Skocz do zawartości

Harenda - ośrodek narciarski


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kolego el.kamel! Obawiam się, że za opowiadanie takich bredni czeka Cię wylot z tego forum :) Ja odwiedziłem Harendę dzisiaj poraz pierwszy. Jazda od 13 do 18 z przerwą 15-16 na ratrakowanie. Malutko ludzi, świetne warunki jak na temp. oscylującą w granicach +4st C, zero muld przeszkadzających w jeździe.. Co by tam jeszcze.. niezła knajpka z przystępnymi cenami.. I ten sztruksik przez chwilę po 16.00:D Naprawdę polecam, na pewno wiele razy tam jeszcze zawitam. Ok. 16.30 przyjechała jakaś sekcja narciarska i na czarnej stronie ustawili tyczki do slalomu i bramki do giganta - na niektóre osoby aż miło było patrzeć. Generalnie wszyscy na stoku jeździli powyżej forumowej szóstki. TYLKO DLA ORŁÓW :) btw. polecić mogę też Termy Podhalańskie w Szaflarach - może nie taki odjazd jak w Bukowinie ale za to prawie 3x taniej :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Byłem dziś rano do godziny 11. Warunki naprawdę doskonałe:) Jeździło mi się wysmienicie, bez kolejek. Jak kończyłem jazdę to ludzi trochę przybyło ale do kanapy i tak nie było jeszcze kolejki! Wprowadzili przerwę techniczną więc wieczorem też pewnie bedzie można super pośmigać.

Załączone miniatury

  • DSC09555a.jpg
  • DSC09556a.jpg
  • DSC09559a.jpg
  • DSC09562a.jpg
  • DSC09563a.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Nie wiem czy mogę się zaliczyć do znawców Harendy, ale co mogę Ci powiedzieć? Byłem na Harendzie w marcu 2007 roku, warunki wtedy były takie sobie bo zima była kiepska! Sezon skończył się tam wtedy 10 marca, pamiętam bo akurat był to ostatni dzień kursu instruktorskiego. Normalnie jak tylko warunki pozwolą to pewnie do końca marca powinni działać. Co do kolejek to sądzę, że nie powinny być duże:) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Przygotowanie w tym sezonie stoku to tragedia ,ostatnio byłem w niedziele narciarzy bardzo mało a stok o 11 zryty jakby czołgi po nim przejechały ,bardzo dużo lodu ,na trasie czarnej na wysokości słupa zrobili rynnę tylko nie wiem po co. Podsumuję to tak ,,,czym drożej tym gorzej''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie wróciłem z przedłużonego weekendu z Zakopca. To jest jednak dziwne miejsce... Ale trzymając się tematu, Harenda jest całkiem fajnym stoczkiem. Jak na te Polskie pagórki i zlewkę "górali" to organizacja jakoś trzyma poziom. Wyciąg działa sprawnie, podjazd pod same krzesło, więc nie trzeba drałować. Może czytnik kart jest archaiczny i łapie dopiero jak się odstoi chwilę i pomacha przed nim ale ok, całość działa sprawnie. Obsługa często zwalnia albo i wstrzymuje ruch, bo zabierają pieszych, ale i to można zrozumieć, wolę taką formę dorabiania, niż wrzucenie na górę miliona narciarzy, żeby się zabijali w tłoku na stoku.. Sama trasa jest hm...stoczkiem, ot takie ciach-ciach i już na dole. Dziwne, że tyle opinii o trudności stoku, bo o ile na pierwsze kroki to nie jest dobre miejsce, to de facto największym wyzwaniem są muldy po 2h po otwarciu zjazdu a nie sama trasa. Nachylenie średnie, bodajże ok.40%, brak jakiś trawersów, szeroko....Podział na część trasy czarnej i czerwonej jest mocno umowny, to po te samo zbocze o tej samej charakterystyce raczej czerwonej niż czarnej. Gdyby tylko udało się cudownie ten ciepły południowy stoczek utrzymać w miarę płasko na nie zmuldzonym poziomie to byłoby cool. No, ale czego chcieć na takiej "wysokości"... Infrastuktura całkiem ok, jest restrauracja na dole, jest apres na górze, są toalety dobrze utrzymane (nieżle że się o tym wogóle wspomina w 21w w PL ;), parking niepłatny-co warto w tym góralskim świecie docenić... Jakaś wypożyczalnia, choć akurat nie było niczego ciekawego, poza dechami dla kompletnych beginnnergów. No i na wielki plus to że od 15-16 jest przerwa techniczna (polecam dobry obiad i browar w knajpie pod wyciągiem) na ratrakowanie. IMO ze względu na zachodzące słońce, warunki dłużej utrzymują się właśnie wieczorem niż z rana. Spokojnie do 19 można pośmigać wtedy początkowo po sztruksie a potem po nawet nie ściachanym stoku! Co warte podkreślenia, to mimo niełatwych warunków pogodowych (+6 st, w słońcu pewnie z 10!) nie ma prześwitów, kamieni itd. Nawet jeśli po godzinie jazdy zaczyna się taplać w zupie, to jakoś tam da się zsuwać ze stoku ;) Uczciwie pisząc, to zupełnie fajny "stoczek", sprawnie funkcjonujący, dobry na takiej jednodniowe wypady dla rozgrzewki albo uspokojenia chcicy narciarskiej ;) Cieszy, że ktoś o to dba (bo dba i widać) i nie jest się skazanym na leniwą Szymoszkową czy zupełnie kuriozalny Nosal (ratrak zgodnie z umową z TPNem tylko co parę dni,żeby nie zakłócać rui świstaków czy innych ssaków...)

Harenda to w sumie chyba jedyny w miare ciekawy stok w Zakopanem na którym nie widać żeby cokolwiek było robione przeciwko narciarzowi. Ceny jak na jedną górkę nie są może niskie, ale w porównaniu z resztą stoków nie jest źle. Dodatkowo ceny w knajpce na przyzwoitym poziomie. (Harenda -ciepłe piwko 6 zł, Nosal 9 zł)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Jesli nie masz lęków przed dosyć stromymi stokami i chcesz poprawić swoją technikę a do tego weźmiesz instruktora to możesz szybko nauczyć się dobrze jeździć. Ale jeśli tylko chcesz pozwozić się po stoku to odradzam, to jest stok gdzie jest rozgrywany Puchar Europy i Mistrzostwa Polski w slalomie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie. Czy Harenda jest odpowiednia dla początkującego narciarza? :) Pozdrawiam

Tak, tam jest stopniowany układ wyciągów: najkrótszy orczyk na dole obsługuje najbardziej płaską część - taką oślą łączkę, równoległy orczyk jest dłuższy i wciąga wyżej na stromszy kawałek, ale główny stok obsługiwany przez wyciąg krzesełkowy też nie jest jakiś bardzo straszny :) Jest przede wszystkim bardzo szeroki (co u nas rzadkie) i daje możliwość wyboru: można ostrzej w dół wzdłuż wyciągu, albo można sobie objechać daleko dookoła. Na całości działa ta sama czasówka, jak z karnetami punktowymi itp. - nie wiem. Jedna uwaga: na mapkach jest wrysowana niebieska trasa ze szczytu, dookoła, gdzieś gdzieś tam... wg mnie jej nie ma i nigdy nie było :) Las sobie rośnie a trasa jest czysto wirtualna :)

Jesli nie masz lęków przed dosyć stromymi stokami i chcesz poprawić swoją technikę a do tego weźmiesz instruktora to możesz szybko nauczyć się dobrze jeździć. Ale jeśli tylko chcesz pozwozić się po stoku to odradzam, to jest stok gdzie jest rozgrywany Puchar Europy i Mistrzostwa Polski w slalomie.

Nie strasz ;) Zawody pucharowe itp.są rozgrywane dokładnie wzdłuż wyciągu i raczej rzadko ten teren jest dostępny dla ludzi, a nawet gdy jest można jechać dookoła :) Powtarzam to jeden z najszerszych stoków jakie znam w PL - dzięki temu nie ma tam też raczej ścisku na stoku. Do tego jest prowadzony naprawdę z sensem.

Użytkownik gajowy01 edytował ten post 04 luty 2011 - 16:02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Nie wiem czy było to gdzieś już napisane, jeśli nie to ja napisze. Jeśli ktoś się chce dopiero uczyć jeździć to po lewej stronie jest taka malutka ośla łączka, jest tam orczyk (jakiś taki dziwny bo trzema się "pałeczkę", więc jest prościej. I teraz najważniejsze, ten orczyk jest DARMOWY, więc chyba nie ma lepszego sposobu na zachęcenie kogoś do nart.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
na stronce ośrodka piszą o jakiejś nowej trasie? jaka to trasa? coś z góry sensownego, czy jakiś orczyk na dole? P.S. Czy ktoś się orientuje, czy taka ośla łączka co była darmowa (najbardziej po lewej stornie) dalej jest i czy jest w tym samym miejscu? W zeszłym roku była za darmo, ciekawe jak teraz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 10 miesięcy temu...
Byłem dzisiaj na kilka zjazdów od godz. 11. Ogólnie warunki słabe, dużo lodu, śnieg zmrożony sypki ściągany przez innych narciarzy. Wielu początkujących przeliczyło swoje siły... problemy mieli już na poczatku w "leju" próby jego pokonania były przeróżne, potem problemy pojawiały się gdy taka osoba wyjechała z sypkiego sniegu na polać lodu a wtedy suneła i suneła, poźniej strach paralizowal do dalszej jazdy. Do tego była akcja TOPR śmigłowcem ściągali snowboardziste ze stoku -> http://kontakt24.tvn...opr,813435.html Ja byłem na Harendzie pierwszy raz do tego pierwszy raz na czarnej trasie. Napewno tam wrócę jeżeli będzie troche świeżego śniegu. Stok dosyć ciekawy (chociaż troche nudny :P) ale warunki nie pomagają w jego utrzymaniu i chyba wszędzie jest kiepsko albo troche mniej kiepsko a czym bardziej stromy stok tym gorzej (na Rusińskim od 17 było tylko trochę lepiej). Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jeśli chodzi o przechowalnię to jest to możliwe jedynie w obrębie wypożyczalni z której będziesz brał sprzęt. Odnośnie autobusów mogę powiedzieć, że przez ostatnie 2 lata nie było najmniejszych problemów z przemieszczaniem się po całym mieście od wczesnych godzin porannych do późnego wieczora.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...