Skocz do zawartości

Slalomowe narty dla dwumetrowca


kapa

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

 Pyta jak umie i nie wiem czy będzie Ci w stanie na te pytania odpowiedzieć, bo są niewątpliwie ważne, ale chyba dość trudne dla przeciętnego amatora.

@Marcos73 lepiej bym tego nie ujął 🙂 @Mitek W mom rozumieniu "szybka" narta to taka która mając taki sam promień skrętu i długość jak narta inna będzie od niej szybsza, chociaż może to sformułowanie jest totalnie błędne, jaki styl jazdy lubię napisałem post wyżej, w każdym razie dzięki za pomoc, staram się scharaketryzować nartę jaką potrzebuję tyle na ile umiem

@Marcos73A decathlon dlaczego odpuścić? Z nart, które się wyświetliły pod wskazanym linkiem nie ma nic godnego uwagi? Dopytuję bo mam bon do decathlonu na 1000PLN i akurat miałbym jak go sporzytkować

Edytowane przez kapa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, kapa napisał:

@Marcos73 lepiej bym tego nie ujął 🙂 @Mitek W mom rozumieniu "szybka" narta to taka która mając taki sam promień skrętu i długość jak narta inna będzie od niej szybsza, chociaż może to sformułowanie jest totalnie błędne, jaki styl jazdy lubię napisałem post wyżej, w każdym razie dzięki za pomoc, staram się scharaketryzować nartę jaką potrzebuję tyle na ile umiem

@Marcos73

Jeśli przy takich samych parametrach ma być szybsza, to tylko te czerwone wchodzą w rachubę.

Nie od dziś wiadomo, że czerwone są najszybsze 💪

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kapa napisał:

@Marcos73 lepiej bym tego nie ujął 🙂 @Mitek W mom rozumieniu "szybka" narta to taka która mając taki sam promień skrętu i długość jak narta inna będzie od niej szybsza, chociaż może to sformułowanie jest totalnie błędne, jaki styl jazdy lubię napisałem post wyżej, w każdym razie dzięki za pomoc, staram się scharaketryzować nartę jaką potrzebuję tyle na ile umiem

@Marcos73A decathlon dlaczego odpuścić? Z nart, które się wyświetliły pod wskazanym linkiem nie ma nic godnego uwagi? Dopytuję bo mam bon do decathlonu na 1000PLN i akurat miałbym jak go sporzytkować

Cześć

Wiesz chodzi o to, że pewne cechy narty będą się wykluczały. Z Twojego opisu wynika, że powinieneś celować w nartę sportową - spora waga, wzrost, jazda szybka i dynamiczna. Narty sportowe są właśnie do takiej jazdy, grają tu rolę głównie kwestie konstrukcyjne a nie parametry. Natomiast narta SL będzie szybka w skręcie i zadowoli Cię jeżeli chodzi o jazdę krótkim skrętem ale nie będzie szybka w sensie szybkości jazdy bo będzie cały czas szukała skrętu, haczyła itd. W pewnych wypadkach przy szybkiej jeździe na wprost czy skrętem o dużym promieniu może być wręcz niebezpieczna.

Za to GS o długości powiedzmy 185-188będzie szybki i stabilny ale na stromym zostanie Ci praktycznie tylko śmig.

Może więc wybrać Mastera..., czyli nartę o budowie narty GS ale o obniżonym promieniu skrętu i innej charakterystyce sprężystości dziobów o tyłu... To byłoby chyba rozwiązanie najbardziej uniwersalne - moim zdaniem.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, kapa napisał:

@Marcos73 lepiej bym tego nie ujął 🙂 @Mitek W mom rozumieniu "szybka" narta to taka która mając taki sam promień skrętu i długość jak narta inna będzie od niej szybsza, chociaż może to sformułowanie jest totalnie błędne, jaki styl jazdy lubię napisałem post wyżej, w każdym razie dzięki za pomoc, staram się scharaketryzować nartę jaką potrzebuję tyle na ile umiem

@Marcos73A decathlon dlaczego odpuścić? Z nart, które się wyświetliły pod wskazanym linkiem nie ma nic godnego uwagi? Dopytuję bo mam bon do decathlonu na 1000PLN i akurat miałbym jak go sporzytkować

Cześć

Tak naprawdę to nie widzę narty takiej której szukasz (a jest to narta o pokroju SL) no i są droższe - może wykorzystaj to w innych zakupach. Jeśli ma być dla dużego chłopa narta SL to sztywna - to te 2 twoje propozycję będa ok.

No ale na tych nartach trzeba skręcać bo to lubią, bo taka ich specyfika i przeznaczenie.

Przy dwóch identycznych nartach różnych producentów o zbliżonej charakterystyce (radius taliowanie i długość) szybsza będzie:

1). Lepszy jeździec

2). Lepiej trafiony smar w stosunku do śniegu, struktura sportowa i takie tam pierdoły.

Generalnie ślizgi sa bardzo podobne czy czarne, żółte, czerwone etc. - chociaż czerwony może być najszybszy - jak @RobertKa zauważył 😉 .

No innej opcji nie ma.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lucky_luke napisał:

Jak sobie czytam ten wątek - to kolega moim skromnym zdaniem powinien spróbować pojeździć na hybrydzie o budowie narty sportowej. Takie 170-175 cm z r około 15-16. 

Wypożyczyć - ważne aby ostrą - i się okaże.

Pozdrawiam 

 

O to to właśnie miałem napisać, ale nie chciałem wq..ć @Mitek😉

Sorka Mitku, ale master to już troszkę inny biegun skrętu, ale kolega pewnie byłby tym szybszym na stoku, bo te narty lubią prędkość, choć trzeba przyznać że są nad wyraz skrętne przy tych długościach i promieniu. No ale SL to nie jest.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lucky_luke napisał:

Jak sobie czytam ten wątek - to kolega moim skromnym zdaniem powinien spróbować pojeździć na hybrydzie o budowie narty sportowej. Takie 170-175 cm z r około 15-16. 

Wypożyczyć - ważne aby ostrą - i się okaże.

Pozdrawiam 

 

Cześć

Też jest dobry pomysł.

Sugeruję aby - jeżeli będzie okazja - spróbować poszczególnych grup nart. Nie chodzi o konkretne modele bo tego się nie da zrobić ale przejechać się na SL, GS, Masterze i Hybrydzie,  w podobnych warunkach i porządnie przygotowanych.

Myślę, że wiele by się rozjaśniło.

Pozdrowienia

PS.

Chciałbym dziękować z wyważone i mądre posty w temacie ale system mi nie pozwala ale i Marcos i Luke i Kapa... dzięki.

Edytowane przez Mitek
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Marcos73 napisał:

O to to właśnie miałem napisać, ale nie chciałem wq..ć @Mitek😉

Sorka Mitku, ale master to już troszkę inny biegun skrętu, ale kolega pewnie byłby tym szybszym na stoku, bo te narty lubią prędkość, choć trzeba przyznać że są nad wyraz skrętne przy tych długościach i promieniu. No ale SL to nie jest.

pozdrawiam

Intuicyjnie czuję, że taki trochę krótszy master rossi lub dyna też mógłby się sprawdzić. Ale tu trochę konfabuluje bo na ww nie jeździłem ;).

Natomiast przy tych gabarytach i zapędach do szybszej jazdy sl 165 wydaje mi się ciut chybionym pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Też jest dobry pomysł.

Sugeruję aby - jeżeli będzie okazja - spróbować poszczególnych grup nart. Nie chodzi o konkretne modele bo tego się nie da zrobić ale przejechać się na SL, GS, Masterze i Hybrydzie,  w podobnych warunkach i porządnie przygotowanych.

Myślę, że wiele by się rozjaśniło.

Pozdrowienia

To chyba najlepsze rozwiązanie, znaleść tylko odpowiednią wypożyczalnie i zainwestować te może 2 stówy i sprawdzić poszczególną grupę. Będzie jasność, czy bardziej w krótką ale wolniejsza (osiągane na nich prędkości) czy też dłuższą ale szybszą, a może coś pośrodku. O ile kolega ma czas.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucky_luke napisał:

Intuicyjnie czuję, że taki trochę krótszy master rossi lub dyna też mógłby się sprawdzić. Ale tu trochę konfabuluje bo na ww nie jeździłem ;).

Natomiast przy tych gabarytach i zapędach do szybszej jazdy sl 165 wydaje mi się ciut chybionym pomysłem.

Cześć

Szybsza jazda to pojęcie względne, na SL tez można szybko jechać - głównie zależy to od punktu odniesienia. Jeśli kolega jeździ dobrze to i tak na przeciętnej czerwonej trasie będzie jeździł szybciej niż 70-90% amatorów. Wśród nastoletnich zawodników to juz może być różnie 🙂, a jak będą mieli narty długie to raczej już nie. Chociaż masa może zrobić swoje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cześć

Szybsza jazda to pojęcie względne, na SL tez można szybko jechać - głównie zależy to od punktu odniesienia. Jeśli kolega jeździ dobrze to i tak na przeciętnej czerwonej trasie będzie jeździł szybciej niż 70-90% amatorów. Wśród nastoletnich zawodników to juz może być różnie 🙂, a jak będą mieli narty długie to raczej już nie. Chociaż masa może zrobić swoje.

pozdrawiam

Można oczywiście. Sam jestem posiadaczem m.in. sklepowego dynastara omeglass w dł (o zgrozo😉) 168 cm. I jak jest stromiej i twardo a ja zaczynam jechać dłuższymi pełnymi łukami to czuję, że brakuje pod nogą. A jestem sporo od kolegi lżejszy.

Ale oczywiście to subiektywne odczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mitek @Marcos73 po Waszych pytaniach i wytknięciu mi błędów w rozumowaniu, myślę nad nartami bardziej w stylu all mountain, dalej bardziej lubię jeździć krótkimi skrętami ale teraz wydaje mi się, że klasyczna slalomówka może być dla mnie za mało uniwersalna. Czy waszym zdaniem np. head supershape e magnum długość 177cm będzie dla mnie dobrym wyborem?

https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-supershape-e-magnum-wiazania-prd-12-gw-2021/_/R-p-0ad94d21-6246-4366-8f53-e3b873f0f30e?mc=0ad94d21-6246-4366-8f53-e3b873f0f30e_c1

Zastanawiam się też nad e-speed 177cm ale mogą być mniej uniwersalne:

https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-supershape-e-speed-wiazania-prd-12-gw-2021/_/R-p-396eefa3-960d-4084-bd20-4c1c4627b595?mc=396eefa3-960d-4084-bd20-4c1c4627b595_c1&c=Czarny

A może lepsze byłyby volkl deacon 74 lub 76 (jeśli lepsze to o ile lepsze i czy warto dopłacić te parę stówek?)

https://www.decathlon.pl/p/mp/volkl/narty-volkl-deacon-74-black-wiazania-rmotion2-12-gw-[120161]-2021/_/R-p-3284cb2d-3faa-4fff-9ccf-6c56db993f3b?mc=3284cb2d-3faa-4fff-9ccf-6c56db993f3b_c1&c=Czarny  długość 173 cm

https://www.decathlon.pl/p/mp/volkl/narty-volkl-deacon-76-wiazania-rmotion2-12-gw-[119121]-2020/_/R-p-12b381a6-616f-40d4-bb63-5d661e9e73fd?mc=12b381a6-616f-40d4-bb63-5d661e9e73fd_c9&c=Zielony   długość 176 cm

@Marcos73 wiem, że pisałeś żebym decathlon sobie odpuścił, ale mam tam bon podarunkowy, z którym nic nie zrobię poza zakupem nart, a same narty sprzedawane tam są takie jak w każdym innym sklepie (decathlon to tylko marketplace sprzedają partnerzy np. snowsport), także ewentualnie jeżeli w powyższe narty się nie pchać to może coś innego z tych: 
https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-narciarstwo/c4-narty-meskie/_/N-14yl5el?Ns=sku.modelLowestPrice|1||sku.activePrice|0||sku.availability|1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapa napisał:

@Mitek @Marcos73 po Waszych pytaniach i wytknięciu mi błędów w rozumowaniu, myślę nad nartami bardziej w stylu all mountain, dalej bardziej lubię jeździć krótkimi skrętami ale teraz wydaje mi się, że klasyczna slalomówka może być dla mnie za mało uniwersalna. Czy waszym zdaniem np. head supershape e magnum długość 177cm będzie dla mnie dobrym wyborem?

https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-supershape-e-magnum-wiazania-prd-12-gw-2021/_/R-p-0ad94d21-6246-4366-8f53-e3b873f0f30e?mc=0ad94d21-6246-4366-8f53-e3b873f0f30e_c1

Zastanawiam się też nad e-speed 177cm ale mogą być mniej uniwersalne:

https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-supershape-e-speed-wiazania-prd-12-gw-2021/_/R-p-396eefa3-960d-4084-bd20-4c1c4627b595?mc=396eefa3-960d-4084-bd20-4c1c4627b595_c1&c=Czarny

A może lepsze byłyby volkl deacon 74 lub 76 (jeśli lepsze to o ile lepsze i czy warto dopłacić te parę stówek?)

https://www.decathlon.pl/p/mp/volkl/narty-volkl-deacon-74-black-wiazania-rmotion2-12-gw-[120161]-2021/_/R-p-3284cb2d-3faa-4fff-9ccf-6c56db993f3b?mc=3284cb2d-3faa-4fff-9ccf-6c56db993f3b_c1&c=Czarny  długość 173 cm

https://www.decathlon.pl/p/mp/volkl/narty-volkl-deacon-76-wiazania-rmotion2-12-gw-[119121]-2020/_/R-p-12b381a6-616f-40d4-bb63-5d661e9e73fd?mc=12b381a6-616f-40d4-bb63-5d661e9e73fd_c9&c=Zielony   długość 176 cm

@Marcos73 wiem, że pisałeś żebym decathlon sobie odpuścił, ale mam tam bon podarunkowy, z którym nic nie zrobię poza zakupem nart, a same narty sprzedawane tam są takie jak w każdym innym sklepie (decathlon to tylko marketplace sprzedają partnerzy np. snowsport), także ewentualnie jeżeli w powyższe narty się nie pchać to może coś innego z tych: 
https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-narciarstwo/c4-narty-meskie/_/N-14yl5el?Ns=sku.modelLowestPrice|1||sku.activePrice|0||sku.availability|1

Zobacz jeszcze na te, jeśli nie ma być to stricte SL, sam użytkuję ten model (tylko z płytą - w żółtym kolorze - ten sam rozmiar), model sportowy, skrętny i stabilny przy wyższych prędkościach. Dla Ciebie pewnie lepszy byłby 181 cm - ale nie ma. Jedyne godne uwagi - dla mnie to tylko mastery i e-speed heada - ale to juz bardziej gigantowe narty. Na modelach przez Ciebie wymienionych niestety się nie znam, nie jeździłem i się nie wypowiadam. Jestem zwolennikiem nart wąskich pod butem, ale pewnie są koledzy co je użytkują i być może wtrącą swoje 3 grosze.

Narty HEAD Worldcup Rebels E-Race SW RP + wiązania Freeflex Evo 14 2021 HEAD | Decathlon

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby jasne, nie znam się na nartach by doradzać zakup modelu ale bazując na swoich doświadczeniach - napisz kolegom do czego ta narta ma głównie być, jakbyś filmik z jazdą zapodał, to już luksior i łatwiej byłoby im coś wskazać z tego decathlonu. Widać, że heady są w znośnych pieniądzach chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o styl jazdy to preferuję krótkie skręty tak jak już pisałem, jeżeli chodzi do czego ta narta ma być to nie jakaś jazda zawodnicza ale narta, która da sobie radę w różnych warunkach i będzie możliwie uniwersalna z naciskiem jednak na to żeby bliżej jej było do krótkich niż długich skrętów. Może piszę tutaj o jakimś świętym gralu nart, ale niestety, nie znam się 

Za to @Gabrik zapomniałem o tym, że faktycznie mam film z mojej jazdy także teraz podpinam, właśnie tak jak na tym filmiku preferuję jeździć: https://photos.app.goo.gl/rFuu5q9h5QnctLE68 (zmieńcie sobie jakość na wyższą bo kiepsko widać na domyślnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Kolego Adrianie proponuję każdą pierwszą SL katalogową w rozmiarze 165-170 z naciskiem na 170 i dobrze by było aby sprzedawca w ofercie zaproponował chirurga do amputacji rąk - przepraszam nie mogłem się powstrzymać - jest ok...masz to co masz i narty nic nie zmienią - nie idź w ślepą ścieżkę "potęgi sprzętu" zwłaszcza iż w kontekście techniki taką rytmikę i wizualizację ogarną narciarze na r 25+....Wytonuj, skup się, nie walcz z górą bo i tak przegrasz - to jest pewne jak amen w pacierzu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adam ..DUCH nie mam problemu z krytykowaniem mojej jazdy bo do żadnego tytułu narciarza zaawansowanego itp nie aspiruję, oceniłem swoje umiejętności tak jak mi się wydawało, nie wiem czy jest gdzieś oficjalna skala poziomu narciarstwa, jeśli tak to nie jest mi znana.

Natomiast fajnie by było gdybyś mógł wskazać konkretne problemy w mojej jeździe tak żeby ta krytyka była bardziej konstruktywna (chyba, że porady "wytonuj", "nie walcz z górą" to jest konkret...), a najlepiej, z duchem tego tematu doradził mi konkretny sprzęt bo może te narty nad którymi się zastanawiam totalnie nie są dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Adam ..DUCH dobrze pisze, pierwszą SL - lubisz skręty, nad techniką trzeba popracować ale z tego Decatlona to chyba ta będzie najlepsza dla Ciebie

 https://www.decathlon.pl/p/mp/dynastar/narty-dynastar-speed-963-wiazania-look-spx-12-konect-gw/_/R-p-47470424-ae19-4050-9eb9-3ed947f4e390?mc=47470424-ae19-4050-9eb9-3ed947f4e390_c5&c=Niebieski

droga, ale chyba najlepsza z tych wszystkich - 168 cm - r 13 i 68 pod butem (z płytą sportową), idealna na taka jazdę.

Do rozważenia - i tak 1000 masz w gratisie. Duży jesteś, jeździsz pewnie, trochę do poprawy i będzie gites.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, zając napisał:

Może coś takiego:
https://ski24.pl/narty-meskie/25676-20954-narty-slalomowe-nordica-doberman-slr-rb-wiazania-marker-xcell-14-fdt-z-grip-walk-2021.html#/10-dlugosc_cm-170

niestety nie z Deca, ale sklep pewny, a bon z Decathlonu może uda Ci się wymienić z kimś na gotówkę i będziesz do przodu.

Ok, mogą być też narty spoza deca jeżeli będą faktycznie lepsze, tak jak mówię, nie znam się bardzo na sprzęcie, ale jak tak porównuję promienie skrętu, to Head supershape e magnum przy 177cm ma 14.3 metra a te nordici przy 170cm mają 14m, także może ten head supershape e magnum nie byłby taki zły, przynajmniej w internetach ma dobre opinie.

Ewentualnie na deca jest też coś takiego: https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-worldcup-rebels-i-slr-ab-pr-11-gw-78-2021/_/R-p-c8657b88-92cc-49fc-a7d3-5338b4f801af?mc=c8657b88-92cc-49fc-a7d3-5338b4f801af_c4&c=Biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, kapa napisał:

Ok, mogą być też narty spoza deca jeżeli będą faktycznie lepsze, tak jak mówię, nie znam się bardzo na sprzęcie, ale jak tak porównuję promienie skrętu, to Head supershape e magnum przy 177cm ma 14.3 metra a te nordici przy 170cm mają 14m, także może ten head supershape e magnum nie byłby taki zły, przynajmniej w internetach ma dobre opinie.

Ewentualnie na deca jest też coś takiego: https://www.decathlon.pl/p/mp/head/narty-head-worldcup-rebels-i-slr-ab-pr-11-gw-78-2021/_/R-p-c8657b88-92cc-49fc-a7d3-5338b4f801af?mc=c8657b88-92cc-49fc-a7d3-5338b4f801af_c4&c=Biały

Nordica to top narta slalomowa. Jak patrzysz na róźnice 0,5 metra - to żadna różnica - nie odczuwalna. Jak już zdecydowałeś to kupuj heada. Magnum - może dobra narta - ale ja tego nie wiem.

Head Islr - do 2-ga sl w head - nordica lepsza - nie żałuj parę stówek tylko kup coś porządnego - bo kawał chłopa jesteś.
propozycję otrzymałeś, ale wybrać musisz sam.

pozdro

ps. Nie poklepiemy Cię po plecach i nie przypieczętujemy Twojego wyboru dla spokoju Twojego ducha.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcos73 napisał:

Cześć

@Adam ..DUCH dobrze pisze, pierwszą SL - lubisz skręty, nad techniką trzeba popracować ale z tego Decatlona to chyba ta będzie najlepsza dla Ciebie

 https://www.decathlon.pl/p/mp/dynastar/narty-dynastar-speed-963-wiazania-look-spx-12-konect-gw/_/R-p-47470424-ae19-4050-9eb9-3ed947f4e390?mc=47470424-ae19-4050-9eb9-3ed947f4e390_c5&c=Niebieski

droga, ale chyba najlepsza z tych wszystkich - 168 cm - r 13 i 68 pod butem (z płytą sportową), idealna na taka jazdę.

Do rozważenia - i tak 1000 masz w gratisie. Duży jesteś, jeździsz pewnie, trochę do poprawy i będzie gites.

pozdrawiam

Marek narty za 3600...ciebie chyba ......cię......przepraszam.  Narty poza katalogowe.....katalogowe to czwarta woda po kisielu......4 lub 5 am...q......"idealne narzędzie do technicznych skrętów".....idalne narzedzie do technicznych skrętów to SL 9 z 0.25 na krawędzi a nie paździerz z deca.....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Adam ..DUCH napisał:

Marek narty za 3600...ciebie chyba ......cię......przepraszam.  Narty poza katalogowe.....katalogowe to czwarta woda po kisielu......4 lub 5 am...q......"idealne narzędzie do technicznych skrętów".....idalne narzedzie do technicznych skrętów to SL 9 z 0.25 na krawędzi a nie paździerz z deca.....

Już chciałem cie odsądzać od czci i wiary czy jak tam się to mówi, ale sprawdziłem https://www.dynastar.com/product/speed-963-konect i wychodzi rzeczywiście, ze paździerz, znaczy topola:-) ps rossi i dyna te lepsze zawsze jesion, ashes to ashes dust to dust

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...