ale czy to prawda iz nie ma jednego dziennego skipassu na goryczkowa i gasienicowa ale za to sa 2 oddzielne i kazdy kosztuje 90zl ?!?! Czyli zeby w dzien pojezdzic sobie na obu to trzeba bagatela zaplacic 180zl ? + ewentualnie wjazd na kasprowy ... Przejazd punktowy - moze to wykupic kazdy i jak sie domyslam karta zlicza ilosc rzeczystiwych przejazdow, ktore potem sa mnozone przez cene jednego przejazdu ?

Karty czasowe ważne są na obu krzesłach nie musisz kupować dwóch czasówek.Jeśli nie chcesz płacić za wjazd na Kasprowy zawsze można sobie zrobić spacerek do Goryczkowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy trasa z goryczkowej na sam dół jest dobrze oznakowana? (tzn. czy jesli pojede tam pierwszy raz to bez problemu i błądzenia zjade na dół) Pytanie nr. 2 gdzie mozna sprawdzic najbardziej wiarygodną pogodę na Kasprowym? (planuje sie tam wybrac we wtorek) oraz do ktorej mozna jezdzic, bo nigdzie na stronie nie widze tej informacji :P

Użytkownik lukas8295200 edytował ten post 28 styczeń 2012 - 18:20

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie się inną ścieżką, w zwykłych butach. Widziałem desperatów idących w butach narciarskich, ale wygodne to na pewno nie jest. Moja rada: zabierz jakieś troki, żeby przyczepić narty do plecaka, kijki w dłoń i zasuwasz. Alternatywnie nie śpij do południa, to wyjedziesz kolejką jak biały człowiek. Dziś przy super pogodzie i niby feryjnym weekendzie byłem w Kuźnicach ok. 8.40, a ok. 9.05 już byłem w wagoniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Czy trasa z goryczkowej na sam dół jest dobrze oznakowana? (tzn. czy jesli pojede tam pierwszy raz to bez problemu i błądzenia zjade na dół) Pytanie nr. 2 gdzie mozna sprawdzic najbardziej wiarygodną pogodę na Kasprowym? (planuje sie tam wybrac we wtorek) oraz do ktorej mozna jezdzic, bo nigdzie na stronie nie widze tej informacji :P

Do Kuźnic ciężko nie trafić. Choć jak się uprzesz, to możesz wylądować na Kondratowej. To już łatwiej minąć odjazd do dolnej stacji krzeseł. Przy pierwszym zjeździe trzymaj się prawej strony, a przy ostatnim nie pchaj się maksymalnie w lewo, to unikniesz obu "niebezpieczeństw" :) Tadek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukas8295200 Na tej trasie nie da się zbłądzić, jedziesz w dół, w dół i w dół... ;). Co do pogody, ciężko o wiarygodną prognozę tego co będzie się działo na Kasprowym, często sytuacja zmienia się tam nagle. @chytry88 Podchodzenie jodełką lub w butach narciarskich nie ma najmniejszego sensu! Zamęczysz się i upocisz. Narty na ramię, buty narciarskie w plecak i w butach trekkingowych pieszo pod góry - tak najlepiej ;). pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny? ;) Są tacy, co po tej jeździe "w dół, w dół i w dół..." lądują w Dolinie Cichej... :D A do Podbańskiej kawał drogi... Tadek

I to nie tylko narciarze :) - pamiętam opowieść pewnego TOPR'owca z Zakopanego który przyznał, iż kiedyś udało im się "wylądować" w Cichej nowiusieńkim ratrakiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ubierz się z sensem bo przy podejściu się zagotujesz, a na krześle zamrozisz :).

O, to ważna uwaga. Jakim tempem bym nie szedł, to zawsze mi było za gorąco na ostatnim odcinku, a potem 15 minut Syberii na krześle Goryczkowym. Tak, że kwestia ubioru nie jest taka prosta. --- A po tym weekendzie mogę powiedzieć, że jest bajecznie :) Mnóstwo śniegu, Gąsienicowa zrobiona w wersji "de luxe", nawet dolne zwężenia szersze niż zwykle. Goryczkowa też w bardzo dobrej formie, jedynie początkowa dojazdówka jakoś tak niechlujnie, krzywo zrobiona. Na nartostradzie, w lesie wszędzie czapy śniegu, przy takiej słonecznej i mroźnej pogodzie efekt jest niesamowity. No i wczoraj przed 9 czekałem w Kuźnicach jakieś 15-20 minut. Dziś dojście do kasy praktycznie z marszu. Dużo fajnego puchu, ale mocno polują...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...