Skocz do zawartości

Harenda - ośrodek narciarski


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

Zakopane - Harenda Krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka krótki opis ośrodka. Strona ośrodka: Harenda Położenie Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda Zakopane zlokalizowany jest na osiedlu Harenda w Zakopanem. Dojazd Do Ośrodka dojechać można wprost z drogi krajowej E 7 (Zakopianka) skręcając w prawo na wysokości stacji PKN Orlen na Ustupie drogą prowadzącą do dolnej stacji kolei. Z centrum Zakopanego jadąc ulicą Kasprowicza, skręcając w lewo, przez Spyrkówkę prosto na Harendę. Parkingi (Ilość miejsc, cena, odległość od stoku) PARKING nr 1 Darmowy parking, który pomieści 120 samochodów osobowych. PARKING nr 2 Darmowy parking, który pomieści 90 samochodów osobowych. PARKING nr 3 Parking przeznaczony dla pracowników obsługi oraz miejsce dla busów oraz TAXI dowożących na teren Ośrodka. Z tego miejsca kursować będzie darmowa linia Zakopane Centrum - Ośrodek Narciarsko Rekreacyjny Harenda. PARKING nr 4 Darmowy parking mieszczący 120 samochodów osobowych i do 20 autokarów. Miejscowości (krótka charakterystyka miejscowości w jakiej znajduje się ośrodek, lub miejscowości sąsiednich) Harenda położona jest na wysokości 770 m n.p.m. i od strony północno-zachodniej ograniczona przez grzbiet Gubałówki. Druga strona zbocza opada w kierunku Suchego potoku (ok. 780 m n.p.m.) a grzbiet obniża się do Poronina (ok. 600 m n.p.m.) Różnice wysokości zboczy wahają się od 174 do 210 m. Kolej wjeżdża z osiedla Harenda na szczyt wierchu Rafaczówki – stok południowo – wschodni. Noclegi Noclegi Trasy (liczba tras, długość tras, poziom trudności, mapki) Trasa Długość Różnica wzniesień Stopień trudności Czarna 900 m. 210 m. Trasa bardzo trudna Czerwona 1000 m. 210 m. Trasa trudna Zielona 500 m. 100 m. Trasa łatwa Zielona 250 m. 30 m. Trasa łatwa Zielona 100 m. 15 m. Trasa bardzo łatwa Niebieska 1 200 m. 210 m. Trasa średnio trudna Ceny (cennik karnetów itp) Cennik Kamera online (link do strony z kamerą online na stok) Kamera online Aktualne warunki (link do strony z aktualnymi warunkami) Serwis narciarski (czy jest/są serwisy narciarskie, + można coś więcej ceny, godziny itp) W pobliżu na razie nie ma Instruktorzy / Opieka nad dziećmi Szkoła narciarska Wyżywienie (gdzie można zjeść, jakie jedzenie, jakie ceny) Gastronomia Galeria zdjęć (link do galerii zdjęć z tego ośrodka) Galeria zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Stok z homologacją FIS, świetne nachylenie tylko dla zaawansowanych narciarzy (trasa czarna ).... Można by tak w niekończoność. A jednak. Ubiegły sezon narciarski nie był udany dla tego ośrodka. Pierwszym poważnym blędem były żywe kłamstwa jakie wypisywali na swojej stronie internetowej- warunki dobre i bardzo dobre. Wcale tak nie było. Świadczą o tym zdjęcia zrobione przez usera SkiForum.pl. Trasa czarna z tego co pamiętam nie była wogóle otwarta ( może była raz ale zamiast śniegu było błoto i kamienie... ) Jedyne co to życzyć im, że nadchodzący sezon będzie udany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje widzieć Harende (w lecie - tylko od dołu) i podzielam opinie przedmówców; przy sprzyjających warunkach śniegowych może być atrakcyjnie. Podstawowa zaleta, to dogodny dojazd - nie ma potrzeby przebijać się przez Zakopiec. A ceny ? Mogłyby być bardziej konkurencyjne.... . Ryki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszy weekend Grudnia rozpoczynamy sezon zimowy 2007/2008. Planujemy dobrą imprezę, na którą już dzisiaj wszystkich serdecznie zapraszamy! Harenda w lutym 2009 roku będzie jedną z aren Pucharu Europy kobiet w slalomie specjalnym! Dawno imprezy sportowej takiej rangi u nas nie było. W pierwszych dniach Września 2007 r. na zaproszenie Polskiego Związku Narciarskiego (PZN) i Tatrzańskiego Związku Narciarskiego (TZN) gościła w Zakopanem delegacja Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) w składzie Janez Flere i Markus Waldner. Delegaci FIS przyglądali się miejscom, gdzie można by rozegrać w Polsce zawody o randze Pucharu Europy i Świata. Kilka dni temu otrzymaliśmy oficjalną informację z TZN, w którym FIS oświadcza, że w dniach 18 – 20.02.2009 r. na terenie Ośrodka Narciarsko Rekreacyjnego Harenda Zakopane zorganizuje Puchar Europy Kobiet w slalomie specjalnym. To wielkie wyzwanie zarówno dla Harendy i Zakopanego, ale i dla Polski. Rzadko mamy możliwość organizować imprezy rangi europejskiej czy światowej w naszym kraju. Mamy nadzieję, ze Harenda nie zostanie osamotniona z organizacją imprezy, która będzie świetnym narzędziem do promocji Zakopanego i Polski w Europie, zarówno wśród miłośników białego szaleństwa jak i turystów, którzy chętnie odwiedzają miejscowości górskie podczas swojego urlopu. Będzie jednocześnie świętem narciarstwa na wielkim światowym poziomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dzięki tej imprezie polepszy się system sztucznego naśnieżania na Harendzie, bo akurat z tym mają mały problem.[vide zaszły sezon].

Hmm małe sprostowanie :) System naśnieżania jest bardzo dobry, co świadczy np. sprostanie wymagań jakie stawia FIS- dodajmy że przecież Harenda ma homologacje FIS. System naśnieżania jest dobry. Armatki itp na najwyższym poziomie. Problem pojawia się w samym pojęciu "naśnieżanie". A dokładnie w obsłudze tych urządzeń. Nie umiejętność obsługiwania, doprowadziła do takich sytuacji jakie mieliśmy rok temu. :confused: :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam! W ostatną sobotę 15.12. wybrałem się z rodzinką do tej stacji. Byłem na parkingu ok. 8:30 jeszcze wyciąg był nieczynny, trenowały szkółki narciarskie. Pogoda nie za szczególna -7 st C oraz padający śnieg. Trasa czarna zamknięta, a raczej wogóle nie przygotowana, czerwona przygotowana ale twardo jak "cholera" (to zapewne wina sztucznego śniegu) i mnóstwo kamieni, wstecz głazów lodowych. Pozostałe trasy dość dobrze przygotowane ale jak już wsponiałem twargo i gdzie niegdzie wystający lód. Infrastruktura gastronomiczna na dobrym poziomie, toalety czyste ciepłe i bezpłatne. Parkingi duże i również bezpłatne (Beskid Śląski - uczcie się od górali z Małopolski, a nie jak jest pod wieloma wyciągami na Śląsku -człowiek jeszcze dobrze się nie zatrzyma a już jakiś cieć leci żeby cię odrzeć z 5 lub 8 zł., kible też odskurne, brudne i zimne a do tego płatne. Jest szczęście jeśli nie ma ToiToi'an - GAT przoduje w takich nowinkach). No ale wracam Na Harendę. Ok. 13:00 stok zaczął się zmieniać, zmieniać na gorsze. robiły się muldy. A i jeszcze ceny całodniowy karnet od godz. 9:00 do 16:00 - 55 zł. To naprawdę przystępne ceny (włodarze Czantorii - spójżcie niekiedy na ceny innych stacji i mapę, a dowiecie się że jesteśmy w Polsce a takie wyciągi jak wy macie to w małopolsce ma każda stacja narciarska, ale górale w małoposce mie są chciwi a wy to zdzierusy - mam nadzieję że chmury śniegowe i minusowa temperatura ominie Czantrię a wy pódziecie z torbami). Ach znów się rozchulałem na ten Beskid Śląski, ale jestem na nich wkurzony. Ogólne wrażenia po wyjeździe na Harendę pozytywne. Polecam. Pozdrawiam Voytheck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Jeździłem na Harendzie w ten piątek. Byłem o 8.30 stacja jeszcze zamknięta ale budzilo się w niej życie:D. Przed 9.00 ruszył wyciąg i heja na górę. Trasa przygotowana dobrze (miejscami pozostało kilka dziur po muldach) jak na temperaturę + 3 stopnie. Nie było kamieni gałęzi czy innego takiego świństwa. To był mój ostatni dzień na wyjeździe tak że pojeździłem tylko godzinkę i musiałem kończyć. Jazda rewelacyjna, stok stromy ale bardzo bezpieczny przez swoją szerokość i małą ilość ludzi. Pozatym jeźdzą tam raczej ludzie z pewnymi umiejętnościami. Mo i ten wspaniały widok na Tatry i Zakopane. Polecam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Byłem w Zakopcu na piątkowym konkursie pucharu świata w skokach (16 stycznia). Przyjechałem tu dzień wcześniej, wieczorem (ok. 20). Wjeżdżając do Zakopca, z drogi rzucił mi się w oczy właśnie wyciąg na Harendzie. Nie mogłem się oprzeć pokusie by choćby tylko podjechać i rozeznać się co i jak ;). Nigdy nie jeździłem na nartach w Zakopcu, bo wiecznie słyszałem o tabunach ludzi, snobach itp. A tu podjeżdżam i miłe zaskoczenie :). Ludzi prawie brak. Trasa wyglądała na „niezjechaną” co sugerowało, ze w ciągu dnia też nie było zbyt wielu narciarzy. Od razu widać, że ośrodek jest „nowiutki”. Robi miłe wrażenie. Samochodem można podjechać prawie pod sam wyciąg. Trasa z dołu wygląda na „czarną”, ale jest bardzo szeroka. Naprawdę wygląda kusząco. Patrząc od dołu, po prawej stronie trasy jest krzesło, po lewej 2 lub 3 krótsze wyciągi orczykowe (tu zdecydowanie mniejsze nachylenie). Na dole jest karczma i co najmniej trzy wypożyczalnie nart. Zaglądałem przez szybę i bez wątpienia jest co popróbować, a co ważne nartki są raczej nowe (z zeszłego i obecnego sezonu). W tym względzie jest lepiej niż np. w Białce w wypożyczalniach przy Kotelnicy, gdzie o w miarę nowe narty (chodzi o rok produkcji) nie jest łatwo. Patrzyłem na ceny karnetów, ale teraz już nie potrafię odtworzyć z pamięci. Wydaje mi się, że ceny raczej zbliżone do cen np. Białce (Kotelnica), Jurgowie. Ewentualnie trochę drożej. Faktycznie w tym roku na Harendzie odbędzie się Puchar Europy w slalomie Kobiet. O ile pamiętam będzie to 18 lutego. Ja po piątkowym konkursie musiałem już wracać do domu, ale poleciłem ten stok znajomym, którzy zostawali w Zakopcu do niedzieli. W sobotę jeździli na Nosalu, a w niedzielę podjechali na Harendę. Bardzo im się tam spodobało, szczególnie nachylenie trasy, jej szerokość i przygotowanie, oraz ilość osób. Na Nosalu był zdecydowanie więcej osób, trasa zrobiła się szybko oblodzona i z muldami (szczególnie na górze). Po czterech godzinach mieli serdecznie dosyć. Na Harendzie śmigali prawie cały dzień i zdecydowanie bardziej im się podobało. Na pewno znacznie też miała pogoda, która w niedzielę była wręcz wymarzona (lekki mrozik i super słońce). Podsumowując, ośrodek wart odwiedzenia, choćby na kilka godzin. Jeśli będę kiedyś z nartami w okolicach Zakopca, chętnie tu podjadę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem dziś na Harendzie po przerwie technicznej od godziny 16. Jazda przez 3 godziny non stop, bez kolejek! Warunki narciarskie dobre i bardzo dobre. Jestem bardzo zadowolony, a karczma na dole rzeczywiście z pysznym jedzeniem. Polecam :)

Ile razy zjechałeś bo ja 18 ,taniocha .Harenda jest super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...