Skocz do zawartości

Góra Chełm


SkiForum

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tak dzierżawił ośrodek chyba dwa ostatnie sezony ( a na pewno ostatni sezon).

Nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę okoliczności w jakich Paskowi przyszło działać. Trudno inwestować, jeśli dotychczasowe inwestycje nie przynoszą dochodu.

Ja i tak jestem pełem podziwu dla gościa, że się wybronił i nie zbankrutował po tych kilku ciepłych i bezśnieżnych zimach oraz po przeprawach z Artemidami i Lasami Państwowymi.

Podziwiam determinaję z jaką walczył o utrzymanie ośrodka na Górze Chełm i o poprawę warunków funkcjonowania tego ośrodka.

Z każdym sezonem tam były lepsze warunki, a latem 2012 r. na stoku pracował spychacz, który równał oraz poszerzał trasę. Od początku grudnia 2012 r. trwało naśnieżanie stoku armatkami (naturalnego sniegu nie było prawie w ogóle), 15 grudnia rozpoczęto sezon, a 3 stycznia Artemida 34 ogłosiła przejęcie ośrodka.

Po czymś takim, to mało kto by sie podniósł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc nie na plany, a na to co zrobił p. Pasek w porównaniu do poprzednich właścicieli/dzierżawców, to myślę, że jest się z czego cieszyć.

A co do nartostrady na Zarabie to jakiś miesiąc temu brat jechał tamtędy i mówił że wygląda jakby mieli robić coś na dół, bo rozciągają prąd i wodę.

Dodatkowo wg, mnie przydałby się jeszcze orczyk w pierwszej części głównej trasy (tej szerszej i łagodniejszej), stok zrobiłby się przyjaźniejszy dla tych średniejszych. Oczywiście patrze pod kontem ekonomicznym stacji, bo osobiście podoba mi się tak jak jest bo niema kolejek :)

No właśnie, jak to jest z tą nartostradą? Którędy ona przebiega? Na stronie ośrodka, http://www.myslenice...narciarska.htmlfiguruje trasa pod nr 5, ale z tego co pamiętam to ten początek jest w miejscu gdzie stoi kasa a dalej jest tylko las, chyba że tam się wjeżdża z jakiegoś wyższego odcinka trasy nr 2, tam nie byłem niestety bo nie działała ostatniej zimy. Orczyk natomiast na pewno widziałem na górze oznaczony nr 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak to jest z tą nartostradą? Którędy ona przebiega? Na stronie ośrodka, http://www.myslenice...narciarska.htmlfiguruje trasa pod nr 5, ale z tego co pamiętam to ten początek jest w miejscu gdzie stoi kasa a dalej jest tylko las, chyba że tam się wjeżdża z jakiegoś wyższego odcinka trasy nr 2, tam nie byłem niestety bo nie działała ostatniej zimy. Orczyk natomiast na pewno widziałem na górze oznaczony nr 3.

Dokładnie o tą trasę chodzi (5), jej początek będzie właśnie w okolicach kas i na pewno  będzie to trasa wąska. Osobiście się na nią nie napalam :) Orczyk na górze to ośla łączka, a tam brakuje czegoś pomiędzy nią, a główną trasą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Góra Chełm w Myślenicach to mój ulubiony podkrakowski ośrodek narciarski.

W ubiegłych latach Myślenice rozpoczynały naśnieżanie wraz z pierwszymi przymrozkami, a w tym roku wręcz przeciwnie. Ruszyły już chyba wszystkie ośrodki narciarskie w Polsce, ale za wyjątkiem Myślenic, w których niby coś działają, ale tak jakby bez przekonania.

Wszystkie ośrodki narciarskie miały żniwa przez Święta B.N. oraz Nowy Rok i święto Trzech Króli, za wyjątkiem Myślenic.

Coś przeczucie mnie tknęło i zapytałem, czy Józef Pasek jest w dalszym ciągu właścicielem tego Ośrodka. Okazuje się, że już nie, że Ośrodkiem zarządza jakaś nowa spółka :(

Pasek był pasjonatem i pod jego rządami ten ośrodek z roku na rok był coraz lepszy, ale teraz to raczej czarno widzę przyszłość tego Ośrodka bez Paska i pod rządami tej nowej spółki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że już nie, że Ośrodkiem zarządza jakaś nowa spółka :(

To potwierdzone info? Bo ja słyszałem plotkę, że właścicielem jest teraz sam J. Pasek. Wcześniej miał spółkę z jakimś typem i że on zrezygnował.

Co do śniegu to faktycznie dali ciała. Kolejny raz zapowiada się dobry sezon, a Myślenice stoją, jak bodajże 3-4 lata temu gdy komornik zajął wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem tylko tyle, co przeczytałem na FB - https://www.facebook...tacjaMyslenice/

 

Krzysztof, stację prowadzi obecnie inna spółka. Jej funkcjonowanie jest w dużej mierze zależne od warunków atmosferycznych, chociaż nasze chęci i środki, aby realizować zamierzone cele są wystarczające. Pozdrawiamy! 1f642.png

Gdyby było faktycznie tak jak piszesz, to byłaby nadzieja, że po przejściowych perturbacjach Ośrodek w końcu zacznie działać jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do śniegu to faktycznie dali ciała.


No dali, dali...
I to jest jednak też odpowiedź na pytanie, czemu górka nie zyskuje popularności.

Takie tylko dwa spostrzeżenia z ichniejszego "fejsa" - mróz jak się patrzy, a wg informacji ze stacji, chodzą całe 3 armatki...
No przy takim wydajnym naśnieżaniu nie wróżę sukcesów. Nie wiem, może nie mają pozwolenia na większy pobór wody, ale w poprzednim
sezonie wyglądało to znacznie lepiej. A druga sprawa - niedawno się pochwalili, że przyjechały 2 nowe armatki. Po co, skoro i tak naśnieżają tylko trzema?
No kurde... kibicuję im, ale nie wygląda to za poważnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Ośrodek ruszył.

Dzisiaj karnety czasowe 50% taniej :)

 

Właśnie Ośrodek ruszył.

Dzisiaj karnety czasowe 50% taniej :)

 

Właśnie Ośrodek ruszył.

Dzisiaj karnety czasowe 50% taniej :)

Witam

 

Wcześnie! Szczególnie tej zimy. Zamiast Paska jest jakaś szemrana spóła. Która zdaje się liczy na pół Krakowa.  A tu tylko nieliczna elita z tego miasta. Reszta do Białki.  Koninki z Paskiem też mają fajny stok. Świeci się wesolutko do 21 g. Możemy czasem sobie z żoną obserwować z okna iluminację.  Ale pustki. Dawniej tu nawet Warszawiacy jeździli. Nawet znany wszystkim Forumowiec, stawiał tu pierwsze kroki, jako nauczyciel ślizgających się. Widzieliśmy się wiele razy na stoku Jaworzyna, nie wiedząc, że po latach poznamy się osobiście. Mam pytanie do F, co to był za instruktor w kurtce w jasne pionowe pasy? To on mi się rzucał w oczy. No i te tyczki z rurek winidurowych, malowniczo powyginane.

 

Jaworzyna to historia. A zdarzało mi się tu jechać na tyczkach przegubowych. Jakiś "zaw" przywiózł chyba z Krakowa dziesięć, ustawił na stromiźnie i jeździł. Nawet pozwolił łaskawie kilka razy przejechać. Połechtał moją sportową ambicję, chwaląc mnie, że dobrze jeżdżę. Wtedy jeszcze rokowałem na Amatorskie Spartakiady w grupie "w sile wieku". Ale zaniedbałem tyczki. Może na forum jest, ktoś kto tam te tyczki przywiózł? Przegubowo też na dole akademicy mieli swoje zawody. Było paru, którzy zwracali uwagę. Bo reszta była w moim zasięgu, tylko dwa razy młodsza. No i pochwaliłem. Ale nastrój mam fajny, bo niedyspozycja ustępuje a raniutko do Lungau, gdzie nieba zesłały śniegi. I  będzie zima, jak z prospektu. I jak tu nie kochać nart. Co chłopu(i Damie też!) zostało w tym wieku... Żołądek nie ten. Reszta...Każdy wie po sobie.

 

Pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziadku Kuby10.

 

Może więcej tolerancji.

Proponuję szansę dla każdego.

Co to znaczy "szemrana spółka" ?

Znasz jakieś konkrety?

Jeśli nie to nie snuj insynuacji !

Krzywdzić jest łatwo i w dobie internetu tanio.

 

Jeśli liczą na pół Krakowa i im się uda to jestem za!!!

 

p.s. może Koninki są dla kogoś fajne ale dla mnie jak jadę do góry "milion" razy dłużej niż w dół to ........odpada :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dziadku Kuby10.

 

Może więcej tolerancji.

Proponuję szansę dla każdego.

Co to znaczy "szemrana spółka" ?

Znasz jakieś konkrety?

Jeśli nie to nie snuj insynuacji !

Krzywdzić jest łatwo i w dobie internetu tanio.

 

Jeśli liczą na pół Krakowa i im się uda to jestem za!!!

 

p.s. może Koninki są dla kogoś fajne ale dla mnie jak jadę do góry "milion" razy dłużej niż w dół to ........odpada :)

Witam

 

Z tą szansą są kłopoty. Nie znam Paska osobiście. Ale facet jest sam zapalonym narciarzem. Kiedyś powiedział, że marzył by mieć własny wyciąg narciarski. Dlaczego Chełm nie powiódł się pierwotnym właścicielom. Proste. Biznes się robi na tłumach a nie na gościach, którzy lubią ostre stoki, by sobie pojeździć śmigiem. Lepsi narciarze, zawodnicy to tylko dodatek, ubarwiający imprezę. Chełm nie ma żadnych szans na pana Kazia z rodzinką i szwagrem. Bo co oni by robili w tym lesie. W lecie to jeszcze są grzyby. Pasek na Chełmie może by ten stok jeszcze utrzymał i zadbał o niego.  Długą jazdę krzesełkiem w Konikach można nadrobić szybką jazdą w dół. Wyjdzie średnio na jedno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę prowadzić retoryki na podstawie "argumentów......z dupy"

Nie znam Pana Paska.

Jeśli nie udało mu się  jak był właścicielem wyciągu na Chełmie ......... to nie wiem dlaczego.

Nie zajmuje mnie to.

 

Stok w Myślenicach jest w sam raz .

Jak dla kogoś jest za trudny to znaczy, że jest .........leszczem. 

Na dodatek bardzo cieniutkim :)

 

To bardzo piękna góra i z niecierpliwością czekam na właściwego animatora.

 

Może tym razem ?

 

p..s do Koninek trzeba mieć końińska cierpliwość :)

Ja jej nie mam .

Wolę jeździć w dół.

W górę to  konieczność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam Pana Paska.
Jeśli nie udało mu się jak był właścicielem wyciągu na Chełmie ......... to nie wiem dlaczego.
Nie zajmuje mnie to.


Tutaj masz wyjaśnienie - http://www.skiforum....e-9#entry496489
A po odzyskaniu przez Paska wyciągu, jak na złość już nie było ani jednej porządnej zimy, która pozwoliłaby choćby odzyskać kasę utopioną w naśnieżanie.
Natomiast zagadką dla mnie jest ich tegoroczna wpadka. Pod uwagę biorę kilka scenariuszy:
1. Może nowa spółka przejmowała Ośrodek od 1 stycznia i dlatego wcześniej nic nie robili.
2. Z braku kasy, z rozpoczęciem naśnieżania oczekiwali na zdecydowany spadek temperatur.
3. W obawie przed odwilżą (jakie miały miejsce w poprzednich latach) nie chcieli zbyt zbyt wcześnie rozpocząć naśnieżania, a gdy przyszły mrozy, to im woda w instalacjach pozamarzała i dlatego naśnieżali tylko "na pół gwizdka".
 

p..s do Koninek trzeba mieć końińska cierpliwość :)
Ja jej nie mam .
Wolę jeździć w dół.
W górę to  konieczność.

 
Ja w Koninkach byłem 6 stycznia, po raz pierwszy od jakichś 30 lat i bylem bardzo miło zaskoczony zmianami jakie tam zaszły od czasu mojej poprzedniej wizyty. Stok wyrównany i odpowiednio wyprofilowany, wyciąg jeździ znacznie szybciej niż poprzednio, zrobione oświetlenie stoku, przyzwoite ceny karnetów.
Niestety, dojazd z Krakowa trwa zbyt długo, dlatego przy braku możliwości jeżdżenia w Myślenicach, ośrodkiem pierwszego wyboru jest dla mnie Kasina, a nie Koninki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potwierdzone info? Bo ja słyszałem plotkę, że właścicielem jest teraz sam J. Pasek. Wcześniej miał spółkę z jakimś typem i że on zrezygnował.

 

Jednak intuicja mnie nie myliła, ośrodek na Górze Chełm ma nowego właściciela, a Józef Pasek już nie ma nic wspólnego z tym Ośrodkiem :(.

W dniu 22 listopada 2016 spółka NEOPROFIL CONSTRUCTION PRODUCTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zmieniła swój profil działalności oraz nazwę na MYŚLENICE SPORT ARENA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Obecna siedziba spółki to: 43-300 BIELSKO-BIAŁA, ulica UL. GEN. MIECZYSŁAWA BORUTY-SPIECHOWICZA nr 68, a obecnym prezesem spółki jest RAFAŁ JAN HERZYK.

http://www.krs-onlin...135-420419.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak intuicja mnie nie myliła, ośrodek na Górze Chełm ma nowego właściciela, a Józef Pasek już nie ma nic wspólnego z tym Ośrodkiem :(.

W dniu 22 listopada 2016 spółka NEOPROFIL CONSTRUCTION PRODUCTS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ zmieniła swój profil działalności oraz nazwę na MYŚLENICE SPORT ARENA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.

Obecna siedziba spółki to: 43-300 BIELSKO-BIAŁA, ulica UL. GEN. MIECZYSŁAWA BORUTY-SPIECHOWICZA nr 68, a obecnym prezesem spółki jest RAFAŁ JAN HERZYK.

http://www.krs-onlin...135-420419.html

Po weekendzie też mi się już wyjaśniło. Do zeszłego sezonu panowie Herzyk i Paesek prowadzili to wspólnie. W tym sezonie p. Pasek zrezygnował, szkoda bo zapowiada się dobra zima, a przynajmniej do tej pory jest.

Wiem, że do końca nie było wiadomo co z wypożyczalnią bo panowie nie mogli się dogadać (Pasek dalej jest właścicielem budynku). Podejrzewam, że z naśnieżaniem było podobnie. Sprawy biznesowo administracyjne od samego początku niszczą ten stok, a pogoda niestety też nie pomaga :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po weekendzie też mi się już wyjaśniło. Do zeszłego sezonu panowie Herzyk i Paesek prowadzili to wspólnie. W tym sezonie p. Pasek zrezygnował...

 

Ale to wcale nie musi być ten sam Herzyk.

Poprzednio prezesem spółki był BENIAMIN JÓZEF HERZYK, a obecnie prezesem nowej spółki jest RAFAŁ JAN HERZYK, możliwe że syn poprzedniego prezesa.

A najbardziej to mnie intryguje, dlaczego naśnieżanie cały czas odbywa się tak "na pół gwizdka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wcale nie musi być ten sam Herzyk.

Poprzednio prezesem spółki był BENIAMIN JÓZEF HERZYK, a obecnie prezesem nowej spółki jest RAFAŁ JAN HERZYK, możliwe że syn poprzedniego prezesa.

A najbardziej to mnie intryguje, dlaczego naśnieżanie cały czas odbywa się tak "na pół gwizdka".

Pewnie masz rację. Co by nie było, dobrze nie jest i nie zapowiada sie żeby było lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Nie wiem czy to ma wielkie znaczenie kto jest właścicielem,dla mnie nie ma ,byle był śnieg, warunki i działało jak należy :)

Czy ktoś jeździł może w sobotę wieczorem? interesowało by mnie jaka była frekwencja,bo w Kasinie to była masakra i już tego błędu nie popełnię by tam jechać..

Tu byłem wczoraj do południa i choć było trochę ludzi to ani kolejek,ani wielkiego tłoku nie było,może to była by dobra opcja w okresie ferii ;)

Przy okazji są też bardzo przystępne ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czy ktoś jeździł może w sobotę wieczorem? interesowało by mnie jaka była frekwencja,bo w Kasinie to była masakra i już tego błędu nie popełnię by tam jechać..

Tu byłem wczoraj do południa i choć było trochę ludzi to ani kolejek,ani wielkiego tłoku nie było,może to była by dobra opcja w okresie ferii ;)

Przy okazji są też bardzo przystępne ceny.

 

W sobotę obawiałem się tłumów na otwarciu i dlatego pojechałem dopiero w niedzielę, ale chyba więcej ludzi tak samo kalkulowało, bo  - jak sprawdzałem na kamerkach internetowych - w sobotę było bardzo mało ludzi, a w niedzielę przyjechało ich o wiele więcej.

Problem się pojawił ok. godz. 13:30, gdy nastąpiła awaria napędu taśmy i wtedy zrobiła się kolejka do wyciągu, a sporo ludzi zrezygnowało i ustawiło się w kolejce do kasy po zwrot pieniędzy za niewykorzystane karnety. Przez ok. godzinę wyciąg kursował z przerwami gdy usiłowali naprawić napęd taśmy, ale w końcu go sobie odpuścili i potem wyciąg działał już z wyłączoną taśmą.

Taśmę podobno jeszcze tego samego dnia wieczorem naprawiono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...