Skocz do zawartości

Atomic X9 181


Kaem

Rekomendowane odpowiedzi

Jasne, takich się widuje ... i zazdraszcza. I próbuje podejrzeć ... 

Ja jakoś nie miałem do X9 ,,tego'' dnia , po prostu. Tzn jeździło się znakomicie, ale chyba jednak do dowolnej jazdy wolę narty nieco krótsze i bardziej śmieszne, manewrowe. Może też fakt, że ważę kilkanaście kilo mniej jak w zeszłym sezonie powoduje, że mam większą frajdę z jazdy krótszym łukiem (ah ta gibkość ☺️ )

Chwilę wcześniej wsiadłem na śmieszne K2 Turbo Chargery 172 / R14 i mnie tak zauroczyły, że na Atomy już w sercu nie znalazło się wystarczająco dużo miejsca.

Oddaję forumowiczowi wyraźnie wyższemu i nieco cięższemu, więc pewien jestem że potencjał z narty wydobędzie na 200 %.

Aha, a w miejsce X9 już wędruje jedyna słuszna G9 króciak 177 R chyba 18.

Pewnie będę zadowolony ..... ??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kaem napisał:

Jasne, takich się widuje ... i zazdraszcza. I próbuje podejrzeć ... 

Ja jakoś nie miałem do X9 ,,tego'' dnia , po prostu. Tzn jeździło się znakomicie, ale chyba jednak do dowolnej jazdy wolę narty nieco krótsze i bardziej śmieszne, manewrowe. Może też fakt, że ważę kilkanaście kilo mniej jak w zeszłym sezonie powoduje, że mam większą frajdę z jazdy krótszym łukiem (ah ta gibkość ☺️ )

Chwilę wcześniej wsiadłem na śmieszne K2 Turbo Chargery 172 / R14 i mnie tak zauroczyły, że na Atomy już w sercu nie znalazło się wystarczająco dużo miejsca.

Oddaję forumowiczowi wyraźnie wyższemu i nieco cięższemu, więc pewien jestem że potencjał z narty wydobędzie na 200 %.

Aha, a w miejsce X9 już wędruje jedyna słuszna G9 króciak 177 R chyba 18.

Pewnie będę zadowolony ..... ??

A ja dodałem 5cm do… mojego mastera. Co mi pozostaje? Dodać kolejne 5cm. Będzie kolekcja. Utyć mogę, urosnąć, nie urosnę.

ps do krótkiego nic lepszego niż stockli sl, ew. scott am, aktywnej krawędzi podobnie pewno

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Adam ..DUCH napisał:

Nie no poważnie piszę. Ostatnio widziałem co gościu potrafi zrobić z tymi nartami na stoku - to ci powiem że wielu slalomistów było by w szoku...Piękne cięte łuki ale takie pełne - owszem zajmowało mu to połowę stoku ale wyglądało magicznie

Adaś i to jest prawdziwe skręcanie na nartach i jazda na krawędziach, a nie to co wielu mylnie za jazdę na krawędziach uważa. Pamiętasz tego na S9 FIS? Też jechał pewnie ale już skręty nie były "dociągane" tylko takie 11-13 aby szybciej w dół. Nie przeczę, że umiałby je wykonać bardziej pełne, ale jednak nie wykonał i łał nie było...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kaem napisał:

Jasne, takich się widuje ... i zazdraszcza. I próbuje podejrzeć ... 

Ja jakoś nie miałem do X9 ,,tego'' dnia , po prostu. Tzn jeździło się znakomicie, ale chyba jednak do dowolnej jazdy wolę narty nieco krótsze i bardziej śmieszne, manewrowe. Może też fakt, że ważę kilkanaście kilo mniej jak w zeszłym sezonie powoduje, że mam większą frajdę z jazdy krótszym łukiem (ah ta gibkość ☺️ )

Chwilę wcześniej wsiadłem na śmieszne K2 Turbo Chargery 172 / R14 i mnie tak zauroczyły, że na Atomy już w sercu nie znalazło się wystarczająco dużo miejsca.

Oddaję forumowiczowi wyraźnie wyższemu i nieco cięższemu, więc pewien jestem że potencjał z narty wydobędzie na 200 %.

Aha, a w miejsce X9 już wędruje jedyna słuszna G9 króciak 177 R chyba 18.

Pewnie będę zadowolony ..... ??

 

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, star napisał:

A ja dodałem 5cm do… mojego mastera. Co mi pozostaje? Dodać kolejne 5cm. Będzie kolekcja. Utyć mogę, urosnąć, nie urosnę.

ps do krótkiego nic lepszego niż stockli sl, ew. scott am, aktywnej krawędzi podobnie pewno

Star, to nie tak. "Z nartami jak z kobietami, każdemu podobają się inne". Jedna i ta sama narta, tak samo przygotowana i jeżdżona w tych samych warunkach, potrafi być oceniona diametralnie różnie i nie analizuję dlaczego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gabrik napisał:

Star, to nie tak. "Z nartami jak z kobietami, każdemu podobają się inne". Jedna i ta sama narta, tak samo przygotowana i jeżdżona w tych samych warunkach, potrafi być oceniona diametralnie różnie i nie analizuję dlaczego.

 

12 minut temu, Gabrik napisał:

Star, to nie tak. "Z nartami jak z kobietami, każdemu podobają się inne". Jedna i ta sama narta, tak samo przygotowana i jeżdżona w tych samych warunkach, potrafi być oceniona diametralnie różnie i nie analizuję dlaczego.

Możesz myśleć w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Gabrik napisał:

Star, to nie tak. "Z nartami jak z kobietami, każdemu podobają się inne". Jedna i ta sama narta, tak samo przygotowana i jeżdżona w tych samych warunkach, potrafi być oceniona diametralnie różnie i nie analizuję dlaczego.

Cześć

Jasna sprawa. Zmiennych jest bardzo wiele. Wystarczy gorszy dzień lub impreza poprzedniego dnia, z takich najprostszych przyczyn. Ale może być też sposób ostrzenia, preferencja warunków, nie mówiąc już o narcie jako takiej (elastyczność, miejsca bardziej i mniej elastyczne) i wszystkich elementach związanych z indywidualnym stylem jazdy. Oczywiście zakładamy, że próbują/oceniają narciarze umiejący jeździć i doświadczeni.

Natomiast waga czy wzrost ma tu pomijalne znaczenie. Znam sporo osób lekkich, bardzo lekkich, które zawsze biorą GS czy typu GS najdłuższy lub taki jaki jest po prostu i zawsze jadą swoje ale... skręcają jak należy.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 22:50, Gabrik napisał:

Star, to nie tak. "Z nartami jak z kobietami, każdemu podobają się inne". Jedna i ta sama narta, tak samo przygotowana i jeżdżona w tych samych warunkach, potrafi być oceniona diametralnie różnie i nie analizuję dlaczego.

Nie wiem jak, ale na podstawie trzech różnych nart, które posiadam, taki Kurdziel ze swoimi poglądami i opiniami na ich temat jak dla mnie się uwiarygodnił jako tester. On testował, ja posiadam. Jak dla mnie bardzo trafnie ocenił ich atuty.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, star napisał:

Nie wiem jak, ale na podstawie trzech różnych nart, które posiadam, taki Kurdziel ze swoimi poglądami i opiniami na ich temat jak dla mnie się uwiarygodnił jako tester. On testował, ja posiadam. Jak dla mnie bardzo trafnie ocenił ich atuty.

Dla mnie X9 to narta nijaka jeździłem wielokrotnie na pierwszym modelu pomarańczowy z drutem,dupy nie urywa, być może nowe modele są lepsze. Jak miałem wybór to brałem SL lub GS sklep innych marek  ,dodam jeszcze że dwóm osobom które znam X9 się rozwarstwiły to potwierdza że Atomy tak mają od wielu lat 👎

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, star napisał:

Nie wiem jak, ale na podstawie trzech różnych nart, które posiadam, taki Kurdziel ze swoimi poglądami i opiniami na ich temat jak dla mnie się uwiarygodnił jako tester. On testował, ja posiadam. Jak dla mnie bardzo trafnie ocenił ich atuty.

Może komuś podpadnę, ale z dwóch największych narciarskich celebrytów w Polsce, także preferuję Tomka Kurdziela. Czuję więcej pasji w jego przekazie, nawet na żywo podczas Snow Expo bodajże 19/20 gdy słuchałem i chwilę rozmawiałem prywatnie zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Nie było w nim megalomana.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 21:02, star napisał:

A ja dodałem 5cm do… mojego mastera. Co mi pozostaje? Dodać kolejne 5cm. Będzie kolekcja. Utyć mogę, urosnąć, nie urosnę.

ps do krótkiego nic lepszego niż stockli sl, ew. scott am, aktywnej krawędzi podobnie pewno

Nauczyć się w końcu jeździć jak należy, a nie próbować to ominąć kolekcjonerstwem - nie da się. Problem centymetrów zniknie. Zapewniam.

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.03.2022 o 21:35, Gabrik napisał:

Adaś i to jest prawdziwe skręcanie na nartach i jazda na krawędziach, a nie to co wielu mylnie za jazdę na krawędziach uważa. Pamiętasz tego na S9 FIS? Też jechał pewnie ale już skręty nie były "dociągane" tylko takie 11-13 aby szybciej w dół. Nie przeczę, że umiałby je wykonać bardziej pełne, ale jednak nie wykonał i łał nie było...

A może gościu jeździ na tykach i dlatego tak jeździ? 🙂 jechanie wzdłuż linii spadku stoku na narcie Sl - tak się na niej jeździ 🙂

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze nie wszystkie atomy się rozwarstwiają, najlepiej kupować je nowe na gwarancji 🙂 ale jest jeszcze jeden aspekt - Np drugi gatunek dech u nas dostępny w kraju. Ja się nadziałem na badziewiarstwo jednej firmy 2 razy w tym sezonie. Najpierw 50 % mniej krawędzi w jednej narcie (narty nowki), a niedawno zle wylany laminat w innych nartach tej marki. Czasem kupię od kumpla nowki dechy które on sprowadza z zza granicy i tam żadnego problemu z rozwarstwieniem nie ma czy tez innym druciarstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bruner79 napisał:

A może gościu jeździ na tykach i dlatego tak jeździ? 🙂 jechanie wzdłuż linii spadku stoku na narcie Sl - tak się na niej jeździ 🙂

Pewnie masz rację. Gość jeździł znakomicie. Trochę nie umiałem przekazać o co mi chodziło. Miałem na myśli jazdę na luźnym stoku bez tyczek. Wówczas mam zakodowany obraz ładnych, pełnych łuków i tylko tego mi brakowało aby mi szczęka opadła. Ten na Atomach X był młodszy, ale jechał często w parze za dziewczyną i szli właśnie pełniejszymi skrętami i to akurat mnie powala.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Mitek napisał:

Nauczyć się w końcu jeździć jak należy, a nie próbować to ominąć kolekcjonerstwem - nie da się. Problem centymetrów zniknie. Zapewniam.

Pozdro

Z pięcioma cm to była ironia, ale tego nie czaisz. Ciagle jeżdżę ok 60 x w roku to się nie zmienia, nie umiem, ale lubię. Zmienia się proporcja coraz więcej skiturow, jak jest możliwość to przytrasowy freeride, choć pustym sztruksem z rana nie pogardzę. Nie mam problemu. No chyba, ze z Tobą. PS kolekcjonerstwo idzie obok nie zamiast.

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Gabrik napisał:

Może komuś podpadnę, ale z dwóch największych narciarskich celebrytów w Polsce, także preferuję Tomka Kurdziela. Czuję więcej pasji w jego przekazie, nawet na żywo podczas Snow Expo bodajże 19/20 gdy słuchałem i chwilę rozmawiałem prywatnie zrobił bardzo pozytywne wrażenie. Nie było w nim megalomana.

Kto jest tym drugim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...