Skocz do zawartości

Krawędzie - pytanie


lucky_luke

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem narciarze.

Szybkie pytanie. Właśnie rozpakowałem nowy nabytek - rossi master - w sumie od zawsze miałem na nie oko. I tu małe zdziwienie.  W każdej narcie krawędź po lewej stronie na wysokości buta jest tępawa. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją - zawsze nowe narty były ostre i nadawały się do jazdy.  Narty przyszły w folii więc raczej nic nie było kombinowane.

Macie jakieś doświadczenie w temacie?

PS. na grubości krawędzi też lekko przyoszczędzili 😉

Pozdrawiam

Łukasz

Edytowane przez lucky_luke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, lucky_luke napisał:

Czołem narciarze.

Szybkie pytanie. Właśnie rozpakowałem nowy nabytek - rossi master - w sumie od zawsze miałem na nie oko. I tu małe zdziwienie.  W każdej narcie krawędź po lewej stronie na wysokości buta jest tępawa. Pierwszy raz spotykam się z taką sytuacją - zawsze nowe narty były ostre i nadawały się do jazdy.  Narty przyszły w folii więc raczej nic nie było kombinowane.

Macie jakieś doświadczenie w temacie?

PS. na grubości krawędzi też lekko przyoszczędzili 😉

Pozdrawiam

Łukasz

Krawędzi jest fabrycznie raczej mało, ale też bardzo mało jej schodzi w trakcie ostrzenia. Jest dość twarda. Zarówno w Masterach jak i komórkach SL Dynastara (ten sam producent i praktycznie ta sama technologia produkcji) krawędzie były ostre. Dynastary, też były w foli.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, moruniek napisał:

I jeszcze jedno, Mastety miały wybity numer seryjny, Dynastary żadnego numeru nie posiadają. 

No mają ;).  U mnie też krawędzie są ostre poza miejscem na wysokości płyty - ale po jednej stronie w każdej narcie.

Nic to - sprawdzimy na stoku a jak będzie kiepsko to zostaje serwis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucky_luke napisał:

No mają ;).  U mnie też krawędzie są ostre poza miejscem na wysokości płyty - ale po jednej stronie w każdej narcie.

Nic to - sprawdzimy na stoku a jak będzie kiepsko to zostaje serwis

Jaką długość Waszmość przytuliłeś?

Edytowane przez Gabrik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to 2 dni pojeżdżone. I wiem, że generalnie większość opinii o masterach jest pozytywna; jednak nie spodziewałem się, że to aż tak dobra i uniwersalna narta .

Wczoraj jeździłem po sztruksie ale w trochę miększym śniegu i było bardzo OK;  dziś (Kasina) twardo i szybko - narta spisuje się rewelacyjnie i do takich warunków chyba ją stworzyli. Krawędzie trzymają jak wściekłe. No i inicjacja skrętu wydaje się zaskakująco łatwa.

Szkoda tylko, że sezon się powoli kończy...

Pozdrawiam

Edytowane przez lucky_luke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...