Skocz do zawartości

Slalomowe narty dla dwumetrowca


kapa

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Są zawodnicy co wolą nieco dłuższą nartę - np. Maria Reisch jeździła na ciut dłuższych niż te str. 155 cm dla kobiet - ale była wysoka.

W tej chwili nie ma nawet ograniczeń w promieniu nart slalomowych (tylko min długość, min szer. pod butem i minimalna wysokość stania (buta od podłoża)). Reszta nie jest regulowana. W pozostałych konkurencjach jest podobnie tylko minimalny promień jest doprecyzowany. Juniorzy maja troszkę inną specyfikację i ulgi ale także i obostrzenia.

pozdrawiam

Cześć

Ciesz się Marcos bo się z Tobą zgodził choć jak sam pisze nie ma pojęcia ale potwierdził, że masz racje - ciszysz się?

10 godzin temu, Plus80 napisał:

W końcu mnie to nie ineresuje.  Chce jeździć na slalomkach to niech jeździ.  Ja staram się zawsze podpowiadać tak, żeby dobrane narty były w miarę uniwersalne. Biorąc pod uwagę gabaryty użytkownika,  zdobyte doświadczenie i miejsca do jeżdżenia. Dla takiego chłopa, jak kolega,  slalomki to zabawka pod butami.  Może wjedzie na zryty stromy stok i będzię bawił w przekręcanie nart. Zenheuser(?) to wyjątek w slalomie. Średnio inni są do nich bardziej "dopasowani". Prowadzimy akademicką dyskusję. 

Ten kolorowy pan ma nartki 150 cm. Moja dama(156 cm) jeździła ponad dziesięć lat na SL (150 cm) i bardzo sobie chwaliła jazdę na nich. Teraz ma 156 cm(Code) i też sobie chwali, chociaż czasem , gdy twardo, tamte SL wydawały się jej lepsze w trzymaniu na krawędzi. Te za miękkie. Zostały zmienione, ponieważ coraz ma  mniej sił. I szukamy bardziej,  już nie za twardych stoków.  Na takich SL 9 jeździły chłopy o 20 cm wyższe i dużo cięższe. Jeździły i obracały płasko nartę pod sobą.  Slalomka do obracania narty na czarnych trasach ?  

Jestem zwolennikiem krótszych nart na początku nauki, tylko po to,  by obracając regulować sobie w prosty sposób szybkość zjazdu. I mieć to przeświadczenie, że bezpiecznie zjadę. Ale gdy chcę jeździć lepiej, to należy się nauczyć skrętu równoległego. To jest konieczne dla dalszego postępu. A tego na przykrótkich nartach się nie nauczymy.  I trzeba je wydłużyć. Zresztą chyba pamiętasz była moda na krótkie narty do nauki 130 cm, 160 cm i docelowe. Nic z tego nie wyszło. I to zarzucono. To  nie takie proste, by przejść od skrętu na króciutkich nartach do skrętu na docelowych. Ja się mogłem bawić z bigfootami, ponieważ jeździłem równolegle na nartach 2 m.

Pa !

Cześć

Wiesz Ty umiesz jeździć więc pewnie i na butach byś zjechał zewsząd - nie tylko na bigfootach. 🙂

Masz rację, dyskusja trochę akademicka bo nie znamy pytającego, nie widzieliśmy go na nartach a po sposobie sformułowania pytania może jeździć jakkolwiek z przewagą niejeżdżenia. Dlatego staram się nie odpowiadać na takie pytania sugerując najpierw naukę podstaw, nazewnictwa itd. Obaj wiemy, że osoba, która jeździ i jest NAPRAWDĘ zaawansowanym narciarzem wie o tym sporcie wiele, tak w kwestiach praktycznych, techniki, jak i historii, sprzętu itd. To oczywiste.

Tak oczywiście pamiętam te czasy, choć teraz to już nie wiem, o która "falę krótkości" Ci chodzi. Pierwsza była chyba w erze Compactów. Pamiętam dość długie dyskusje z wspomnianym gdzieś przez Ciebie Tomkiem Wińskim jakie narty stosować do nauki i wtedy wyszło, że i kursant i instruktor powinien mieć narty normalne - jak najbardziej zbliżone do nart, na których jeździ się realnie - czyli od początku właściwy dobór bez kombinowania, które opisujesz.

Osobiście też jestem rzecznikiem tej koncepcji bo wiem, że prawidłowe nauczanie pozwala kursantowi ogarnąć dowolną nartę, nawet 210 cm bez problemu. Nie będzie jeździł GSa ale zjedzie bezpiecznie.

A wiec od początku narta długa aby pozwalała na naukę skrętu pełnego z normalną fazą sterowania oraz możliwością prezentacji i uczenia odciążenia i dociążenia oraz rotacji i śladów od ześlizgowego przez ślizgowy do ciętego. Niestety zazwyczaj wygląda to inaczej:

- krótka narta aby łatwo się obracało i aby szybko pojawiło się złudne poczucie kontroli - kursant zadowolony bo się w pięć dni nauczył

- taliowana krótka narta aby jak najszybciej uczyć skrętu ciętego bez dbałości o odpowiednie następstwo technik

Te dwie tendencja zaprzeczają porządnemu szkoleniu i powinny być karane.

Pozdrowienia

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Ciesz się Marcos bo się z Tobą zgodził choć jak sam pisze nie ma pojęcia ale potwierdził, że masz racje - ciszysz się?

Cześć

Cieszę się, ale to suche fakty jasno sprecyzowane, więc nie ma się co nie zgadzać (no chyba że FIS coś znowu zmienił - ale tego nie śledzę, bo nie mam takiej potrzeby).

Druga część wypowiedzi i konkluzja zgodna z prawdą.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Marcos73 napisał:

Cześć

Cieszę się, ale to suche fakty jasno sprecyzowane, więc nie ma się co nie zgadzać (no chyba że FIS coś znowu zmienił - ale tego nie śledzę, bo nie mam takiej potrzeby).

Druga część wypowiedzi i konkluzja zgodna z prawdą.

pozdrawiam

Cześć

Mnie po prostu wkurza takie wtrącanie się i gadanie o rzeczach oczywistych tym bardziej jak ktoś przyznaje, ze się nie zna. To tak jakbym ja co chwila się produkował w tematach o skitourach. Widziałeś, żebym tam napisał chociaż post?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Mnie po prostu wkurza takie wtrącanie się i gadanie o rzeczach oczywistych tym bardziej jak ktoś przyznaje, ze się nie zna. To tak jakbym ja co chwila się produkował w tematach o skitourach. Widziałeś, żebym tam napisał chociaż post?

Pozdro

Cze

Mitku, bez nerwów, @star wygoglał, potwierdził ten fakt, nie neguje, na tyczkach próbował, no to coś tam wie, a przynajmniej ma jakieś doświadczenia.

Na temat skitourów też się nie wypowiadam jak Ty bo nigdy tego nie próbowałem. Może fajna sprawa, ale póki co nie dla mnie. W lesie raz próbowałem, ale bez powodzenia bo jeździec słaby a i sprzęt nie pomagał (SL - to słaby wybór na dość głęboki śnieg), albo było za wolno i się narty kopały i łapały wszelkie badziejstwo pod śniegiem, a jak było szybciej to juz mega niebezpiecznie. Dla mnie to za dużo wrażeń 😉

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Mnie po prostu wkurza takie wtrącanie się i gadanie o rzeczach oczywistych tym bardziej jak ktoś przyznaje, ze się nie zna. To tak jakbym ja co chwila się produkował w tematach o skitourach. Widziałeś, żebym tam napisał chociaż post?

Pozdro

Jasne mądrzyles sie o tym gdzie można jeździć w Tatrach, az cie AndRand wyprostował, wtedy przeprosiłes. Mam zacytować? Czemu kłamiesz?

Edytowane przez star
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Mitku, bez nerwów, @star wygoglał, potwierdził ten fakt, nie neguje, na tyczkach próbował, no to coś tam wie, a przynajmniej ma jakieś doświadczenia.

Na temat skitourów też się nie wypowiadam jak Ty bo nigdy tego nie próbowałem. Może fajna sprawa, ale póki co nie dla mnie. W lesie raz próbowałem, ale bez powodzenia bo jeździec słaby a i sprzęt nie pomagał (SL - to słaby wybór na dość głęboki śnieg), albo było za wolno i się narty kopały i łapały wszelkie badziejstwo pod śniegiem, a jak było szybciej to juz mega niebezpiecznie. Dla mnie to za dużo wrażeń 😉

pozdrawiam

Oczywiście, ze słaby wybor sl, ale lepszy niż gs, choć Mitek wszędzie na wszystkim zjedzie, wziąłbyś jakieś am i o niebo byłoby lepiej, sprobuj. Ja jeżdżę na skiturach, but miękki, narta lekka, ale porównanie z free z am z dobrym butem zjazdowym na tej samej trasie to przepaść, zdarzało się w Szklarskiej i Karpaczu, a potem ci tacy eksperci pisza, ze sprzęt nie jezdzi. Bullshit!

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Marcos73 napisał:

Cze

Mitku, bez nerwów, @star wygoglał, potwierdził ten fakt, nie neguje, na tyczkach próbował, no to coś tam wie, a przynajmniej ma jakieś doświadczenia.

Na temat skitourów też się nie wypowiadam jak Ty bo nigdy tego nie próbowałem. Może fajna sprawa, ale póki co nie dla mnie. W lesie raz próbowałem, ale bez powodzenia bo jeździec słaby a i sprzęt nie pomagał (SL - to słaby wybór na dość głęboki śnieg), albo było za wolno i się narty kopały i łapały wszelkie badziejstwo pod śniegiem, a jak było szybciej to juz mega niebezpiecznie. Dla mnie to za dużo wrażeń 😉

pozdrawiam

Cześć

Widzisz, piszesz: bez nerwów. Kolejny temat poradniczy zniszczył. I jak ja mam się nie denerwować.

Pozdrowienia

Edytowane przez Mitek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mitek napisał:

Cześć

Widzisz, piszesz: bez nerwów. Kolejny temat poradniczy zniszczył. I jak ja mam się nie denerwować.

Pozdrowienia

Niszczysz ty swoimi osobistymi awersjami i wycieczkami. Co niszczy post który przypomina o normach?

ps Marcos uprzedzony nie jest i prowadzi normalny dialog jak to na forach

Edytowane przez star
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, star napisał:

Oczywiście, ze słaby wybor sl, ale lepszy niż gs, choć Mitek wszędzie na wszystkim zjedzie, wziąłbyś jakieś am i o niebo byłoby lepiej, sprobuj. Ja jeżdżę na skiturach, but miękki, narta lekka, ale porównanie z free na tej samej trasie to przepaść, zdarzało się w Szklarskiej i Karpaczu, a potem ci tacy eksperci pisza, ze sprzęt nie jezdzi. Bullshit!

Cze

Próbowałem po śniegu na narcie do tego dedykowanej, takiej mega szerokiej i chyba odwrotny camber był w niej bo wyglądały jak buty Turka 🙂, ale śnieg był świetny (puch) i co najważniejsze drzewa po za zasięgiem wzroku 😉

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Ochłońcie, bo to bez sensu. Zaśmiecimy temat i nic z tego nie wynika, ani korzyści dla zainteresowanego, ani ciekawej lektury dla innych (no chyba że ktoś lubi wiedzieć kto komu i jak wygarnął). Pytający sprecyzował czego szuka, więc proponowanie długich nart przez Mitka było by bez sensu. Gość coś tam musi umieć skoro pyta o konkretne narty, a przynajmniej wie czego chce. Zawsze nieco odbiegamy od tematu, ale kłótnie i przytyki są chyba zbędne.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marcos73 napisał:

Panowie

Ochłońcie, bo to bez sensu. Zaśmiecimy temat i nic z tego nie wynika, ani korzyści dla zainteresowanego, ani ciekawej lektury dla innych (no chyba że ktoś lubi wiedzieć kto komu i jak wygarnął). Pytający sprecyzował czego szuka, więc proponowanie długich nart przez Mitka było by bez sensu. Gość coś tam musi umieć skoro pyta o konkretne narty, a przynajmniej wie czego chce. Zawsze nieco odbiegamy od tematu, ale kłótnie i przytyki są chyba zbędne.

pozdrawiam

Wężykiem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos73 napisał:

Panowie

Ochłońcie, bo to bez sensu. Zaśmiecimy temat i nic z tego nie wynika, ani korzyści dla zainteresowanego, ani ciekawej lektury dla innych (no chyba że ktoś lubi wiedzieć kto komu i jak wygarnął). Pytający sprecyzował czego szuka, więc proponowanie długich nart przez Mitka było by bez sensu. Gość coś tam musi umieć skoro pyta o konkretne narty, a przynajmniej wie czego chce. Zawsze nieco odbiegamy od tematu, ale kłótnie i przytyki są chyba zbędne.

pozdrawiam

Cześć

Nie Marcosie, na pewne zachowania nie ma zgody. Ja staram się pomóc i - podobnie jak kolega Plus, argumentuję swoje sugestie. Natomiast gwiazzdorek po prostu mąci. Nie pisze do człowieka ale pisze przeciw komuś - w tym wypadku przeciwko mnie, rozumiesz. W dupie ma pytającego, chodzi tylko o to aby to co napisałem zdezawuować, tylko o to. Po cóż była tabelka z długościami - bo napisałem, że wszyscy na 165 cm więc trzeba było coś wynaleźć, jakoś się przypieprzyć.

I szczerze mówiąc to przykre bo radzę zawsze w dobrej wierze.

OK. Koniec.

Marcos przyszły weekend Czarny Groń?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Kuba99 napisał:

Zapoznajcie się z regulaminem Fis w kwestii sposobu ustawiania tyczek i parametrów śniegu wtedy zobaczycie do czego są narty slalomowe.🤔

Cześć Kuba

Bez czytania wiem że do jazdy po tyczkach 🙂, co nie znaczy że cywile nie mogą na nich jeździć.

Co do ustawiania i śniegu, to chyba nam to nie potrzebne jest - oglądając w TV lub na żywo, ufam że ustawiacz jest specem i wie co robi, ponadto pewnie ktoś z ramienia FIS daje temu aprobatę. Śnieg - pewnie określony przepisami, ale w realu to wiemy jak jest, czasami 70-ci przejedzie w nieomal w idealnych warunkach, a czasami to gość z 3-ciej dziesiątki staje na pudle. Duża zasługa tu organizatorów, ale matki natury nic nie jest w stanie zastąpić. Zawody SL akurat to chyba najrzadziej odwoływane ze wszystkich konkurencji, wiadomo, najkrótsze stoki (najłatwiej przygotować), najniższe prędkości, więc stosunkowo bezpieczne w porównaniu z tymi szybkościowymi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie Marcosie, na pewne zachowania nie ma zgody. Ja staram się pomóc i - podobnie jak kolega Plus, argumentuję swoje sugestie. Natomiast gwiazzdorek po prostu mąci. Nie pisze do człowieka ale pisze przeciw komuś - w tym wypadku przeciwko mnie, rozumiesz. W dupie ma pytającego, chodzi tylko o to aby to co napisałem zdezawuować, tylko o to. Po cóż była tabelka z długościami - bo napisałem, że wszyscy na 165 cm więc trzeba było coś wynaleźć, jakoś się przypieprzyć.

I szczerze mówiąc to przykre bo radzę zawsze w dobrej wierze.

OK. Koniec.

Marcos przyszły weekend Czarny Groń?

Pozdro

Cze

Nie wiem co będzie w przyszłym tygodniu, bo mam masę roboty a z chłopakami wybieramy się do Austrii, ponadto w sobotę albo mnie przewiało, albo coś z kręgosłupem bo ledwo chodzę (raczej ta pierwsza opcja), nie byłem u lekarza bo nie mam czasu. W ten weekend to chyba nici z nart, no chyba że puści, ale się nie zanosi. Jak puści i po nartach nie będzie bolało - znaczy mnie zawiało, jeśli będzie ból - kręgosłup. Przynajmniej będzie jakaś diagnoza.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Mitek napisał:

Cześć

Nie Marcosie, na pewne zachowania nie ma zgody. Ja staram się pomóc i - podobnie jak kolega Plus, argumentuję swoje sugestie. Natomiast gwiazzdorek po prostu mąci. Nie pisze do człowieka ale pisze przeciw komuś - w tym wypadku przeciwko mnie, rozumiesz. W dupie ma pytającego, chodzi tylko o to aby to co napisałem zdezawuować, tylko o to. Po cóż była tabelka z długościami - bo napisałem, że wszyscy na 165 cm więc trzeba było coś wynaleźć, jakoś się przypieprzyć.

I szczerze mówiąc to przykre bo radzę zawsze w dobrej wierze.

OK. Koniec.

Marcos przyszły weekend Czarny Groń?

Pozdro

z tabelka wyskoczyłem do marcosa, ciężko ci zaakceptować fakt, ze ciebie w mojej reakcji nie było, ale to fakt, twoja megalomania zaślepia cię, uwierz, ze są inni na świecie; teraz dezawuujesz moja osobę oraz przyczepiasz się do marcosa, marna socjotechnika; mój nick możesz rozpatrywać motoryzacyjne, megalomanii nie ma za grosz, kiedyś tak podpisywałem się na portierni, stad się wziął

Edytowane przez star
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marcos73 napisał:

Cze

Nie wiem co będzie w przyszłym tygodniu, bo mam masę roboty a z chłopakami wybieramy się do Austrii, ponadto w sobotę albo mnie przewiało, albo coś z kręgosłupem bo ledwo chodzę (raczej ta pierwsza opcja), nie byłem u lekarza bo nie mam czasu. W ten weekend to chyba nici z nart, no chyba że puści, ale się nie zanosi. Jak puści i po nartach nie będzie bolało - znaczy mnie zawiało, jeśli będzie ból - kręgosłup. Przynajmniej będzie jakaś diagnoza.

pozdrawiam

zdrowia

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że mój post rozpęta taką burzę tutaj 🙂

To gwoli ścisłości, tak pewnie użyłem niepoprawnej nomenklatury i nie do końca może dobrze scharakteryzowałem czego chcę. Pojawił się też zarzut czy na pewno jestem zaawwansowany, jasne to moja subiektywna ocena na mojej skali początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany, ekspert, dalej siebie widzę jako zaawansowanego, co oczywiście może się mijać z prawdą i może tak się wydawać tylko mi 🙂  Co do tego, że zaawansowany narciarz powinien znać się na sprzęcie i operować pewnymi definicjami, jeśli to czyni mnie nie zaawansowanym narciarzem (ten brak znajomości) to trudno, nie chciałem używając słowa "zaawansowany" aspirować do jakiegoś tytułu, który mi się nie należy, a bardziej powiedzieć, że dużo (w moim mniemaniu) umiem, zjeżdżam po trudnych trasach nie walcząc o życie a czerpiąc z tego przyjemność, itp.

Dziękuję panom, którzy wskazali mi konkretne modele, bo takiej pomocy najbardziej potrzebuję, może żeby trochę ułatwić mi (wybór modelu), a wam podpowiedzi, jakoś zawężę dostępne opcje i jeszcze raz scharakteryzuje czego szukam

Wzrost: 197
Waga: 105
Poziom: zaawansowany (subiektywnie!)

Jak jeżdzę: Lubię jeździć po trudnych trasach dość krótkimi skrętami, może słowo slalom użyte wcześniej było niepopranwe/nieadkewatne do tego czego szukam. Do tego szukam narty, która będzie szybka, jeżeli narta uniwersalna, spełni moje wymagania to też będzie ok

Także, nie jestem zawodnikiem, także jeżeli wszyscy zawodnicy mają narty 165cm a dla mnie i tak inna długość byłaby dobra to proszę o taką sugestię.

Żeby zawęzić moje poszukiwania, czy mógłbym prosić o podpowiedzi z następujących sklepów? (mogą być narty używane i nowe):
Budżet ~3500
https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-narciarstwo/c4-narty-meskie/_/N-14yl5el?Ns=sku.modelLowestPrice|1||sku.activePrice|0||sku.availability|1

Budżet ~2500
https://kmsport.pl/pl/12-narty#
https://nartykrakow.pl/pol_m_NARTY-100.html
https://nartykrakow.pl/pol_m_NARTY-UZYWANE-170.html

Za konkretne modele również nie z tych sklepów ale dostępne w PL też będę wdzięczny 🙂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Kuba99 napisał:

Chodzi o odległość między tyczkami, pochylenie stoku i gęstość śniegu i do tego dedykowane są te narty.Mówiąc krótko; twardy stromy stok, a nie niebieskie czy czerwone, albo długie czarne trasy.🤨

Cześć

Czyli jak dobrze rozumiem nie używasz tego rodzaju nart, bo nie ma odpowiednich warunków do ich używania.

pozdrawiam

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, star napisał:

Ja jezdzilem naprzemiennie na stockli i rossi, 165. Ale masz racje 165 to min, wiec te 168 to nic dziwnego, mimo, ze rd.

https://assets.fis-ski.com/image/upload/v1544601370/fis-prod/Specifications_for_Alpine_Competiton_Equipment_1.pdf

ostatnio próbowałem w harrachovie na am przydługiej, stromo, kilka bramek i las lub out, w szklarskiej na fis lepiej szlo

54F47E71-DD39-4F18-A91E-D3590EBE9F4B.png

No proszę FIS wychodzi naprzeciw starszych narciarzy !  Mogą sobie wybrać dowolne długości nart.  A wydawało by się, że logika wskazuje na coś odwrotnego.  Młody człowiek jest silny, sprawny, zdrowy. Więc na dowolnej długości sobie poradzi. Ja tam nic nie zmieniam. Zostaję na minus 10 slalomkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kapa napisał:

Nie wiedziałem, że mój post rozpęta taką burzę tutaj 🙂

To gwoli ścisłości, tak pewnie użyłem niepoprawnej nomenklatury i nie do końca może dobrze scharakteryzowałem czego chcę. Pojawił się też zarzut czy na pewno jestem zaawwansowany, jasne to moja subiektywna ocena na mojej skali początkujący, średnio-zaawansowany, zaawansowany, ekspert, dalej siebie widzę jako zaawansowanego, co oczywiście może się mijać z prawdą i może tak się wydawać tylko mi 🙂  Co do tego, że zaawansowany narciarz powinien znać się na sprzęcie i operować pewnymi definicjami, jeśli to czyni mnie nie zaawansowanym narciarzem (ten brak znajomości) to trudno, nie chciałem używając słowa "zaawansowany" aspirować do jakiegoś tytułu, który mi się nie należy, a bardziej powiedzieć, że dużo (w moim mniemaniu) umiem, zjeżdżam po trudnych trasach nie walcząc o życie a czerpiąc z tego przyjemność, itp.

Dziękuję panom, którzy wskazali mi konkretne modele, bo takiej pomocy najbardziej potrzebuję, może żeby trochę ułatwić mi (wybór modelu), a wam podpowiedzi, jakoś zawężę dostępne opcje i jeszcze raz scharakteryzuje czego szukam

Wzrost: 197
Waga: 105
Poziom: zaawansowany (subiektywnie!)

Jak jeżdzę: Lubię jeździć po trudnych trasach dość krótkimi skrętami, może słowo slalom użyte wcześniej było niepopranwe/nieadkewatne do tego czego szukam. Do tego szukam narty, która będzie szybka, jeżeli narta uniwersalna, spełni moje wymagania to też będzie ok

Także, nie jestem zawodnikiem, także jeżeli wszyscy zawodnicy mają narty 165cm a dla mnie i tak inna długość byłaby dobra to proszę o taką sugestię.

Żeby zawęzić moje poszukiwania, czy mógłbym prosić o podpowiedzi z następujących sklepów? (mogą być narty używane i nowe):
Budżet ~3500
https://www.decathlon.pl/browse/c0-sporty/c1-narciarstwo/c4-narty-meskie/_/N-14yl5el?Ns=sku.modelLowestPrice|1||sku.activePrice|0||sku.availability|1

Budżet ~2500
https://kmsport.pl/pl/12-narty#
https://nartykrakow.pl/pol_m_NARTY-100.html
https://nartykrakow.pl/pol_m_NARTY-UZYWANE-170.html

Za konkretne modele również nie z tych sklepów ale dostępne w PL też będę wdzięczny 🙂

Cześć

Czy "szybka narta" oznacza szybka w skręcie - czyli szybko inicjująca skręt, szybka z krawędzi na krawędź czy też ma po prostu szybko się napędzać i umożliwiać szybką jazdę?

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

@Mitek, kolega jest nowy i nie zniechęcajmy potencjalnego być może wartościowego forumowicza. Pyta jak umie i nie wiem czy będzie Ci w stanie na te pytania odpowiedzieć, bo są niewątpliwie ważne, ale chyba dość trudne dla przeciętnego amatora. Bo tak naprawdę to do każdej z tych przedstawionych "szybkości" będzie odpowiedni inny typ narty.

Podpowiadam:

Szybka z krawędzi na krawędź - wąska pod butem (zarówno krótkie jak i długie takie narty są) - seria sportowa - tzw race.

Do szybkiej jazdy - raczej dłuższa o większym promieniu.

ps. @kapa propozycje też niezłe, np fischer rc 4 SC (niestety w KM sa 2 modele i nie wiem czym sie różnią - trzeba dopytać) - bardzo dobre narty. Czy też Dynastar omeglass Master też b. dobra narta - ale te to stricte SL. Czyli raczej krótkie skręty. Decatlon sobie odpuść.

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Marcos73 napisał:

Cześć

@Mitek, kolega jest nowy i nie zniechęcajmy potencjalnego być może wartościowego forumowicza. Pyta jak umie i nie wiem czy będzie Ci w stanie na te pytania odpowiedzieć, bo są niewątpliwie ważne, ale chyba dość trudne dla przeciętnego amatora. Bo tak naprawdę to do każdej z tych przedstawionych "szybkości" będzie odpowiedni inny typ narty.

Podpowiadam:

Szybka z krawędzi na krawędź - wąska pod butem (zarówno krótkie jak i długie takie narty są) - seria sportowa - tzw race.

Do szybkiej jazdy - raczej dłuższa o większym promieniu.

ps. @kapa propozycje też niezłe, np fischer rc 4 SC (niestety w KM sa 2 modele i nie wiem czym sie różnią - trzeba dopytać) - bardzo dobre narty. Czy też Dynastar omeglass Master też b. dobra narta - ale te to stricte SL. Czyli raczej krótkie skręty. Decatlon sobie odpuść.

pozdrawiam

Cześć

Tak jak mówisz będą zupełnie różne narty i pewnych rzeczy nie da się pogodzić dlatego też pytam tłumacząc o co chodzi. Mogę oczywiście koledze doradzić byle co ale chciałbym, żeby był zadowolony. Staram się być po prostu uczciwy.

Sam wiesz ile jest na forach rad typu: kup sobie Volkla Racetiger SL w długości 165cm z rocznika 18/19 bo ja mam i mi się dobrze jeździ.

Tylko, ze taka rada to głupota bo na odczucia z jazdy wpływa tyle zmiennych, że nie da się zaproponować konkretnej narty chcąc być uczciwym.

Sytuacja tym trudniejsza, że kolega jest wysoki a takim osobom z reguły jest trochę trudniej. Wysoko środek ciężkości, nawet niewielki błąd sylwetki rzutuje bardzo na wyważenie itd.

Pozdrowienia

Pozdro

Edytowane przez Mitek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...